Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси (Кое, Как, Защо), Насоки-Свързани с HTC ONE M9
#26

Ето за това говоря:
http://forum.xda-developers.com/showpost...ount=28690

Това също е интересно:
http://forum.xda-developers.com/showpost...ount=28977

Ти какво си чел?
Цитирай
Аксесоари
#27

Четох някъде из XDA, че положението  е различно след ъпдейта... За съжаление не го намирам... Ще тествам малко по-обстойно какво е положението при мен. Smile

Иначе и в други теми - като тази за батерията в генералния м9 подфорум, съм виждал мнения по въпроса, които потвърждават писаното от теб, но после си изпратих телефона за смяна и след като го получих(директно с 5,1), наблюдавах подобрение при икономичния режим.

Ще пробвам тази седмица изцяло без да включвам икономичния режим.


Поздрави,

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#28

Здравейте,
Имам следния въпрос - забелязах, че телефонът ми не влиза в спящ режим, а е постоянно буден. Дори пробвах да не ползвам автоматичното, а зададох времеви интервал, но телефонът така и не заспива. Някакви идеи?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#29

Ако си със стоков ром, 99% проблема идва от някое приложение, а кое е приложението, ще трябва да разбереш сам.Използвай GSM battery monitor, за да си помогнеш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#30

Благодаря.
А какво точно да следя в приложението?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#31

App usage, го натискаш и там ти излиза, кое, колко харчи.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#32

Оказа се, че проблем създава clean master. Вчера го деинсталирах и тази нощ не е паднала батерията и с процент...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#33

Тоя clean master, винаги е правил едно единствено нещо добре-да създава проблеми!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#34

Явно... Ползвах го веднъж на месец, но не ми трябва толкова... Иначе забелязах в опцията за приложенията, че един от процесите, които се стартират от клийнъра не е спирал от както съм рестартирал устройството последния път, та реших да тествам.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#35

Здравейте, искам да попитам каква може да е причината, при стоково Recovery да не мога да вляза в него. Когато е изключен телефона и задържа Power и Volume Down, си ми излиза менюто и си следвам стъпките след което като стигна до Recovery и го натисна. Дава ми апарата с Червен триъгълник. Хелп.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#36

Здравейте понеже съм хвърлили мерака на HTC ONE M9+ ме интересува тези от вас които го имат да ли са доволни от него имам предвид като производителност, дали работи лесно телефона ми максимално натоварване, например с тежки игри загрява ли доста,и понеже знам че този модел е 20 мегапикселова камера какво е качеството им на снимките понеже съм чувал че HTC не се хвалят със добра камера и видео,знам че няма и цифрова стабилизация така ли е?
Цитирай
#37

Цифрова не знам дали има, но оптичната е тази, която му липсва. Wink
Що се касае до тежките игри М9+ не е добър вариант, защото именно там е слабото място на Helio X10 - GPU-то. Ако държиш да играеш тежки игри по-добре стой далече от МТК или поне докато не излезе Х20.
Иначе М9+ би трябвало да работи достатъчно пъргаво при изпълнението на ежедневните задачи.
Цитирай
#38

а какво означава  Helio X10 - GPU-то
иначе благодаря ти за инфото просто ще се насоча към LG G4 за него можеш ли да ми кажеш повече дали би издържал на повече натоварване на тежки игри и програми защото за камерата съм чувал че се справя доста добре и работи доста прилично като цяло
Цитирай
#39

Хора, аре помогнете. Горе писах за проблема с Recovery Mode Sad

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#40

@icokazanovata Високия клас Snapdragon-и като 808 в G4 или дори 810 в М9 ще ти свършат много по-добра работа за игри в сравнение с което и да е MTK.

@Goshofigo За съжаление няма как да разследвам случая, защото не съм със стоково recovery. Но ми е интересно за какво ти е да влизаш в него? Ако е за да направиш ресет, то не е необходимо да влизаш там.
Цитирай
#41

@bobytsekov искам да вляза, за да мога да изчистя кеша на телефона. доста ефективно ми се отразяваше при М8, а тук при М9 батерията ми просто е трагична. 1 ден :X

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#42

@Goshofigo
Виж дали така ще стане: когато стигнеш до червения триъгълник, натисни едновременно и кратко трите бутона VolUp+VolDown+Power. Може и да не стане от първия път, затова опитвай докато не се получи.
Ето от тук почерпих информация. Вярно, че е за М7, но може би тук ще е аналогично. Тъкмо ще пробваш и ще споделиш Tongue
Цитирай
#43

Здравейте!
Преди 2 седмици купих апарат HTC One M9 от пловдивска фирма (предназначението му беше подарък), като кутията аз лично я разпечатах от фолиото.
Пробвах му всички възможни неща, като разчитане на карти на Мтел и Виваком, разговори, мобилен интернет, Wi Fi и т.н. и нямаше проблем с нито едно от изброените.
Доколкото разбрах от Франция е апарата, но мен липсата на БГ не ме притеснява.
По стечение на обстоятелствата не съм ползвал апарата и днес той отиде при новия си собственик.
Сега ми пише момчето, че често се случва ФБ месинджъра да изпише "месинджъра спря да работи" и ме пита апарата към Ориндж ли е бил кодиран и дали аз съм го разкодирал.
Някой има ли идея относно кодирането на апаратите HTC, тъй като аз съм ползвал апарати М7 (ето го още пред мен на бюрото, но не знам откъде е внесен), М8 (докаран от САЩ) и сега за сефте чувам за кодиране на марката и изобщо прави ли се това кодиране при тях.
Също ще помоля за помощ относно месинджъра и изобщо някой има ли идея защо се получава така.
Виждам, че относно ФБ месинджъра се получава и при други хора и други марки апарати, като някои казват, че е след последния ъпдейт.

Благодаря предварително за мненията!

пп. Други проблеми с апарата и като цяло с работа на приложения няма, само описания.
Цитирай
#44

Това с месинджъра сигурно е проблем на приложението и най-вероятно с бъдещ ъпдейт ще го оправят. Аз го ползвам непрекъснато и нямам оплаквания.
Дали апаратът е международна версия, регионална или за конкретен оператор можеш да разбереш от номера на софтуера. Кое какво означава и за къде или кого е предназначено можеш да разбереш в тази статия. Европейските, небрандирани от оператори, са такива: a.bb.401.d - World Wide English (WWE)
Цитирай
#45

Благодаря ти!
Аз също мисля, че проблема с месинджъра не е проблем на апарата, а на приложението.
Сега ще проверим другото инфо.
Цитирай
#46

@bobytsekov, благодаря ти приятел. Получи се наистина!

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#47

Здравейте,искам да попитам къде е тоя компас,че не мога да го видя.
Цитирай
#48

Big Grin
https://play.google.com/store/search?q=c...NO1ljLjjHU


Телефонът притежава сензора, на теб ти трябва програма, която да го използва.
Google Maps например има възможност да ориентира картата според ориентацията на телефона. За да го направи използва не друго, а компаса.
Цитирай
#49

Колеги коѝ вариант е по добре за яркостта и следователно за запазване на батерията:
1.Автоматичен контраст.
2.До краен предел яркостта.
3.Програма с която сами да си реголираме яркостта,с пряк път на екрана.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#50

Максимална яркост и няма много да те изкара батерията.. Big Grin Аз с моите телефони съм на автоматична яркост.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)