Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lollipop 5 за LG G2 mini
#26

Здравейте аз имам проблем с актуализацията на андроида . Имам я , изтеглям я и след това тръгвам да я инсталирам и всичко си върви по план стига ми до стъпка 1 (1 от 2 дадени ) рестартира се , и нищо . Отварям настройките и гледам че пак има опцията за актуализацията и като я натисна ми изписва , че телефона ми е руутнат и за това не може да бъде ъпдейтнат . Добре де , знам че съм го руутнал , ама преди малко го унруутнах , и пак същото не ми дава да актуализирам андроида си . МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ !!! Дали нещо не се е унруутнал правилно не знам , програмата която използвах е Kingo ROOT . Сегашният ми андроид е 4.4.2 . Благодаря Ви предварително .
Цитирай
Аксесоари
#27

Изтегли си програмата LG Mobile Support Tool и пробвай през нея на компютъра.През OTA няма да стане ,като си рутнал. Дори и да си го махнал не се знае ,какво точно се е махнало .По -добре от компютъра го обнови.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#28

Не съм много добре с английския и с технологиите ако може по подробно като стъпки и ако имаш възможност и снимки да ми дадете .
Цитирай
#29

Здравейте,
имам LG G2 mini D618, само че е с две сим карти, за него ще има ли 5.0? Някой дали може да ми даде отговор дали това че е с две сим карти е проблем?
Цитирай
#30

(2015-06-19, 18:57:29)tda написа:  Влез в приложения> намери галерия>> изчисти данните и би трябвало да се оправи.

Много благодаря! Оправих проблема. Много съм доволен за сега работи перфектно, пробвах го с Антуту Бенчмарк и изкарах 19394 за разлика от 4.4.2 кадето изкарах м/у 15000 и 18000! Дори Асфалт 8 сега работи преди не тръгваше.
Цитирай
#31

Моят почна от самосебе си да си актуализира операционната система. Дано му тръгне и ЛТЕ-то.
Дали ще си загубя някой информация - контакти, файлове, програми и т.н.?

ПС:
Обнови се! За сега нямам нищо загубено(на пръв поглед) освен изключително приятния визуално андроид 4.4.2. Сега съм с 5.0.2 - Абсолютна повърня с някакви олигофренски икони - замазани с едни такива никакви цветове, имената в указателя са ми с различни цветове(един Господ знае на какъв принцип са, но не са и по букви.  една буква има по 3 цвята).
Визуално този андроид е една абсолютна рядка диария!!! Отврат!
Ако телефонът ми изглеждаше така при покупката никога нямаше да го купя. Дори и да ми го подаряват нямаше да го взема.
Особенно иконите за указателя и плейъра, който е "заводския" сякаш графиката е на ученици от детската градина. Тези две л@йна бъркат цялата визия, наред с СМС-ите, бързото меню - където са блутуут, уи-фи, данни, самотелен режим и т.н.) и галерията... Angry Angry Angry
Бутоните за указател, набиране, хронология продължават удобно да стоят далеч, далеч от основата на ръката, почти недостижими при работа с една ръка.
При това положение май вече ми мина мерака за ЛТЕ, въпреки че дойде.


Ще съм ви БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРЕН ако ми кажете дали и КАК мога да си сменя поне иконките на приложенията(темите знам, че са за първоначален екран и после бекграунд в менюто). Имат визията на икони на смартфон от 130лв. нов с 2 години гаранция, че и по-евтин.
Цитирай
#32
Sad 

Здравеите, искам само да попитам нещо във връзка с lollipop update за g2 mini. 
 Научих за упдейта още на 1 юни, но от тогава постоянно проверявам дали ми е дошъл, но винаги ми исписва, че ползван най-новия ОС.
Моя g2 mini е закупен от emag и е lg g2 mini d618.
И искам да попитам дали изобщо ще дойде за моя, тъй като гледах и други коментари и някой вече с го получили. Ако знаете нещо отговорете.
Цитирай
#33

Здравейте, моят телефон е lg g2 mini d620r също закупен от емаг.
Както Mr.$ написа и моя по същия начин не ми показва, че има нови актуализации.
Има ли шанс да не получим и как може да си го инсталираме ръчно в този случай ...
Цитирай
#34

Аз също съм с телефон закупен от емаг и по същия начин ми отчиташе, че съм с последната ОС, докато не използвах LGMobile Support Tool, който веднага ми предложи ъпдейт на апарата.

P.S. Да уточна, че моя е D620.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#35

Здравейте! Аз също си закупих LG G2 mini D618от EMAG. Не съм получил още актуализация за lollipop. Ползвал и LG PC SUITE и единтствената надстройка която получих е D6180F. Знам,че за D620 има актуализация. Дано има и за нашата версия
Цитирай
#36

Здравейте, днес си инсталирах LG Mobile Support Tool и на нея също ми каза че ползвам последната версия на телефона.
Отново да кажа че съм с D620r закупен от емаг. Някои модели няма ли да получат ъпдейт?
Цитирай
#37
Lightbulb 

колеги имам lg g2 mini след като се обнови софтуера при влизане в под менютата. ми изписва (за съжаление начало спря ) някой можели да ми помогне.благодаря предварително. Bu
Цитирай
#38

Според мен ако направиш хард ресет ще се оправи, и аз като го ъпдейтнах имаше доста бъгове, но след хард ресета е пушка. Трябва да знаеш обаче че всичко в телефона ще се изтрие и ще е добре да си архивираш в картат памет важните файлове. Успех.
Цитирай
#39

Ъпгретнах си телефончето с рут и сега имам проблеми като инсталирам супесу ми казва "if you just upgraded to android 5.0 need manuli re-root" как да го анрутна ?
Цитирай
#40

И след хард ресет, с лолипоп телефона работи по "тегаво" от колкото с 4.4.2.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#41

Здравейте, някой с модел d620r с ОС v10g да е получил ъпдейт?
Цитирай
#42

Тъкмо получих ъпдейта за lollipop. Изглежда много добре ,но имах проблем в началото с google play service.
 Исписваше ми ,че трябва да го ъпдейтна но всеки път когато го натисках ми исписваше или да го деактивирам или да го отворя.
 За тези които имат този проблем влезте в google след това влезте в акаунта си в google от браузъра , напишете в google търсачката "google play service" и отидете там където пише че може да го инсталирате. Натиснете на "google play service" и ще ви изпише с какво да го отворите. Отворете го с google play и сте готови.
 Ползвам lg g2 mini D618.
Цитирай
#43

Така и така съм започнал с въпросите виждам, че никой не ми обърна внимание на въпроса за рутване ънрутване на лолипоп. Мога ли да върна андроида на предна версия и да го ънрутна докато се появи евентуално някакъв рут за лолипоп?
Цитирай
#44

Здравейте,
Някой получил ли е новия ъпдейт, закупен от emag.bg апарат?

Спорен ден.

p.s Отговор от lg.com

Уважаеми господин XXX,

Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!

Причината за това е,че продуктите на румънската фирма EMAG не са официален внос на LG България и поради това нямаме софтуерна поддръжка за тях.
За по-подробна информация,моля свържете се с http://www.emag.bg/info/za-vrazka-s-nas.
Можете да се обърнете към наш оторизиран сервиз,където срещу заплащане могат да ви инсталират новия софтуер.

Мост Компютърс
София,бул. Шипченски проход 69 , бл. 240, вх.Г
тел.02 8730037
За сервизи в цялата страна -национален телефон :0700 14 411 

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай
#45

@firemanvt погледни пост #34.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#46

nikson70 погледни пост #36 ... някои телефони няма да получат ъпдейт явно
Цитирай
#47

Към колегите ,който имат проблем с актуализациите на телефона купен от Emag:


Всичко ,което ще правите е на ваша отговорност.Винаги може да се обърка нещо.


1.Изтеглете програмата LG Phone From от тук - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69396

Стартирате я ,натискате "Get production information" и гледате в секция "Model" какво пише .В зависимост от модела, по-долу ще изтеглите kdz файл за флашване.
По-надолу в самата програма ще ви бъде показан последния наличен фирмуер за вашето устройство с линк за изтегляне .Това е само за информация .Понеже при вас има някакъв проблем с актуализациите последния наличен няма да е най-новия.

2.Изтегляте програмата LG Flashtool 2014 - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62112

Следвате много точно какво е написано в тази тема и стъпка по стъпка правите това ,както е обяснено там.Слагате си най-новите драйвери.Има ги в темата .След тяхната инсталация задължително рестартирате компютъра .Когато влезете в download mode за първи път изчакайте малко ,докато се намери самото устройство.


3.Линкове за изтегляне на kdz файл в зависимост от модела:

-за D620R - http://adf.ly/1IS317  - това е Лолипоп 20а предназначен за регион Унгария.(HUN)
-за D618 -  http://adf.ly/1K3NE5  - това е Лолипоп 20b предназначен за регион Обединени Арабски Емирства (ARE) .Това е за двусимовия вариант на телефона.Той официално не се предлага в Европа ,но това нищо не пречи EМаг да са ви го продали.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#48

Здравейте, за колегите, на които телефоните са им от Емаг ... вчера получих ъпдейта, така че проверете си пак и не бързайте да инсталирате пиратски ... иначе благодаря на ganchev за отзива Wink
Цитирай
#49

ibalev това, което съм публикувал си е напълно легален фърмуер само, че за друг регион. Дали ще бъдете с него или с този, който ще ви пусне LG за вашия телефон, е едно и също и няма никаква разлика.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#50

(2015-07-15, 06:43:42)nikson70 написа:  @firemanvt погледни пост #34.

Здравейте,
След тирадата:

Уважаеми господин XXX,
Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!

Това означава,че не може да получите този ъпдейт през FOTA от софтуера на LG.Попитайте сервиза на emag, с какво може да Ви помогнат в този случай.


Разбира се знам другите методи, но исках да се уверя, че FOTA няма да имам.
Вчера, най-накрая LGMobile Support Tool се 'усмихна' с Lollipop-a. Smile
Единственото е, че нито един метод не иска да root-не телефона - нито ръчен, нито авто. Sad
Не знам каква е разликата във версията, но ....

p.s Това ми е втора бройка и с първата няма проблем и с ъпдейта и с root-а!

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)