Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

***Unlock, Recovery, Root, S-OFF за HTC ONE M9***
#26

Нямам с какво да снимам. На телефона
Отгоре ми илиза-
recivery 10%
End flashing, press power key to contin

отдолу
security warning
If you flash this phone with any ROM
that was not officially released by htc
you take the risk of
releasing your personal and financial
information to unknown sources.

SD NOT MOUNTED
Under flash
и това
[Изображение: fceb60d724dd.png]



ПП. стана със twrp-3.0.0-0-hima

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
Аксесоари
#27

@ninoff Само от любопитство... S-on или s-off си? С кой фирмуер?
Цитирай
#28

S-on
С Android_Revolution_HD-One_M9_14.0 се получават нещата. С Android_Revolution_HD-One_M9_20.0 и ViperOneM9 4.3.0 не иска да бутне.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#29

Ако не си с последния фирмуер е нормално да не буутне който и да е ММ ром.
Цитирай
#30

А как да го сменя??

Това се получава при- Android_Revolution_HD-One_M9_20.0_9a5ad5
[Изображение: 6fd32832aca8.jpg]

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#31

Отиди в основното меню на recovery, после mount и чекни cache.Опитай пак да флашнеш рома.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#32

@ninoff
Мина известно време, но все пак...
Така и не стана ясно с кой фирмуер си. Това е важно, защото TWRP 3.0.0 се оказа, че изисква Marshmallow фирмуер, за да работи правилно.

http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=924
Цитат:The 3.0.0 versions of TWRP require Marshmallow firmware in order to work properly on the device. If you haven't updated to Marshmallow yet, then you need to use an older version.
Цитирай
#33

Нямах време тези дни.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#34

По принцип версията на фирмуера можеш да видиш най-лесно, като рестартираш в Download mode. На този скрийншот е версията на рома, която не е задължително да съвпада с тази на фирмуера. Но да предположим, че в твоя случай съвпадат, то това определено значи, че е добре да използваш това recovery и Lollipop ром. С този фирмуер просто няма да буутнат ММ ромовете.

Вариантите ти за ъпдейт на фирмуера са:
- разбира се, S-OFF на първо място! Препоръчвам ти го, защото тепърва ще се налагат ъпдейти, а с него нещата се улесняват много. Освен това само с S-OFF можеш да възстановиш телефона в изцяло стоково състояние, в случай, че се наложи.
- RUU или напълно стоков signed фирмуер

Вариантът с RUU:
>>> 3.35.401.12 <<<
Флашва се през Download mode като го преименуваш на 0PJAIMG.zip, след което го слагаш в основната директория на microSD картата и рестартираш в Download mode.
ВАЖНО - първо трябва да заключиш bootloader-а. Става с командата fastboot oem lock. Видео. Не е необходимо Smile
ВАЖНО - 0PJAIMG.zip изтрива всички данни от телефона, затова си направи бекъп. Инсталира и стоковото recovery.
ВАЖНО - Първият символ от 0PJAIMG.zip е нула, а не буквата О.
ВАЖНО - Правиш тези неща на своя отговорност!
Цитирай
#35

При вариянта с RUU задължително ли е S-OFF? И като го флашна, трябва пак да oтключа bootloader-а преди да флашна ROM-a ?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#36

За да обновиш фирмуера, когато си S-ON, без значение с RUU или чрез отделен signed фирмуер, то задължително трябва да заключиш bootloader-а. И да, после отново трябва да го отключиш по познатата процедура и след това да флашнеш TWRP (вече 3.0.0-2).

А методът с RUU става и за S-ON, и за S-OFF. Разликата е, че при S-ON трябва да си със заключен bootloader.
Цитирай
#37

Не е задължително да си със заключен буутлоадер при s-on!
Цитирай
#38

Мхм, и как ще подкараш Ruu при s-on с отключен bootloader?
Много ще ми е интересно да разбера!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

Метода с ruu на сд карта, не изисква заключен буутлоадер, правил съм го и с лолипоп, и с маршмелоу, досега не съм заключвал буутлоадера, даже с 3.35 ruu стана и с 64гб exFAT карта(естествено вече бях 3.35 фирм за да може системата да прочете exFAT и по-голямата карта)
Цитирай
#40

Да, моля да ме извиниш, прав си!Smile
Имаш реп+.

http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=36

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#41

Е това с bootloader-а да го беше казал вчера, да ми спестиш малко време Big Grin Иначе всичко мина успешно и вече съм с ViperOne.

Благодаря ви за помоща.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#42

(2016-03-06, 09:43:33)donibrasco написа:  Не е задължително да си със заключен буутлоадер при s-on!

Супер! Благодаря за информацията. Това доста улеснява нещата. Smile



(2016-03-06, 10:28:20)ninoff написа:  Е това с bootloader-а да го беше казал вчера, да ми спестиш малко време Big Grin Иначе всичко мина успешно и вече съм с ViperOne.

Благодаря ви за помоща.

Браво! Честито! Wink
Цитирай
#43

Здравейте , имам следния проблем.Телефона ми е S-OFF,отключих буутлодъра и сложих къстъм рекъвъри , но след инсталиране на къстъм ром не ми зарежда телефона а стои на download mode.1-вия ми ром беше 5.1 а новия 6 това ли е проблема и как да го оправя?
Цитирай
#44

Добре е да дадеш повече информация. Най-вече с кой фирмуер си. Това бързо можеш да разбереш в Download mode на този ред -> OS- ... .
Според мен не си го обновил и затова имаш този проблем. Ако там пише OS-2.10.401.1, значи даже съм познал  Wink
Цитирай
#45

Точно това пише,но като инсталих рома ми пишеше че всичко е наред.Какво трябва да направя?
Цитирай
#46

Трябва да обновиш фирмуера.

Този е последният - 3.35.401.12
След като го флашнеш, сложи и това TWRP - 3.0.0-2


Как се флашва фирмуер - http://forum.xda-developers.com/one-m9/d...e-t3068243 - прочети темата много внимателно!

Накратко:
adb reboot download - вкарва те в Download mode, можеш да влезеш там и ръчно
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip Firmware_xx.zip
(ще пише към края нещо от сорта FAILED (remote: FAIL90 hboot pre-update! please flush image again immediate) - затова се изпълнява същата команда отново, за да почне същинското флашване)
fastboot flash zip Firmware_xx.zip

Тъй като телефонът ти е s-off, трябва да си много внимателен.

------------------------

Exclamation
За щастие има и друг по-безопасен начин (отнема доста повече време) - с RUU - но той форматира всичко и трябва да си направиш бекъп на нещата, също след това трябва отново да флашнеш TWRP и някой къстъм ром, ако не искаш да си със стоковия.
Цитирай
#47

Благодаря много , аз го направих по другия начин с sd картата.Сега ще сложа къстъм рекавъри и после ром
Цитирай
#48

Супер. Би трябвало вече да нямаш проблеми.
Цитирай
#49

Извинявам се за тъпия въпрос ,ама рутнах м9 с kingo root ,всъщност не знам дали съм успял.Как да разбера имам ли ROOT,защото нищо не ми изписа.Искам да отключа и bootloader,обаче от 1 час се мъча и не ме пуска да направя регистрация в htcdev.Такова чудо досега не е било,ту името не харесва ту паролата,накрая и държавата слагам other щото нема българия и не и не
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)