Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със задната камера наSE Neo
#1

 
     
   Здравейте,след преинсталация на софтуера на SE Neo задната камера(предната работи) или не се разпознава или работи на червен фон.
Прави ми впечатление,че когато влезна в настройки на камерата ми показва 8МР и 6МР,а камерата на телефона е 5МР.
В сервизите ми сменят софта и пробват с други камери ,но ефекта е =0
 
[Изображение: Screenshot_2015_05_23_15_54_03.jpg] [Изображение: Screenshot_2015_05_23_15_54_27.jpg] [Изображение: Screenshot_2015_05_23_15_53_11.jpg]
Благодаря за отделеното време!
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Споделяш, че в сервизите сменят софтуера и пробват с други камери.
Да разбираме,  че са пробвали с  други приложения за камера или са сменяли и модула камера?
Ако са преинсталирали фърмуера на телефона и са пробвали други приложения за камера, което не е помагало, то вероятно проблема ти е хардуерен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Други приложения за камера не са пробвали.....аз пробвах,но положението е същото.Пробваха с други модули(камери) и казаха,че ВЕРОЯТНО проблема е софтуерен,но защо не могат да се справят не разбирах.Посъветваха ме да попитам в ъв форум като този.
Цитирай
#4

На чистото Neo камерата е 8.
Направи хард ресет!
Върни си стария фърмуер! Отключен ли е буутлоъдъра?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

 Не,телефона не е рутнат. Как да си върна стария фърмуер.....не съм навътре в нещата и за това търся помощ от Вас и сервизи Bu
Цитирай
#6

Ако знаеш каква е била предишната ти версия на Андроид,  както и коя компилация, от тук може да видиш и свалиш съответната такава:
От тук би могъл да разбереш, как да си го инсталираш на телефона:
Разархивираш файла, който вероятно ще е в zip формат и следваш стъпките описани по-горе, като преди всичко да започне,  необходимо е инсталиране на драйвери и Flashmod режим за точно твоят модел телефон.
Намират се в папката на програмата Флаштул след инсталирането й на компютъра, директория Драйвери.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Флашнах телефона както ми показа Monipeev.Сега телефона е версия 2.3.4,с камерата положението е същото......червена UndecidedРезолюциите 
отново са 8МР /6МР Предната си работи.
Цитирай
#8

Не нормално това.
Не си споменал, на каква версия и компилация е било устройството, преди тази преинсталация на софтуера, за която спомена в първи пост?
На 2.3.4 ли си бил преди преинсталирането, щом казваш, че си инсталирал него?
Би трябвало ако проблема е софтуерен, след преинсталиране на същия или друг, както и слагане на предишна версия, проблема да бъде отстранен.
При положение обаче, че са сменяли и самата камера, като проблема продължава, което ти сподели, остава да се е сринало нещо друго по хардуера.
Сменен софтуер, проблема остава наличен.
Подмяна камера / модул/, проблема остава наличен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Здравейте ....всичко е ок.
Оказа се,че преди години в сервиза при подмяната на платката(беше в гаранция и имаше проблем с WI-FI-то) вместо МТ 11i са поставили MT15i.В първият пост споменах,че камерата е 5МР,а МТ15i е с 8МР.
Преинсталирах  фърмуера за МТ 11i и.......всичко си дойде не място.
Благодаря на всички отзовали се и отделили време за проблема ми!Storstark 
Цитирай
#10

Е това ние е нямало как да го знаем.
Интересно е обаче, защо се е проявил този проблем едва след преинсталиране на софтуера?
Но, както и да е, важното е, че си разбрал от къде идва проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

То и аз не знаех,че е сменена платката с друга.Телефона ми го върнаха с андроид 4.0.4 за МТ11i .....и от тогава софта не е сменян.Просто съм запомнил с каква резолюция на камерата съм снимал....и потърсих модел НЕО с 5МР.
Като и да е ,но съм благодарен че във форума ми помогнахте.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)