Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Понеже прочетох напред в темата добри отзиви за тези три марки .
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-13, 16:39:17)ivanov_km написа:  Защо не заложите на HUAWEI FreeBuds Pro. Супер доволен съм от тях, а басът ми криви главата ако дам на макс звука.
То въпросът не е да ти криви главата, а да е качествен бас без кривене...
Цитирай

Търся слушалки за работа и пътуване с градски транспорт (аудио книги) - 40мм диафрагма, полузатворени, за да изолира донякъде шумът отвън.
до 50 - 80лв.
Да са максимално прави, тоест без излишни убасявания.
Блутуут има ли смисъл да гледам?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте, някой има ли Honor Choice True и какви са впечатленията ви ? Навсякъде ги хвалят, но в GSM Arena под ревюто им има доста негативни коментари. Не съм разбирач и ми трябва нещо бюджетно, безжично и удобно, понеже моите се счупиха и от няколко дни се върнах на кабел (AKG от Самсунг), та ако не по-добро поне подобно качество да вади ще е добре.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

(2021-04-20, 22:33:32)Rad0slaw написа:  Здравейте, някой има ли Honor Choice True и какви са впечатленията ви ? Навсякъде ги хвалят, но в GSM Arena под ревюто им има доста негативни коментари. Не съм разбирач и ми трябва нещо бюджетно, безжично и удобно, понеже моите се счупиха и от няколко дни се върнах на кабел (AKG от Самсунг), та ако не по-добро поне подобно качество да вади ще е добре.

Имам ги и не бих ги препоръчал. Свирят нормално като за евтини блутут слушалки, нищо особено или отличаващо се. Батерията е ОК. Микрофоните са много добри, може би отличителната им черта според мен. От време навреме имам проблеми с блутута, най-често при смяна на устройства (телефон към лаптоп напр.), не искат да се свързват с другото устройство и трябва да се ресетват. 

Големият минус за мен е, че са неудобни. Тапите/гумичките изглежда не са стандартни по размер, къси са и не се задържат добре в ухото. Постоянно изпадат, независимо кой размер ползвам. С нормални тапи (от JBL слушалки например) не изпадат и няма проблеми, но поради по-големия размер кейсът не се затваря. Капачето опира върху гумичките и не приляга, съответно слушалките не влизат в режим на зареждане като са прибрани. 

Купих ги на сляпо единствено заради намалената цена - около 50 лв., на нормалната цена не бих ги погледнал.

За препоръка нямам идея. Edifier X3 TWS са 59лв. в Озон, имат доста хвалби по ревютата. 
Следи магазините и цените, през следващите две-три седмици трябва да има намаления.
Цитирай

Edifier X3 са убиец. 5-6 часа батерия, звукът е по-добър от airpods 2 на ябълките - лично съм го сравнявал. Звуковата сцена за слушалки от тоя тип и цена е убийствена, басът е идеален за EDM, но не е прекалено силен, т.е. не се отразява негативно на средните и високите честоти. Микрофонът не съм го тествал още. Слушалките изолират околния шум добре и качеството на изработка е топ. Ползвам ги вече 4-ти месец.

А... и най-важното - много са удобни.
Цитирай

Колеги, имате ли наблюдение върху :
Tronsmart Onyx Ace
https://tronsmart.bg/product/bezzhichni-...cellation/

ANKER SOUNDCORE LIFE P2
https://pcmall.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%...0%B8_90996

И двата модела ги имам неотваряни, като Тронсмарт ги взех за около 50лв, Анкера за около 75лв / и двата модела от Алито/.
Едните ще ги подаря че са ми поръчали, но искам да си оставя по добрите и качествените.
Ще ги ползвам за музика, като хубавия бас винаги е добре дошъл, както и изчистения звук при разговор. Smile
Цитирай

Бих заложил на Анкер-а (имам Тронсмарта, на тях силата им е в разговорите, за музика са ок, но in-ear ще са по-добри).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2021-04-25, 17:00:33)stenlius написа:  Бих заложил на Анкер-а (имам Тронсмарта, на тях силата им е в разговорите, за музика са ок, но in-ear ще са по-добри).
И аз на тях съм се спрял засега.
Цитирай

(2021-04-25, 17:00:33)stenlius написа:  Бих заложил на Анкер-а (имам Тронсмарта, на тях силата им е в разговорите, за музика са ок, но in-ear ще са по-добри).

Притежавам Tronsmart и подкрепям колегата. За разговори са отлични, но за музика in-ear ще са по-добре.
Цитирай

(2021-04-25, 18:12:00)Johnny Bravo написа:  Притежавам Tronsmart и подкрепям колегата. За разговори са отлични, но за музика in-ear ще са по-добре.
Оставам си АнкераSmile
Цитирай

Десетина месеца съм с anker liberty air 2 и мога да кажа, че говоря без проблеми с тях и музиката е перфектна. От али ги набарах за 76 долара. Ползвам ги всеки ден.
Цитирай

(2021-04-22, 22:21:00)totto написа:  Имам ги и не бих ги препоръчал. Свирят нормално като за евтини блутут слушалки, нищо особено или отличаващо се. Батерията е ОК. Микрофоните са много добри, може би отличителната им черта според мен. От време навреме имам проблеми с блутута, най-често при смяна на устройства (телефон към лаптоп напр.), не искат да се свързват с другото устройство и трябва да се ресетват. 

Големият минус за мен е, че са неудобни. Тапите/гумичките изглежда не са стандартни по размер, къси са и не се задържат добре в ухото. Постоянно изпадат, независимо кой размер ползвам. С нормални тапи (от JBL слушалки например) не изпадат и няма проблеми, но поради по-големия размер кейсът не се затваря. Капачето опира върху гумичките и не приляга, съответно слушалките не влизат в режим на зареждане като са прибрани. 

Купих ги на сляпо единствено заради намалената цена - около 50 лв., на нормалната цена не бих ги погледнал.

За препоръка нямам идея. Edifier X3 TWS са 59лв. в Озон, имат доста хвалби по ревютата. 
Следи магазините и цените, през следващите две-три седмици трябва да има намаления.

Благодаря за мнението ! Поръчах ги от Алито краят на миналия месец и дойдоха за 1 седмица . Явно ползваме различни слушалки, аз съм страшно доволен и ги препоръчвам с 2 ръце. Свързването е много бързо, имат си бас, звукът е страхотен, тъч контрола е много удобен и добре измислен, а от батерията съм изумен - една седмица ползване и чак тази вечер ги пускам да се зареждат. Противно на
а твоето мнение проведох един разговор и казаха, че не ме чуват добре и трябваше да сменя от слушалките към телефона, за да го продължа, но имаше и много вятър, трябва да пробвам отново.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Търся все още слушалки за приятелка, сегашните знам че я стягат...

Да имат Вграден микрофон; ще се работи с тях, но ще се ползват и за музика (ПС, тел), т.е. мика ще е вграден...
70-150лв.
Сега има и намаление в един онлайн маг-н... Cool
Опитвам се да отсея...
EX:
Philips TAUH202WT / Ударен бас Big Grin / - 49
 
Panasonic - HF420B    59,
Panasonic - HF520B  40 mm  79,
Sony - WH-CH510,  65

Skullcandy - Casette, сиви - /Ретро Smile / |SKU: MMHP0001405N  -69, /не съм ги чувал като марка./
Philips - TAH5205BK 109,
Sennheiser HD 350BT - 131лв
Edifier - W830BT  ,139
-------------
ATH-ANC500BT  145,
ATH-SR30BT  159,
Sony WH-CH700N  150lv
Jabra elite 45h  - 70,61 €

Опция за ползване с кабел - това не всяка ли го има? И предимство е предполагам :conf:
Кое е по-добре с активна или пасивна шумоизолация (първото не се ли намесва в чистотата на звука)? Аз залагам на второто

ПП: Дори за мен се замислям /ако са необасени/ - ако тя си вземе ще ги тествам и аз Big Grin (понеже за навън с кабел не знам колко ще е удобно, а и опцията за разговорите да минават през тях ще е супер).

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Колеги, реших да си взема слушалки over ear само за спортуване. Имам два вида тапи, но ме заболяват ушите на 10-така мин. Имам и еър подс 2, но там пък чувам другата музика в залата. Гледам, че жар компютър имат сериозен каталог. Някой ако може да препоръча нещо читаво до 100-Тина лева ще съм благодарен. Гледам, че има и по малки които лягат върху ухото но предполагам ще пропускат шум а и ще ме дразнят. Не очаквам кой знае какви чудеса за 50-100 лева, но все пак някаква насока ще е от полза.
Цитирай

В крайна сметка тръгнах с една идея - приключих с друга. Не можах да ги сваля след като ги чух.
Sony WH1000X M3
Цитирай

Добре си направил с това Сони. След като разбрах, че spotify ще има тая година най после hifi качество се загледах по новите им тапи с ldac WF-1000XM4. За съжаление не мога да намеря слушалки със стандартна форма като моите anker liberty air 2, които да имат anc и ldac. Това Сони седи като кърлеж в ухото...


Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Здравейте. Днес си купих едни безжични слушалки, едната от които не може да се свърже, а само премигва в червено. Някой сблъсквал ли се с подобен проблем и може ли да ми помогне?
Цитирай

Преди седмица някъде взех на сина за рождения ден безжични на сони от музикален магазин и каза, че му харесват много. Щом той е доволен и аз съм също.
Цитирай

Е дай линк за слушалките, не за магазина...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Значи от две години и малко съм с Airpods 1. Не вадят супер топ звук, но батерията държи, имат обхват бая, свързват се безпроблемно с Note 10-ката +. За тия две години 3 пъти са затривани в снега на Боровец Big Grin и са минали през пералнята. Все още работят безпроблемно.
Все пак съм решил да сменя малко, препоръчайте някакви безжични слушалки да си взема до 400лв.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

@niki1999kir какво ще кажеш за Apple AirPods Pro?
Аз се колебаех за тях, но начина на управление (със стискане, а не с "почукване" както е при AirPods v1 и v2) не ми харесва, а отделно ми трябваше и "нормален" USB кабел, за да си свързвам телефона с лаптопа (стар е, на 11 години и половина и няма USB Type C).
Друг вариант е някакъв Samsung Buds, на който ще му работят всички функции с Note-то, но тип "бобено зърно" не знам дали ще са ти удобни за ползване.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Аз съм с AirPods Pro. Еми харесва ми. Особено шумоподтискането е зверско
Цитирай

Идеи за безжични с мик, които минават зад тила - тапи (нз има ли он еър) - до 100тина лв?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2021-07-14, 14:48:55)niki1999kir написа:  Значи от две години и малко съм с Airpods 1. Не вадят супер топ звук, но батерията държи, имат обхват бая, свързват се безпроблемно с Note 10-ката +. За тия две години 3 пъти са затривани в снега на Боровец Big Grin и са минали през пералнята. Все още работят безпроблемно.
Все пак съм решил да сменя малко, препоръчайте някакви безжични слушалки да си взема до 400лв.

Предвид това с какъв телефон си - Galaxy Buds Pro - с два говорителя (за бас и високи) и много смарт функции и пълна интеграция с Galaxy устройства. Сега ще има нови, но едва ли ще са по-добри Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)