Оценете темата:
  • 14 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация на софтуера

След последната актуализация (200+МВ) и след връщане на фабричните настройки батерията стана много зле. Сутрин като го изключа за около 2 часа без да го ползвам и с активни WiFi, данни, GPS (преди освен посочените беше активен и bluetooth) батерията пада с около 20%.
Цитирай
Аксесоари

След последната актуализация, както казах по-горе, имам проблеми с батерията.
Моля, да ми обясните как се прави чиста инсталация през Один? Правил съм не веднъж инстлации през Один, но това беше преди около година. Сега пробвах да инсталирам, Один си прави всички неща, както трябва и накрая като ми каже, че всичко е готово и като взема телефона изглежда все едно съм рестартирал устройството и батерията продължава да е зле.
Цитирай

В ето тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89122 хората са описали как се инсталира нугата,а за теб ще трябва да намериш точния firmware за твоя модел примерно от този сайт https://www.sammobile.com/ . Следвай инструкциите в постовете за инсталиране след като си намериш нужния firmware.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай

(2017-09-22, 22:27:28)sapiora написа:  След последната актуализация, както казах по-горе, имам проблеми с батерията.
Моля, да ми обясните как се прави чиста инсталация през Один? Правил съм не веднъж инстлации през Один, но това беше преди около година. Сега пробвах да инсталирам, Один си прави всички неща, както трябва и накрая като ми каже, че всичко е готово и като взема телефона изглежда все едно съм рестартирал устройството и батерията продължава да е зле.

Върни заводски настройки и би трябвало да се оправи но ще ти изтрие всичко от телефона.

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай

Исках Один да си направи clean install, а не аз да го правя. Благодаря! Въпреки проблема, който имам мисля, че телефона се държи доста добре след всяка актуализация.
Цитирай
Photo 

Днес ми дойде актуализация на мтел съм.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте на всички...да питам и аз нещо Big GrinЗначи с андроид 7 съм от началото на май,ъпдейтнах го от 6 на 7..телефона е S6 edge G925F закупен през Април от Теленор...От както преминах от 6 на 7 не са ми идвали никакви ъпдейти,телефона се държи добре...Преди няколко дни ми дойде първия ъпдейт който е 430мб и се чудя дали да го слагам.Изчетох доста ваши мнения в темата и виждам че с ъпдейтите идват и доста проблеми спрямо телефона..Та питането ми е:дали въобще да го ъпдейтвам или да го оставя така???Ако го оставя така единственото което малко е дразнещо е че ми седи постоянно уведомление че има ъпдейт....и мога ли да го махна това уведомление???
Цитирай

Здравейте, някой знае ли до кога ще имаме ъпдейти,защото не намирам инфо никъде?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

bobkatagaz, принципно актуализциите се правят за да решават проблеми, лошото е, че след всяка голяма (а и малка) актуализация е препоръчително да правиш чиста преинсталация, което след това е дразнещо, че трябва да загубиш около 30-40мин от времето си за да върнеш всичко в начина по-който си свикнал да го гледаш.
Цитирай

(2017-10-10, 15:17:30)bobkatagaz написа:  Здравейте на всички...да питам и аз нещо Big GrinЗначи с андроид 7 съм от началото на май,ъпдейтнах го от 6 на 7..телефона е S6 edge G925F закупен през Април от Теленор...От както преминах от 6 на 7 не са ми идвали никакви ъпдейти,телефона се държи добре...Преди няколко дни ми дойде първия ъпдейт който е 430мб и се чудя дали да го слагам.Изчетох доста ваши мнения в темата и виждам че с ъпдейтите идват и доста проблеми спрямо телефона..Та питането ми е:дали въобще да го ъпдейтвам или да го оставя така???Ако го оставя така единственото което малко е дразнещо е че ми седи постоянно уведомление че има ъпдейт....и мога ли да го махна това уведомление???

Ако ти върви безпроблемно може и да не обновяваш. Иначе в ъпдейта пише какво ново има. Ако няма нещо конкретно като информация значи са обновявания на сигурността, което не е толква нужно.

(2017-10-10, 17:03:30)DemonsDreaming написа:  Здравейте, някой знае ли до кога ще имаме ъпдейти,защото не намирам инфо никъде?

Ъпдейт за?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

.png Screenshot_20171008-114139.png Размер: 100.35 KB  Сваляния: 61


Като гледам в актуализацията не пише нищо конкретно...Само малко е дразнещо че не мога да махна постоянното натякване за актуализацията..Има ли някакъв начин да се премахне това питане???
Цитирай

Най-вероятно е Security Patch ъпдейт. Аз след като актуализирах от 6 на Нугата, след това получих още 4 ъпдейта, 3 от които бяха security ъпдейти. Общо взето нищо специфично, телефона се държи по същия начин, както и батерията, за жалост  Big Grin
Цитирай

Здравейте колеги. Аз от няколко месеца съм с Нугата  и мога да кажа(лично мое мнение),че батерията пада по-бързо.А от скоро открих,че не работят някои кодове-например за теста на хардуера *#0*# или за калибриране на батерията *#0228#. При вас работят ли?Благодаря
Цитирай

Аз миналата седмица получих нов ъпдейт , около 95 МБ мисля,че беше и след него определено батерията се подобри... Преди по два пъти го зареждах на ден ... а сега цял ден изкарвам и пак ми остава вечерта батерия.. Най-накрая нещо хубаво.

Samsung Galaxy S21 
Цитирай

Дай един скрийншот на версията ти.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
Wink 

Ето това е ... версията на софтуера
[Изображение: 9204298Z.png]screenshot

Samsung Galaxy S21 
Цитирай

Здравейте, изписаха се доста неща за ъпдейт до 8, но някой виждал ли е от по доверен източник инфо за евентуален ъпдейт?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

Аз бях с нугата няколко месеца, но батерията падаше доста бързо и се върнах на 6.0.1, най-доброто решение за мен лично.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай

(2017-12-19, 20:59:32)DemonsDreaming написа:  Здравейте, изписаха се доста неща за ъпдейт до 8, но някой виждал ли е от по доверен източник инфо за евентуален ъпдейт?

https://www.notebookcheck.net/The-Samsun...642.0.html

Ще има според мен, щом Samsung са го потвърдили. Спокойно, има време, S8 и Note 8 още са със 7.0. Иначе тази новина е доста добра, защото по мои спомени S6 дойде с Android 5.0.2.

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

Малка поправка!.... Note 8 е със 7.1.1

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Получих актуализация за s6 ( закупен от теленор ) с размер 401,50 мб. Телефона като че ли стана доста по бавен . Реших да го тествам с Geekbench 4 и резултати са : single core - 825 ; multi core - 3313 ... Преди актулизацията бяха : single core - 1453 ; multi core - 4378 .


Рестартирах го и в geekbench теста показва същите резултати като преди актуализацията .

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай

(2017-12-20, 18:03:12)morkoq написа:  Аз бях с нугата няколко месеца, но батерията падаше доста бързо и се върнах на 6.0.1, най-доброто решение за мен лично.
Здравей,
Как успя да се върнеш към 6.0.1?
Колкото пъти пробвам Один не може да завърши инсталцията и телефона се бриква.
Коя версия на один ползваш и коя версия на 6.0.1 инсталираш?
Цитирай

Към по-стара версия се връща с 4-файлов ром.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-01-25, 11:25:24)ivan_vylka написа:  Към по-стара версия се връща с 4-файлов ром.

Свалям firmware от Sammobile, там няма 4 файлови.
От къде мога да си изтегля?
Цитирай

От тук

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)