Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lollipop v5.0.2 за Samsung Galaxy Tab S 10.5 - SM-T805
#26

В Один чекна ли Phone Bootloader Update ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-07-14, 11:46:30)rado__8 написа:  При връщане към Кит Кат задължително се прави ресет от рековъри когато забие на логото Самсунг.

Това са единствените два 4.4.2 за бг >>   http://www.sammobile.com/firmwares/datab...-T805/BGL/

Абе четох го това и аз в дебелите книги... Big Grin и се опитах поне 10 пъти естествено... и не успях. Не знам защо.
В download mode си влиза нормално. Обаче в recovery  моде не иска и не иска да влезе... скъсах се да опитвам и не можа да влезе...
Сега с качения Lollipop си влиза нолмално в recovery mode. Но след downgrad-a нe успях да вляза Angry

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#28

Ето многофайлов сервизен 4.4.2 с който ще се върнеш без проблем и после слагаш който искаш друг 4.4.2  >> https://cloud.mail.ru/public/CufR/wXtq37XZr

PIT няма да давам той е само при нужда Smile



Ето и за Франция 4.4.2 за бързо сваляне, ако решиш после него да слагаш.

Model: SM-T805
Model name: GALAXY Tab S 10.5 LTE
Country: France
Version: Android 4.4.2
Changelist: 2416262
Build date: Mon, 04 Aug 2014 15:29:05 +0000
Product Code: XEF
PDA: T805XXU1ANH1
CSC: T805XEF1ANH1
MODEM: T805XXU1ANF6


https://yadi.sk/d/9fBKeY2RbhZY8

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#29

(2015-07-14, 11:55:11)Phenomenon написа:  Колеги с 8 инчовата версия на Tab S 3g lte,  направих ъпдейт со Лолипоп 5.0.2 и нещо му стана -  започнаха едни безпричинни рестарти (не знам дали ми се струва,  но рестартите зачестяват под 40% заряд на батерията). Рестартира се без видима причина докато гледам видео или просто браузвам...  Направих фактори ресет преди ъпдейта и след него от менюто и два от рекавъри,  но след настройка започват пак рестартите...  Sad
Въпросният 5.0.2, за който говориш е флаш ЮК версия или редовен ъпдейт ?

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#30

(2015-07-14, 12:01:49)rado__8 написа:  В Один чекна ли Phone Bootloader Update ?

Трябва ли да е чекнато при downgrade? Ако е трябвало - при мене не беше чекнато.
Да не би да трябва да е и от това да ми е проблема, че после не искаше да влиза в recovery@

(2015-07-14, 13:48:58)rado__8 написа:  Ето многофайлов сервизен 4.4.2 с който ще се върнеш без проблем и после слагаш който искаш друг 4.4.2  >> https://cloud.mail.ru/public/CufR/wXtq37XZr

PIT няма да давам той е само при нужда Smile

Благодаря! Wink  Довечера пак ще пробвам.
За да не пробвам трети път... Big Grin  Това което си писал в по преден твой пост...
В Один трябва ли да е чекнат Phone Bootloader Update или не?

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#31

Редовен ъпдейт не съм флашвал нищо, днес го пратих на сервиз, че положението е нетърпимо... От какво се получу тоя бъг ми е най-чудното, а толкова го чаках Sad

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#32

днес еи така чекнах за ъп и има 900 мб чудя се да го слагам ли близалката да не стане по зле таблета
Цитирай
#33

Аз даже го изтеглих и се двуумя и дебна като теб Big Grin, че със S5цата имаше големи ядове 4 5 месеца преди да пуснат още едим ъпдейт от 200 300 мб

(2015-07-14, 15:58:30)Phenomenon написа:  Редовен ъпдейт не съм флашвал нищо, днес го пратих на сервиз, че положението е нетърпимо... От какво се получу тоя бъг ми е най-чудното, а толкова го чаках Sad
А от кога ти е тоя ъпдейт ?

Аз пуснах ъпдейта. Стискайте палци. Не издържам. Ако ще да си троша нервите Big Grin

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#34

(2015-07-14, 14:27:06)plmng написа:  В Один трябва ли да е чекнат Phone Bootloader Update или не?


Когато сваляш и качваш от кк на лолипоп и обратно се чеква задължително.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#35

Така еми първите ми впечатления са много добри. Друго си е материалното дизайнче. Държи се стабилно, бързо дори без фактори рисет, който ще му направя. Много хубав ъпгрейд има на новия браузър( визия и работа подобрена) Зарежда се значително по-бързо. Скрийн тайм на ауто (предимно на тъмно глрдам филми) достига 8 часа всеки път при 30 40 часа на батерия. Дребни забележки: няма cards на лок скрийна и не показва при батерията колко време е издържал, което ме дразни доста лично мен. Така беше и първия лолипоп на S5, така че подозирам, че ще го оправят. Samsung link няма защита с паролата на самсунг акаунта, но и тояа би трябвало да е въпрос на време.

       

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#36

(2015-07-14, 16:51:01)rado__8 написа:  
(2015-07-14, 14:27:06)plmng написа:  В Один трябва ли да е чекнат Phone Bootloader Update или не?


Когато сваляш и качваш от кк на лолипоп и обратно се чеква задължително.

Помощта ти и многофайловия сервизен оправиха нещата. Downgrad-a мина без проблем. Благодарности за съдействието. Wink

(2015-07-14, 10:04:08)b33rk0 написа:  Ами пуснаха ни ъпдейта снощи ! Big Grin OTA. изтеглих го, но не съм инсталирал, по-късно ще споделя впечатления. Всички да си проверят. Поне в информацията пишеше 5.0,.

Колега имам една молба. Би ли изтеглил от Google Play програмата Phone Info Samsung. Погледни сигнатурите от първия прикачен файл - в оригиналния ми  Android там пишеше BGL, Bulgaria. Бях качил Lolipop и вчера се върнах на KitKat. ROM-a изтеглих от sammobile.com. Дават, че е за България BGL и е със сигнатура България - T805XXU1ANFB_T805OXX1ANG1_T805XXU1ANF6_HOME.tar.md5 is valid - това е от ODIN
Името на изтегления zip e - T805XXU1ANFB_T805OXX1ANG1_BGL - което означава, че е за България.
Ама като го инсталираш се оказва, че е за... Румъния. Явно за това излиза, че има OTA ъпдейти. И на мен ми излезе веднага.
Защото за България още няма.
Ама това Romania много ме дразни...
Някой да даде линк за истински ROM за България... Ако има такъв.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#37

Ами те май от там ги внасят. След минутка ще проверя, няма проблем.

Нищо подобно при мен. Редовен ъпдейт е това и си е бгл. Прилагам скрийншотове.

       

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#38

Странно наистина. Нито в сайта където в реално време показват всички излизащи ъпдейти на Samsung

http://samsung.youmobile.org/

Нито тук:

http://www.sammobile.com/firmwares/datab...-T805/BGL/

има инфо че е пуснат 5.0.2 за BGL

А защо ROM, който уж е предназначен за България (изтеглен от sammobile.com) се показва със сигнатура Romania...
Не мога да си обясня.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#39

http://www.sammobile.com/2015/04/01/sams...-10-5-lte/
Ми на мен тук в саммобайл ми показва, че е наличен. Обаче дава ерър като го цъкнвш за теглене, но съм сигурен, че работеше преди седмици, когато го проверявах.
   

Ъпдейтни редовно е моят съвет. Върни си заводския РОМ и направи ъпдейт чек.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#40

От тука не можеш да теглиш. Трябва да влезеш в sammobile.com с акаунт. Но там няма изобщо 5.0.2

http://www.sammobile.com/firmwares/datab...-T805/BGL/

Има два 4.4.2 за BGL. Това е интересното, че тегля най-новия 4.4.2, инсталирам го през ODIN и уж е BGL (т.е за България), а още след инсталацията настройките тръгват на Румънски език. Променям си ги на Български, но ROM-ът явно си е за Румъния и след това тестващата програма показва Румънска сигнатура - виж снимките в по предния ми пост. Че търся от къде може да се дръпне такъв 4.4.2, който да е истински BGL.
Не че това е кой знае колко важно ама всеки си е... Lol

Eто от тук тегля 4.4.2

http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1ANG1_BGL/

Пише: Product code BGL ... Ама продуктовия му код се оказва, че не е BGL, а ROM (Румъния)

Странно е и това, че 5.0.2 (BGL) изобщо нямат

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#41

Ама аз ти показвам лолипоп Big Grin. Слагай близалката и не го мисли. Работи като звяр.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#42

Аз до вчера бях с Lollipop Lol , добре си е наистина. Ама ми се появиха проблеми с програмите за Backup, че временно се върнах на KitKat за да проверя едно две неща. Ама си искам заводския български ROM Wink . Ей така просто заради идеята...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#43

Хехахахаххаха разбирам те. И аз съм така. Като си наумя нещо за техниката докато не го наглася така не мирвамю

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#44

Ако рутнеш самата програмка има опция за смяна на CSC , но прави и също ресет на телефон/таблета  Wink

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#45

По тоя път съм минал вече - с root на KitKat. Че сега ми се щеше по друг да мина. Да си то ъпдейтна след няколко дни ОТА с Lollipop и след това вече да търся root за Lollipop. Ама ми се щеше да е BGL по рождение версията Big Grin , не че има кой знае какво значение... така за идеята просто. Аз гаранция не гоня - нокс отдавна ми е 0x1 Smile но не знам защо съм си навил да си е с "оригинален" BGL Андроид...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#46

Аз пък въобще нямах knox на китката, с който си го взех таблета, а с лолипопа ми се появи. Много странна работа. И двата андроида са официални, не съм рутвал и флашвал.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#47

Той така идва въпроса е дали ти е 0х0 или 0х1 Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

Е на телефона си имах нокс и на киткатаю 0х0 си е

Ето първи заряд на лолипоп - 37 часа. 8 часа screen time. Само не проумявам как може андроид систем да е най-големия консуматор.
       

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#49

и аз го сложих от ота ъпа и върви много добре засега
Цитирай
#50

Супер е да, влизаше в някакви прескачания на кадри(засичане), но след фактори ресета, който е повече от препоръчителен, когато се минава на лолипоп, тъй като джавата (архитектурата) на лолипопа наречена ART андроид рийъл тайм е различна от старата, изчезна всякакво засичане. Също така се зарежда доста по-бързо!

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)