Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
#26

Може ли да се нулира knox

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
Аксесоари
#27

Не.

D_coffee
Цитирай
#28

Ако руутна по дадения метод ще загубя ли гаранцията, понеже не е споменато никъде в темата за това питам ?
Цитирай
#29

В заглавието е написано - Knox 0x0 т.е. няма да загубиш гаранцията си.

D_coffee
Цитирай
#30

Благодаря, колега. Не знаех какво е KNOX 0x0, за това питах в темата за всеки случай Smile
Цитирай
#31

Имам проблем, нов съм във форума ще се радвам някой да помогне бързо, имам галакси с 5 втора употреба от Канада, реших да го рутна и при рестарта ми замръзна на логото и пише: Set Warranty Bit: kernel.
Някакви предложения?
Цитирай
#32

Дай малко повече инфо,какво точно си правил?По кой метод си опитал да го руутнеш?И кой точно модел S5 имаш?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#33

(2015-12-16, 00:17:26)angel_manolov написа:  Имам проблем, нов съм във форума ще се радвам някой да помогне бързо, имам галакси с 5 втора употреба от Канада, реших да го рутна и при рестарта ми замръзна на логото и пише: Set Warranty Bit: kernel.
Някакви предложения?

Бил ти е пуснат Reactivation lock-a. В това положение трябва да свалиш ODIN и да флашнеш официален ром, който можеш да дръпнеш от http://www.sammobile.com/ в зависимост от модела ти и версията на андроид.
Цитирай
#34

Ако си го рутнал с това "CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar" няма да тръгне докато не инсталираш това "twrp-2.8.5.0-gt-klte" или по нов ако има.Вадиш батерията , слагаш я , влизаш в доунлоад моде и инсталираш "twrp". И накрая трябва да инсталираш "SuperSU".

Storstark
Цитирай
#35

От къде се тегли този фаил twrp-2.8.5.0-gt-klte икак да го инсталирам. И аз имам същият проблем като колегата. Опитах с CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar и нищо не стана. Благодаря предварително.
Цитирай
#36

plamenbutenko, с G900F ли си?

D_coffee
Цитирай
#37

Да със същият
Цитирай
#38

За да инсталираш TWRP Recovery на твоя телефон, трябва да свалиш този файл - https://dl.twrp.me/klte/twrp-2.8.7.0-klte.img.tar.html и да го инсталираш с Один. Стартираш Один, избираш AP/PDA, намираш файла и цъкаш START. В Options не пипаш нищо!

D_coffee
Цитирай
#39

И ще се оправят нещата? Мерси.
Цитирай
#40

Не мисля, но ще инсталираш TWRP Recovery. Нали това искаше? От TWRP може да рутнеш, но KNOX най-вероятно ще се промени на 0х1.

D_coffee
Цитирай
#41

Мен ми е да работи и да е рутнат играя на една игра и искам да си сложа xmode за да работи обаче трябва да е рутнат.

нещо не се получава като сложа файла в один и тои забива

мите помагай моляте
Цитирай
#42

Щом ще слагате къстъм рекавъри и не ви пречи,че Кнокс-а ще отчете,просто руутнете по метода от другата тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=59052 .Руутвал съм вече няколко S5-ци по метода описан там и се получават нещата без проблем.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#43

Че аз горе какво съм обяснил?Ето го малко по така:
Инструкция за инсталиране
1.CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar инсталиране с Odin3 след инсталирането на "CF-Auto-Root" телефона не тръгва и трябва да се извади батерията и после да се сложи и да се влезне в доунлоад режим и да се инсталира "TWRP".
2.TWRP инсталиране с Odin3
3.UPDATE-SuperSU инсталиране през TWRP ако е зип файл

Storstark
Цитирай
#44

Да не пускам нова тема...
Интересно ми е както е това 01 -> http://prikachi.com/images.php?images/17/8581017w.png

И още един скрийншот -> http://prikachi.com/images.php?images/18/8581018Y.png някой някога се е мъчил да го руутва ли или как да го разбирам това?

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#45

Така първият ти скрийншот е от имейя,но не разбрах,какво точно питаш!?

А от втория скрийншот се вижда,че кнокса е 0х1,тоест ако си купувал телефона втора ръка,предният собственик не само се е опитвал,ами е и успял да руутне телефона.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#46

Ами да втора употреба е купуван телефона. Не е с оригиналното зарядно, няма и кутия. Имам гаранционна карта към Теленор от, която остават около 6 месеца, но не е на моето име. А и при това това положение с нокса вероятно хептен не играе гаранцията.

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#47

Някой инсталирал ли е да инсталира този ром  >> G900FXXU1BOK6_DevBase_v2.1.zip <<
при мен не стана,това ли е последния от темата.
Има ли  някаква особеност при последващо инсталиране с odin 4.2 mobile  тррбва ли да се инсталира CP и BL.
Цитирай
#48

Намерих проблема за инсталиране на версия DevBase_v2.хх нагоре става не с odin  а с програмата FlashFire.
В оргиналната тема е дадено да се работи с FlashFire.

последните  ROM  BL и CP



>> G900FXXU1BPA2_DevBase_v2.11.zip <<

Bootloader & modem (update is highly recommended!):

>> BL_G900FXXU1BPA2.tar.md5 <<
>> CP_G900FXXU1BOK1.tar.md5 << (recommended, released with BPA2)
Цитирай
#49

6.0.1 ама чупи XNOX 0x1

Big thanks to @Twinn for testing Special thanks to @Sirocco.ukr.lviv for Android 6.0.1 DUMP


ROM (WARNING - it will trip your KNOX even if you use FF!!!):

>> G900FXXU1CPB2_DevBase_v2.11.zip <<

Bootloader & modem (update is mandatory!):

>> BL_G900FXXU1CPB2.tar.md5 <<
>> CP_G900FXXU1CPB2.tar.md5 <<

If you are coming from stock ROM or a previous version of my DevBase - wipe data is not mandatory, but recommended.
Цитирай
#50

 Android 5.0 - stable, Pxxx series, updated Feb-27-2016,

... so in compensation I've prepared the latest DevBase with VoLTE support - POL2 [Изображение: smile.gif]

ROM:

>> G900FXXU1POL2_DevBase_v2.2.zip <<

Bootloader & modem (update is highly recommended!):

>> BL_G900FXXU1POL2.tar.md5 <<
>> CP_G900FXXU1BOJ1.tar.md5 << (recommended, released with POL2)
>> CP_G900FXXU1POJ1.tar.md5 << (optional, should work well with POL2)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)