Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

След проучване на кодеците при изборите за нов смартфон си харесах потенциално тези видове слушалки:

https://www.ozone.bg/product/anker-sound...-tws-grey/


https://www.ozone.bg/product/sennheiser-...-3-cheren/

https://www.ozone.bg/product/slushalki-b...4-zlatist/


Но разбира се ще ги търся в други сайтове понеже Озон са надули яко цените на някой асортименти. 

Ще оценя мнениета ви и то много. 

Същото така ако се сещате за добри евтини предложения с радост ще ги прочета.

Тези как са за евтин вариант:

https://www.technomarket.bg/slushalki/ph...s-09211910

https://www.technomarket.bg/slushalki/ca...w-09184965

Все пак искам да пробвам с по евтини отначало и постепенно да мина на по качествени слушалки.

Благодаря предварително за отделеното време!
Цитирай
Аксесоари

За всички избрани от теб модели, ги провери ценово в амазона, ибея и др. небългарски онлайн магазини. Когато търсех детско столче за кола, в един български много голям магазин ми обявиха промоционална цена 500лв. Все пак имах определени изисквания за самото столче. В амазон де, същото го купих за 139 евро + 39 лв доставка с гбг!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2023-05-23, 10:31:31)pepy1 написа:  За всички избрани от теб модели, ги провери ценово в амазона, ибея и др. небългарски онлайн магазини. Когато търсех детско столче за кола, в един български много голям магазин ми обявиха промоционална цена 500лв. Все пак имах определени изисквания за самото столче. В амазон де, същото го купих за 139 евро + 39 лв доставка с гбг!

Като цяло цените извън България са мн по евтини. Не знам защо в Европа с тази инфлация всичко е по скъпо със сравнение с другите континенти и държави. 

Досега не съм поръчваш от Амазонка но имам познати и те ще ми покажат как, за което съм благодарен. Изглежда че май това ще е изборът. 

Но като цяло качествени ли са ми повече избори за слушалки?
Цитирай

Взех си Liberty 2 на Anker, дали е нормално дясната слушалка да й пада батерията доста по-бързо от на лявата?
Като цяло, за момента въобще не ми е проблем, но ми е интересно да разбера. При другите марки как е?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

(2023-05-25, 19:07:32)johnterry7 написа:  При другите марки как е?

При мен на Apple AirPods (v2) при разговори съм забелязал, че лявата пада по-бързо от дясната - предполагам, че използва микрофона на лявата, но няма как да разбера по време на разговор кой микрофон ползва.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

За евтини 99лв тези свирят много прилично, има доста ревюта в нета на модела.
https://www.technopolis.bg/bg/True-wirel...E/p/320210


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2023-05-25, 19:07:32)johnterry7 написа:  Взех си Liberty 2 на Anker, дали е нормално дясната слушалка да й пада батерията доста по-бързо от на лявата?
Като цяло, за момента въобще не ми е проблем, но ми е интересно да разбера. При другите марки как е?

Вадиш от кутията дясната първо, тя се инициализира като мастер и управлява комуникацията и на лявата. Имам същите слушалки и се държат по същия начин. Ако извадя най напред лявата обаче и я оставя да се свърже а след това извадя дясната лявата пада по бързо. Не мога да пробвам заявените 7 часа работа с един заряд просто защото няма да издържа толкова време със слушалките в ушите обаче си мисля че водещата слушалка няма да изкара повече от 5 часа.
Цитирай

Благодаря, ще пробвам по-късно да извадя първо лявата.
Иначе мен лявата ме държи 6+ часа, дясната около 4-5часа. Зареждат се бързо, така че за мен е перфектен животана батерията,просто ме притесни в началото, тва са ми първите блутут безжични слушалки.
Досега съм ползвал Bose Soundsport блутут но имат кабел за около врата и са ми много по-удобни от Anker-те, които постоянно ми падат и трябва да си ги намествам, което е много досадно 😀

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

При наличието на 7 комплекта силиконови накрайници е странно но и на мен ми се случи. Мина доста време и проби докато намеря подходящата комбинация от силикончета и позиция на слушалките която стои в ушите ми без да пада и без да ме дразни. Най накрая отрязах центъра на стари накрайници и периферията им я сложих вътре в тези от комплекта за да ги втвърдя малко.В момента анкерите ми стоят по час-два докато ходя без да се налага да ги намествам постоянно и без да ме болят ушите.
Цитирай

Благодаря за препоръката относно JVC слушалките HA-FX1X Xtreme Xplosives Stereo. Вашият опит и удовлетвореност от тях са ценни за потребителите, (като мен), които си търсят нови слушалки.

А сега реших да пусна и аз няколко препоръки, които се надявам да са полезни за драгите ни съфорумци.

П.С. Извинявам се отново, (за пореден път), ако се повтарям с някой, но някак си не ми се четат 86 страници, за да видя дали някой е пуснал същите предложения като мен, (падам си малко мързел Lol ), again x3... Bu

Та, ето ги и предложенията от мен: 

1. Sony WH-1000XM4: Това са безжични слушалки с активно шумопотискане, които предлагат отлично качество на звука, комфортно носене и дълъг живот на батерията. Те са подходящи за пътувания и ежедневна употреба.

2. Sennheiser HD 660 S: Ако сте почитател на висококачествения звук, тези открити слушалки са отличен избор. Те предлагат богати и детайлни звуци, комфортно прилягане и висока изработка.

3. Bose QuietComfort 35 II: С тях получавате безжични слушалки с отлично активно шумопотискане и кристално чист звук. Те са комфортни за носене и идеални за дълги периоди на слушане.

4. Audio-Technica ATH-M50x: Ако търсите качество на звука и голяма изолация от външния шум, тези закрити студийни слушалки са отличен избор. Те предлагат балансиран и детайлен звук, както и висока издръжливост.

5. Jabra Elite 75t: За тези, които предпочитат безжични слушалки за спорт или активно движение, Jabra Elite 75t предлагат отлично качество на звука, компактен дизайн и добра защита от пот и вода.

П.С. №2 Тези са само някои от много добрите слушалки, налични на пазара. При избор на някои от тях е важно да се вземат предвид вашите конкретни нужди, предпочитания и бюджет. Smile Cool

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай

Здравейте!

Моля за съвет при избор на безжични слушалки, задължително съвместими с Samsung Galaxy S23 Ultra / Galaxy Tab S8+. Акцентирам върху модела, за да не се окаже някакъв конфликт с кодеци и не знам още какво.

Търси се максимално възможна автономност, но и бързо зареждане. Не са предназначени за музика, а основно за онлайн конферентни събития (google meeting) извън дома.

Надявам се да се вместя в 100 лв.

Засега съм се спрял на Jabra ELITE 2 - Navy  , но всеки съвет от ползвател ще е добре дошъл.
Цитирай

(2023-08-04, 14:53:47)L1892 написа:  Здравейте!

Моля за съвет при избор на безжични слушалки, задължително съвместими с Samsung Galaxy S23 Ultra / Galaxy Tab S8+. Акцентирам върху модела, за да не се окаже някакъв конфликт с кодеци и не знам още какво.

Търси се максимално възможна автономност, но и бързо зареждане. Не са предназначени за музика, а основно за онлайн конферентни събития (google meeting) извън дома.

Надявам се да се вместя в 100 лв.

Засега съм се спрял на Jabra ELITE 2 - Navy  , но всеки съвет от ползвател ще е добре дошъл.

Ето и тук, че другата тема може да замине.  Big Grin

Бюджетът е малък за такива изисквания. За такива дейности минимумът е Jabra Elite 4, малкият модел е с доста по-слаба микрофонна система. Нито един от тези модели не може да издържи цял работен ден ако се налага. До 100 лв има слушалки за музика, ако ще говориш по тези онлайн мийтинги - съветът ми е да увеличиш бюджета и да видиш тези модели:

Jabra Elite 4/5
Huawei Freebuds 5 (моделът без "i", това е най-доброто за парите си за твоите цели и не само, но не са тапи)

Jabra Elite 2 става ако се ползва на закрито и тихо място, но няма да е върха и няма multipoint. Ако няма да се говори много - стават със сигурност.

Ето този пич записва много добри сравнения на масови стандартни TWS слушалки и как се държат при разговори:


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Благодаря за подробния отговор!

Ограничих бюджета до 100-тина лева по няколко причини:
- я се ползват 1-2 пъти годишно, я не (за жена ми са, аз тапи не търпя, не ползвам и хендсфри)
- вкъщи разполагам с богат избор кабелни onear слушалки с чудесно качество, които безпроблемно могат и се ползват често без ограничение в часовете
- посочените могат без ограничения да се ползват с преходник към изброените в условията устройства

Търся тапи само защото заемат несравнимо по-малко място в багажа по време на пътуване, всичко друго им е в минус.

Важно ми е да не се "сритат" със Самсунг поради някакви софтуерни несъответствия, знам ли, покрай тия нови телефони маса аксесоари отидоха в кошчето.
Цитирай

При това положение:

"- я се ползват 1-2 пъти годишно, я не (за жена ми са, аз тапи не търпя, не ползвам и хендсфри)"

Jabra е добре, но виж и Huawei Freebuds 5i - те имат multipoint и добро качество на разговорите за цената си.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Huawei Freebuds 5i изглежда добър вариант. Ще опитам утре да ги видяна място в магазин и ще взема решение. Благодаря!
Цитирай

Здравейте! Имам нужда от помощ за избор на over ear слушалки за тийнейджър. В момента използва soundcore life q10 и е много доволна от звука, баса и издръжливостта на батерията, но се налага да бъдат подменени. Търсим слушалки, които да вадят същия звук или по-добър, с шумопотискане. Бюджетът ѝ е 250-300лв. Благодаря предварително!

GalaxyS21U
Цитирай

(2023-09-13, 19:15:51)kremon написа:  Здравейте! Имам нужда от помощ за избор на over ear слушалки за тийнейджър. В момента използва soundcore life q10 и е много доволна от звука, баса и издръжливостта на батерията, но се налага да бъдат подменени. Търсим слушалки, които да вадят същия звук или по-добър, с шумопотискане. Бюджетът ѝ е 250-300лв. Благодаря предварително!
Soundcore Space One са супер за този бюджет.

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

(2023-09-14, 19:20:53)bullyboy написа:  Soundcore Space One са супер за този бюджет.

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk
Благодаря за отговора, но не успявам да намеря този модел, а какво ще кажете за следните модели?
Sennheiser - HD 458BT, Sony - WH-XB910NC, JBL - Tune 770NC ANC

GalaxyS21U
Цитирай

Ползвам Sennheiser HD 4.50BTNC. Sennheiser са консервативни и като чета данните за HD 458BT не намирам особена разлика освен в поддръжката на повече кодеци и по новата APP за комуникация. С тях ще получите балансиран и прецизен звук в целия диапазон на чуваемост без изкривявания и излишни шумове. За млад човек може обаче да не му достигнат басите - звука наистина е балансиран и за повече от нормалното баси трябва да се повдигнат с еквилайзер. Шумоподтискането на Sennheiser работи добре за ниските честоти като градски шум от автомобили или такъв на летище но определено пропуска донякъде високите като детски гласове или автомобилни клаксони. Освн това шумоподтискането на моите слушалки има само 2 режима - включено и изключено. Иначе са си добър избор като цяло
Цитирай

(2023-09-15, 07:45:25)kremon написа:  Благодаря за отговора, но не успявам да намеря този модел, а какво ще кажете за следните модели?
Sennheiser - HD 458BT, Sony - WH-XB910NC, JBL - Tune 770NC ANC
Пристигат за една седмица..
https://eu.soundcore.com/products/space-one-a3035031
https://youtu.be/m8wDJPrTKUc?si=OvfE8Dm5po6GDnWK

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Момчета, като продължение на запитването ми по-горе и принудата от вдигане на бюджета, сведох избора си като цяло до дилемата Huawei FreeBuds 5 или Samsung Galaxy Buds2 Pro . В линка има победител, но част от предимствата (рейтинг за водоустойчивост, например) нямат практическа стойност за мен, а и при друго сравнение е напълно възможен друг резултат. 

Накратко изискванията:

- задължително съвместимост със Samsung Galaxy S23 Ultra / Galaxy Tab S8+ и лаптоп
- ще се ползват при конферентни връзки по време на пътуване, т.е. задължително добър, по-точно отчетлив звук и безпроблемна работа на микрофона с цел участие не само като слушател.

Очаквам и ще съм благодарен към коментари от собственици и/или ползватели с преки впечатления.

П.П. В допълнение - цената по чужди сайтове е без значение, защото покупката ще е от български магазин и с фактура.
Цитирай


(2023-12-08, 14:43:44)L1892 написа:  Момчета, като продължение на запитването ми по-горе и принудата от вдигане на бюджета, сведох избора си като цяло до дилемата Huawei FreeBuds 5 или Samsung Galaxy Buds2 Pro . В линка има победител, но част от предимствата (рейтинг за водоустойчивост, например) нямат практическа стойност за мен, а и при друго сравнение е напълно възможен друг резултат. 

Накратко изискванията:

- задължително съвместимост със Samsung Galaxy S23 Ultra / Galaxy Tab S8+ и лаптоп
- ще се ползват при конферентни връзки по време на пътуване, т.е. задължително добър, по-точно отчетлив звук и безпроблемна работа на микрофона с цел участие не само като слушател.

Очаквам и ще съм благодарен към коментари от собственици и/или ползватели с преки впечатления.

П.П. В допълнение - цената по чужди сайтове е без значение, защото покупката ще е от български магазин и с фактура.

Samsung Galaxy Buds2 Pro само мога да ги похваля.
Ако те и заинтересува има и CashBack в момента в сасмунг до 10.12.2023 в зависимост от къде си ги закупил и ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Голямата дъщеря се е спряла на Sony WH-1000XM4 сребристи.
Мнение от ползващ ги за проблеми или суперлативи?
Ще ги ползва с ябълка 12.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2023-12-08, 14:43:44)L1892 написа:  Момчета, като продължение на запитването ми по-горе и принудата от вдигане на бюджета, сведох избора си като цяло до дилемата Huawei FreeBuds 5 или Samsung Galaxy Buds2 Pro . В линка има победител, но част от предимствата (рейтинг за водоустойчивост, например) нямат практическа стойност за мен, а и при друго сравнение е напълно възможен друг резултат. 

Накратко изискванията:

- задължително съвместимост със Samsung Galaxy S23 Ultra / Galaxy Tab S8+ и лаптоп
- ще се ползват при конферентни връзки по време на пътуване, т.е. задължително добър, по-точно отчетлив звук и безпроблемна работа на микрофона с цел участие не само като слушател.

Очаквам и ще съм благодарен към коментари от собственици и/или ползватели с преки впечатления.

П.П. В допълнение - цената по чужди сайтове е без значение, защото покупката ще е от български магазин и с фактура.

Huawei FreeBuds 5 
Имам ги, слушалките са брутални, батерията също.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2023-12-09, 10:29:42)Compare написа:  
Samsung Galaxy Buds2 Pro само мога да ги похваля....

(2023-12-09, 13:58:55)Ивайло69 написа:  Huawei FreeBuds 5 
Имам ги, слушалките са брутални, батерията също.

Ха сега де ...  Bu

Проблемът е, че практически не е възможно да ги сравня дори визуално (не че от това има полза), пък какво остава за тест в работна среда ...

Очевидно си струват и двата модела, та се чудя как да предпочета единия от тях. Трето мнение?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)