Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

fifth_root, това, че са офис слушалки (което еднозначно се вижда от пръв поглед) в никой случай не е синоним на некачествен звук, тъкмо напротив. Все пак това не е периферия от обществена поръчка, а стока за около 70 USD, поне такава цена мярнах в мрежата. Хайде, 50 да са, но не са 5. Всеки нормален работодател инвестира в персонала си, друг е въпросът колко от наличните тук (а и не само) са такива. Членове на семейството ми ползват работни лаптопи, които се подменят ежегодно с най-новото и са винаги с параметри на макс, което се приема за напълно нормално.

Ако ще ги носиш тия слушалки на главата си и работиш с тях 12 часа се предполага, че няма да те уморят с ниското си качество. Все пак (поне на хартия) покриват 20-20000, което е много над Hi-Fi стандарта по отменения DIN 45500 и далеч отвъд нормалните човешки възприятия. Е, едва ли се очаква да ти разтопят от кеф с флаковете, но можеше поне на един приличен и приемливо-компромисен звук да предложат. Но изрично повтарям - не съм разочарован, защото не съм и очаквал кой знае какво. Всеизвестно е, че рискът не означава само опасност, а и възможност. Е, загубих, но това е планирана загуба, нищо страшно.

Пък и не всичко е пари - неотдавна на шега си купих някакви слушалки за 8 лв от мижава сергия и учудващо те показаха звук, та да им завидиш дори. Е, счупиха се за 2 дни, но това е от калпава изработка на диадемата. В момента ползвам нищо и никакви Skullcandy за 40-тина лева от някаква промоция - несъмнено много далеч от beats solo 2 (най-доброто, което притежавам към момента, макар че има и несравнимо по-добри опции), но в сравнение с Plantronics са просто върхът на сладоледа.

Аз не ползвам слушалки навън, затова и всякак предпочитам кабелни On Ear с диадема. Тапите не мога да ги търпя и 20 секунди, да не говорим пък колко са неудобни (за мен) за поставяне/сваляне.

Не намирам начин да намаля натиска от металната лента в диадемата на beats solo 2, иначе отдавна да съм престанал да гоня вятъра.
Цитирай
Аксесоари

Ами не значи, че ще са с лош звук, защото са офисни, но не означава, че са най-удачното нещо за слушане на музика. Прекарал съм в работата през различни модели Plantronics, Jabra, Microsoft – скъпи модели, много добри за разговори, но не така добри за слушане на музика. Не знам какво учудващо има в това или сложно за разбиране. Или кое в твърдението ми означава "ниско качество" само защото не стават за музика. Затова дадох примера със студийните (имам едни много стари такива Pioneer).

Да, хубаво е да покриват по-широк диапазон честоти, но и това не е пълна гаранция за качество. Вече за предпочитанията няма какво да говорим – който както му е удобно.

DIN 45 500 не е лош като идея за стандарт (подменен с други впоследствие), но особено във високите честоти трудно ще го покрие модерната музика. Че и в ниските. И в това няма нищо лошо. Само класически оркестър на живо може да ти даде най-добра представа за диапазона на инструментите, ама ще се прибегне до толкова специфични, че общо взето само в класическата музика ги има.
Цитирай

Качествения звук и on ear , малко се разминават, виж over ear е друго нещо...

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

(2020-11-27, 19:54:34)bullyboy написа:  Качествения звук и on ear , малко се разминават, виж over ear е друго нещо...

Това е така, те over the ear и по-добре изолират.
Цитирай

По-добре изолират, несъмнено, а това е предпоставка и за по-добро (е, не непременно) възприемане на звука, но и по-плътно "затварят" ухото, от което всъщност бягам. Търся този тип, защото имам проблем с долната част на ушната мида, иначе изборът на действително качествени слушалки би бил много по-лесен, на пазара такива има колкото щеш.
Цитирай

Мен, примерно, ме болят ушите от по-продължително носене на over the ear. То точно изолирането на шумовете може да се твърди, че е опасно когато си навън, но това вече е задълбаване.
Цитирай

@L1892, малко встрани, но не изцяло е темата за това каква честота се използва за настройване на инструментите, те са няколко, но най-голямата "битка" е между 440 Hz и 432.
Цитирай

fifth_root, коментарът ти може би не е към мен Smile
Цитирай

Освен ако няма друг потребител със същия никнейм, с който няколко коментара назад сме обсъждали честоти, качество, стандарти - не.
Цитирай

Колеги, можете ли да ми препоръчате гейминг слушалки до 40 лв за подарък?

Засега съм се спрял на тези , но не съм сигурен дали са добри.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

Без прослушване в този ценови диапазон си е отбиване на номера... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-12-10, 09:57:20)alexbg67 написа:  Без прослушване в този ценови диапазон си е отбиване на номера... Wink

Затова моля за препоръка към какво да се насоча поне да разгледам.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

Ако не ти трябва микрофон в техно веригите има изкарани мостри, слагаш пускаш, които вадят най-хубав звук са твоите. Между другото, мисля че има и от геймърските изкарани за проба.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Работят ли техно-веригите още?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ако не са в мол би трябвало да работят, Метро и Джъмбо работят. Айде в Метро има и храни но в jumbo няма храни, пък работи.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Значи така или иначе тест на място си остава добър съвет, нека се задейства колегата. И успех с избора! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Тъй като ще се тестват в магазин, ще си позволя да дам малък съвет.
Обърни внимание как разпределят звука - смисъл дали имат някакъв съраунд, което е голям плюс при гейминга. За тези пари трудно, но не ти пречи да тестваш.
Цитирай

(2020-11-27, 20:27:11)fifth_root написа:  Мен, примерно, ме болят ушите от по-продължително носене на over the ear. То точно изолирането на шумовете може да се твърди, че е опасно когато си навън, но това вече е задълбаване.

Понеже чета темата и аз реших да се включа. Много е странно, но мен много ме заболяват ушите от слушалки тип ушанки или не знам как се казват тези, тип гейминг слушалки. Ушите ми сякаш се затоплят и ме заболяват. И не е заради силна музика или нещо - с такова впечатление оставам. Имам  няколко с различни размери за ушите - явно имам големи уши

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

(2020-12-10, 13:24:18)kstavrev написа:  Понеже чета темата и аз реших да се включа. Много е странно, но мен много ме заболяват ушите от слушалки тип ушанки или не знам как се казват тези, тип гейминг слушалки. Ушите ми сякаш се затоплят и ме заболяват. И не е заради силна музика или нещо - с такова впечатление оставам. Имам  няколко с различни размери за ушите - явно имам големи уши

Нищо учудващо, различни хора ги заболяват ушите от различни видове слушалки. И при тапите се среща.
Цитирай

(2020-11-27, 18:03:40)L1892 написа:  Крайна оценка – 0/10, но не съм разочарован, защото не съм имал кой знае какви очаквания след толкова провалени търсения, а и няма да са нито първите (пред тях има поне дузина и половина), нито последните, които ще изхвърля нови-новенички в кофата. А и си струваше да опитам, здраве да е!

А нямаш ли право да ги върнеш в рамките на 2 седмици?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Благодаря за съветите!

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай

Ако слушалките са неудобни или ти притискат ушите по-скоро, е нормално да те заболяват , ако е от силна музика, ще те заболи главата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз реших да се оттърва от един куп жични слушалки и тапи, които ми се търкалят по чекмеджетата и да заложа на един безжични Edifier X3, които чакам да дойдат от АлиЕкспрес уж другата седмица. Титулуват ги като най-добрите бюджетни TWS слушалки за под 25 долара, дано не разочароват, а и чувам все хубави неща за Edifier по принцип. Живот и здраве, като отворят фитнесите след Нова Година ще спра да се оплитам в кабелаци, докато правя жалки опити да се нацепвам Big Grin
Очаквайте скоро по-задълбочено ревю.
П.С. ако някой се интересува имам едни Superlux HD440 пълноразмерни и едни AudioTechnica ATH-SPORT1 тапи за продан, можете да драскате на лс Smile

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

(2020-12-10, 13:59:36)Lupita написа:  А нямаш ли право да ги върнеш в рамките на 2 седмици?

Имам, стоката е закупена онлайн и имам право да я върна до 14 дни без каквито и да са обяснения за отказа. Това обаче съвсем не е толкова лесно и повечето търговци се стараят да затруднят до възможния максимум процедурата. Накрая приемат стоката и връщат парите, но твърде често след 10 телефонни разговора, 10 имейла и часове разправии. На мен времето ми е дефицитно и проста сметка показва, че върнатите пари (е, говорим за дребни суми, разбира се) всъщност са загуба. Използвал съм правото си няколко пъти, може би 10-тина, но със сигурност пасивността е надделявала. Търговците на това и разчитат, но всеки си има собствена камбанария.

Наясно съм, че мнозина с основание биха могли да възразят, че са връщали безпроблемно стоки всякакви стоки и ще бъдат прави, но съдник за решенията е преценката за приоритетност. 

В конкретния случай върнах слушалките и търговецът постъпи съвсем коректно, приемайки ги обратно без никакви увъртания и върна сумата за 2-3 дни, вместо за законовите 30. Даже би следвало да го похваля на фона на останалите, но не е редно, защото такива са правилата, законовите.

От друг търговец купих и тия дни ползвам Sennheiser HD 100 - като изпълнение стават, наушниците са меки и изкарвам без проблеми часове с тях, но звукът им е типичен за марката (имал съм поне още 3 модела, като текущият е най-евтин), т.е. задоволителен, но нищо повече.
Цитирай

Колега , случайно да предложите някакви блутут слушалки тип in ear до 100-130 лева (макс) . Само не знам дали тези които са като топчета (galaxy buds) биха били удобни за моето ухо . Държа да имат калъф (кейс) и да държат поне 20 часа (с калъфа) . Спрял съм се засега на Anker Soundcore Liberty Air 2 или Galaxy Buds втора ръка (не ми се иска много , но ако са най-доброто бих взел някакви запазени) . Държа просто да са малки слушалки и да звучът добре . Да има добър и плътен бас (не много малък ) и да изолират добре . Попринцип повечето тапи изолират добре (от предишен опит) . Сега използвам JBL T450 BT , но вече ми идват доста големи . Не мога да ги нося под зимна шапка , запотяват ме лятото и не се побират много в джобове . Доволен съм от качеството на JBL , но просто ми диват твърде големи . Иначе като звук са топ (поне за мен) . Добър и плътен бас , силен звук и добре изолират . Предпочитам кейсът да има wireless charging , но не е болка за умиране . Може да минем и без това .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)