Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мрежата
#1

  Колеги,имам сигнал на мрежата,но нямам мобилен интернет и не мога да водя разговори.Телефона е китайската версия,сложил съм ROW ром.Сменях baseband със всички,които намерих в нета,но все нищо...Моля дайте ми съвет как да процедирам.
   
 

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не си затрил IMEI-те?
Цитирай
#3

Да,бях ги затрил.С Mobile uncle ги вкарах наново и всичко се оправи.Мерси за отговора все пак.

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
#4

Оправи ли се?
Цитирай
#5

Аз около 2 седмици имам проблем с обхвата, като слот 2 отказа тотално /тестван е със 2 различни сим карти/, а на слот 1 постоянно се губи обхвата. Тествах сим картата на друг апарат и си работи без проблем.  Имам исталиран GravityMod 2, първоначално си мислих, че е от рома, възстанових фабричните настойки и инсталирах стоков ром, но пак същото.  Днес след целодневни наблюдения установих, че когато телефона е в легнало положение губи пълен обхват. Според вас на какво може да се дължи този проблем и най-вече поправим ли е?
Цитирай
#6

Прясно- прясно от днес..
Zorya, и аз имах подобен проблем, от време на време безпричинно губеше обхват, не мога да се похваля с подобни на твоите наблюдения но... Разглобих телефона, достигнах до Главната антена, почистих контактните точки (там, където Антената и Платката контактуват), на платката имаше 3 крачета, повдигнах ги малко, надрасках кънектора на антената с молив, и сега се надявам всичко да е както трябва. Поне от както го направих до сега (5-6 часа), не е губил обхват от Settings\About phone\Status\SIM Status\Signal strength\ стойностите се задържат за постоянно на -81dBm  15asu, докато преди това стойностите бяха на -113dBm 0asu
Пробвай да притиснеш между пръстите си долната част на телефона. която се намира отзад- точно под капака -- отпред- светещите бутони под дисплея.
И в пътя, който описах по- горе проследи, как се държи сигнала според стойностите
По- малко  -#dBm - По добър обхват
Повече #asu - По добър обхват
Надявам се да съм бил  полезен.
Моля, споделяйте развитието по- вашите въпроси, за да намерим общото решение на проблема Smile
Поздрави!
Цитирай
#7

Здравейте отново,

Тъй като не посмях да си ръчкам телефона сама го занесох на сервиз. Още докато споменах какъв е проблема, момчето каза че вече имал оставени 3 такива телефона за ремонт. Според него проблема е в слотовете и имало някаква част, която не можело да се смени.
И тъй като за зла участ мъжа ми си пръсна дисплея на неговото Леново решихме, че е по добре да направим от 2 телефона 1.
Сега съм в търсене на нов телефон.
Цитирай
#8

Аз имах същия проблем. След четене в руския форум реших да сменя един чип- МТ6167А Там казват, че след смяната на този чип всичко е ОК. Поръчах го, сменихме го, но проблема остана. По едно време обхватите грейнаха като слънце- тома 3G, това само G- всичко беше на 6. Но не бях затворил задния капак както трябва и реших да отворя телефона  да го оправя- и до там. Работи, но на 1-2 черти, понякога се губят. Не зная къде е проблема.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#9

Днес цял ден го наблюдавам, докато работех(пътувах) и наблюденията ми са, че проблемът с обхвата се завърна..
Пак -  я- има, я- няма... следователно, това, че го ръчках не решава проблема.. Вече нищо не ми идва на ум, май- май и аз в краен случай, ще търся нов апарат... Лошото е, че родителите ми ще се окажат прави за пореден път.. Баща ми от малак ми повтаря, че в моите ръце техниката не издържа повече от година.. Big Grin Абе... Здраве да е! Поздрави на съСтрадалчиците! Smile
Цитирай
#10

Има едни платки в aliexpress със двата слота за карти и за мемори картата, дали няма да се оправи с нея?
То всъщност антената е по главната платка де, демек motherboard. Но и щом след смяната на чипа не е станало...
Да не сте сменили някой друг чип
Цитирай
#11

Сменихме точния чип, смея да твърдя, че момчето, което го сменя е едно от най- добрите в България. Със смяната на тази платка- motherboard ще стане, но заслужава ли си манипулация за 70+ лв?

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#12

Със сигурност не си струва смяна на дъното. Е след смяната на чипа, значи явно проблема е някъде другаде тогава. Знам ли
Цитирай
#13

След отправено запитване по емайл относно проблема с обхвата ми отговориха така:

"Проблема с вашия модел е много често срещан, но засега надеждно решение няма. Това което знаем е че в леново подменят цялата дънна платка за отстраняване на проблема и стойността е около 80% от тази на телефона. Нашия съвет е да се ориентирате към друг телефон по възможност от друга марка разбира се."

И сега съм в колебания какъв телефон да си взема. Undecided
Цитирай
#14

Не зная към кого е било отправено това запитване, но едва ли е било към официалния представител на Lenovo. Платката струва около 40$, телефона е към 110$ това не е 80%. Аз съм поръчал поне 5 телефона Р780 и с нито един е нямало проблем. Купих от България такъв с проблем и не успях да го оправя. Сега съм с Lenovo K3 Note и съм много доволен. Имам и К910, но той е вече друга бира. Стил и красота, докато К3 е малко пластмасов.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#15

Той и моя май отива за части, че ми писна вече да сменям сим карти
Цитирай
#16

Доста хора май изпищяхме от този модел... това някак си ме кара да се чувствам по- малко нещастен, но НЕ И по- малко набутан Big Grin
Цитирай
#17

Купих го с идеята да си го оправя и да го ползвам. Но уви, не успях. Здраве да е.
Цитирай
#18

Търся да закупя платка за P780.Гледам,че вече ги продавате Big Grin А относно обхвата-губи ли се напълно(т.е. не можете да проветеде разговор) или просто е слаб?

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
#19

При мен изобщо нямаше обхват.... За разговори да не говорим. В един момент писва да се мъчиш да го ръчкаш и флашваш
Цитирай
#20

Моят е същия.. Показва ми направо Х върху индикатора за обхвата...
Обаче забелязах и нещо друго странно.. На места на които със времето съм забелязал, че има добър обхват телефона не реагира... пак си е без обхват. На други, пък... случайни места обхвата е много добър.. пълен и мобилният интернет е доста задоволителен, но за известно време.
/Давам пример за места, на които ходя по 2-3 пъти седмично и прекарвам известно време там./
Това, че съм се отказал от него.. -Отказал съм се.. ама просто не мога да осмисля това явление..
Някога показва, че имам примерно 1-2-3 чертички обхват.. докато не се опитам да използвам апарата като телефон. Започне ли да набира, обхвата пада и или става отново "Х" или остава на минимум, като по този начин не може да се ползва...

И нещо ново.. в полза на М-тел...
В момента съм с едно huawei-че, което преди време бях взел за резервен апарат.. не е ползван до сега за повече от ден-два.. но сега и при него забелязвам нещо подобно...
Показва, че има 2-3 чертички обхват, но пък е напълно офлайн от мрежата коригирах този проблем, като го ограничих само на GSM\2G но отново по някога се получава нещо подобно.. не съм пробвал, с други оператори, но М-телската карта е сменена с нова... и проблемите продължават..
Цитирай
#21

Привет на всички,

От няколко дена обхвата на телефончето прогресивно намалява и се губи Smile Сега ползвам слота 2G там има значително повече обхват.
Сменях версията на модема като резултата беше дори по лош, съответно върнах предходната. Отварях телефона за да видя за лоши връзки, но и това не помогна. Чудя се дали да поръчам един motherboard или да пробвам в някой сервиз. Ако някой знае подходящо място моля да пише.

Поздрави,
Мирослав Димитров
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)