Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

(2019-03-08, 09:57:03)hotclick написа:  Благодаря. Ако вдигна малко бюджета, кои ще ми препоръчате? Задължително да са без жак, т.е. безжични и съвместими с Андроид.

Тези: https://www.aliexpress.com/store/product...18779.html / https://www.amazon.de/Anker-Resolution-W...B0756T7R5T

Или ако държиш да са Спортс (с наушник), тези: https://www.aliexpress.com/store/product...33870.html / https://www.amazon.de/Anker-SoundBuds-Wa...B0721MP41Q
Цитирай
Аксесоари

Хора, заслужават ли си Beats by Dre Solo 2 за около 100лв?

Други бихте ли ми предложили, може и да са нови, може и втора ръка, да са пал около 100 лв.

On Ear
Bluetooth
Noise Cancelling (огромно прединство, но не задължително)

Към това съм се насочил.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Да не се набуташ с имитация за тея пари.
Цитирай

Е, да. Има го и този вариант, но разгледах клипове как мога да разпозная оригинала от супер добрата реплика. Така, че, ако няма нещо друго по-добро за тези пари, бих си взел Beats.

Но толкова добри ли са beats solo 2?

Друг вариант са ми Skullcandy Hesh 3 или JBL E45BT, като и двата модела са по-нисък клас. Но ако вадят добър звук, ще взема някоибот тях.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Здравейте колеги. За сега съм с Apple airpods, но от няколко дена искам да ги продам и да си взема Samsung Buds. Някой има ли поглед над тях да даде някакво мнение. Слушалките на Епъл за уникални просто искам нещо различно и ново, но все още се двуомя. Според мен звука при тия на самсунг трявба да е по добър, но като не съм ги чувал няма как да съм сигурен.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

В ревюта казват, че сас по-добър звук. Според мен едвали ще е нещо осезаемо!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

(2019-03-11, 15:57:56)johnterry7 написа:  Е, да. Има го и този вариант, но разгледах клипове как мога да разпозная оригинала от супер добрата реплика. Така, че, ако няма нещо друго по-добро за тези пари, бих си взел Beats.

Но толкова добри ли са beats solo 2?

Друг вариант са ми Skullcandy Hesh 3 или JBL E45BT, като и двата модела са по-нисък клас. Но ако вадят добър звук, ще взема някоибот тях.

Колега нямам впечатления от въпросните модели, а и нещо не можах да ги намеря за около 100тина лв както си писал по-горе, но за тези пари взех скоро 
JBL Tune 500BT като за първи блутуут, които взимам, нямам много база за сравнение. Дизайнът ми допада повече от JBL T450BT, които гледах преди това, и ги дават да държат повече време.
Незнам до колко е екстра, но го дават като такова - свързването с няколко устройства едновременно и автоматичното превключване между тях - пробвано между лаптоп и андроид телефон, между 2 андроид устройства нещо не успях.  Удобни са ми и при разговор като хендс-фри не съм имал проблеми. Минус е, че нямат aptX кодек до колкото гледах, който изглежда е важен за доста колеги, но все пак като цяло съм доволен от качеството на звука. 

Нещо друго - пробвах да говоря по скайп с тях на лаптопа, говорът в слушалките не се разчиташе почти, чуваше се пречупен все едно робот говори. Със скайпа на таблета и месинджъра работят нормално. Пробвах да променя настройките в скайпа на компа, но без ефект. Някой да е имал такъв проблем с JBL слушалки, че се чудя как да го оправя?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2012-01-18, 00:29:00)bisaka написа:  Абе само на мен ли всички in-ear слушалки ми падат като си разклатя главата малко или даже при ходене?  :/

Пробвай да смениш гумичките .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Днес си получих Samsung Buds, та да нахвърлям едно ревю набързо.
Така идвам от Airpods и мога да кажа, че разликата е покъртителна в полза на Buds.

1. Дизайн:
Всеки има различни предпочитания. Аз по принцип не харесвам нищо по различно от тапи, но бях страхотно изненадан колко удобни са ми Airpods. Проблемът при тях е, че не заглушават и при слушане на музика чуваш и останалия шум около теб. С Buds не е така. Чуваш достатъчно добре какво става около теб, но и при пусната музика или разговор чуваш само това, без излишни шумове. Интересното е, че не изглеждат толкова стабилни и първия път като се сложат е доста странно, но всъщност освен, че прилягат перфектно и залепват по някакъв странен начин, така че е почти сигурно че няма как да ги изръсите някъде, за разлика от Airpods, който са падали безброй пъти.

2. Свързаност:
При мен Airpods доста прекъсваха в офиса и като говорех по тях ми казваха, че ме чуват или като робот или все едно съм в тоалетната... Днес за 2ч. разговори с Buds, всички ми казват, че се чува перфектно а и имам сигнал из целия офис докато с другите се губеше в момента в който излезна от заседателната и вляза в другата зала.

3. Звук:
Според мен няма две мнения че Airpods звучат прекрасно, но Buds са Airpods x 10. Като човек със страшно чувствителен слух мога да дам обективно мнение. Най- много ме беше страх да не се окажат някакви пищялки. Нищо подобно. Перфектен плътен звук, баса е страхотен. Не е толкова пътен, че да не се чуват вокалите, но е достатъчно за да се изкефи човек, на нещо с повече бас. Освен еквалайзера в телефона приложението на слушалките има и допълнителен с което може да си настроите звука.

4. Функции:
Airpods - едно потупване > песен напред, двойно потупване > стоп на песента - това е.
Buds - еднократно > пауза, двукратно > следваща песен > тройно почукване > връщане на песен, почукване със задържане > намаляне и увеличаване на звука.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
В никакъв случай не съжалявам, че продадох епълското произведение. Бях малко скептичен към Buds, понеже се бях насочил към едно Sony, но бяха прекалено големи и неудобни. Определено има и по добри слушалки навярно някъде, но според мен за тази цена слушалките са страхотни.
Препоръчвам смело.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Аз съм приятно изненадан от жичните слушалки от комплекта на самсунг с10е. Akg... Не знам модела но за първи път тапи да не ми се "изпюват" от ушите. Звукът също е много добре. Последните 4-5 години карам на блутуут слушалки и се потресох от разликата. Последните хем са с AptX и т. Н. Akg-то направо ги отвява.
Мислех да вземам Buds но ме притесни малкото време за възпроизвеждане на музика.
Цитирай

Е то и при мен жиците от G4 свирят перфе и не отстъпват на безжичните с aptx. Въпросът е, че кабелите ми пречат...
Цитирай

Това
https://m.emag.bg/bezzhichni-sportni-slu...ction=view

Са слушалките които ползвам последните 4 години. Уникално съчетание от удобство, качество на звука и батерия.
Пробвал съм още 4-5 модела безжични но никой не е по добре от тези. Все пак всички останали са били и по евтини де.
Цитирай

Взех си в крайна сметка Sony wh-ch700n.
Много добър звук имат, не е прекалено силен да те боли главата от което. Някой път ми се иска да са такива, но не за дълго!

Баса им е доста добър, слушам предимно рап музика. Естествено, не са слушалки за бас като Beats, Skullcandy Crusher, Sony XB и т.н.
На мен баса ми е напълно достатъчен и се радвам, че не взех от другите варианти, които са с повече бас.

Noise Cancelling-а е относителен. Не са Bose, но вършат добра работа.
Работата ми е свързана с машини, които са много шумни. Когато пусна NC и съм до самата машина я чувам все едно е на 30-40 метра. Което е супер, за такъв шум върши страхотна работа. Когато съм в стаята и пусна телевизора, си чувам всичко от разговора по телевизията, съвсем малко по-заглушено, но се чува всичко. В такава насока, може би не са много добри.

Адски удобни са! Ползвах ги около 7 часа с 2 прекъсвания за по 30 минути. Никакво неудибство не усетих, дори не ги усещаш на главата си. Най-големия минус обаче е, че още след 15та минута ушите започват да парят. Това е най-големия минус и може би единствен!
За този ценови диапазон, не знам дали има по-хубави!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Здравейте, ползвам 1more triple driver и съм много доволен, но дойде време за смяйна на гумичките на тапите. От къде мога да си купя и имате ли предложения за модел?

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай

Кой е най-добрият модел на TWS в момента ? Последно беше i10, но в момента имат доста нови модели.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Аз преди месеци си взех QCY QS2 - средно скъпи за китайчета, реално евтини слушалки. Чисти средни и високи, силен звук, добре стоят в ухото. Недостатъци: бас под задоволителното и микрофонът е позициониран зле - самото ухо го закрива. Батерията си изкарва обещаните два часа и ползвайки ги всеки работен ден около два часа зареждам около веднъж седмично кутийката им (оказа се наистина доста издържлива).

За G6 си бях взел Sony MDR-XB510AS, тъй като търсех слушалки с над 50 ома съпротивление, за да активирам ЦАП на модела, а прекалено високите суми за слушалки са си по-груба подигравка с потребителя, отколкото надутите цени на смартфоните и бих казал, че са перфектни във всеки аспект, ами че и IPX 5/7. Отделно, че навън аз нося само тапи, другото чисто визуално не е моето, иначе там качеството е по-добро.
Цитирай

Около коледните празници си купих шведските Jays t-Four wireless .Нормална цена 100лева.Тогава имаха намаление и за 100лева купих два чифта.Качествено направени.Много удобни,не падат като други модели,които постоянно трябва да намествам.Блутут връзката е добра.В началото нещо не ми допадна саунда.След около 20 дни явно се разработиха Smile саунда е много на ниво.За тези пари просто получаваш повече.Много добра батерия. Смело препоръчвам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Приятели, замислям се да сменя моите Fresh 'n' Rebel Caps с нещо TWS, за сега съм се спрял на два варианта:
1. Creative Outlier Air- предлагат се от Български магазини, много разчупен и приятен дузайн, IPX5, AptX добър звук.
Батерията им държи 7-8 часа, а кейса може да ги зареди още 2 пъти.
2. Cambridge Audio Melomania 1- малко по- висока цена. Noise-canceling, IPX5, AptX, според ревютата са най-добре звучащите слушалки. Батерия им държи 8-9 часа (от към батерия са еднакви). Дизайна им е по-обикновен и не толкова разчупен като Outlier-a. Проблема обаче е, че никъде в България не се предлагат, а ако ги поръчам от Амазон не знам как стоят нещата с гаранция и гаранционното връщане.

Критериите ми са:
Качествен звук
Живот на батерията 6-7 часа
Всичко друго е бонус

Какво ще кажете за тези слушалки, имате ли впепатления, някой ит вас притежава ли такива?
Цитирай

Аз си поръчах едни евтини от немския амазон и след това ги върнах по пощата. Никакъв проблем. Сега поръчах бели Soundcore Liberty 2 Pro.
Преди това се бях насочил към Sony WF-1000XM3. Обаче ги чух в Технополис и нещо не ме впечатлиха. Качествен звук, но тихички някак си.
Soundcore-а са по-силни, имат Wireless charging case, за разлика от Сонито, но нямат active nose cancellation. Така или иначе не ми е толкова важен пък и като гледам ревютата не е кой знае какво. А и са с около 150 лева по-евтини. Аз ги взех на промо за 120 евро.
При разговор ме чуват добре. Звукът е бих казал много добър. Плътен бас като за такъв тип слушалки, високите са супер чисти, средите също са добри. Басът не прелива в останалите честоти. Другите спецификации могат да се видят по сайтовете. Някои се оплакват при първите партиди от съскане при тихо слушане на музика, при мен няма такова нещо, тествах обстойно и бях готов да връщам.
За Меломанията също съм чел добри неща.
За звук много хвалят Sennheiser Momentum, но батерията била много зле и като цяло имат проблеми. И са 220 евро.

P.S. Провери ако ти е важно как е синхрона при гледане на видео. По спомени, при Меломанията има разминаване. Но си го провери. При моите няма такова или поне не видимо.
Цитирай

Melomania-та много ми харесва но Амазон не предлагат доставка на слушалките до България и не знам от йъде да си ги купя. Много ми е важен звука. Outluer-а имат проблеми с pairing-a между двете слушалки, а досега с Caps-a не съм имал проблем освен че обхвата им е много малък.
Цитирай

Аз съм супер доволен от 1more stylish! Вече два три месеца ги ползвам! За тая цена нямат аналог. С последния ъпдейт на firmware вече имат опция за намаляване и увеличаване на звука от бутоните. Купих ги от ибей за 115 лв. Ето ревю: https://www.kaldata.com/%D1%85%D0%B0%D1%...17508.html
Цитирай

Спрях се на Outlier Air, поръчах ги, и когато пристигнат ще споделя впечатления.
Цитирай

Спрял съм се на Galaxy Buds+ и Sony WF-1000XM3. Дали сонито е толкова по-добър от самсунга?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

За тея пари без техния ldac... Мерси. По добре WI-1000XM2!
Цитирай

Това е по-неудобно и от жични слушалки.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)