Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем
#1

 
 Телефона е Samsung Galaxy S Advance и имам следния проблем:както си стои телефона и издава сигнал,че батерията започва да се зарежда,а той не е включен в зарядното Smile Започва да се показва светкавицата на иконката с батерията т.е.,че телефона се зарежда и след няколко часа издава сигнал,че батерията е заредена напълно на 100%  Smile Къде да търся проблема?
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако имаш приложения, които да ти дават допълнителна информация за батерията или да я "оптимизират", може от там да е проблема. Препоръчвам връщане на фабричните настройки и ако от това не се оправи, значи може проблема да е hardware-ен.
Цитирай
#3

Проблема започна да се появява след връщането на фабричните настройки и смяната на батерията с нова.
Цитирай
#4

Новата батерия, която си купил оригинална ли е или не? Защото "китайските ментета" притежават тези свойства.
Цитирай
#5

Уж ми я дават за оригинална.На външен вид е 1 към 1 като оригиналната на телефона,но съм далеч от мисълта,че е оригинална Smile И друг път съм си взимал ментета,но съм нямал такива проблеми.
Цитирай
#6

Колега радвай се,че си попаднал на самозареждаща се батерия Big Grin .А,сега по-сериозно,проблена според мен е от батерията и май ще трябва да си купиваш пак.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#7

Майтап няма,но наистина е самозареждаща Big Grin Само където като се самозареди и стигне 100% си остава постоянно така и за да разбера реалните останали %-ти трябва да рестартирам телефона и така до следващото самозареждане Smile Проблема ми с тия батерии започна преди 3 месеца-купих си нова която издържа точно 2 месеца и умря тотално без признаци на живот,после си купих друга уж  оригинална.Сложих я и след няколко часа започна да ми излиза предупреждение: БАТЕРИЯТА Е ИЗКЛЮЧЕНА,а тя си беше включена и телефона си работеше нормално,но през 1 мин. ми излизаше това съобщение.Отидох и върнах батерията на продавача и той ми я смени с друга ( с тази с която съм сега ) и проблема изчезна.Въпреки,че батерията беше нова тя падаше много бързо ( за около 4-5 часа ) и реших да дам телефона да го видят в сервиз.От сервиза казаха,че телефона е наред и консумацията му е нормална.Свикнах с бързото падане на батерията ,но сега се появи проблема със самозареждането Smile Явно наистина е от тия смотани батерии,но не знам от къде да си взема хубава.Всички които продават батерии ми казват,че ги взимат от едно място и общо взето ще ми продадат същата Smile Ако някой знае от къде мога да си взема хубава батерия ще съм благодарен.
Цитирай
#8

Потърси във форума има писано как се калибрират батериите на Samsung устройствата. Пробвай с калибриране.
Цитирай
#9

С последната версия на РОМ-а ли си. При мен на телефона в подписа, в някои от актуализациите го имаше този проблем. Причината беше в някакъв бъг в отчитането на батерията. Бяха им необходими няколко актуализации подред за да се оправи. Ако не е в гаранция телефона, пробвай да го префлашнеш с друга версия или с някой къстъм ром.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#10

Съгласен съм с @driver_sl. Ако не ти се купува нова батерия, флашни си стоков ром с ODIN, а по-добрият вариант е root или custom ROM, защото там има вече опция за калибриране на батерията.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Здравейте,
Не знам дали тук е мястото да задам въпроса си, но не желая да обременявам форума с нова тема.
Имам Alcatel OneTouch ULTRA 997D с Android 4.1.1 02002.
Когато ме набират дава заето или операторът дава съобщение за заето. Аз мога да набирам нормално.
Пробвах с карти на BOB, VIVACOM, O2. Резултатът е еднакъв. Досега телефона е използуван е Германия безпроблемно.
Благодаря предварително.
Цитирай
#12

Да не ти е активирано някакво пренасочване или филтъра против тормоз? Разгледай в настройките на дайлъра и на сим картата.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)