Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси (Кое, Как, Защо), Насоки-Свързани с HTC ONE M9
#1
Question 

 
   
 

   Нека тук да пишем за по-общи неща, свързани с телефона, различни от проблеми.Целта е да се намали пускането на нови теми или да се пише в други и да се получава offtopic!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Фенерчето може ли да се намери някъде? На моят телефон липсва,а си искам стоковото!
Цитирай
#3

Има го, но можеш да го видиш единствено в бързите настройки.
Цитирай
#4

Да, може да се извади в бързи настройки, но не е удобно, защото не можеш да изкараш шорткът. Всяка подобна апликация от стора ше ти свърши същата работа. Аз ползвам "Фенерче"... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#5

Знам ли... На мен пък ми е удобно. И не ми трябва шорткът, защото го имам в бързите настройки.
Иначе, както казваш, всяко едно приложение върши работа.
Цитирай
#6

Ок, да уточня - според мен не е удобно... Smile

А и при мен фенерчето винаги се поставя на основния "панел", защото го използвам редовно. Така само с едно движение си го включвам. Smile Инаак съм си го изкарал и в бързи настройки, но така и не го ползвам. Не разбирам защо не можаха да го направят като преди... Но все тая - алтернативи винаги има. Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#7

Верно ли са я свършили тази простотия, да махнат иконата и да я оставят само в quick settings.Много тъпо.При мен на m8 си я има.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Уви да. Тъпичко измислено.
Цитирай
#9

 
   Здравейте,
нов съм във форума и искам да питам, от седмица имам М9 и след хилядата ъпдейта се получи следното супер неудобно нещо.
Дори и да съм изключил звукът на телефона, за всякакви известия и прочие, след като получа смс /нещо от фейса/ или мейл  - телефона продължава да настоява да видя съобщението и вибрира, и съобщава че съм получил това известие докато не отворя и видя за какво иде реч.
Някой има ли идея как мога да го спра това. Много е досадно.
Просто искам да е както преди - едно уведомление - и това е. Не да ми къса нервите с постоянно вибриране че не съм видял нещо си.

Bu Bu Bu

 
   
 

 

HTC One, HTC One X, HTC Desire, HTC One M8, HTC One M9
Цитирай
#10

Не знам от къде ги намери тези хиляда ъпдейта, но със сигурност никой от тях не е причина за проблема ти.
А той може би се намира в Настройки > Достъпност > Напомняне за известия. Включил си го без да искаш измежду някой от хилядата ъпдейта и сега ти напомня, че имаш известие на всеки 15 секунди, както е настроено по подразбиране.
Цитирай
#11

Много благодаря.
Точно тази опция беше включена Smile)))

HTC One, HTC One X, HTC Desire, HTC One M8, HTC One M9
Цитирай
#12

Здр искам да попитам как да си кача БГ език на телефона имам само Англиски , Немски купих телефона от Германия и сега нямам БЛГ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Цитирай
#13

Виж дали това ще помогне:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62661
Цитирай
#14

Здравейте, ако може някой да ми обясни от къде да си настроя алармата да ми звъни нормално на М9-та.
В момента като започне да звъни, започва тихо и постепенно се увеличава. Идеята ми е да звъни винаги силно.
Рових се в менюто, но не успях да я оправя. Благодаря предварително

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#15

Мисля, че няма такава възможност...
И мен ме изненада първите пъти, но пък бързо се усилва, а аз бързо свикнах.
Цитирай
#16

Може ли някой да ми каже защо като набирам например някой от контактите си  и после в хронологията на повикванията ми излиза че съм набирал личен номер, а когато ме търси някой си излиза номера и името на контакта ?????
Цитирай
#17

Явно проблемът е в някакво неразбиране между Lollipop и мрежата на Виваком. А ако и ти си на Виваком...

(2015-08-15, 12:23:20)Krasikam4o написа:  На Виваком съм . Точно така е и при мен ако проведа разговор е личен номер , ако само презвъня си е нормално.

(2015-08-16, 22:17:49)alex.stankov написа:  Проблема си е точно при тях и калпаво настроената им мрежа. При Lollipop дайлъра ползва обратна информация от клетката да запише в листа, с кой номер си провел разговор. Когато тази информация липсва се записва като личен номер. И за да е пълно густото, мрежата им е настроена разнообразно и при едни проблема е постоянен, при други спорадичен при трети липсва изобщо. Въпрос на късмет към каква клетка си се закачил в момента.
Цитирай
#18

ok благодаря ви за информацията, да на Виваком съм, но някой номера на виваком ми ги изписва някой не, но поне разбрах че проблема е от клетката а не както си мислех от настройките на телефона
Цитирай
#19

Този проблем го има масово при телефоните с Lollipop.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#20

Не е масов проблема. Известен е ,но всъщност го има при малко телефони. Аз съм ползвал всички флагмани за тази година и го имаше единствено при Мото Х , Нексус 6 и сега при м9. По масов е сякаш при къстъм ромовете.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#21

Говорим само за мрежата на Виваком или без значение?
Аз съм към Мтел и досега не знаех за съществуването на такъв проблем. Пък и съм предимно с къстъм ромове...
Цитирай
#22

Здравейте, от няколко дни преминах от Samsung SIV към M9. Има някой неща, които бях свикнал на самсунга и търсих доста по въпросите, но не мога да намеря решения. Например вчера ъпдейтнах до 5.1 и като съм в Power Saving mode вибрацията ми изчезна (viber, haptic feedback и др.). Преди в power saving имаше опция да си избереш какво да ти изключи, което беше удобно. Другото е, че не мога да намаля силата на вибрацията... в момента е абсурдно силна. Някъде прочетох, че единствения начин е с root, но аз не съм фен на root-ването и custom ROM-овете. И последния въпрос (поне засега), на Самсунга имаше опция да ти извибрира, когато набираш някой и той ти вдигне. Търсих го в настройките на Dialer-а и Call settings, но намерих нищо.

Ще се радвам ако някой може да хвърли малко светлина върху моите въпросчета. Иначе като изключим това и греенето, мисля че телефона е супер. Smile

Samsung Galaxy SII I9100 Stock + Samsung Galaxy SIV I9505 Stock + HTC M9
Цитирай
#23

За съжаление мога да ти помогна само за последния ти въпрос - в опциите за звука отбележи обратна връзка чрез вибрация при повиквания. Но не съм сигурен дали работи при икономичен режим.

За първия въпрос - след ъпдейта липсва опцията, за съжаление...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#24

Един съвет - не използвай икономичен режим, защото, колкото и абсурдно да звучи, ефектът ще е обратен - вместо да пести, телефонът ще изразходва повече. Това се получава, защото се изключва А57 клъстера и остава да работи само по-слабия А53, което води до претоварването и прегряването му, което пък от своя страна се отразява зле на батерията. Ако искаш си направи експеримент и ще видиш, че точно това ще се получи.

По другите въпроси...
Силата на вибрацията не можеш да контролираш. И да, в икономичен режим не работи и в момента няма какво да направиш. Освен да забравиш веднъж завинаги за него. Wink
А ще ти вибрира, когато ти вдигнат, но само ако телефонът не ти е до ухото - идеята е, че когато ти е до ухото чуваш кога ти вдигат, а в противен случай разбираш за това благодарение на вибрацията.
Цитирай
#25

В xda пишат за икономичния режим, че са го оправили и няма такъв проблем с ядрата, както беше преди... Не съм тествал обстойно, но имам наблюдения, че след ъпдейта с включен икономичен режим, батерията се изтощава по-бавно отколкото ако не е включен...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)