Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Имам ги от есента, какво за тях?
Силен бас, но се "омекотява" през приложението, активно шумопотискане, друго?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

Дали си ги сравнявал с бъдс+ примерно ?
Последните ми идват тихички.

За разговори, зле ли са ?
Цитирай

С Оникс Ейс мога да ги сравня, Аполото е по-силно, но и Ейса не се дава. Зависи колко си решил да оглушаваш, на мен са ми достатъчно силни. За разговор не съм ги ползвал, само за музика, но не пречи да ги тествам.

ПП
Жена ми каза, че ме чува добре при работещ абсорбатор. (моят е мощен, мноого...)

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-01-07, 20:59:16)alexbg67 написа:  С Оникс Ейс мога да ги сравня, Аполото е по-силно, но и Ейса не се дава. Зависи колко си решил да оглушаваш, на мен са ми достатъчно силни. За разговор не съм ги ползвал, само за музика, но не пречи да ги тествам.

ПП
Жена ми каза, че ме чува добре при работещ абсорбатор. (моят е мощен, мноого...)
Колега дай да погледна модела на абсорбатора че съм в процес на 
търсене на нов............

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

[Изображение: image;s=800x600]
Taurus Pompidou но не мисля, че още някой го продава... Яко дърпа, на 3та мисля беше 900 м3/час.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И аз да си изразя впечатленията oт edifier x3 - супер са. Отначало бях скептичен, щото на доста места четох, че нямали бас, ама сега като ги пробвах и си викам "тия хора на са в ред". Не знам, явно очакват бас като от студийни слушалки. Сравнявам ги с едни grundig - за 15 евро ги купих и си казах: "за тия пари са екстра". 25 евро с доставката ми излязоха edifier-ът и са убиец - само са една идея по-тихи от другите и хората около мен чуват малко повече какво слушам, но всичко друго е топ. Комфорт, качество на звука - бас, soundstage /звукова сцена?/ и т.н. Слушам главно EDM, поп и по-рядко рок и рап. Много съм доволен като цяло.
Цитирай

От около месец ползвам Creative Outlier Air. Свързват се директно с AptX, качеството на звука ми допада много; връзката е стабилна и не прекъсва; изглеждат обемисти, но са много удобни и не падат; Доволен съм от покупката - бяха на промоция в края на Ноември в английския Амазон за 40£, което се равнява на около 87 лева, а тук в България най-евтино ги намерих на 150.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Здравейте, от сутринта слушалките започнаха да се свързват една по една, а заедно не искат, някаква идея как да ги оправя ?[Изображение: 86e27ea5a962a85a43d40da429a1e731.jpg][Изображение: 2748ae1a6fcf632ab6d18e9732a8dead.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-01-20, 14:34:19)Labrador написа:  Здравейте, от сутринта слушалките започнаха да се свързват една по една, а заедно не искат, някаква идея как да ги оправя ?[Изображение: 86e27ea5a962a85a43d40da429a1e731.jpg][Изображение: 2748ae1a6fcf632ab6d18e9732a8dead.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
https://youtu.be/twdShk7vboc

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Оправиха се, благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте колебая се между 3 модела тапи. Това са Huawei FreeBuds 3i,Honor Flypods 3 и Mobvoi Earbuds

Моля за съвет ако някой е запознат с качествата им.

Изпратено от моят M2007J22G с помощта на Tapatalk
Цитирай

Поръчах си едни евтинки SuperLux 681 Evo, черни.
Много ги хвалят, че са Rip-Off 1:1 на далеч по-скъпи слушалки, всичко копирали, даже използват и същите компоненти, но единствената причина да не ги съдят и разсипят големите е ,че добавят в дизайна си и свои елементи, да не е баш всичко 1:1.
Evo-то е доста подобрена версия на стария модел 681, новите са и с повечко бас.
Общо взето са по-добри във всичко от стария модел: имат далеч по-хубава опаковка от 681, която е брутално евтина, измачкана хартия с едно пластмасово фолио отгоре.

[Изображение: images-1.jpg]

Тук вече идват с по-хубава кутия , с подаръци и аксесоари в нея, кабели и торбичка за слушалките.
Новите вече са и с откачащ кабел, не се налага като при стария модел да мъкнеш една топка 3 метра кабели със слушалките. Освен това другото драстично подобрение е в дизайна им-далеч по-добре и стилно изглеждащи ,за разлика от дървения, грозен и евтин вид при старите 681, която визия направо крещи :ХЕЙ , АЗ СТРУВАМ 20 ЛВ!".
Затова и новите струват два пъти повече от старите-80 лв. Разбирачите из чуждите форуми, които ползват скъпи dac-ове и слушалки казват,че свирили минимум като за слушалки от 150-200 долара, а някои даже ги сравняват с далеч по-скъпите Grado! Утре идват, ще ги пусна 2-3 дена нонстоп закачени за лаптопа да свирят и ще дам мнение.

[Изображение: hd681evo-1-810x543.jpg]
Цитирай

На мен ли ми се струва или има някакво "уникално" свързване между слушалките и кабела
Цитирай

(2021-02-11, 20:57:49)solo5 написа:  На мен ли ми се струва или има някакво "уникално" свързване между слушалките и кабела

Това нещо е единственото, което не ми харесва при тях, изглежда доста нелепо според мен, но по-горе писах за някои детайли, заради които големите не могат да ги съдят-това е един от тях. Да ти кажа даже това нещо ме спираше и от покупка, в крайна сметка обаче го преглътнах и ги поръчах, защото закачени изглеждат нормално.
А и ако ти вади очите-може да ги обърнеш от другата страна хахаха.

Има хора правят модове. Трябва да се поинтересувам ,вече за памука в говорителите за много по-плътен звук знам, наушниците от велур също подобряват звука, ама за това стърчащо нещо би било хубаво да се обърне някак в женско и да се скъси драстично, да не стърчи така грозно. И вече с нов и малко по-скъп и качествен кабел нещата ще станат отлични. Ама това са глезотии за аудио маняци, чак толко...
Цитирай

Дано си доволен от тях. Аз се разочаровах от моите. Звукът е нормален, нямам забележки предвид цената. За мен звучаха по-добре с "велурените" наушници от комплекта.

Качеството на изработка обаче беше доста ниско. Левият говорител прекъсваше и ги върнах за ремонт, проблем след това нямаше. Изключително неудобна диадема, гънките са доста твърди и създават неудобство. След около 12 месеца ползване диадемата се скъса в единия край. Пластмасите скърцат много, дори при малко движение на главата. Доста са стегнати и приклещват, след 3-4 часа носене вече имаше дискомфорт (от диадемата и от притискането около ушите). 

За същите пари минах на AKG K52. Звукът отново е нормален, нищо особено, но поне качеството и удобството от ползването са на по-високо ниво. Леки, удобни, не скърцат.

Една поука, която съм си взел за слушалките е да не обръщам внимание на хвалби от типа "звучат като еди-какво-си за Х пари".
Цитирай

Дойдоха. За съжаление тия са объркали поръчката и ми пратили бели на цвят.
Тая държава в близките 150 години няма да се оправи!
Не ми се занимаваше с глупости да ги връщам и тем подобни, последния момент се отказах да им звъня, щото бях много ядосан.
Ще трябва да ги давам да ги модват, да им слагат някво скъпо фолио, карбон най-висок клас, черен цвят или нещо такова.
Щото в бял цвят изглежда зле. Поне на мен не ми харесва.
Не ми скърцат на мен.
И още на първо слушане са мегадобри!
Свързах ги към лаптопа си, работна станция HP EliteBook 8770W, супер са.
Детайлни, басът е чудесен, високи, ниски, средни-перфектни.
По-добре от предишните, които имам--330, 150 ома.
От 10 часа съм ги завил под едни завивки и съм оставил смартфона да ги разсвирва.
Ще ги оставя цяла нощ да си свирят.

За изработката-факт ,че не са нещо УААУ, но на мен ми трябва качество, а не толкова уникален дизайн и тем подобни.
Старите ми суперлуксове и досега не са мръднали, освен наушниците. Но като минус-те пък бяха менгеме!
С времето се оправиха, ама отначало бяга много зле, направо ти стиска главата и след 30-40 минути не издържаш и ги махаш.
Но с времето се оправиха и с часове да ги носиш няма проблеми.
Имам безжични тука, едни JBL, както и едно Сони СН700 ,среден клас, перфектен дизайн, удобни и два пъти по-скъпи, но даже разсвирени виждам как не могат да се сравнят по звук с тия китайските!
Ето затова говорим.
Още от кутията като ги пуснах ми харесаха.

Слушам flac и wav, звучат перфектно. С мр3-ките звучи само нормално, бива горе-долу и дотам.

AKG съм имал няколко модела и Сенхайзер-као цяло плоски, флатови, повечето са и мощни и телефон е абсурд да ги захрани, звучат през него доста зле. Искат си усилвател. А тия ги мушкаш на телефона и готово.
Всеки си преценя, минус им е по-евтиният дизайн, факт, но за мен трудно някой ще ги бие в цена/качество на звука в диапазона от 50 до 200 лв.
Поне ги имам в нас тука 3 чифта от 80 до 200 лв и ги виждам как им отстъпват.
При онези просто плащаш много заради марката , по-хубавата пластмаса и по-хубавата лъскава кутия, глезотии като бутончета на слушалките, 1-2 лед лампички и толкова, а по звук им отстъпват в крайна сметка.
Пак казвам-всеки си преценя кое му е важно.
Цитирай

Здравейте,търся някакви слушалки до около 50лв за слушане в домашни условия.Все пак да вадят хубав звук за цената си.Имам и някакъв ваучер за 50лв от Озон и искам да са от там.Имате ли някакво мнение за тези:
https://www.ozone.bg/product/slushalki-a...lver-beli/  
https://www.ozone.bg/product/slushalki-s...-t3-cherni

Другите модели ме притеснява да не ми стягат главата и ушите(този тип който ,,обгръща'' ухото- over ear)
Цитирай

(2021-02-13, 05:41:02)osil написа:  ...Все пак да вадят хубав звук за цената си...

Другите модели ме притеснява да не ми стягат главата и ушите(този тип който ,,обгръща'' ухото- over ear)
За бюджета и съобразно примера, предлагам тези, които ползвам в момента по същите причини - Skullcandy - Riff Не видях дали ги има в "нормален" цвят, но това е без значение. Вадят добър звук, меко звънтящ, какъвто предпочитам. Дребни забележки при по-отчетливо басови мелодии, но за толкова пари - толкова.
Цитирай

(2021-02-13, 00:30:12)greensmoke7777 написа:  Дойдоха. За съжаление тия са объркали поръчката и ми пратили бели на цвят.
Тая държава в близките 150 години няма да се оправи!
Не ми се занимаваше с глупости да ги връщам и тем подобни, последния момент се отказах да им звъня, щото бях много ядосан.
Ще трябва да ги давам да ги модват, да им слагат някво скъпо фолио, карбон най-висок клас, черен цвят или нещо такова.
Щото в бял цвят изглежда зле. Поне на мен не ми харесва.
Не ми скърцат на мен.
И още на първо слушане са мегадобри!
Свързах ги към лаптопа си, работна станция HP EliteBook 8770W, супер са.
Детайлни, басът е чудесен, високи, ниски, средни-перфектни.
По-добре от предишните, които имам--330, 150 ома.
От 10 часа съм ги завил под едни завивки и съм оставил смартфона да ги разсвирва.
Ще ги оставя цяла нощ да си свирят.

За изработката-факт ,че не са нещо УААУ, но на мен ми трябва качество, а не толкова уникален дизайн и тем подобни.
Старите ми суперлуксове и досега не са мръднали, освен наушниците. Но като минус-те пък бяха менгеме!
С времето се оправиха, ама отначало бяга много зле, направо ти стиска главата и след 30-40 минути не издържаш и ги махаш.
Но с времето се оправиха и с часове да ги носиш няма проблеми.
Имам безжични тука, едни JBL, както и едно Сони СН700 ,среден клас, перфектен дизайн, удобни и два пъти по-скъпи, но даже разсвирени виждам как не могат да се сравнят по звук с тия китайските!
Ето затова говорим.
Още от кутията като ги пуснах ми харесаха.

Слушам flac и wav, звучат перфектно. С мр3-ките звучи само нормално, бива горе-долу и дотам.

AKG съм имал няколко модела и Сенхайзер-као цяло плоски, флатови, повечето са и мощни и телефон е абсурд да ги захрани, звучат през него доста зле. Искат си усилвател. А тия ги мушкаш на телефона и готово.
Всеки си преценя, минус им е по-евтиният дизайн, факт, но за мен трудно някой ще ги бие в цена/качество на звука в диапазона от 50 до 200 лв.
Поне ги имам в нас тука 3 чифта от 80 до 200 лв и ги виждам как им отстъпват.
При онези просто плащаш много заради марката , по-хубавата пластмаса и по-хубавата лъскава кутия, глезотии като бутончета на слушалките, 1-2 лед лампички и толкова, а по звук им отстъпват в крайна сметка.
Пак казвам-всеки си преценя кое му е важно.

Аамм, едва ли са по-добри от DT 770 Pro, 80 ома, точно за 200 лв. преди 3 години ги взех от озон. Ръчна супер изработка, произведени в немско, пластмаса май няма по тях, лесно може да се ремонтират, ако се бъгне нещо по тях. Може да стоиш с часове с тях и няма да те заболи глава. Качеството на звука е без аналог в тоя ценови клас, като за затворени слушалки.
Цитирай

За Байердинамик-330 е копието им.
Аз ги купих за 45 лв тогава.
Лично човекът в магазина ми пусна Байердинамик-а , оригинала, на един огромен и скъп усилвател, с 6.3мм жак обаче. После ми пусна и тия китайци, 330, пак с 6.3мм, което идва в комплекта-не казвам ,че китайските бяха далеч по-добри, но просто бяха по-добри. Разбира се в нас аз нямах такава хубава техника, огромни и хубави усилватели и слушах през телефона или лаптопа, не съм аудиофил. И разликата беше огромна като пуснах после слушалките на лаптопа-не можеше да се сравни с хубавата техника от магазина.
Но тогава си спомням много добре, че модел 330, 150 омов, звучеше по-добре от Байердинамик-а за 220 лв.

За дизайн-не споря, там няма сравнение!
Макар ако ти покажа JBL-a, и той не блести с уникален дизайн, крайно нелепа и крехка пластмаса, но са два пъти по-скъпи.
Сони-то ми изглеждат по-добре, хващат окото, ама и те са крехки пластмаси. Ами в крайна сметка предпочитам пластмасата, която свири по-добре на в пъти по-ниска цена

Ся, ясно е ,че слушалки на Grado, Bose, B&W, Beyerdynamic,AKG, Сенхайзер във високите класове, 500-1000, че и много отгоре ,е нелепо да се сравнят с тия китайци, защото те и нямат копия от високите класове, но до 200 лв има доволно количество маркови и прехвалени пластмаси, които не мисля ,че звучат по-добре от тях.

Между другото баси гола на Камбуров!
Идва ударно в Берое-два гола!
Цитирай

(2021-02-13, 08:33:14)L1892 написа:  За бюджета и съобразно примера, предлагам тези, които ползвам в момента по същите причини - Skullcandy - Riff Не видях дали ги има в "нормален" цвят, но това е без значение. Вадят добър звук, меко звънтящ, какъвто предпочитам. Дребни забележки при по-отчетливо басови мелодии, но за толкова пари - толкова.

Ок,благодаря ще помисля и за тях,иначе ги има в бяло също
Цитирай

(2021-02-13, 05:41:02)osil написа:  Здравейте,търся някакви слушалки до около 50лв за слушане в домашни условия.Все пак да вадят хубав звук за цената си.Имам и някакъв ваучер за 50лв от Озон и искам да са от там.Имате ли някакво мнение за тези:
https://www.ozone.bg/product/slushalki-a...lver-beli/  
https://www.ozone.bg/product/slushalki-s...-t3-cherni

Другите модели ме притеснява да не ми стягат главата и ушите(този тип който ,,обгръща'' ухото- over ear)

https://www.ozone.bg/product/philips-shl...l-zlatist/
А за тези някой да има впечатления?
Цитирай

Здравейте, да ми предложите някакви безжични тапи до 160-170лв. Ще се ползват за слушане на музика навън и в домашни условия.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

Колебая се между тези три модела тапи - https://www.pcstore.bg/product/skullcandy-indy-anc-tws/, https://www.ultra.bg/anker-soundcore-lib...0%B5%D0%BD и https://dice.bg/jbl-under-armour-true-wi...item42220/. Обичам силен и басов звук, когато искам да разпусна и да се изолирам. Знам че големите са по хубави но искам тапи, за да са в джоба ми.
Цитирай

Защо не заложите на HUAWEI FreeBuds Pro. Супер доволен съм от тях, а басът ми криви главата ако дам на макс звука.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)