Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси (Кое, Как, Защо), Насоки-Свързани с HTC ONE M8
#76

Някой би ли ми отговорил дали си е купувал М8 от Алиехпрес и ако да отключен ли е към Бг. оператори?
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте. Дано не съм на грешното място но никъде не видях тема за HTC ONE M8s. Понеже м9 ми е скъпичък а м8 ми се вижда слаба камерата нещо средно между двата се спрях нa M8s. Ta въпроса ми е има ли го някой и ако го има информация и препоръка за телефона как се държи камерата как е гледам има добра батерия и т.н. Благодаря предварително.
Цитирай
#78

(2016-01-14, 18:10:07)chaneto80 написа:  Здравейте. Дано не съм на грешното място но никъде не видях тема за HTC ONE M8s. Понеже м9 ми е скъпичък а м8 ми се вижда слаба камерата нещо средно между двата се спрях нa M8s. Ta въпроса ми е има ли го някой и ако го има информация и препоръка за телефона как се държи камерата как е гледам има добра батерия и т.н. Благодаря предварително.

Здрасти колега.  Аз имам HTC One M8s, за телефончето мога да кажа само положителни неща, защото отрицателни не съм срещал.  Телефона го имам вече от 2 седмици,  и съм много доволен от него като цяло.  Батерията е много издръжлива като се има предвид големия дисплей и осем ядрения процесор. Камерата е уникална.  Според мен телефона наистина си служава, изобщо не се чуди. Но ти си решаваш.  :Smile

HTC One M8s
Цитирай
#79

Ще помоля, тези, които са с HTC One M8S, направете си една обща тема в този раздел:
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=82
Телефоните, като изключим външния вид, са различни, като хардуер.Smile

EDIT:Много сте бързи https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1230068

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#80

Не съм сигурен къде точно трябва да питам за това ще питам тук.Ивзестно време ползвах Viper5 ,след това минах на CM13 и сега се върнах на Viper Lollipop.Имам проблем обаче с Harman/Kardon.Излиза ми грешка при флашването и звука продължава да ми накъсва като се заключи екрана.И си мисля, че ако сменя firmware и флашна на ново (+ няма да го има червения текст) или въобще да не флашвам.
Това ми е инфото:
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: 0
(bootloader) imei: 0
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: HTC__032
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 76df2b54
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
И сега забелязах ,че никъде няма firmware ,но трябва да е това:
6.12.401.4
И си мислех да го сменя с това и така би трябвало да си реша и двата проблема, само се чудя дали няма да има някакъв друг проблем с обвахата или нещо подобно което не разбирам:
6.12.1540.4


PS:
Възможно ли е да е защото съм с последната версия на twrp и да не се флашва както трябва ?
Цитирай
#81

При всички положения, ще трябва да префлашнеш firmware, за да възстановиш липсващия version main във fastboot getvar all.Лично аз, не ти препоръчвам да слагаш модифициран firmware, т.е. такъв с махнат червения текст, само проблеми можеш да си докараш.Дали ще сложиш 6.12.401.4 или 6.12.1540.4, разлика няма да видиш и проблем с обхвата няма да имаш.
Относно това с накъсването на звука, аз не съм имал такива ядове с Harmon kardon+ последната версия на twrp.С европейската версия на firmware съм.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#82

Накъсването на звука се получава след като веднъж си го ползвал и си сменил рома. Проблема сега е, че флашвам Harman Kardon и ми излиза грешка, не бях обърнал внимание, something went wrong, save the log. Само, че лога като го запаметя е празен. Префлашнах firmware и пак същото...
Цитирай
#83

Оправих се.Първо направих downlgrade на firmware,но пак ми излизаше грешка при флашването на мода и реших да пробвам с друго recovery и стана.Флашнах twrp-2.8.7.0-m8 и успях успешно да флапна h/k мода.
Цитирай
#84

Известно време си държах телефона на английски заради бъга със скайп на андроид 6 и всичко ми беше на английски. Сега след с няма на рома, събитията и празниците в календара още си седят на английски. Някой знае ли как да го оправя?
Цитирай
#85

Пробва ли рестарт на телефона , на м9 като сменям езика от английски към български , понякога иконите си остават на предишния език - рестарт оправя нещата Smile
Цитирай
#86

(2016-03-21, 15:30:22)mefistoreyon написа:  Накъсването на звука се получава след като веднъж си го ползвал и си сменил рома. Проблема сега е, че флашвам Harman Kardon и ми излиза грешка, не бях обърнал внимание, something went wrong, save the log. Само, че лога като го запаметя е празен. Префлашнах firmware и пак същото...

Оказа се, че и при мен има проблем с накъсването на звука.Флашнах обаче версия 5.0.2 на Harmon kardon и всичко се оправи, работи супер.
Проблема ти с другите ромове е, вероятно защото не си флашнал стоковия adsp (трябва да флашнеш стоков firmware).
Опитай с версия 5.0.2 и задължително му дай флаш на adsp.С последното recovery съм, няма ядове.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#87

Последно време телефона ми загрява прекалено много. Има ли начин да разбера от какво се получава така? Бях направил overclock на 2,5 с gboost, preformance също бях отбелязал. С ElementalX кернел съм. Сега направих overclock на 1.9Ghz махнах preformance то, gboost също. Все още доста си пари, но ще видим в следващите няколко дена...

Send from my HTC One M8 running ViperOne using Tapatalk
Цитирай
#88

Трудно би разбрал.Аз лично, ползвам стоковия кърнел и нямам ядове.Откакто съм с М8, никога не съм изпитал нужда от elementalx, макар и да съм пробвал всички версии.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#89

Здравейте, от няколко дни забелязвам, че при зареждане на телефона LED лампичката свети много слабо. На светло не може да се види изобщо, че свети. Свети слабо и оранжевата, и зелената индикация, когато телефона се зареди до 100%. Със самото зареждане няма проблем. Телeфона си се зарежда нормално. Странното е, че при известие от някоя апликация или за пропуснато повикване, лампичката си свети с нормална сила и си се вижда както трябва. При падане на батерията под 10% също почва да си мига нормално с нормална сила. Проблема е единствено при зареждане. Телефона е с последния Viper Rom и Android 6.0, ако това е от значение. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля за жокер, как да го реша, че си ме дразни Smile
Цитирай
#90

Почисти решетките на високоговорителите с мека четка за зъби и би трябвало да се оправи, а вероятно, и звука ще ти се усили.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#91

И аз си помислих за това, но няма логика, само при зареждане да свети слабо, а при notification си свети нормално и оранжевото, и зеленото. Едва ли са на различни лампички, но не е изключено.

Почистих го и се оправи наистина. Трудно беше. По едно време така се запуши, че изобщо не се виждаше лампичката Big Grin С помощта на кърфица сега така свети, че ми вади очите, но си представям каква гадост е вътре. Определено трябва да се отвори, за да се почисти хубаво.
Цитирай
#92

Пичове - Привет!
Много доволен от моделчето.. имал съм от марката 3-4, но бяха азиатски кучки!

Ползвам слушалки само с два сим слота и сега взех One (M8) dual sim. Трябва го рутна, или ако има направо излекуван РОМ да ковна - моля, упътете ме с линкче! - Предварително БЛАГОДАРЯ!

Другото - не мога да разбера има ли Бърз заряд екстрата  - вижте на шота пишат че няма, а като цяло е 50 еуро по-скъп от едносимовия..:
           

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)