Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][WIP][4.4.4 TOUCHWIZ][24.05.2015][ADVANCED NOTE 4 EXPERIENCE] от Androidwizzard
#1

 
   
  PROJECT NEMESIS



Малко инфо:


На вашето внимание представям този изключителен ром за Ноте 2 (GT-N7100) , в който взимам активно участие като разработчик.
Рома е предоставен от Androidwizzard  и официалната тема може да намерите ТУК . Там ,както и тук може да изразите вашата благодарност от нашата работа. Самият ром е на базата на Андроид 4.4.4 с включени допълнителни функции от Ноте 4.Повечето от тях вече сте виждали във DN4 рома на ETEAM , само че, там никога не са работили ,както работят тук. Направили сме много подобрения по самата работа на рома и всички грешки са изчистени, което прави рома идеален за всекидневна употреба.Има няколко проблема,които за наше и мое съжаление не могат да бъдат изчистени заради базата на рома (Галакси С3) и липсата на такава за Ноте 2.За тях ще спомена по-късно. Тук ще спомена ,че въпреки тези малки проблемчета базата е изключително стабилна,с добра консумация на рам и ниско потребление на батерия.
Аз лично ползвам и работя по рома от самото начало и съм много доволен.Затова ви го препоръчвам.
Стига толкова с общите приказки да минем по същество.


Необходими неща :


  • Самият ром- Може да изтеглите от ТУК  или  ТУК
  • Къстъм рекавъри - За флаш през сегашното ви къстъм рекавъри ТУК или за флаш през Один ТУК
  • Кернел ,който поддържа Андроид 4.4.4 т.е Агни(без него рома няма да тръгне) : ТУК . Линка не е за последната версия на Агни кернела ,а за препоръчителната . След като рома тръгне с нея после може да си флашнете която си поискате следваща версия. 
Това са всички неща ,които ви трябват за да направите от своя Ноте 2 един Ноте 4  Smile . По долу в описанието ще откриете 3 допълнителни неща за флаш (малки фиксове ,които не са включени в текущата версия 3.3) и няколко екстри като 3minit support и един моднат от мен SystemUI.






Начин на инсталация :


Процедурата поради липсата на Арома инсталер е доста опростена и има само няколко лесни стъпки : 







  1. Копирате рома и кернела на ВЪНШНАТА памет на телефона
  2. Флашвате си къстъм рекавърито
  3. Влизате в него и давате WIPE>ADVANCED> САМО ПЪРВИТЕ 4 ОПЦИИ ОТ МЕНЮТО БЕЗ ДА ЧИСТИТЕ ВЪТРЕШНАТА ПАМЕТ . Тоест Dalvik Cache , Cache,System ,Data
  4. Флашвате рома и БЕЗ ДА РЕСТАРТИРАТЕ флашвате след това кернела. 
  5. Сега вече рестартирате.
Препоръчвам ви преди флаш да си махнете СИМ картата за да избегнете консумацията на мобилни данни при първоначалната настройка на рома,понеже мобилните данни са включени по подразбиране в началото.









Екстри и допълнителни фиксове :


Тук ще сложа всички допълнителни неща ,които трябва да се флашнат след настройването на рома.В тази секция ще бъдат добавяни и всички нови неща ,които заедно с TEAM NEMESIS успеем да сътворим за рома. И така ето ги :






  • Неща ,които трябва задължително да се флашнат :
  1. Фикс за SystemUI Recent Panel : ТУК  Ново Ще оправи и неработещите Heads-up Notifications
    Фикс за SystemUI Recent Panel + 3minit мод за батерията : ТУК Ново Ще оправи и неработещите Heads-up Notifications
  2. Фикс за Themes  и WiFi Direct : ТУК
  3. Фикс за Lockscreen и Dual Clock : ТУК
  • Неща ,които може да флашнете при желание : 
  1. SystemUI с 3minit мод за батерията : ТУК . Благодарение на МЕН  Smile 
  2. Стоков Ноте4 лаунчер с ротация : ТУК  . Благодарение на @haifish9999
  3. Note Edge лаунчър : ТУК . Благодарение на @mr.khyyat
  4. Note Edge лаунчър с центрирани икони и максимум 5 екрана : ТУК . Благодарение на МЕН  Smile
  5. Модифициран SystemUI  с нови икони,цветове и уникален Recent Panel : ТУК . Благодарение на МЕН за работата и на целия колектив за помоща.
  6. Допълнителни теми : ТУК . Благодарение на @HITMAN-CREED 
  7. Модифициран SystemUI (като т.5)+ 3minit мод : ТУК
  8. Файл за промяна на функицята на бутона МЕНЮ : ТУК . След флаша бутона МЕНЮ ще работи по следният начин : Еднократно натискане - Последни програми ,Натискане със задържане -Опции
  9. Оригиналните настройки на бутона МЕНЮ : ТУК
  10. Dolby Studio .Благодарение на AholicCert : ТУК . Преди флаш трябва да сте сигурни ,че имате повече от 50МБ свободни в Систем.
    Копирате на картата,влизате в рекавъри,чистите далвик кеш и флашвате мода,чистите кеш и далвик кеш и рестартирате. След това при активиране на мода звука цепи небето Smile

Проблеми т.е неща ,които не работят   Cool :


Проблемите ,както вече споменах са свързани с базата на рома и е много трудно на този етап да се отстанят и те са :
-Не работи Quick Glance . Може да ползвате приложението AcDisplay от маркета.
-Не работи функицята Smart Scroll при стоковият браузър,но работи в стоковата поща- Предстои да се оправи .
-Не работи Smart Pause при стоковият видео плеър - Предстои да се оправи.
-Не работи стоковият 3G видео разговор. За целта има имано приложения в маркета ,които могат да ви свършат тази работа.И по този проблем се работи от екипа.


Аз лично смятам ,че тези проблемчета са лесни за игнориране. Всички от тях дори не ги ползвам.


Преимущества на рома : 

  • Оправена позицията на курсора на писеца от мен и pankaj_GB
  • Оправен Смарт Селект изцяло от мен 
  • Оправена камера в мултиуиндоу мод - работи малко странно, но работи . Как работи : Отваряте Галерия, врътвате телефона да е в ландскейп мод ,от мултиуиндоу панела отваряте камерата. Веднъж отворена може да работи така дори и при вертикален телефон.
  • Оправено блокирането на камерата ,ако докато е в мултиуиндоу през нея отворите галерията
  • Флашвате рома и ще видите сами всичко останало  Cool Smile



Още малко допълнителна информация : 


-Как да активирате опцията - много уиджети на заключен екран (която по подразбиране работи само при тип заключване SWIPE) :






  1. Теглите приложението SQLiteEditor от маркета
  2. Влизате в него и намирате приложението Settings Storage и го отваряте
  3. Отваряте settings.db
  4. Отваряте system 
  5. С помоща на опцията за търсене намирате kg_multiple_lockscreen
  6. Променяте "0" на "1" и сте готови 


-Как да активирате опцията Hands-free mode ако сте махнали всички отметки от нея (трябва да има поне една отметка за да работи т.е да може да се пуска и спира )
С помоща на експлорер с рут достъп отивате до тази папка  "data / data / com.android.providers.settings / databases /" и изтривате от нея settings.db . Рестартирате телефона и си правите всички настройки отново.

-Как да подобря живота на батерията :

 Сваляте архива в прикачените файлове ,разархивирате го на компютъра и копирате папката на картата на телефона.
След това с помоща на рут експлорер изчиствате всички файлове от /system/etc/int.d  и копирате вътре всички файлове от папката на картата на телефона.След това рестартирате и сте готови.

-Приложението Екшън мемо изглежда странно : Актуализирали сте си приложението SNote от Galaxy Apps . -Отваряте Настройки-Приложения.Намирате приложението SNote и му давате да махне актуализацията. След това го намирате във вашите приложения в Galaxy Apps и му махате опцията за автоматично актуализиране.

Снимки :

Снимките са от моднатото SystemUI (просто аз си карам с него-нали затова съм го правил) :

[Изображение: 800066.jpg] [Изображение: 800067.jpg] [Изображение: 800068.jpg] [Изображение: 800069.jpg] [Изображение: 800070.jpg] [Изображение: 800071.jpg] [Изображение: 800072.jpg]



 

 И най-накрая ,но не и по важност членовете на NEMESIS :


Аз
Pankaj_GB
Mr.Hai
Jenz
Basti
Olli
Harsh
Yousef
Almystars


Благодаря и приятни моменти с нашият ром.

 

 

 

 


Прикачени файлове
.zip init.d (1).zip Размер: 5.22 KB  Сваляния: 12

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Аксесоари
#2
Thumbs Up 

Леле , Браво Генчо Tummenupp

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Така, инсталирах рома обаче като задържа хоум бутона, вместо да ми отвори мулти таскинг панела ми отваря гугъл сърч... рових се из настройките обаче не можах да намеря откъде се настройва...някъде бях чел, че трябва да се инсталира gravity box през exposed instaler за да се биндне хоум бутона, но не съм сигурен дали може да се инсталира на този ром и затова питам дали има друг начин. Иначе рома е много добър като цяло!  Tummenupp

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#4

Това е нормалната опция на бутона в този ром. Списъка с последните приложения може да се изкара от допълнителните бутони в падащото меню. Днес след обед като се върна от работа ще кача в пост1 и файла за бутоните като на С5,понеже съм го пропуснал. След флаш на файла последните приложения ще се отварят при еднократно натискане на Меню бутона , а при задържането му Опции


Пост 1 - ОБНОВЕН 

Добавени т.8. и т.9 в Неща,които може да флашнете при желание. 


Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#5

Здравейте,
Сложих рома и всичко работи нормално освен мобилния интернет. 
Постоянно изчезва, почти не работи.
Само при мен ли е така и има ли някакво решение на този проблем 
Поздрави !!!
Цитирай
#6

ivelin_slavov  


Досега не съм имал такива проблеми с мобилния интернет при мен.
Изчисти автоматично получените настройки  и ги въведи отново ръчно и пробвай как ще се държи.
Ако и тогава не стане може да подмениш модема с някой за България/Европа.



Пост 1 е обновен . Фикса за WiFi и Themes е обновен.Моля всички ,които са го свалили да си флашнат обновения.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#7

Някакви идеи... Опитвам да го флашна, правя всичко, стъпка по стъпка, но накрая дава galaxy note... И до там, дори няма bootloader... Пробвах няколко пъти да го флашна, правя всичко от начало.

Galaxy Note II
Цитирай
#8

Опиши стъпка по стъпка какво си направил . Да не пропускаш нещо или да си форматирал и Internal ?

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#9

Флашнах рековърито през один, на advanced, само първите четири форматирах. Install-нах рома, home, инстал на кернела, първият път със соунд мода, reboot - нищо, после пак wipe, flash rom, flash kernel - без соунд модовете. 

Galaxy Note II
Цитирай
#10

Някакви грешки при флаш на кернела ? С какъв ром си бил преди това?
След флаш на рома и после на кернела и ребут - какво става. Би трябвало първият път около 5-6 минути да зарежда т.е да ти мига син лед и да седи на логото на Самсунг.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#11

Phoenix rom, нещо на 4.4.2, при кернела, пускам го, излиза едно пламъче на екрана, дава ми да го инсталирам, инсталира се, най-накрая единственото, което е, пише, че някой настройки не са добавени, но отгоре пише, че е инсталиран успешно и при макриран ребуут, изключва, включва на съобщението за модела и умира, нищо не свети, нищо не реагира, пробвах да го включвам/изключвам, да го чакам, не ще :/ 
P.S. Свалих DN4... Инсталира се без проблем току що... Ама искам с този РОМ... Като има някой от нашите да е работил по него  Heart
Ако има някакви идеи да опитам?

Galaxy Note II
Цитирай
#12

Това означава ,че кернела не ти се е флашнал успешно. С кой кернел го флашваш първоначално и с какъв кернел си ползвал Феникса ?

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#13

PSN_AGNi_pureSTOCK-v4.3.0_N7100_4.4.x_AROMA - името на файла, свалих го отгоре от линка.
А за Феникса...на идея си нямам с какъв е бил до момента  Huh 

Galaxy Note II
Цитирай
#14

Пробвай да флашнеш само кернела .Ако мине без грешки рома ще тръгне.
Ако ли не просто му флашни отново друг ром ,който флашва и кернел и след това може да пробваш отново.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#15

Ок, ще опитам, дано стане Smile Благодаря!

Galaxy Note II
Цитирай
#16

Пост 1 обновен ! Добавена т.10 в Неща ,които може да флашнете по избор.

Едит 9.06.2015  : Пост 1 обновен .Добавени 2 фикса в Неща ,които трябва да флашнете 

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#17

@genchoili Привет колега!  Гледам че в XDA е излязла нова версия на този ром. Искам да те питам дали има смисъл да я флашвам, при положение че съм с предната версия 3.3 и всички неободими фиксове! В смисъл нещо, заради което да си струва, освен това, което е в описанието, че още не съм калибрирал батерията.  Big Grin  
Относно новите неща в описанието: 
Място в /system си освободих, като махнах някое и друго стоково приложение, че не ми тръгваше долбито. 
Стоковия weather уиджет не го ползвам,а лънчъра го имам инсталиран. 
Increase Volume-засега не ми трябва, защото през долби мода си усилвам достатъчно звука.
Като цяло рома много ми допада! Бърз и оптимизиран с много нови неща! Изкара близо 30000 на бенчмарка.. Долби мода също е уникален! Голямо благодаря за труда!  
В пост 1 където е Фикс за SystemUI Recent Panel + 3minit мод за батерията, бутона ЦЪК към линка който си дал не е активен. Флашнах първия фикс от т.1 и засега всичко е ОК! Smile 

Поздрави!

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#18

Линка в пост 1 е оправен.!!
Това ,което си видял в официалната тема е само списък с очакваните промени при следващата версия. Нова версия не сме пускали и няма да има преди края на следващата седмица понеже се работи по отстраняването на последния проблем в рома.
След като това стане ще има нова версия.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#19

Би било добре да има един клип с инструкция по инсталацията на рома и евентуално настройките .

Samsung Galaxy Note II N7100 OS: 4.4.4 PROJECT NEMESIS
Цитирай
#20

Линк към последната финална засега версия на рома :   ЦЪК

Видео с начин на инсталация е абсолютно излишно .Рома не се инсталира с Арома инсталер.

Настройки при флаш не се нагласят.

Ново при новата версия : 
-Нов моднат SystemUI - като този от снимките в пост 1.
-Вече може да направите ПЪЛЕН формат (без външната карта разбира се) преди флаша
-Ако по някаква случайност не зареди от първият път- връщате се в рекавърито и флашвате само КЕРНЕЛА - Агни
-Всички фиксове са вградени с изключение на т.2 от Нещата задължително за флаш.

Така ,че флашвате рома(Ако се наложи и кернела),флашвате фикса от т.2 и сте напълно готови за подвизи.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#21

Колеги, никой не казва колко му държи батерията с този ром, защото и аз мисля да го флашвам?

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#22

Ами при мен караше 4ч30м СОТ за 48 часа работа. Досега никой не се е оплакал от батерията.Флашвай смело и няма да съжаляваш.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#23

Ок, всичко направих по описанието, но нещо не се получи както трябва. Всичко мина без забележки, но след инсталирането не ми се включва безжичната мрежа и не мога да вляза в настройките на телефона.
Префлашнах го и втори път и същата работа! И рута също ми се премахна!

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#24

Писал съм при проблеми след флаша да се флашне само кернела допълнително. Пробва ли го?

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#25

Пробвах флаш и на рома и на кернела втори път след като направих пълните уайпове...но сега ще флашна само агнито, ок....

Генчо WiFi-то тръгна и рута се появи, само как да вляза в настройка на телефона, от падащото меню и горе в дясно от зъбното колело не иска....

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)