Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Докато си пия кафето да направя нещо полезно: ROM-ове за U8110 25.02

Повечето РОМ-ове имат вградено бг меню, та това да не те притеснява.
Цитирай
Аксесоари

е братле най-големия си евала ако си някаде от благоевград или от Пловдив имаш 1 бира от мен стана сега си правя бекъп и ше пусна рома да се инсталира и само още 1 въпрос след тая операция тая тухличка ще работи ли с глобулска карта

лелееееееееее брат тва сега го видях БЕЗ ТОВА НЯМА ДА СЕ СТАРТИРА НОВИЯ РОМ!!!
Ако досега сте били с 2.1 Глобулския или Мтелския РОМ трябва да направите следното:
1.) Стартирате в recovery mode с натискане на "green call button" и "volume up" заедно и после натискате power on.
2.) Избирате "advanced","Partition SD Card" и маркирате 256 или 512 MB за Ext2. 0MB за Swap!
3.) Като сте готови направете wipe of data и dalvik cache и после power off.
4.) Сваляте custom rom който сте решили.
Всичко на SD картата ще ви се изтрие най-вероятно затова си направете архив.
тва се прави след като инсталираш новия ром или ?

Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Huawei U8110 , HTC Wildfire S , Alcatel OneTouch Scribe HD 8008
Цитирай

6a6k0o0 написа:лелееееееееее брат тва сега го видях БЕЗ ТОВА НЯМА ДА СЕ СТАРТИРА НОВИЯ РОМ!!!
Ако досега сте били с 2.1 Глобулския или Мтелския РОМ трябва да направите следното:
1.) Стартирате в recovery mode с натискане на "green call button" и "volume up" заедно и после натискате power on.
2.) Избирате "advanced","Partition SD Card" и маркирате 256 или 512 MB за Ext2. 0MB за Swap!
3.) Като сте готови направете wipe of data и dalvik cache и после power off.
4.) Сваляте custom rom който сте решили.
Всичко на SD картата ще ви се изтрие най-вероятно затова си направете архив.
тва се прави след като инсталираш новия ром или ?

По принцип се прави преди да инсталнеш рома, но мисля че и после няма да е проблем. По принцип някой ромове вървят и без този EXT2 партишън нищо не ти пречи да пробваш без него. Ако решиш да го правиш първо си копирай съдържанието на картата на компа защото ще ти изтрие всичко от картата.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

да разбрах направих го и ми истри сичко даже и рома сега го чакам да се свали на ново щото съм тъпо копеле направо го кътнах на карата и сега влиза направо в рековърите а с бекъпа нз какво стана и той маи се прави на карата нали ?

Huawei U8110 , HTC Wildfire S , Alcatel OneTouch Scribe HD 8008
Цитирай

Здравейте колеги,
Сложих ето този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1161270 (Gingerbread -V9a-) ром Smile , много е бърз, наистина уникално бърз ... но от тук идват проблемите ...
Батерията пада много бързо (зареждам го по 2 пъти на ден) няма SIM toolkit DPS manager FM radio и не мога да ги инсталирам ... та въпросът ми е някой знае ли как да ги инсталирам ??
Ако някой от вас има регистрация в xda и му се занимава да попита лолололо... дали ще има нов ъпдейт с вкарани приложения, защото не мога да се регна, апак и Английският ми не е много добър. Много ще ви бъда благодарен Smile)

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

I'm back! Tooth
От доста време не бях влизал тука, 'щото нито има нови ROM-ове в XDA, нито няк'ви интересни програми...
Вчера щях да тегля един ICS барабар с GApps-а, ама като видях, че общо са 200MB се отказах Big Grin
Та кой с какъв ROM е? Аз все още съм с 2.3.7 на Sly, ама много бавен стана.

Няк'ви идеи как да го оправя? Днес се сетих за преинсталация, но не ми се теглят програми отново, ако няма да се оправи. Вие как мислите?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

BaFTa написа:I'm back! Tooth
От доста време не бях влизал тука, 'щото нито има нови ROM-ове в XDA, нито няк'ви интересни програми...
Вчера щях да тегля един ICS барабар с GApps-а, ама като видях, че общо са 200MB се отказах Big Grin
Та кой с какъв ROM е? Аз все още съм с 2.3.7 на Sly, ама много бавен стана.

Няк'ви идеи как да го оправя? Днес се сетих за преинсталация, но не ми се теглят програми отново, ако няма да се оправи. Вие как мислите?

Аз последно си върнах стоковия всичко му работи батерията кара по 1 ден с включен скайп и глобулски нет

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

Ама не е ли малко бавен и той? Аз помня, че като сложих първия Custom ROM (Froyo) напарво се преродих.
И не му ли липсват някои функции? То функции много не ползвам на последък, но е хубаво да ги има Smile

Ще видим ако не намерих добро решение сигурно ще ви изоставя и пак минавам на XpressMusic Era - там батерията кара по 3-4 дни на включена музика 24/7 и игри, няма никакъв лаг... Абе супер си е.

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

Ами аз последно време го ползвам само за говорене и със стоковия си е супер.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

BaFTa написа:I'm back! Tooth
Днес се сетих за преинсталация, но не ми се теглят програми отново, ако няма да се оправи. Вие как мислите?

С Titanium Backup си првиш бекъп САМО на програмите и след инсталацията на рома пак си инсталираш Titanium Backup за да може да си върнеш програмите.След това може да го махнеш да не ти заема място.

U8110 (Globul Q1 SE) Downgrade > TCT_RLS1
Цитирай

А сейфовете ще се запазят ли?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

Да, запазват се. Аз така си нося един сейф от zte-то, та чак на Arc-ата :thumbup:
Цитирай

Значи к'во викате да правя Backup -> Wipe -> Install на същия или да минавам на Globul-ския?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

Аз глобулския го слагам само за сервиз. Дори за аларма ми е тромав... Crazy
ПС: Много е бавен тоя РОМ. По-добре сложи нещо друго!
Цитирай

Froyo-то беше с добър звук. Не че ми работят слушалките де, (кабела беше прегънат доста злобно и отгоре му тежаха 10-тина килца в продължение на няколко дни, след т'ва отказаха) ама бях горе-долу доволен. Видя се, че ще сменям - пробвам утре MUIU и ако ми хареса пускам нова тема с Review, ако не - 2.2 Smile


EDIT 1: Пробвах един MUIU - Installation aborted. Сега се тегли друг, ако и той не стане -> 2.2 :angry:

EDIT 2: Та втория MUIU се инсталира, но така и не стартира. Сега чакам Froyo-то да Boot-не и ще ви кажа как е Smile

EDIT 3: Froyo-то е супер! Бързо, никакъв лаг при включени всички анимации, всичко му работи. Направих Wipe на всичко, което се сетите, даже и на Partition-а. Пак същия го направих - 256 Ext и 0 Swap. Всичко си е супер, с Titanium Backup не можах да се оправя, но си изтеглих програмите, които използвам.

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

Ти като си форматирал картата, си загубил архивите... Те се пазя в SD>Titanium или нещо такова.
Цитирай

smileyy написа:Здравейте колеги,
Сложих ето този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1161270 (Gingerbread -V9a-) ром Smile , много е бърз, наистина уникално бърз ... но от тук идват проблемите ...
Батерията пада много бързо (зареждам го по 2 пъти на ден) няма SIM toolkit DPS manager FM radio и не мога да ги инсталирам ... та въпросът ми е някой знае ли как да ги инсталирам ??
Ако някой от вас има регистрация в xda и му се занимава да попита лолололо... дали ще има нов ъпдейт с вкарани приложения, защото не мога да се регна, апак и Английският ми не е много добър. Много ще ви бъда благодарен Smile)
И като го прочетохте, не се сетихте да напишете един отговор ... та аз да си кажа, апък ако някой го интересува, да пита.
1. Батерията си пада с същата бързина.
2. SIM toolkit и DPS manager ги инсталирах и бачкат Smile
3. За FM radio (което принципно използвах за усилване на звука на слушалките), сложих SpiritFM, но ФМ тунера не реагира :wall:
4. Също светкавицата не работи - в линка има фикс точно за нашия модел но при мен не проработи ...
Някой ден ще се заема и ще поразбазикам 2, 3 РОМ-а в 1 ако се получи ще го споделя Smile) Мисля че ще направя нещо добро !!! Smile

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Линка с рековърито си работи но там има само img файла без системния файл за windows
ето едно рековъри което с триста мъки открих
http://dox.bg/files/dw?a=594d66ecd3

Be6i4: Добавих файла в поста ти, че в dox.bg ще е активен само 7 дни, а тук доста повече. Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай

Може ли някой да пуне оригиналния глобулски ром за този телефон .. плизззззззз Christmas

линка от темата не работи ..
Цитирай

Аз вече го нямам архива... Щом се качи, ще го закача в първото мнение. Не е лошо и линка за мтелския да се поднови.
Цитирай

вчера си играх да слагам някакви CM7.1 и CM9 и нещо се осра тотално с софт бутоните :wall:

върнах бекъпа но пак не бачкат ..

искам да опитам със стоковия ром .. и ако не бачкат .. незнам .. глобул -> доживотна гаранция ..
Цитирай

Не знам колко е доживотна, моя е с 2г гаранция... 2 пъти му правих тези бутони и проблема е хардуерен. Сменя се тъча. Но вече събира прах само и не знам за какво го пазя...

ПС: Архива ти, на стоковия РОМ ли е?
Цитирай

на стоковия нямам .. архива ми е на един който бях флашвал преди 1-2 години.

аз доколкото знам .. тоя телефон глобул не го ли предлагаха с доживотна гаранция ?
Цитирай

hackman написа:Може ли някой да пуне оригиналния глобулски ром за този телефон .. плизззззззз Christmas

линка от темата не работи ..

Ето ти Глобулския бекъп > http://dox.bg/files/dw?a=74279b50fa

clockworkrecovery > http://dox.bg/files/dw?a=67ee2a879c

А с този ром (Еклер) съм повече от година > http://dox.bg/files/dw?a=eeaa5b22ab

За гаранцията уж се води доживотна.

U8110 (Globul Q1 SE) Downgrade > TCT_RLS1
Цитирай

Сложих линка в първия пост. Някой ако има мтелския РОМ, нека го качи и да даде линк.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)