Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на Android ресурс по мрежа и ползването му като media server
#1

Здравейте,

Взех AndroidBox с 4.4.2 , на него монтирах външен HDD на който идеята му е да се качват филми. Въпроса е как мога да го шерна по мрежата за да може Windows да го види ?

IP адрес на AndroidBOX - 192.168.0.4
ПЪТ - /mnt/usb_storage/USB_DISK0

Идеята е да споделя външния хард дис посредством Android устройството.

Благодаря предварително.

Има ли начин да стане това което искам ?

Xiaomi Mi5

Цитирай
Аксесоари
#2

Ако съм те разбрал правилно и компютъра ти е в същата мрежа, просто го достъпи през това IP.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3
Video 

Здравейте,


Имам AndroidBox с 4.4.2 , на него монтирах външен HDD (1TB, NTFS) посредством USB port на който идеята му е да се качват филми, музика и снимки. Андроида го разпозна, достъпва и се гледат филми от него. Идеята ми е да шерна HDD по мрежата така, че компютъра ми да го достъпва и да качва информация директно на него. Както, когато имаш рутер с USB порт, само добавяш USB HDD и рутера го прави на media server, идеята и тук е такава само, че моя рутер няма USB и затова ползван AndroidBox-a. Инсталирах Servers Ultimate , създадох FTP сървър достъпвам го от компютъра по мрежата но за съжаление немога да свалям директно на него, трябва да e media server. Създадох DLNA server което е нещо като media server, излиза ми като мапнат ресурс на компа но немога да вляза и съответно да свалям филми на него, явно бъркам някъде... Sad

Надявам се обясних правилно каква ми е идеята и къде срещнах трудност.

Благодаря ви предварително.

Xiaomi Mi5

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)