Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Докато си пия кафето да направя нещо полезно: ROM-ове за U8110 25.02

Пичове, абе нов съм с ОС Андроид и съм малко простичък Confusedtupid: . Може ли някой да ми каже как точно става BackUP защото аз не успях да разбера! Телефона ми е руут-нат но от супер юзър няма такава опция ( АКО Е ОПЦИЯ ДЕ Big Grin )

SONY Xperia Tipo Dual, Samsung Galaxy S2 plus, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Core II, SONY Xperia L, ZTE Blade Q, Google NEXUS 5X, Lenovo Yoga tab 10.1, Samsung Galaxy Note 1, Samsung Galaxy Note 3 Neo.
Цитирай
Аксесоари

има два вида Backup:
1. Изисква Root и приложение от типа на Titanium backup, Което ти запаметява настройки, приложения, игри и т.н
2. пълен бакъп на операционната система към дадения момент - Нарича се Nandroid backup и се прави през Recovery или с една програма, на която й забравих името, или с команди през терминала се генерират поотделно img файловете.
Предполагам, че на теб ти трябва Recovery, така че изпълни процедурата по неговата инсталация от пост 1 и ще можеш да си направиш Backup
Цитирай

Мерси много, че ми обясни! На мен ми трябва за да си сложа къстъм ром

SONY Xperia Tipo Dual, Samsung Galaxy S2 plus, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Core II, SONY Xperia L, ZTE Blade Q, Google NEXUS 5X, Lenovo Yoga tab 10.1, Samsung Galaxy Note 1, Samsung Galaxy Note 3 Neo.
Цитирай

"* Вкарайте телефона в bootloader mode - спирате го, после го пускате като натискате power button и задържате 'Volume Down' и 'End (Red)' бутоните. "
Отчаях се! Cry Тоз моя телефон го чакам половин час да го зареди това и още е на началното изображение Android и дори не знам това ли трябва да стане :|

SONY Xperia Tipo Dual, Samsung Galaxy S2 plus, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Core II, SONY Xperia L, ZTE Blade Q, Google NEXUS 5X, Lenovo Yoga tab 10.1, Samsung Galaxy Note 1, Samsung Galaxy Note 3 Neo.
Цитирай

Markuscp написа:"* Вкарайте телефона в bootloader mode - спирате го, после го пускате като натискате power button и задържате 'Volume Down' и 'End (Red)' бутоните. "
Отчаях се! Cry Тоз моя телефон го чакам половин час да го зареди това и още е на началното изображение Android и дори не знам това ли трябва да стане :|

Той и повече от това няма да зареди то това е bootloader mode излезе ли ти логото слагаш USB кабела и продължаваш със стъпките нататък. Това е дискутирано в тази тема ама няма кой да чете постовете.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

Ами да попитам как се инсталира кернел :confused: :/ щото тука от 3 седмици се мъча да си сложа андроид 2.3.7 но досега съм бил със стоковия и не съм в час с тези екстри Big Grin Tooth
Задавам този въпрос защото инсталирах всичко но накрая ми пише "Instalation aborted" и дори как да променя настройките на ядрото не знам (ако така му се казва) а пък към ромчето върви и кернел :capitulation:


Оправих се вече но за целта използвах "AmonRA" :thumbup:

SONY Xperia Tipo Dual, Samsung Galaxy S2 plus, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Core II, SONY Xperia L, ZTE Blade Q, Google NEXUS 5X, Lenovo Yoga tab 10.1, Samsung Galaxy Note 1, Samsung Galaxy Note 3 Neo.
Цитирай

Колеги с преди 3 дни си купих такъв телефон 2ра рака има хубава визия и ми допадна за 3 дена смених всичко Ромчета от 2.1 глобул и мтел до 2.3.7 но днес сложих Ромче за Хуауей у8100 и ви казвал лети и даже играта нфс хот пърсит върви лагва но се ядва :thumbup:
Цитирай

Здравейте колеги Smile Понеже съм нов потребител и съм начинаещ с система Android. Имам няколко въпрос.

Брат ми успя да го флашне версията е Firmware 2.1 update1,Baseband 2210,Kernel 2.6.29-perf,Build number RLS4d

Всичко е ОК върви доста добре но се изгуби GPS-a Sad

Кажете какво може да се направи понеже съм на принципа че не е срамно да попиташ когато не знаеш Smile

Много съм зле Smile Тела е Huawei U8110 на Globul. Знам че съм в вярната тема ама да си кажа Smile

Благодаря предварително Smile

П.П : Другото което не мога да направя е да взема mp3 от картата и да го задам за рингтон.
Цитирай

Някой може ли да даде работещ линк за мтелския ром или ако може да ми го прати по някакъв начин да пише ЛС.
Благодаря ви Smile
Цитирай

otto75 написа:Здравейте колеги Smile Понеже съм нов потребител и съм начинаещ с система Android. Имам няколко въпрос.

Брат ми успя да го флашне версията е Firmware 2.1 update1,Baseband 2210,Kernel 2.6.29-perf,Build number RLS4d

Всичко е ОК върви доста добре но се изгуби GPS-a Sad

Кажете какво може да се направи понеже съм на принципа че не е срамно да попиташ когато не знаеш Smile

Много съм зле Smile Тела е Huawei U8110 на Globul. Знам че съм в вярната тема ама да си кажа Smile

Благодаря предварително Smile

П.П : Другото което не мога да направя е да взема mp3 от картата и да го задам за рингтон.


За GPS това http://dox.bg/files/dw?a=bbc4c841f3 се инсталира през рековърито.

U8110 (Globul Q1 SE) Downgrade > TCT_RLS1
Цитирай

abbc написа:
otto75 написа:Здравейте колеги Smile Понеже съм нов потребител и съм начинаещ с система Android. Имам няколко въпрос.

Брат ми успя да го флашне версията е Firmware 2.1 update1,Baseband 2210,Kernel 2.6.29-perf,Build number RLS4d

Всичко е ОК върви доста добре но се изгуби GPS-a Sad

Кажете какво може да се направи понеже съм на принципа че не е срамно да попиташ когато не знаеш Smile

Много съм зле Smile Тела е Huawei U8110 на Globul. Знам че съм в вярната тема ама да си кажа Smile

Благодаря предварително Smile

П.П : Другото което не мога да направя е да взема mp3 от картата и да го задам за рингтон.


За GPS това http://dox.bg/files/dw?a=bbc4c841f3 се инсталира през рековърито.




А можели работещ линк ?
Цитирай

Здравейте,

съжалявам че съживявам старичка тема но имам проблем с един стар u8110 който исках да ползвам като хотспот но го омазах. Проблема ми е че сложих ром на T-mobile и сега няма мрежа както и не мога да сложа никакъв друг стоков ром. Проблема е явно решен в темата тук но линка е остарял за първия данлуд (http://www.modaco.com/forums/topic/32052...h-network/)

Някой знае ли как се оправя?
Цитирай

(2017-08-15, 10:58:01)profusion написа:  Здравейте,

съжалявам че съживявам старичка тема но имам проблем с един стар u8110 който исках да ползвам като хотспот но го омазах. Проблема ми е че сложих ром на T-mobile и сега няма мрежа както и не мога да сложа никакъв друг стоков ром. Проблема е явно решен в темата тук но линка е остарял за първия данлуд (http://www.modaco.com/forums/topic/32052...h-network/)

Някой знае ли как се оправя?

Имам няколко рома за 8110 + Глобулския.Ако ти трябват още да ги потърся?

U8110 (Globul Q1 SE) Downgrade > TCT_RLS1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)