Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

Благодаря за предложението, ще ги погледна. Брат ми има първите Galaxy buds и честно казано от тогава съм малко скептичен, защото микрофоните са им под всякаква критика. Ще прочета твоето ревю Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
Аксесоари

Buds са зле за разговори, но buds+ са в пъти по-добре, ползвам ги вече година основно за разговори и много рядко са ми казвали, че ме чуват лошо.

Да кажем от 100 разговора - 5-6


А и батерията им държи много, но за музика нещо не ме радват, липсва ми баса, въпреки че съм сложил подходящите гумички.
Цитирай

И аз ползвам повече от година Buds+ за разговори и съм много доволна. До сега не е имало случай някой да не ме чува добре или аз да не чувам отстрещната страна.
Музика слушам рядко, но съм доволна от звука.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Подкрепям всичко казано за Buds+

Galaxy S22 Ultra
Galaxy Watch4 Classic, 46 мм

Цитирай

Не знам как се навивате да си взимате тези airpods, толкова пари за нещо такова ми звучи абсурдно.
Цитирай

Оглеждам се и аз за безжични (заради сторител най-вече) но няма да са ин еър тапи, а он еър...  безжични, да може да се носят и с шапка и да минават отзад- не отгоре диадемата (ако може и без такава, но да не падат от поглед и да ходя като препариран) - с микрофон. 
опционално - не толкова обасени. до 50лв макс, понеже:
За музика и т.н. ще си взема овер еър с жица ок.150лв-200лв.

пп; нещо подобно , но това с шапка май не става?!
или такъв тип
Това дали се чува добре?!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Имал съм всякакви в нисък и среден клас.
Най-доволен съм от Fiio F9 pro като че ли.
Също много хубав звук от Ibasso it01. 
Но в момента съм с JBL за 19.99 с микрофон от Plesio. 
Много хубав дълбок бас, високите честоти са зле, но за да са добре ще трябва да се бръкна с поне още 100 лв.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай

(2021-07-15, 14:41:01)niki1999kir написа:  Благодаря за предложението, ще ги погледна. Брат ми има първите Galaxy buds и честно казано от тогава съм малко скептичен, защото микрофоните са им под всякаква критика. Ще прочета твоето ревю Smile

Ъпдейт на моята ситуация.
Airpod-ките майка ми ги изпра в пералнята и от тогава батерията им стана под всякаква критика.
Затова си взех Galaxy Buds Live и съм доста доволен.
Хубав звук, хубава батерия, удобни са, макар че ако стоя повече от 2 часа с тях и малко започват да ме дразнят, но и с Airpods беше така.
Сравнени с Airpods, вадят по-добър звук според мен.
Взех ги в Duo pack за 134Е (черни за мен и бронзови за мама хаха), което е направо без пари предвид цената им от 250лв за чифт в България.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Днес ми пристигнаха freebuds 4 от черния петък . Доволен съм от звука, шумо потискането е задоволимо за такъв тип слушалки. Батерия тепърва ще тествам но засега ми се стори добре. Готини са. Взех ги най вече за да ги ползвам служебно и когато не мога да ползвам ръцете с телефона. Единствения минус е че тук в България няма модела с безжично зареждане, но ще го преживея
Цитирай

Аз лично от бъдс про съм много доволен. Дойдоха ми гратис с преордър на с21 ултра. Шумоподтискането им е супер за тапички. Свирят доста добре за блутут. Не съм хайфай маниак. За мен са ми чудесни.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Ами лично аз съм пробвал скъпи слушалки със скъп блутут адаптер и мога да кажа следното - стандартния SBC кодек е най-зле. Apt x и Apt x HD ca по-добре, но кривят звука, AAC e по-добре и най-добре е ldac кодекa на Sony, особено във вариантите 660 и 990 кбит/сек, но в последния случай иска много стабилна блутут връзка.
За съжаление този кодек го няма на всички устройства, защото се плаща малък лиценз.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай

Не е само кодека, а трябва и песента да е поне *.flac, а не някоя копресирана *.mp3 с bit rate 64 примерно.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Както е писал колегата до 600-900 кбит. на Sony Ldac е много добре.За Flac и по-висок бийтрейт само с кабел.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Имам проблем с Buds Live, които купих миналата седмица.
Лявата слушалка спря да се зарежда и въобще да я отчита.
От време на време я засича и пише, че е на 3% батерия.
Кейса показва, че я зарежда, но реално нищо не става.
Някакви идеи?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Аз се заглеждам по Anker и Sony, новите тапи и на двете марки с LDAC. Анкера са с по-добър тъч контрол от Сони. Виваком ъпгрейднаха tidal до HIFI, но комуникацията между устройствата (телефон, лаптоп, тв) е ужасна сравнение със spotify...! Та чакам с нетърпение HIFI на споти.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-11-27, 11:21:50)niki1999kir написа:  Имам проблем с Buds Live, които купих миналата седмица.
Лявата слушалка спря да се зарежда и въобще да я отчита.
От време на време я засича и пише, че е на 3% батерия.
Кейса показва, че я зарежда, но реално нищо не става.
Някакви идеи?

Оказа се някакъв чест проблем при тези.
Пратих ги за ремонт в самсунг.
Спирали от нищото да работят - може след 2 седмици като при мен, може след 1 година

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Аз купих SONY WF-1000XM4 преди седмица. Ако някой има въпроси да пита. Беше ме страх дали ще са ми удобни, но в мола на сердика може да се пробват. Търговците в България не дават да се върнат в 14 дневния срок... От ЕМАГ ако не се харесат може да се върнат. И там намалиха цената на 400 лв.
Качеството на звука без съмнение е перфектно. ANC работи отлично, не ми се налага да усилвам яко, за да не чувам други шумове. На 30-40% сила по булевард Стамболийски не чувам нииищо. Тъч контрола вече не ме вълнува особено защото с асистента мога да сменя песен и да намалям и увеличавам силата на звука. Дори да пускам и спирам ANC и ambient режимите.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Спрял съм се на Realme buds air 2 и OnePlus buds Z някой да има впечатление от тези два вида слушалки....ще се ползват за слушане на музика и разговори на OnePlus 7T ,благодатя предварително на отзовалите се!

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Не мога да избера между жични или безжични слушалки кой са по добри. Естествено искам да си купя безжични но разбирам че забавяли сигнала и кривели звука и така звучели различно от другите , пък не искам да се оплитам във кабели има ли осезаема разлика.
Цитирай

(2022-01-03, 18:56:01)Only_rock написа:  Не мога да избера между жични или безжични слушалки кой са по добри

Ако търсиш бюджетни слушалки, заложи на кабел
Цитирай

(2022-01-03, 18:56:01)Only_rock написа:  Не мога да избера между жични или безжични слушалки кой са по добри. Естествено искам да си купя безжични но разбирам че забавяли сигнала и кривели звука и така звучели различно от другите , пък не искам да се оплитам във кабели има ли осезаема разлика.

Кой ти каза, че кривели звука??? Имам 7 8 чифта bluetooth слушалки и кривене нямам. Както чувам песента на ресийвър с големи колони така я чувам и в тапите. Забавяне има само ако играеш стрелкови игри. Про стрийминг филми и youtube лагване не се усеща. Ако не искаш грам забавяне на звука си си купуваш слушалки с aptx adaptive кодек който включва и low latency. Разбира се и телефонът трябва да го поддържа. Аз игри не играя, само филми гледам и ядове нямам. Да не говорим, че на mx player можеш да си настройваш аудио синхронизцията.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Не съм имал такива затова питам . Ми все пак не е кабел а сигнал който уж може да отслабва . За това питам дали имат такъв проблем. И дали качеството на звука е същото като такива с кабел.
Цитирай

Технологиите се развиват, вече има БТ5.2 освен останалото изброено...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-01-03, 22:31:19)Only_rock написа:  Не съм имал такива затова питам . Ми все пак не е кабел а сигнал който уж може да отслабва . За това питам дали имат такъв проблем. И дали качеството на звука е същото като такива с кабел.
По-ниско качество ще имаш само ако слушаш hi res аудио. Spotify premium ти дава макс 320 кбита което е перфектно качество. Bluetooth върви без проблем с тоя битрейт. Масово мп3-ките се записваха едно време до 200 кбита. LDAC кодека на Сони пуска безжично до 990 кбита (аз съм с такива тапи sony xm4). Един оригинален CD аудио диск ти е 1411 кбита. Hi res - flac и сие може да скочат до 3-4000 кбита... Нооо hi res умира бавно, но славно. Масово стрийминг услугите ще пускат само до 1411 кбита CD качество което е повече от достатъчно. Ето по-подробно:
https://youtu.be/XIiY6JDDSW8

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Нз моя телефон ксаоми ноте 9 про подържа само най тъпия аудио кодек за това мисля че няма смисъл да купувам скъпи слушалки . Даже ще са с кабел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)