Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия: Windows 10

(2020-06-25, 10:47:12)NoMaD написа:  Последната версия на Qbittorrent от официалния сайт Virus Total го определя като вирус обаче.
False positive. Едното засичане е от AI енджин, които са си непостоянни, другото от виетнамски антивирус, за който чувам за първи път. И двете засичания са в uninst.exe файла.

Hitman Pro, Malwarebytes и Bitdefender не засичат нищо, както в инсталационното exe, така и в програмните файлове. Ако се сваля от Fosshub, шансът да се прихване нещо неприятно е минимален. Отделно qbit е с отворен код, за разлика от utorrent и др., има голяма потребителска общност около проекта и съответно много очи върху кода.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, от скоро имам Samsung Galaxy tab pro S 2016г. Проблема е, че има някаква защитна системa check point "ENDPOINT SECURITY" която е с username и Password. Пробвах с ребутване, но нищо не се променя на дисплея при пускане просто излиза въпросния username и password.. Дано някой има идея какво да направя как да изтрия или да го reboot-на по някакъв начин. Благодаря
Цитирай

Понеже пускате втора тема с едно и също питане, да не говоря че не е за този раздел, да ви попитам и аз, този таблет как е придобит?
Цитирай

Грешката е моя, че съм я пуснал два пъти. Отностно устройството закупено е по абсолютно законен път от Аauction, ако това е въпроса ви.
Цитирай

Някой го е заключил през антивирусна програма вероятно. Пуснете въпроса в тема за самсунг за да ви помогнат.
Цитирай

Благодаря за отговора. Не мисля, че е антивирусна по мое скромно мнение. При включване изписва “full disk encryption” и след това username и password. Което ме навежда на мисълта, че е някаква защитна програма. Но нека да не спамим повече тук. Ако може да помоля за линк към съответната тема, че не успявам да намеря точно коя е. Благодаря
Цитирай

Мисля че темата е за раздел Проблеми с Андроид  https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=38
Аз веднъж си бях криптирал снимките с една програма на диск,имам ги и не криптирани,мина време и реших да ги видя,но паролата съм я записал и не мога да я намеря,голямо шашкане падна,до като я намеря,минаха няколко месеца,сега всичко е ОК.
Цитирай

Има ли вкарани Гугъл акаунт, мейли? Ако не върнете фабрични настройки пез рикавари.
Цитирай

Привет!
Налага се да клонирам ССД 120Гб Самсунг на ССД 240Гб Интел. Пробвах с едни от най-известните програми за целта в Уиндоус среда Акронис, Аомеи, Интел мигрейшън, на картинка всичко си минава гладко, но след рестарт на машината (ПК) новият диск не фигурира в ББС листа за зареждане. БИОС вижда диска и като параметри, освен обема не се различава от донора. Ще съм благодарен на съвети и насоки.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И на мойте дискове и машини така се получава !
За да прескоча настройки и чудеса с биоса за да стартирам виндовса просто го инсталирам и после правя рековери на C само.
Направили запитване поне с един от Акронис, Аомеи, Интел мигрейшън Sopport/Контакта им?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Аз бих ти препоръчал да си направиш една буутваща флашка с clonezilla и да действаш с нея направо. Няколко пъти съм ползвал тази програма за същата цел и не съм имал проблеми. Има доста клипчета в нета, които показват как се работи с нея стъпка по стъпка.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-04-20, 20:48:15)alexbg67 написа:  Привет!
Налага се да клонирам ССД 120Гб Самсунг на ССД 240Гб Интел. Пробвах с едни от най-известните програми за целта в Уиндоус среда Акронис, Аомеи, Интел мигрейшън, на картинка всичко си минава гладко, но след рестарт на машината (ПК) новият диск не фигурира в ББС листа за зареждане. БИОС вижда диска и като параметри, освен обема не се различава от донора. Ще съм благодарен на съвети и насоки.

Ще трябва да буутнеш от друга медиа (cd, flash).
В замундите има кракнат минитоол партитишън уизард. Програмчето е малко и прави бутъбъл медиа. Клонира успешно и UEFI дискове.
Имаш и много другите алтернативи, условието е да буутнеш от друга медиа.
Цитирай

Заредих от СД Клонзилата, както ме посъветваха, по инструкции всичко мина ОК, до Пауър Оф, БИОС отново не харесва Новия диск, не го показва в ББС листа, при чека на САТА дава еррор, но какъв е, при положение, че в уиндоус среда диска се вижда и работи. Сега съм със стария, за да се опитам да му изтрия партишъните, защото в момента Интела е като 2 копия на Самсунга. Такава мацаница стана и нямам идея повече за клонинг. Мисля от флашка да буутна Уин10, да видя дали чиста инсталация ще съживи нещата.

ПП
Дава ми го Офлайн, защото е копие на зареждащия и явно се бъркат. Но половината му пространство е Unallocated.

ПП1
С АОМЕИ партишън асистент го оправих, вече си е цял 223ГБ.

ПП2
И финалът е, че въпросната нова памет не е съвместима с дънната ми платка, която не поддържа AHCI режим. БИОС алармира за грешка, а УИН10 отказва да се инсталира на нея.
Отиваме на връщане на стоката... Странно, че никъде не видях изискване на паметта за протокола по който ще комуникира с дъното.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Имах същия проблем с миграция на ОС от конвенционален диск на SSD.Реших проблема,като просто "ресторнах" партишаните от мастера на копието.Пуснах му рестор,все едно въстановявам партишани на оригиналният диск и светна.Важно условие-не въстановяваш само С: а и сервизните партишани.Съмнява ме дъното ти да е толкова старо,че да не поддържа AHCI портокол!
Цитирай

(2021-04-21, 10:14:57)alexbg67 написа:  ПП2
И финалът е, че въпросната нова памет не е съвместима с дънната ми платка, която не поддържа AHCI режим. БИОС алармира за грешка, а УИН10 отказва да се инсталира на нея.
Отиваме на връщане на стоката... Странно, че никъде не видях изискване на паметта за протокола по който ще комуникира с дъното.

100% проблема не е в конфигурацията ти, а в начина по-който правиш нещата.
Съветвам те да потърсиш услугите на сервиз или ако има някой на ти с материала, да ти помогне на място.
Ако по някаква случайности си Заралия, ще ти го клонирам и настроя , фрии оф чардж Smile
Цитирай

При мен се получи същия проблем,бях дал лаптоп HP на сервиз Stemo да му сложат SSD,и ми казаха че са имали проблем с новия диск,на него са клонирали от стария,и от опитите да оправят проблема е изгоряла дънната платка.Която ми я смениха с нова,казах им че остава един месец до изтичане на гаранцията,та си покриха смяната с гаранционен ремонт.
Цитирай

Вече имам положително решение за връщане на стока, реално съм на минус една доставка...
Като почетох малко повече излезе следното нещо, още при инсталацията на Уиндоус в БИОС диска трябва да се пусне, като AHCI, а не IDE, както е при мен. Сегааа, дали е щяло да се получи... Но факт, че Асуса не хареса ССД Интел като ИДЕ устройство. По принцип системният ми е Самсунг 840 Ево и с него няма никакви ядове да си работи с ИДЕ контролерите. Кой да очаква такива проблеми с Интел. На моето дъно Асус дават максимум 850 Ево, като поддръжка и ъпгрейд, но аз се оглеждам в 860. Поне попаднах на онлайн ъпгрейд конфигуратор, който ми дава тази опция. Много е вероятно да се получи. Засега ще оставя нещата да отлежат, беше импулсивно решение да правя тази замяна.
Не съм от Зарата, от Голямото село съм, колега... Smile
@emzo

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте ,имам една стара машина и искам да и инсталирам Android с работещо Play Store, какъв Android за PC бихте предложили?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Предполагам ще се ползва като тв бокс, затова от 6 нагоре. Така ще работят достатъчно мултимедийни преложения без притеснения.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ами колкото повече работят толкова  по добре Smile
По принцип ще пробвам да го ползвам и като Convertor на MP3- MP4...!
Както и за сърфиране в интернет пространството!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Nox Player като че ли е най олекотения емулатор.
Цитирай

Тежичко му е на старият компютър .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Nox ако му е тежичко,то Блу Стак изобщо няма да запали.Има много емулатори,но само 1-2 вършат някаква работа.Но за успешно разгъване на функционална андроид среда изискват много ресурс.Санитарния минимум е 4Gb Ram,проц-4 ядра и Интел-виртуализация.Всичко друго ще ти скъса нервите и няма да има резултат(поне от моите опити се убедих в това).
Цитирай

Аз на моя лаптоп с 8GB RAM Intel Core I 7 и видеокарта Nvidia Gforce GTX 950M му инсталирах Блу Стак,и като пусна емулатора лаптопа се товари доста,без да му пускам игри.
Цитирай

Нещо освен това да сте виждали за уин 11?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)