Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Докато си пия кафето да направя нещо полезно: ROM-ове за U8110 25.02

Проблема е следния от 2.3.7 by slyking върнах стоковия ром с бекъп, който бях направил преди роот-а. Като преди да рестартирам дадох wipe data&cache, след това махнах рековърито... общо взето го подготвях за сервиз Big Grin . Сд картата я форматирах през PC-то и след това я сложих в телефона и сега проблема е че, като му дам mount на sdcard като я свъжа с PC-to на компа излиза допълнителен divace, който е прозрачен уж за картата но като цъкна на него ми пише "please insert disck in removable disck" и не мога да влезна в нея. Като я махна от телефона тръгва, като е на телефона през фаил мениджера влизам без проблем разпонава я чете, записва, трие фаилове без проблем.

btw
ChillToucH написа:Сложих линка в първия пост. Някой ако има мтелския РОМ, нека го качи и да даде линк.

незнам къде мога да го кача, но мога да ти го пратя ако искаш Smile

Samsung Galaxy SIII
Цитирай
Аксесоари

някой да има идея как мога да върна оригиналното рекъвари на globul ?
Цитирай

Няма такова. При backup от recovery се запазва всичките партишъни, демек:
1. Андроид ОС
2. Кернл
Ако мога така да ги разделя!
3. Рековъри партишън
и т.н.

До колкото помня, този телефон имаше само някакъв Download режим... :unknw:
Цитирай

опитах се да върна орогоналния ром .. но clockworkmod-a седи Sad
Цитирай

hackman написа:опитах се да върна орогоналния ром .. но clockworkmod-a седи Sad


След като върнеш оригиналния ром на глобул рекавърито си остава след това трябва да се изтрие обяснено е как в първия пост на темата

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

abbc написа:
hackman написа:Може ли някой да пуне оригиналния глобулски ром за този телефон .. плизззззззз Christmas

линка от темата не работи ..

Ето ти Глобулския бекъп > http://dox.bg/files/dw?a=74279b50fa

clockworkrecovery > http://dox.bg/files/dw?a=67ee2a879c

А с този ром (Еклер) съм повече от година > http://dox.bg/files/dw?a=eeaa5b22ab

За гаранцията уж се води доживотна.

Можеш ли пак да качиш този Еклер ром да го пробвам.. то какъв е ... 2.2 или 2.3 ?
Цитирай

2.1 - Eclair
2.2 - Froyo
2.3 - GingerBread
3.Х - Honeycomb
4.0.Х - Ice Cream Sandwich
4.Х - Jelly Bean

Ето тук е стоковия 2.1 от производителя.
Цитирай

cm-7 2.3.7 -> http://www.mediafire.com/?69qplu41ex3nu19 последен ъпдейт 2013 Wink

gapps-> http://goo.im/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

boot- >http://rghost.net/42998986

тествано, по-добре се държи от на SLY.
Цитирай

Точно зависването на надписа Mtel ти е bootloader mode(fastboot да сме точни). С кое рековъри си, че нямаш Advanced?
Цитирай

Някой може ли пак да даде линк за Мтелския РОМ?
Цитирай

aniowe написа:cm-7 2.3.7 -> http://www.mediafire.com/?69qplu41ex3nu19 последен ъпдейт 2013 Wink

gapps-> http://goo.im/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

boot- >http://rghost.net/42998986

тествано, по-добре се държи от на SLY.

Пробвах го ... installation aborted Smile

Samsung Galaxy SIII
Цитирай

Първо искам да изкажа големи благодарности на ChillToucH за труда да систематизира всичко това за тези които искат да изпробват нови "ромове" за нашите телефони!

Ето го обаче моя проблем: Изпробвах този на SLYKING, като в момента съм с

"cm-7 2.3.7 -> http://www.mediafire.com/?69qplu41ex3nu19 последен ъпдейт 2013"

обаче когато опитам да направя Overclock независимо дали през SetCPU или през този който идва с съответния "ром" телефона работи още 10 секунди и замръзва след което трябва да го изключа със задържане на бутона или изкарване на батерията!

Телефона е Huawai U8110 (Mtel 100)

Четох доста в XDA , но неможах да направя нищо, след двойно флашване на различни кернели реших да попитам тук!

Благодаря предварително!
Цитирай

На всяка честота ли ти забива?
По принцип 2.3.7 и без овърклок не е чак толкова бавно, все пак този телефон не е направен за игри
Цитирай

Да, на всяка честота забиваше. В момента съм с v9a gingerbread и ми позволява овърклок до 652 като живота на батерията е значително по-дълъг/от 8 сутринта до 7 вечерта постоянно в ръцете с включен WiFi/ и калибрацията се получи. Относно игрите нямам нито една, просто искам да извлеча максималното от телефончето. Сега Antutu Benchmark показва 537 иска ми се още нагоре, виждам резултати от колеги над 700.

Днес след цял ден ръчкане на няколко пъти телефона замръзна, но много рядко и поне ми позволява да избера честотата за разлика от предните 2 рома!

--------------------------

Сега ще опитам да инсталирам рома на Slyking с CWM Ascend , Eclair от същия пост като v9a и CM7-Final-2 и дано да имам работещ овърклок на 691 Sick и задоволителна батерия :facepalm: /то това е шантава работа Big Grin /

------------ ново дано е полезно за някой

-успях да инсталирам Eclair с помощта на 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery инсталирано от компютъра - клок макс.652мхц и Antutu Scores - 551

-след това неуспех с CM7-Final-2 със 1.6.2-pulsemini-amonrarecovery и с recovery-clockwork-4.0.1.5-u8160-update_signed, който са дадени в поста /инсталирам успешно рома, но забива на мтелския екран/

-в момента съм със SLYKING успешно клокнат до макс 633 мхц и Antutu Scores - 549, ще тествам утре батерията и тогава пак Smile

Допълнение: последно оставам най-доволен от ром -v9a- , най-дълъг живот на батерията и клок на 633 над него забива от време на време, инсталиран с CWM Ascend! Това е!
Цитирай

ох никак не ми е ясно тва рековериииииии :wall: давам си червената слушалка+волум даун+и включването и той се включва до логото на Мтел и повече незарежда там си стои Sad как мамка му да си го направя това че да си сложа някой ром най накрая. писна ми с тоя телефон вече :huh2: Нещо аз ли не го разбирам това описание.... от 2 години го имам тоя телефон не съм толкова зле все пак ама защо не мога да се оправя с това незнам. Искам някакво простичко обяснени с две думи как да го направя мерси :capitulation:
Цитирай

sharkoff написа:ох никак не ми е ясно тва рековериииииии :wall: давам си червената слушалка+волум даун+и включването и той се включва до логото на Мтел и повече незарежда там си стои Sad как мамка му да си го направя това че да си сложа някой ром най накрая. писна ми с тоя телефон вече :huh2: Нещо аз ли не го разбирам това описание.... от 2 години го имам тоя телефон не съм толкова зле все пак ама защо не мога да се оправя с това незнам. Искам някакво простичко обяснени с две думи как да го направя мерси :capitulation:

По просто от това което е написал колегата в темата поне аз не мога да го обясня само да кажа, с червена слушалка и волуме даун се влиза в bootloader mode за да се исталира рекавъритео. след като инсталирасх рекаварито за да го заредиш комбинацията е зелена слушалка+волуме ъп + бутона за включване

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

BG_WAKKO написа:
sharkoff написа:ох никак не ми е ясно тва рековериииииии :wall: давам си червената слушалка+волум даун+и включването и той се включва до логото на Мтел и повече незарежда там си стои Sad как мамка му да си го направя това че да си сложа някой ром най накрая. писна ми с тоя телефон вече :huh2: Нещо аз ли не го разбирам това описание.... от 2 години го имам тоя телефон не съм толкова зле все пак ама защо не мога да се оправя с това незнам. Искам някакво простичко обяснени с две думи как да го направя мерси :capitulation:

По просто от това което е написал колегата в темата поне аз не мога да го обясня само да кажа, с червена слушалка и волуме даун се влиза в bootloader mode за да се исталира рекавъритео. след като инсталирасх рекаварито за да го заредиш комбинацията е зелена слушалка+волуме ъп + бутона за включване

да колега това ми е ясно ама нали това казвам че не мога да влязааа стои си на Мтел и незарейда повече.... как тогава да го инсталирам... а пробвах с зелената+волом уп там зарежда веднага ама има за ребоотване и за кеша.. как да го инстална като не ми зарежда е въпроса
Цитирай

Добре обясни стъпка по стъпка какво правиш
като натиснеш червената слушалка + волуме даун + бутон за включване трябва да ти зареди до операторското лого и тогава просто вкарваш юсб кабела, повече от това няма да зареди

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

ааа това ясно да стои си на операторското лого и вкарвам кабела и после... какво трявба да направя
Цитирай

sharkoff написа:ааа това ясно да стои си на операторското лого и вкарвам кабела и после... какво трявба да направя
Инсталира ли ти драйверите ако не трябва да ги намери и да ги инсталираш.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

BG_WAKKO написа:
sharkoff написа:ааа това ясно да стои си на операторското лого и вкарвам кабела и после... какво трявба да направя
Инсталира ли ти драйверите ако не трябва да ги намери и да ги инсталираш.

ох май тва ми е проблема нямам драйверите или поне не ги намира..ся пък от каде да ги търся пък тях... окай начи това е просто нямам дривери благодаря ти за отделеното време :bow:
Цитирай

Добре значи... рових из нета навсякаде и нещо никаде ненамирам driver за usb-to! С win7 съм и ся като съм сложил кабела в телефона и съм на операторското лого и ми изписва на компа "Инсталиране на софтуерен драйвер" "Android Sooner Single ADB Interface Инсталиран и готов за използване! Какво значи това сега че е свързан ли? и ако е свързан по какво да позная какво ще стане с телефона... ще изчезне логото и ще продължи на някаде ли как....
Цитирай

Не колега, сега вече имаш драйвери и можеш да инсталираш рековърито от твоя компютър! Телефона остава на логото а ти трябва да стартираш инсталацията от свалената и разархивирана на твоя компютър папка.
Мисля, че в 1.0-pulsemini-superboot.zip което ползвам аз файла който трябва да стартираш беше fastboot-windows.exe
ако ти изпише,инсталирано успешно тогава изключваш телефона и го стартираш като задържаш зелената слушалка, волум ъп и трябва вече да си в рековърито.

Ако не се получи и сега прати си скайпа. Успех.
Цитирай

а благодаря ти много колега ей такова простичко обяснение исках. Изтеглих си това 1.0-pulsemini-superboot.zip и видях файла .ехе ще пробвам и ако има нещо (awefakwe) ми е скайпа намери ме за всеки случей
Цитирай

Някой може ли пак да даде линк за Мтелския РОМ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)