Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия: Windows 10

Здравейте и честити празник!
Започна учебната година и с превенция и възпитателна цел ми се иска да огранича времето за работа (от - до) на потребителски профил, на лаптоп с Уиндоус 10. Ако има нещо по въпроса на БГ или тук някой да ми обясни какво и къде трябва да пипна/напиша. Или готов софтуер, вградено средство? Целта е ясна, да си лягаме навреме... Wink Мерси отсега! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

В настройки-Акаунти-семейство и други потребители има опция,добавяне на член от семейството  https://support.microsoft.com/bg-bg/acco...cb7e659344

Huawei P30
Цитирай

Това върши ли работа, ако има вече създаден акаунт, който е доволно конфигуриран и изпълнен с приложения? Защото не ми е опция да създавам всичко отначало?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Не съм пробвал,ако има някой който го е правил,да сподели.

Huawei P30
Цитирай

Здравейте и Добро Утро на всички,
имам проблем с Driver-ите ,не съм имал проблем с тях от години и сега ми излезе проблем с тях и не мога да го премахна ,
къде да търся или каква програмка можете да предложите да отстраня проблема ?
Търсих в google но не можах да се справя с проблема !
Windows 10 Pro x64

:1.51/org/socket/server/3057/0/a49eb41e-cb06-495c-9f4f-bb80a90cdf00

Hardware IDs
BTHENUM\{a49eb41e-cb06-495c-9f4f-bb80a90cdf00}_VID&00010075_PID&a506

BTHENUM\{a49eb41e-cb06-495c-9f4f-bb80a90cdf00}_LOCALMFG&0002

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Виж на официалния сайт на производителя,за кой модел става въпрос,аз на моя HP търся първо тук https://support.hp.com/bg-en/drivers/sel...el/9044508
Натискам детект моите драйвъри,после всички драйвери,изтеглям нужните.Иначе съм ползвал driver easy pro,Driver Booster

Huawei P30
Цитирай

Благодарност @DoryanY Smile
Пробвах но не стана, явно така ще си седи ,не знам даже и за какво е тоя Driver .Пробвал съм и от сайта на производитела ,забравил съм да вметна ,и пак нищо не става.
Машината е Intel NUC8i7HVK както и Intel NUC8i3BEH същият проблемен Driver си седи под въпрос.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Не че разбирам толкова,но с тази програма няма ли да стане https://www.intel.com/content/www/us/en/...etect.html
С десния бутон на драйвера,излиза опция,актуализация на драйвера,ако не си пробвал,го направи.

Huawei P30
Цитирай

Да точно това имах впредвид че съм пробвал .Давами че всички Driver са актуални и че няма ъпдейти.

   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Виж с Driver booster, не е лоша програмата, аз ползвам и auslogics driver updater, ама там трябва много да се внимава че често дава грешни драйвери, ама пък версиите на правилните са винаги по актуални от тези на първата програма. Успех!
Цитирай

Мерси !
Пробвах и Driver booster ,и нищо не се промени ,без напредък оставям го така.
Благодаря за съветите Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Наскоро преминах от Уиндоус 7 на 10. Прави ми впечатлените по-ниската скорост при замерване през браузер.
Скоростта падна с 20-30%, откакто минах на Уин 10. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и евентуалното му решаване?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Как си преминал на Windows 10 ?Нова инсталация или надграждане?
Ако е с надграждане може нещо да се е омазало.Препоръчвам нова инсталация на Windows 10.
Ако е нова инсталация на Windows 10 пробвай същият тест само че без да влизаш в Acount-а на Windows-а както и да се логваш в Acount-а на самият браузър.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

С нова инсталация е на Уин 10.
Пробвах с махане на акаунти, но разлика няма. Слагах други браузера и с тях същото.
Сменях и драйвери за модула, пак без ефект.
Единствено вдига скоростите по план на торентите.
Не че е фатално по ниска скорост при сърфаране, ама защо да скопява тоя Уин 10.
Тези дни ще върна на 7-ата.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Аз си спомням когато преминах от 7 на 10,не съм имал проблеми с понижение на скорост на интернет.Виж драйверите на мрежова карта,дали са актуални.Също и отстраняване на проблеми на компютъра-мрежа и интернет-свързване с интернет,от контрол панела.

Huawei P30
Цитирай

(2021-12-12, 11:41:22)airbus написа:  Наскоро преминах от Уиндоус 7 на 10. Прави ми впечатлените по-ниската скорост при замерване през браузер.
Скоростта падна с 20-30%, откакто минах на Уин 10. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и евентуалното му решаване?
Навремето с XP и Нет от Виваком имах такъв проблем. При чистене на кеша се оправяше
Според мен Виваком нещо скопяваха нета
С Win 10 и Булсат засега не съм имал такъв проблем
Цитирай

Благодаря за съветите! Какво lли не пробвах, драйвери, настройки и тн.
Проблемът останата. Изглежда ще се върна на Уиндоус 7. Освен слабата скорост на сърфиране, Уиндоус 10 Home ми товари повече машината от 7-аца. Изпилил съм всичко откъм товарене, въпреки това смуче цели 1.5gb рам в покой,

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2021-12-14, 12:22:42)airbus написа:  Благодаря за съветите! Какво  lли не пробвах, драйвери, настройки и тн.
Проблемът останата. Изглежда ще се върна на Уиндоус 7. Освен слабата скорост на сърфиране, Уиндоус 10 Home ми товари повече машината от 7-аца. Изпилил съм всичко откъм товарене, въпреки това смуче цели 1.5gb рам в покой,

Спри µTorrent...Нямаш представа колко товари.Щом не го ползваш го спирай.

Redmi 11s 5G
Цитирай

Здравейте,някой правил ли е Restore на Dual Boot Windows 10 и Windows 11?
Може ли да се направи Restore само на единият Windows примерно Windows 10, и ако може как?
Направени са Backup-и на целият дял както и на всеки Windows по отделно в случая Windows 10 и Windows 11!
Програмата която ползвам е AOMEI Backupper PRO,AOMEI Partition Assistant PRO.

AOMEI Backupper PRO,AOMEI Partition Assistant PRO имам безплатни ключове за програмите който ги има и в google.com ако не можете да намерите и имате интерес от програмите пишете на лична .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

И за какво ти е да правиш restore? - направо си преинсталирай Windows-а на съответния дял, който искаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2021-12-19, 15:04:30)centur написа:  И за какво ти е да правиш restore? - направо си преинсталирай Windows-а на съответния дял, който искаш.

Да не се занимавам с инсталирването на програми и настроки после ,отнема време.
А така едно restore за 10 мин и е готово всичко.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Цитат:Софтуерният гигант вече разпространява Windows 10 November 2021 ъпдейта до съвместимите устройства. Ако всичко върви по план следващата актуализация за компютрите с Windows 10 ще е достъпна през втората половина на 2022г. Решението на Microsoft да продължат да актуализират по-старата операционна система по същия начин, както Windows 11 е добра новина за много хора.
https://www.digital.bg/microsoft-shte-ap...04759.html

Huawei P30
Цитирай

Може ли при активна програма, примерно Ексел да се изведе малко прозорче активен youtube в единия ъгъл. Искам докато работя по таблици да слушам подкасти и да поглеждам също.
Цитирай

(2021-12-22, 19:41:16)drakkar написа:  Може ли при активна програма, примерно Ексел да се изведе малко прозорче активен youtube в единия ъгъл. Искам докато работя по таблици да слушам подкасти и да поглеждам също.





   






Да,може.

Се опитам да ти обясня. Ако има нещо неясно питай?

Отиваш на youtube избираш видеоклипа и после долу в дясно на видеото от Miniplayer после Bild im Bild (PiP)

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Благодаря, ще пробвам, мисля че всичко е ясно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)