Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане на М9 в 100% стоково състояние
#26

(2017-06-10, 11:27:26)bobytsekov написа:  Според мен това е най-добрият вариант Tongue

Дано имаш успех с RUU-то.

Ами... не точно, флашна се, скри се червения надпис девелъпърс едишън и т.н., флашна се на 100% и сега телефона не иска да се включи изобщо, нито на зарядно нито има признаци на живот, дори не му свети лампата индикатор за зареждане, не съм сигурен дали е от флашването, понеже телефона идва от ремонт - същите симптоми бяха преди, не се включваше и нямаше признаци на живот.
Цитирай
Аксесоари
#27

Добри новини, успях да флашна РУУ-то, което ви споменах (на спринт) телефона вече работи, но проблема е, че не ми работи с БГ карта, пише ми СИМ ЛОК инейбълд, какви са вариантите сега (телефона преди беше руутнат и работеше с БГ карта)
Цитирай
#28

И аз имах такъв проблем с един алкател след флашване на нов ром се локна към сръбски оператор след това го префлашнах с теленорски ром и се отключи. Явно си хванал някакъв заключен ром, намири някакъв български ром и го флашни

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#29

(2017-06-17, 22:42:28)Gosho223 написа:  И аз имах такъв проблем с един алкател след флашване на нов ром се локна към сръбски оператор след това го префлашнах с теленорски ром и се отключи. Явно си хванал някакъв заключен ром, намири някакъв български ром и го флашни

Не мисля, че ще е толкова просто, понеже и CID-а е различен, не е европейски, ако трябва да го направя супер CID-a?
Цитирай
#30

Тогава купи един код за 10$ и го отключи но трябва да знаеш какъв е оператора към който се е заключил

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#31

(2017-06-18, 10:38:10)Gosho223 написа:  Тогава купи един код за 10$ и го отключи но трябва да знаеш какъв е оператора към който се е заключил

Апарата работеше с БГ карта като беше руутнат и т.н. Опитах директен RUU флаш, свален от сайта на HTC (с европейски РУУ), но ми дава грешка - Signature error
Не знам какъв е сценария сега и как да процедирам, дали трябва да го руутвам и да сменям CID-а и т.н.
Цитирай
#32

Здравейте, днес получих телефона, има S-OFF, всичко е фабрично идеално, като неизползван нов.
Системата му обаче е от 2015 г. - 3.35.401.12. Свалих от темата на Боби двата RUU файла 4.14.401.7 и 4.28.401.3.
Смених CID - HTC_032 и MID на 0PJA10000.
(bootloader) product: htc_himauhl
(bootloader) version: 1.0
(bootloader) version-main: 3.35.401.12
(bootloader) boot-mode: RUU
(bootloader) version-baseband: 01.01_U11440792_97.00.51203G_F
(bootloader) version-bootloader: 1.0.0.0000
(bootloader) mid: 0PJA10000
(bootloader) cid: HTC_032
При рестарта в Download Mode открива копирания на SD-картата файл на 4.28.401.3
Но отказва да продължи с флашването, дава 1-2 "грешки в ZIP"
12 RU_ZIP_ERROR
12 RU_ZIP_ERROR
FAIL 12 RU_ZIP_ERROR
Проверил съм MD5 на файловете, идеални са от AndroidHost.

Моля за информация - Трябва ли да направя нещо друго?
Открих съвет да бъде флашнат първо някакъв файл, който се получавал по OTA:
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash hosd hima_uhl_n70_hosd_signed.img

Някой от Вас флашвал ли е този файл "hima_uhl_n70_hosd_signed.img", преборил ли се е с този проблем?
https://androidfilehost.com/?fid=457095661767150383 - намерих файла.
Оказва се, че осигурявал "firmware zip decryption key". Ще пиша пак дали има успех.
Цитирай
#33

Доколкото си спомням при М9 е задължително да бъдат флашвани последователни версии на фирмуера - без да се прескачат такива. Може би същата е логиката и с RUU-тата.

Всъщност, защо използваш RUU?
Защо не флашнеш просто фирмуера, така и така си s-off?
Цитирай
#34

Така ще направя, остава да си намеря всички версии на фърмуера. Надявах се, че с RUU файла може да дойде и смяна на фърмуера, но май няма да е така. Мерси, Боби!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)