Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

(2018-12-27, 22:53:01)eksoldier написа:  Аз имам и двата вида. Тея с aptx имат много по-добро качество на звука! Разбира се и телефона трябва да има aptx кодек. Ако ще слушаш 320 кбита песни aptx е задължителен! Проблем с митницата няма да имаш, обикновено пишат цени около 5 10 долара... Аз поне до сега проблем не съм имал от али с митница.
Този aptx кодек пуска ли се от някоя настройка или приложение, или си тръгва автоматично?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
Аксесоари

Автоматично си се пуска. Трябва и телефонът и слушалките да го поддържат.
Цитирай

(2019-01-06, 23:58:12)eksoldier написа:  На тези съм се спрял. В емаг са 190 лв.
BGN 137.30 | Avantree Wireless Bluetooth Over Ear Headphones with Mic, LOW LATENCY Fast Audio aptX Headset for Gaming TV PC
https://s.click.aliexpress.com/e/FWxswUu

А тези как се свързват с компютъра безжично, че си взех едно сони с блутут и сега само
на телефоните ги ползваме?  Bu

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Е как в настройките за bluetooth на Уиндоуса... Аз съм с 8.1. До сега съм вързал всички слушалки без проблем. Нямах aptx кодек, но се оказа, че мога да сложа допълнително. С интелски чип ми е асуса.
Цитирай

Е да де но ти си с лаптоп, а моя е настолен "геймърски"...

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Ами ако нямаш bluetooth, купуваш един чип или външен трансмитер и си цар. Smile
https://s.click.aliexpress.com/e/LTE3gPQ https://s.click.aliexpress.com/e/bZ8PfM8s
Цитирай

Да, това ми е болката. Благодаря за съвета! Необходимо ли е да е от същата марка?

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Ами чета добри отзиви. Вероятно има и други адаптери с aptx LL. Същата марка в емаг е доста по скъпа...
Цитирай

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-M...st=ae803_3

Това USB BT адаптерче на Ugreen ползвам аз за десктопа - поддържа AptX, струва 5$ без шипинга и бачка супер. Латенция на филмите и клиповете в тубата поне нямам, ползвам го с Aukey слушалките, за които сме писали тук.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Идеално е.
Цитирай

Шипнах я от Алито. Благодаря колеги! Като пристигне ще пиша отзиви......

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2019-01-07, 10:55:44)stenlius написа:  Тези са много добри: Sony WH-CH700N за 179 лв промо /за справка почти 200$ са в amazon.com/
https://www.ozone.bg/product/sony-headse...ant-black/

Колега си ги взе преди 2 седмици и ги послушах - добър комфорт, звукът може да се настройва леко през app-а им, с всичко спряно е доста натурален и балансиран - нищо не изпъква и свирят много хубаво, басът е стегнат и го има, когато трябва да го има, не са за bassheads. Поддържат AptX HD, което за тези пари е топ. Изработката е доста добра, няма забележки.
Благодаря на колегата за препоръката, вчера ги поръчах, днес ми ги доставиха. Звукът ми хареса . Ъпдейтнах ги до версия 3, която има подръжка на гугъл асистент, но нещо не се разбираме с гугъл Smile засега. Като понатрупам впечатления ще пиша

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Дойде тук едно FiiO BTR3 и му ударих малко тестове. Не е евтино /75$/, но е много добро - и на дизайн и на звук и на възможности.
Накратко - bluetooth receiver с поддръжка на ВСИЧКИ bluetooth кодеци - дори най-добрият към днешна дата на Хуавей - HWA или LHDC. Слушалков усилвател, без проблеми захранва 32 ома слушалки до неприятни нива. USB DAC за PC/Mac - поддържа 16/48 като максимум, без драйвери.

[Изображение: 24976399.png]

Дизайнът е алуминий и стъкло, доста малко е и изглежда бая луксозно. Батерията не съм тествал колко издържа, дават я 11 часа на AAC, дали е така ще се разбере. Логото е осветено и индикира различните режими на работа - свети в различни цветове за различните BT кодеци, мига в два цвята, преди да се пеърне и свети бяло когато се ползва като USB DAC. Може да работи с 2 устройства едновременно, превключват се с дабъл клик на power бутона.
Звукът... звукът е много добър, богат, на телефона веднага се върза на HWA (24/96 KHz), което поддържа до 900 kbit/s и е прекият конкурент на LDAC на Sony. Flac-овете звучат уникално готино, направо забравяте, че сте вързани без жица, особено ако имате качествени слушалки. Няма нищо напомпано, всичко е равномерно, балансирано, с добър тембър - даковете на Asahi Kasei по принцип са адски музикални и този не прави изключение.
Като USB DAC за съжаление е лимитиран до 16/48 (най-вероятно от USB transport-а), макар че чипът поддържа до 384KHz - ако ще слушате HiRes не е тва устройството, за всичко 44.1KHz/48 KHz звучи също супер - не е феноменално ако имате друг класен DAC, но звучи много по-добре от всички вградени аудио решения, дори ALC1220. Звученето е на нивото /или малко по-добро/ на попския DAC Varna II при много по-малък размер. 
Тествах и разговори през вграденият микрофон, за който съм има хвалби - чуват ме от другата страна много добре /микрофонът ми беше на 20-25 см от устата и говорех с нормална сила/, аз също чувах чудесно на 5-6 метра от телефона.

Ще добавя малко снимки, който се интересува от BT дивайс - не мисля, че може да се иска много повече, с това всички качествени слушалки стават безжични и се избяват скапаните преходници към 3,5 мм жак - това гарантирано свири по-добре през AptxHD/LDAC/LHDC от всички стандартни преходници.



[Изображение: 80e21f8dba9867688bcca216c1a4d83e.jpg][Изображение: 302ee651ee8a711d9f17f10c3d0bf2be.jpg][Изображение: afc55ba63604c3e092a01c2c8e1cb92f.jpg][Изображение: 316064bbd997bcb158eb11ac64100637.jpg][Изображение: bf917cb9301f39c24310acb8944a6721.jpg][Изображение: c657f997d5060afdfca1dc00ad621dc7.jpg][Изображение: 3656862eb72d2c54ccfb105041dfc650.jpg][Изображение: 8462f105673390427b5de922e556ee60.jpg][Изображение: 0eed55c4610ff490b37f56639ebb9833.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Един въпрос относно батерията на блутут слушалки. Кой режим е препоръчителен за по-икономично ползване на батерията:
1.Звука на телефона/компютъра усилен докрай, а звука на слушалките регулиран до желаното ниво,
или
2.Звука на слушалките усилен на максимум, а звука от телефона/компютъра регулиран до желаното ниво?
Или пък някакво средно положение?
В разните тестове на слушалки, които чета, винаги се казва, че времето на работа с едно зареждане на слушалките е, примерно, 4 часа при максимално ниво на усилване на звука. Това значи ли, че ако намаля звука от слушалките, а го усиля от източника (телефон, компютър, плейър), слушалките ще изкарват повече с едно зареждане?
Съжалявам, ако въпросът ми е тъп!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Нещо бъркаш профилите, защото когато свържеш слушалки си "помни" настройките на телефона какви са и ако променяш силата на звука от телефона - тя ще касае и силата на звука в слушалките, а не всяко устройство да е с отделна (независима) настройка на звука.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Нещо не разбрах... Свързвам слушалките към телефона. Мога да регулирам нивото на звука от телефона, мога да го регулирам и от слушалките. Бутоните за ниво на звука на слушалките не променят нивото на звука на самия телефон, а само нивото на звука в слушалките. Максималното ниво е когато и телефона, и слушалките са усилени докрай. След това мога да регулирам(намалявам) звука от бутоните на слушалките, мога и от бутоните на телефона. И в двата случая звука в слушалките се намалява, но в единия случай се намалява от приемника, а в другия - от източника. Въпросът е кой от двата случая е по-икономичен за батерията на слушалките или това няма значение.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Естествено ако е намален звука ще изкарат повече, но се губи смисъла на слушалки. От където и да го намалиш ефекта ще е същия.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Няма значение предполагам, реалната консумация би трябвало да идва от самото ниво на усилване без значение откъде е зададено.
Цитирай

Благодаря, това ме интересуваше. Не слушам на макс, защото ще ми издънят ушите и ме интересуваше има ли значение от къде ще намаля нивото на звука. Щом няма такова значение (специално за батерията), ще бъде както ми е удобно в случая. Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Само не разбирам смисъла да имаш безжични слушалки и да не се възползваш пълноценно от тях. Да регулираш силата на звука като все едно са жични слушалки... Нищо лично към никой, просто ми е странно.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Е, нали човек не ползва безжични слушалки само когато е на 10м от телефона си, или когато кара колело, например. Гледам филм на лаптопа и ползвам слушалки, за да не преча на жена ми. Лаптопа си е пред мен, но в същото време не съм "вързан" за него. По същия начин е със слушането на музика от телефона. Със жични слушалки ми се е случвало да забравя че съм вързан, ставам да пия вода и телефона се оказва на земята. Не ходя по улиците и не карам кола със слушалки "тапи" в ушите, така че в 99% от случаите телефона или лаптопа ми е на една ръка разстояние и ми е все едно откъде ще регулирам нивото на звука, та дори е по-лесно да врътна мишката или да натисна бутоните на телефона, отколкото да опипвам бутоните на слушалките, които са ми някъде под ухото или брадичката.
В този смисъл безжичните слушалки дават свобода на избор, а не пораждат задължение за използване само в определени случаи и по определен начин. Затова ме вълнуваше единствено кой вариант е по-добър за живота на батерията.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Така си е. Всеки има право да слуша, както иска и това най-малко ни бърка.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

тези как са, мисля да ги поръчам https://smartarena.bg/produkt/bezjichni-...lastichni/
Цитирай

Нищо особено. Нямат aptx кодек.
Цитирай

(2019-03-08, 07:47:19)eksoldier написа:  Нищо особено. Нямат aptx кодек.

Благодаря. Ако вдигна малко бюджета, кои ще ми препоръчате? Задължително да са без жак, т.е. безжични и съвместими с Андроид.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)