Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане на М9 в 100% стоково състояние
#1
Lightbulb 

Как да върнем HTC One M9 към 100% стоково състояниe
и bootloader във вида

*** Software Status: Official ***
*** LOCKED ***
*** S-ON ***

! Правите всичко на собствена отговорност !



Изисквания:
  • S-OFF
  • руут
  • adb/fastboot
  • HTC Драйвери
  • минимум 30% батерия, но по-добре да е поне 50-70%
  • microSD карта - максимум 32GB, FAT32. За 3.35 може и 64GB, exFAT.

Поддържани CID и MID:
  • modelid: 0PJA10000
  • cidnum: HTC__001
  • cidnum: HTC__J15
  • cidnum: HTC__031
  • cidnum: HTC__102
  • cidnum: HTC__A07
  • cidnum: HTC__032
  • cidnum: HTC__M27
  • cidnum: HTC__016
  • cidnum: HTC__002
  • cidnum: HTC__Y13



1   В случай, че е необходимо, променете CID (рестартирайте в Download mode). Например:

fastboot oem writecid HTC__032
fastboot reboot



   1.1   В случай, че е необходимо, променете и MID (рестартирайте в Download mode):

fastboot oem writemid 0PJA10000
fastboot reboot



2   Заключваме bootloader-а. Ще има флаг LOCKED, а не RELOCKED:

adb shell
su
echo -ne '\x00\x00\x00\x00' | dd of=/dev/block/mmcblk0p2 bs=1 seek=33796
exit
exit

 
Силно препоръчителeн е copy/paste на горните команди!

       Важно! Заключването на буутлоудъра с флаг LOCKED е необходимо само, ако ще давате телефона в сервиз за гаранционно обслужване. Заключването му не е необходимо и не е препоръчително, ако искате само да флашнете някое от долните RUU-та.
 

3   Изтеглете RUU - 1.32.401.8, 1.40.401.8, 2.10.401.1, 3.35.401.12, 4.14.401.7 или 4.28.401.3 - и го преименувайте на 0PJAIMG.zip, след което го сложете на microSD картата.
ВАЖНО - 0PJAIMG.zip изтрива всички данни от телефона, затова си направете бекъп.
ВАЖНО - Първият символ от 0PJAIMG.zip е нула, а не буквата О.

 
4   Рестартирайте в Download mode.


5   Натиснете VolUp, за да започне инсталацията.

 
6   След като процесът приключи, рестартирайте телефона.
 

7   Ако искате да върнете устройството в S-ON, рестартирайте в Download mode и:

fastboot oem writesecureflag 3

Влезте в bootloader, за да се уверите, че статусът вече е S-ON.

       Важно! Връщането в състояние S-ON има смисъл единствено, ако ще давате телефона в сервиз за гаранционен ремонт. В противен случай забравете за тази стъпка.
 

 
Източник
 

Ако на някой не са му ясни неща свързани с adb/fastboot, писане на команди в cmd или нещо друго свързано с горното ръководство, нека прочете или да пита, докато въпросните не му се изяснят. Така рискът от нежелани и неочаквани повреди по телефона ще се сведе до минимум. Отговорността за манипулациите по устройствата ви е изцяло ваша!
Цитирай
Аксесоари
#2

Как да разбера че е необходимо да променя CID или MID? Ако не трябва продължавам от точка .2? Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#3

Ако не са от поддържаните, трябва да ги промениш.

За да разбереш какви са ти в момента използвай
fastboot getvar all
Цитирай
#4
Wink 

Благодаря  Wink


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#5

Супер!
Не е зле да скриеш IMEI номера.

Очаквам да споделиш дали всичко е минало успешно. Smile
Цитирай
#6

Товае само за информация ако нещо се обърка,иначе си продължавам с Viper One Rom SmileБлагодаря за съвета ! Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#7

Здравейте,
Проблема е, че все по често получавам смс-и търсил ви е.....
Пробрах с ресети и тн. но резултат нулев.
Препоръчаха ми да си преинсталирам софтуера на стоковият телефон.
Моля от къде да си изтегля качествен софтуер и има ли нещо специфично?
Благодаря предварително.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#8

"...............
3
  Изтеглете RUU -........................ 3.35.401.12 - и го преименувайте на 0PJAIMG.zip, след което го сложете на microSD картата.
ВАЖНО - 0PJAIMG.zip изтрива всички данни от телефона, затова си направете бекъп.
ВАЖНО - Първият символ от 0PJAIMG.zip е нула, а не буквата О......."

Една тема по надолу (връщане на телефона в 100% стоково състояние), същото е, като ruu.Това е цитат на bobytsekov.Разбира се, преди да пристъпиш към изпълнението на тази точка, виж дали покриваш изискванията.Информация от fastboot getvar all, също ще е полезна.

Местя и твоето и моето мнение в правилната тема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

Благодаря за своевременният отговор.

В такъв случай при положение, че не съм пипал никакви настройки откакто го имам, мога ли да инсталирам "RUU_HIMA_UL_M60_SENSE70_ATT_MR_NA_Gen_Unlock_3.35.617.12". Като го стартирам на компютъра и се стартира инсталация.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#10

Всъщност, ако телефонът ти е стоков (без руут, s-off, къстъм ромове и др.) може да пробваш просто ресет.

А това - RUU_HIMA_UL_M60_SENSE70_ATT_MR_NA_Gen_Unlock_3.35.617.12 - по всичко личи, че е за AT&T или DevEdition. Сигурен ли си, че точно то ти трябва?!
Цитирай
#11

Не се получава просто с "ресет", има подобрение, но не е това което трябва. За това ни препоръчаха с преинсталиране на софтуера.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#12

След като са ти препоръчали...

В първи пост има последното WWE RUU. Ако телефонът ти е .401, тогава то е правилният избор. Единственият начин да го инсталираш е по метода с sd картата. Такова за РС не съм срещал.
Цитирай
#13

Благодаря, както казахте, ще изпълня точка 3 от първият пост. Смятам, че ще е ефективно.

Естествено, първо трябва да изчакам 2 часа да го изтегля Smile

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#14

Здравейте, баща ми си взе телефона втора ръка от Лондон. Телефона беше руутнат и бе с инсталирам доста грозен къстъм ром. Следвах стъпките, всичко вървеше добре, докато не дойде момента да флашвам. Директно опитах с последния ъпдейт 4.28... но ми даваше грешка RU_ERROR, за това флашнах 3.35.... или 2.10.... за моя изненада се флашна, но СИМ картата не работеше и забелязах, че няма IMEI номера, но пък получавах системни ъпдейти и се ъпдейтваха. Накрая вече ми позволи да флашна 4.28 изтеглен от тук и вече с този флаш освен, че СИМ картата не работи, не работи също и WI-FI, предполагам и bluetooth също няма да работи. Каква е процедурата? Тегля софтуер от HTC или руутвам наново и рефлашвам? Най-вероятно е сбъркан ром-а или не съответства с радиото или буутлоудъра?

**CID-a беше 11111111 и аз го направих на HTC__032
Цитирай
#15

(2017-06-09, 07:10:52)rubara написа:  **CID-a беше 11111111 и аз го направих на HTC__032

Значи телефона е S-OFF което е прекрасно в случая! За всеки случай дай инфо от fastboot getvar all като си скриеш IMEI и Serial
Цитирай
#16

(2017-06-09, 11:08:57)stambo82 написа:  Значи телефона е S-OFF което е прекрасно в случая! За всеки случай дай инфо от fastboot getvar all като си скриеш IMEI и Serial

Прикачвам снимката - скрил съм имеи и сериал


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

Колега провери на този адрес: http://219.80.249.25/IMEIQuery/IMEIQuery.aspx?ct=zh-CN за кой конкретно регион/оператор е бил предназначен телефона ти. Знам че е на китайски, копирай резултата в Google Translate и ще ти го преведе.
Веднага ти обяснявам защо те карам да го правиш: IMEI-a ти започва с 99000... а по мой спомени ми е попадал такъв телефон който обаче беше за Verizon USA, което би било обяснение за неработещото ти радио и т.н. Провери го и ще го мислим какво да правим по-натам.
Цитирай
#18

(2017-06-09, 19:24:49)stambo82 написа:  Колега провери на този адрес: http://219.80.249.25/IMEIQuery/IMEIQuery.aspx?ct=zh-CN за кой конкретно регион/оператор е бил предназначен телефона ти. Знам че е на китайски, копирай резултата в Google Translate и ще ти го преведе.
Веднага ти обяснявам защо те карам да го правиш: IMEI-a ти започва с 99000... а по мой спомени ми е попадал такъв телефон който обаче беше за Verizon USA, което би било обяснение за неработещото ти радио и т.н. Провери го и ще го мислим какво да правим по-натам.

Според IMEI номер, който сте посочили, да намират информацията е:
Модел: HTC One M9 публична версия
Продажби на: САЩ
Благодаря ви за продължаване на подкрепата на HTC, с цел да се подобри качеството на нашите услуги,
Ние ще извършва проучвания на удовлетвореността на клиентите, когато изходните страници, моля, дайте оценка с цел подобряване на качеството на нашите услуги.


Това е което ми върна гугъл транслейта Smile 
Цитирай
#19

(2017-06-09, 07:10:52)rubara написа:  Каква е процедурата? Тегля софтуер от HTC или руутвам наново и рефлашвам? Най-вероятно е сбъркан ром-а или не съответства с радиото или буутлоудъра?

Напълно е възможно да има несъответствие с радиото и оттам да идват проблемите.

Възможно е и заключването на буутлоудъра да е създало проблеми. Чел съм, че заключването на буутлоудъра не се препоръчва при М9. Горната процедура е само, за да може да мине в сервиза за гаранционно обслужване. Ако това не се налага, не е необходимо да се заключва буутлоудъра. Дано си пропуснал тази стъпка.

Също така не е било необходимо флашването на RUU. Могло е просто да сложиш друг къстъм ром.

Възможно е да оправиш нещата като флашнеш подходящ фирмуер (тъй като си S-OFF, ще можеш да го направиш), след което някой от популярните къстъм ромове.
Цитирай
#20

(2017-06-09, 20:20:14)bobytsekov написа:  Напълно е възможно да има несъответствие с радиото и оттам да идват проблемите.

Възможно е и заключването на буутлоудъра да е създало проблеми. Чел съм, че заключването на буутлоудъра не се препоръчва при М9. Горната процедура е само, за да може да мине в сервиза за гаранционно обслужване. Ако това не се налага, не е необходимо да се заключва буутлоудъра. Дано си пропуснал тази стъпка.

Също така не е било необходимо флашването на RUU. Могло е просто да сложиш друг къстъм ром.

Възможно е да оправиш нещата като флашнеш подходящ фирмуер (тъй като си S-OFF, ще можеш да го направиш), след което някой от популярните къстъм ромове.

Аз държа да е стоков Smile SPRINT NEXTEL CORPORATION Tова ми е инфото от сайтче, което ми дава инфо за IMEI-а. Изтеглих СПРИНТ RUU за флаш, но ми дава грешка във версията. Кажете ми как да процедирам ? Да руутна на ново телефона и евентуално какво да правя? До момента успях да му подкарам Wi-Fi-a, но IMEI-a от телефона го няма
Цитирай
#21

За да не ти дава грешка, първо се увери, че си с подходящите CID и MID.

Тази тема може би ще ти е полезна.
Цитирай
#22

(2017-06-10, 06:28:05)bobytsekov написа:  За да не ти дава грешка, първо се увери, че си с подходящите CID и MID.

Тази тема може би ще ти е полезна.

Ами... точно от тук изтеглих този СПРИНТ RUU, но от къде да видя кои са подходящите CID, MID за мен ? В момента съм използвал тези от тази тема тук HTC__032,0PJ.....
Цитирай
#23

Пробвай с тези от тук Wink
Цитирай
#24

Благодаря. Промених ги, сега ще пробвам да флашна първия РУУ от тук https://forum.xda-developers.com/sprint-...7-t3073355, дано има ефект, ако няма... не знам вече, ще му слагам пак къстъм рекавъри и някакъв къстъм ром.. и поне да се ползва телефона
Цитирай
#25

(2017-06-10, 11:15:24)rubara написа:  ... ще му слагам пак къстъм рекавъри и някакъв къстъм ром.. и поне да се ползва телефона

Според мен това е най-добрият вариант Tongue

Дано имаш успех с RUU-то.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)