Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
#1

SGS5 (SM-G900F)

 5.0 Lollipop PRErooted - KNOX 0x0


Всичко, което правите, е на ваша отговорност.
Аз само споделям как съм успял да получа
 Root достъп в Lollipop 5.0 със запазване на KNOX OxO.
Ако срещнете затруднения, следвайте инструкциите на Радо:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70830
Успех!

Reactivation lock трябва да ви бъде изключен.
Темата на рома:

Цитат:- ONLY apps available in stores are removed from DevBase, so you can easy (re)install any of these app if you like

- ONLY pre-installed system apps are removed, DevBase installer never touch any updated app nor app installed manually from store

Цитат: If you perform "Wipe data" while installing my DevBase - then all apps listed below will be removed. If you would like to use any of these apps - just install it manually from appropriate store. Installed manually app will not be removed during the next DevBase update.


Removed apps list:

ChatON
Chrome
Drive
Dropbox
Flipboard
Google+ / Photos
Group Camcorder
Group Play
Hangouts
Play Books
Play Games
Play Movies
Play Music
Play Newsstand
Smart Remote

ИНСТАЛАЦИЯ:

1. Зареждаме в ODIN G900FXXU1ANE2 - http://tinyurl.com/G900FXXU1ANE2:
  • Независимо дали ще остане на логото на Samsung или не, рестартираме и правим Wipe data/cache.
[Изображение: 0361d1581eead200.jpg][Изображение: a0f3b71e7f35f42d.jpg] 

2. Руутваме с Towelroot: http://tinyurl.com/androidbgroot.

3. Теглим:
4. Пускаме SuperSU: ако се застои повече от 5 минути на надписа за KNOX, рестартираме и пускаме SuperSU отново.
  • Проверяваме с Rootchecker дали сме руутнали успешно.
[Изображение: b60f43e94ce1b11d.png]

5. Инсталираме и отваряме Mobile Odin Pro 4.20:
  •    зареждаме G900FXXU1BOE5_DevBase_alexndr в OTA/Update Zip
  •    махаме отметката на Enable EverRoot
  •    слагаме отметка на Wipe data and cache
  •    на Afterflash избираме Download mode
  •    натискаме Flash Firmware

6. В Odin зареждаме:
[Изображение: 6430a6e43a5974f3.jpg]


Честито!
Вече сме с Lollipop 5.0 и имаме root достъп.
Гарантирам, че при мен всичко е изрядно, това е личният ми телефон.
Smile


[Изображение: 0ab349a4981d561b.png][Изображение: d2338d9f67cb8554.png][Изображение: 91eba4e9812b261a.png][Изображение: 935f78e1fbcc8b7a.png][Изображение: f917c548c9c8bac9.png][Изображение: 3b78d8c5b18b4279.png][Изображение: c88348a3648a2c96.jpg]


Материали:
 
[Изображение: 00c856edb0a34077.jpg]

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Кажи ми точно какво направи и какво се случи Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

1. Върнах се на направо на BTU G900FXXU1ANE2, вместо G900FXXU1ANG2 и да флашвам ядрото отделно.
2. Руутнах с Towelroot + SuperSU, всичко ок .
3. Нямам microSD карта и копирах G900FXXU1BOE5_DevBase на вътрешната памет:

Цитат:Copy Alexndr's custom DevBase ROM to your internal SD. Make sure Reactivation lock is off in your phone's security settings.

4. Mobile Odin Pro изтеглих от някакъв хостинг и само ми остана да флашна ZIP файла през него, но ми изписа, че устройството ми е unsupported.

Цитат:- Samsung Galaxy S5 International SM-G900F
- Samsung Galaxy S5 Oceania SM-G900I
- Samsung Galaxy S5 Korea SM-G900L
- Samsung Galaxy S5 Middle and South America SM-G900M
- Sprint Galaxy S5 SM-G900P
- US Cellular Galaxy S5 SM-G900R4
- T-Mobile US Galaxy S5 SM-G900T
- Metro PCS Galaxy S5 SM-G900T1
- Canadia Galaxy S5 SM-G900W8

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#4

Намери си Mobile Odin v 4.20 и пробвай с него.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Проблемът е бил в MOP. Получих Root достъп вече на близалката и не счупих Кнокса! Big Grin 
Ще оправя темата и ще добавя снимки за да стане като ръководство. Всичко работи супер.

ПС: Тази Арома никъде не ми излезна.

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#6

При предишно рутване кнокса вече е отбелязал. Ако рутна по  новия начин ще се занули ли ?
Цитирай
#7

Не, няма да се занули Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

- Ще е хубаво да дадеш линкове към всичките приложения, които си ползвал в play.google.com
- Ще е хубаво да дадеш линкове към http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/ за въпросните ромове.
- Отделно ще е добре да обясниш точно, какво се случва със самите стъпки. Имам предвид Поне от кодовете на ромовете аз разбирам , че слагаш 4.4.2 и после до 5.0.
- След като един път си инсталираш да речем G900FXXU1BOE5 ром и не ти хареса или нещо подобно и после искаш да флашнеш с друг примерно следващия, който излезе, какво правим? Има ли някакъв проблем с ОТА updates?
- Ще е добре да конкретизираш, кое е външна и кое е вътрешна памет пример: вътрешна ( тази на телефона ) , външна ( SD Card )

Отделно някой казват , че им се бриквал телефона. За повече инфо: https://www.reddit.com/r/galaxys5/commen...rnational/

Genius at work!

Цитирай
#9

  • всички материали, които съм използвал, съм ги качил в архива в края на темата
  • дал съм линк към Sammobile с firmware-ът, към който се downgrade-ва, а ALEXNDR е ROM на колегата _alexndr от XDA форума, няма как да има линк към него в Sammobile
  • стъпките съм ги описал подробно точно как се процедира и как съм действал аз:
    връщаш се към старата версия 4.4.2 G900FXXU1ANE2, руутва се и се ъпдейтва до 5.0
  • при излизане на нова база в оригиналната тема се флашва по същия начин
  • няма телефон с Root достъп, който да има работещ OTA ( OTA survival mode не е потвърден да работи )
  • точно както си го написал, същото съм посочил и аз - вътрешната памет е INTERNAL, логично външната да е EXTERNAL ( microSD )
  • казват тези, които може би са флашвали неправилно или с неправилни файлове, посочил съм снимки от моя телефон и както сам виждаш всичко е изрядно, вече така работя с телефона от 2 седмици и скоро не мисля да се връщам на стоков firmware
Поздрави!

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#10

След последната стъпка стои на логото и до там .
Цитирай
#11

Здравей колега! Smile

Опитай с изчистване на кеша през рикавъри и ако не стане опитай с ресет. Досега на логото мисля два пъти ми се е случвало да застои в началото и ресетът вършеше работа. Успех. Smile

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#12

Веднъж променен брояча, може ли да се нулира или ... ?
Цитирай
#13

Само Note 3 N9000 има изтекъл файл, който занулява Knox на никой друг модел не може да се занули Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Здравейте искам да имам рут достъп и на моят телефон без да пипам Кнокса. В момента съм с лолипоп 5.0 Product code ВTU
PDA G900FXXU1BOH4 CSC G900FOXA1BOH4, какво трябва да направя.
Цитирай
#15

Добър вечер колега, не се притеснявай за KNOX! Smile
Следвай стъпките последователно и няма да имаш проблеми.

Актуални версии на файловете:

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#16

По погрешка съм заредил G900FXXU1ANE2 този файл в BL и сега не иска да се стартира автоматично ме вкарва в рековери моде пробвах 10 боотлодера ама тц със стоков лоли съм някои идеи????
Цитирай
#17

Здравей! Smile

Зареди отново самия ром G900FXXU1ANE2 със сложена отметка на Phone Bootloader Update, Auto Reboot и F.Reset Time.
Ако отново имаш проблеми опитай и с Wipe data/factory reset и Wipe cache partition.
Ако продължава с проблемите следвай стъпките на rado__8 за възстановяване. Успех!

[Урок]Инсталиране на заводски(стоков)5.0 Lollipop и връщане към 4.4.2 Kit Kat[Сервиз]

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#18

Аз имам въпрос
Моя Samsung е с фирм G900FXXU1BOI3 а горе в урока пише да флашнем с G900FXXU1ANE2
Има ли значение разликата или след ъпдейт всичко ще си дойде G900FXXU1BOI3
Или как да се слуат при мен нещата
Цитирай
#19

Здравей колега! Smile
Ползва се ANE2 фирм, понеже в него се съдържа експлойтът, който е нужен на Towelroot за получаването на root достъп. След това се флашва въпросният ALEXNDR ром, все пак е PREROOTED, тоест предварително руутнат. След root достъп ъпдейтът през wi-fi спира да работи заради руутването и просто трябва ръчно да използваш Odin при излизане на нова версия.
Успех! Smile

ПС: Веднъж щом сложиш ALEXNDR, при всяко ново обновяване е нужно само да флашнеш новата версия през Mobile Odin, без да се връщаш към старии версии.

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#20

Подобен е и методът за Duos версията на S5. Връщате се към версия 4.2 от преди 24 юни 2014 и там също има експлоит за towelroot. После се слага ромът на Алекс и всичко е точно. Забелязах проблем с Wi-fi обаче. Не запаметява wi-fi точки и пароли. Има фикс в XDA, но не съм обърнал внимание, защото се върнах на стоков. Искам X Framework, а с процесора на Duos на 5.0 не работи.
Цитирай
#21

Да но кагота ползвам ANE2 не иска да запали пробвам и Wipe data/cache но черен екран незнам дали трагва ваобще
Отново с ODIN слагам версията на ALEXNDR и трагва но не съм изпълнил токата с Towelroot заради ерен екран
Някъкви идеи?
Цитирай
#22

Бутлоудъра флашна ли го с Один?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

Не не сам но нали паржо пише да се флашне с ANE2 и след него само ерен екран
Как да о направя
Цитирай
#24

Флашни бутлоудъра първо и тогава пробвай.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

Здраве ще може6щ ли да ми помогнеш че нещо не се получава нещо при мен
Имам S5 с G900FXXU1BOI3 първо сложих G900FXXU1ANE2 всико е ОК в Odin изписа pass тела се ресна но седи черен екран после сложих на сляпо щото е черен екран и BL_G900FXXU1ANE2.tar.md5 и CP_G900FXXU1ANE2.tar.md5 но пак черен екран след флашването пак черен екран и на сляпо пак се опитвам да направя Wipe data/cache но нищо не се получава седи ерен екран , сега слагам G900FXXU1BOI3_G900FOXA1BOI3_G900FXXU1BOI3_HOME.tar.md5 от този саит http://forum.xda-developers.com с него трагва всико наред но не сам оспял да роотна с Towelroot защото не трагва как мога да го роотна тоя телефон
в нета немога да намеря никаде фаилове за моя G900FXXU1BOI3
като CP и BL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)