Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с wi-fi на телефона
#1

    Здравейте младежи. От 2-3 месеца имам проблем с wi-fi на телефона. Проблема е, че вече не хваща така добре както преди време. В началото като купих телефона направих сравнителни тестове между леновото, старият ми китаец и  samsung S III-ката на приятелката ми. Леновото биеше всички при това сериозно. Сега пак направих сравнителен тест със самсунга и разликата е огромна, само че в полза на самсунга.  Телефона не е изпускан, падал и т.н.. 
Принципно съм много спокоен човек, но миналият ден след страшно много нерви го ударих умишлено (и не много силно) в облегалката на дивана. Куриоза е, че след удара нещата се пооправиха малко, но пак е много далече от състоянието което беше в началото. Не знам дали нещо се е разместило/наместило вътре, но не искам да издевателствам повече над него така :-D Не знам на какво се дължи това и как да го отстраня. Приемам всякакви идеи и насоки. 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами освен да го отвориш (да го дадеш на някой да го отвори) и да прегледате там където се закача Wi-Fi антената каква е ситуацията.
В много случай типично хардуерни проблеми се дължат на някакви софтуерни такива, но за целта трябва да направиш един хард ресет на телефона (фактори ресет), което лично за мен е по-неудобния варянт от първия, тъй като ще изчезне всичко инсталирано от телефона и т.н.

Има клипчета и снимки за това как се отваря(разглобява) к910'тката, не е нищо сложно, дори е много 'ремонто-пригоден' телефон, а не като повечето-да смениш нещо, след сглобяване не е същия телефон Bu

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай
#3

Тук на 1:12 отстрани по корпуса се вижда едно кабелче, доста прилича на wi-fi антена, но може и да не е Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=7bM79j8Ctbg
Цитирай
#4

Хм ще пробвам първо с хард ресет, макар че ме съмнява да е нещо софтуерно. Като ми остане и повечко време ще го разглобя да видим каква е ситуацията около антената.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)