Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Колеги изчетох няколко страници назад, но така и не можах да си избера слушалки. Можете ли да препоръчате някакви до 30 лв (ще ги поръчвам от Алито и не искам разправии с митницата), които да са bluetooth и да са тапи. Ще се ползват по не повече от час на ден и то не за тренировка, а докато отивам до работа примерно. Повечето от песните, които ще се слушат ще са 320 kbps. Благодаря предварително.

П.П. Някъде из форума видях на Xiaomi Sports Earphone BT, но не знам дали са най-добрия избор и затова реших да попитам и тук.
Цитирай
Аксесоари

KZ ZS5 + Bluetooth модула втората версия. Това е най - добрия избор до 40 лева, но когато са на промоция. Иначе в момента не знам на какви пари ще ти стъпи, но ти препоръчвам да вземеш тази комбинация. И задължително aptX модула, че първата версия не става....
Цитирай

baseus s06

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-26, 17:18:07)niksapz написа:  Колеги изчетох няколко страници назад, но така и не можах да си избера слушалки. Можете ли да препоръчате някакви до 30 лв (ще ги поръчвам от Алито и не искам разправии с митницата), които да са bluetooth и да са тапи. Ще се ползват по не повече от час на ден и то не за тренировка, а докато отивам до работа примерно. Повечето от песните, които ще се слушат ще са 320 kbps. Благодаря предварително.

П.П. Някъде из форума видях на Xiaomi Sports Earphone BT, но не знам дали са най-добрия избор и затова реших да попитам и тук.
E до 30 лева няма нещо читаво. Следи промоциите в али! Анкера споменат по-горе с aptx е 30 долара, но ги бях купил на промоция за 22... Тези и споменатите aukey са най доброто съотношение цена качество. Aukey държат повече от Anker, но в твоя случай явно е без значение, а и тях ги има в амазон, в али липсват.
Цитирай

Ако ще дава до 50 лева по добре комбинацията на KZ. Поне се знае че като звук са много добри. 8 часа мисля че издържа модула на KZ.

Sent from my LM-G710
Цитирай

И за тези три модела има добри отзиви.[Изображение: 46a1f0fb4100ed45b418ec2e21047efc.jpg][Изображение: 2269e49fcbd2db1c57897d889ebbad9f.jpg][Изображение: 05fb8105845041d6f03adb5b6418963e.jpg]

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги в крайна сметка май ще вдигна бюджета до 50тина лева и ще поръчам Aukey EB40. Въпроса ми е как става номера с посредника, трудно ли е и кой бихте препоръчали вие. Благодаря.
Цитирай

Благодаря на всички. Научих нещо полезно относно блутут кодеците. Мисля да се спра на Anker с aptX...малко недочувам с едното ухо ама все ще е по добре от сегашните които са без aptX.
Цитирай

Аз след като погледах и аз ревюта малко, а и не ми се занимава с посредниците и като цяло с Амазон, се спрях и аз на Anker слушалките. Струват ли си 6-7те лева разлика за Anker Soundbuds Slim+ (с aptX) или да си взимам обикновените Anker Soundbuds Slim (без aptX)?
П.П. Някой, който е поръчвал вече да каже имало ли е проблем с митницата, защото са към 50тина лева, а знам, че до 30 лв няма проблем. Карахте ли да китайците да пишат нещо по опаковката (че струва 15$ примерно или нещо от рода) или китайците знаят как да процедират? Видях от обявите в Алито, че доста хора от България са поръчвали и един не се е оплакал да е ходил в митницата, но все пак питам, за да не бера ядове после и да имам проблеми.
Поздрави.
Цитирай

Аз имам и двата вида. Тея с aptx имат много по-добро качество на звука! Разбира се и телефона трябва да има aptx кодек. Ако ще слушаш 320 кбита песни aptx е задължителен! Проблем с митницата няма да имаш, обикновено пишат цени около 5 10 долара... Аз поне до сега проблем не съм имал от али с митница.
Цитирай

Оказа се, че телефонът поддържа aptX, но Xiaomi са го орязали като опция, поне с тази версия, с която съм на софтуера. При следващ ъпдейт пише, че уж щели да го пуснат, така че мисля да си поръчам Slim+ и все пак ще им кажа да пишат 5-10 долара, заради митницата.
Цитирай

Гледам, че други си имат.
https://en.miui.com/thread-4559752-1-1.html
Цитирай

Зависи от версята на MIUI колега. В global stable-a го няма все още, докато в китайската версия например доколкото прочетох го има. Като дойдат и ги вържа ще кажа дали се е активирало само или не.
Цитирай

Търся си безжични over ear слушалки, с качествен звук, aptx и да не са една заплата Smile , ако някой има предложения или има преки наблюдения ще съм благодарен

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

На тези съм се спрял. В емаг са 190 лв.
BGN 137.30 | Avantree Wireless Bluetooth Over Ear Headphones with Mic, LOW LATENCY Fast Audio aptX Headset for Gaming TV PC
https://s.click.aliexpress.com/e/FWxswUu
Цитирай

(2019-01-06, 23:54:47)bullyboy написа:  Търся си безжични over ear слушалки, с качествен звук, aptx и да не са една заплата Smile , ако някой има предложения или има преки наблюдения ще съм благодарен

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Тези са много добри: Sony WH-CH700N за 179 лв промо /за справка почти 200$ са в amazon.com/
https://www.ozone.bg/product/sony-headse...ant-black/

Колега си ги взе преди 2 седмици и ги послушах - добър комфорт, звукът може да се настройва леко през app-а им, с всичко спряно е доста натурален и балансиран - нищо не изпъква и свирят много хубаво, басът е стегнат и го има, когато трябва да го има, не са за bassheads. Поддържат AptX HD, което за тези пари е топ. Изработката е доста добра, няма забележки.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Сонито изглежда добре, как е като комфорт колега, при продължително носене, няколко часа

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Мда сонито е доста намалено и си струва. Тези които съм показал са с aptx LL, което липсва в тоя модел на сони. Ще ги вземам за гледане на филми от ТВ. По евтини са в Китай. [Изображение: 9e546cd9fbbfb46c2434b55c8278dc1e.jpg][Изображение: 7e9f00af4ec753cf42eff8ddce267224.jpg]
Цитирай

(2019-01-07, 12:52:07)bullyboy написа:  Сонито изглежда добре, как е като комфорт колега, при продължително носене, няколко часа

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Аз съм ги слушал час, нямам забележки, не стискат и са удобни. Но зависи и от главата на ползвателя, моята е среден размер... Имаш 14 дни май да ги върнеш ако купиш онлайн, така че можеш да си тестваш на спокойствие дали са твоите слушалки, субективно си е.

@eksoldier AptX HD > AptX LL що се отнася до всичко, без закъснението, но за твоят случай за ТВ са по-подходящи. Макар, че със закъснения до 100 msec няма да забележиш никаква разлика, освен ако не си супер чувствителен по темата Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

То даже и да има закъснение в повечето ТВ има в менюто настройка за компенсация. Би трябвал ода работи и за слушалки, но трябва да се тества.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

То сигурно има, но моя 10 годишен Самсуняг няма. Гледам сериали по gbo go с хромкаст и всъщност съм чувствителен по темата със звука. Big Grin Ако пускам филм от лаптопа и сегашните ми aptx тапи ги нагласям със синхронизация, но с джаджата в ТВ нещо ми се хареса без постоянна зависимост от лаптопа и hdmi кабел. Предстои ми преместване, а новото място няма да мога да ползвам за кино зала. Big Grin
Ето и разликата:
https://youtu.be/4_bypcPW5O4
Цитирай

Поръчах Сонито, като дойдат ще споделя. Има опция със следващ ъпдейт да има гугъл асистент. AptxHD мисля е достатъчно за музика, няма да играя или гледам филми с тях.

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Ще останеш доволен. От къде ще пускаш музика, микса?

Чета сега, че aptx HD си има солидно забавяне, и логично по него минава повече информация. За слушане на музика обаче е най-доброто.
https://support.avantree.com/hc/en-us/ar..._site=true
[Изображение: 86a41b0ad4163caf47dbe25961d52e6e.jpg]
Цитирай

Да от микса, сега ползвам едни anker slim+ и искам да га сменя , просто ме дразнят като са пъхнати продължително време в ушите Smile . Иначе микса поддържа и LDAC, но чак толкова няма да усетя разлика според мен, aptxHD ми е напълно досатъчно..[Изображение: 664ccd869c180a5b1e218010cb6143a9.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Хах, на мен пък тоя анкер ми е бил най-удобен до сега. Но щом искаш големи, явно не те влече изобщо. Иначе LDAC и aptx HD са конкуренция. Въпросът е какво ще пускаш на микса, ако е до 320 кбита и aptx върши идеална работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)