Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Android 5 на Lg L Bello D331 и D335
#1

Здравейте , сега ще ви обясня как да си инсталирате 5-цата на вашето Bello в случая при мен е D331 , но това което ще ви обясня става и за D335.

Преди да започнете с каквото и да е батерията трябва да е заредена поне на 50 %.
 
1. Изтеглете ТОВА (за D331) или ТОВА (за D335) . 
2. Инсталирайте USB драйвърите. Свалете ги от ТУК
3. Свалете и разархивирайте LG Flash Tool 2014 ( изтегли я от ТУК )
4. Стартирате я по следния начин , десен бутон върху LGFlashTool2014 , избирате Run as administrator  ( или ако е на Български - изпълни като андминистратор )
5. Ще ви се отвори ТОВА , не пипайте нищо , само натиснете select KDZ file и изберете ром-а който свалихте  , след това натиснете CSE Flash и след това в долу с дясно , натискате START  , ако ви се покаже прозорче в което ви пита дали да изпълни програмата натиснете RUN ( или на Български - изпълни ) , телефона ще се рестартира и ще започне да се ъпгрейдва .
6. Изчакайте ъпграйда да се завърши , първото включване е по-бавно (да не се притесните , че сте объркали нещо) . 
7. След като телефонът стартира за първи път само трябва да следвате стъпките който той ще си покаже .
8. Ако искате да махнете допълнителното сензорно бутонче което ще се покаже десния ъгъл правите , следното , влизате в Настройки -> Диспей -> Сензори бутони на началния екран -> комбинация от бутони -> (избирате въпросното бутонче и го смъквате надолу . ( Само за D335 )

Не нося отговорност , ако не можете да се справите с това което съм обяснил и си брикнете телефона ( тоест , ако си прецакате телефона , не нося отговорност за това )

Ето и няколко скрйна след инсталацията : 

                   

 

 

 

 

 

 

 

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
Аксесоари
#2

Искам да попитам след тази интервенция нещо рискува ли се да се изтрие... тел.номер песни картинки?? Също и колега, не си обяснил телефона как трябва да бъде включен към pc-то.. включен ли да е? изключен ли ? 
И ако се брикне тела може ли да се оправи после, защото искам и аз да го сложа този лолипоп но ме е страх да не объркам нещо? Smile Поздрави! 

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#3

Благодаря за описанието. Не може ли, вместо посочения в т.1 ром за 335 да се инсталира този: http://t.co/FdvGsPZgkR

LG OPTIMUS 3D/SAMSUNG GALAXY S2/SAMSUNG GALAXY S3/LG L Bello/LENOVO A7000/SAMSUNG GALAXY S5/HONOR 8 LITE
Цитирай
#4

(2015-06-04, 18:04:57)mutetyyy написа:  Искам да попитам след тази интервенция нещо рискува ли се да се изтрие... тел.номер песни картинки?? 
И ако се брикне тела може ли да се оправи после, защото искам и аз да го сложа този лолипоп но ме е страх да не объркам нещо? Smile Поздрави! 

Да , всичко се трие , но ако номерата са ти записани в сим картата и музиката и снимките са ти в сд картата няма да  се изтрият , а за брикването е относително зависи как го оплескаш , но мисля , че ако следваш всичко ще се справиш , гледай батерията ти да е заредена поне на 50%.

(2015-06-04, 18:09:55)parcuca1958 написа:  Благодаря за описанието. Не може ли, вместо посочения в т.1 ром за 335 да се инсталира този: http://t.co/FdvGsPZgkR

Става , даже редактирах темата ... Благодаря ти много Smile

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#5

Ами с новия андроид ще има ли български, защото ме пита да избера език и там не виждам български

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#6

Реп+ за труда,успешно ъпдейтнах по описанието ти D331-то на синковеца.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#7

(2015-06-06, 06:13:01)ivajlo_84 написа:  Ами с новия андроид ще има ли български, защото ме пита да избера език и там не виждам български

Да , има Български език 

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#8

кви са подобренията ако смея да попитам в петицата,аз виждам съвсем леки козметични промени само.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#9

Телефона е много по-производителен с 5.0.2,няма и грам лаг при преход между екраните или дори и при най-тежките анимации,с 4.4.2 свободната ми RAM беше 280 МВ,а сега е цели 552,на АнТуТу теста вече прави почти 20 500 точки и т.н.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#10

Ще се радвам , ако още някой който е инсталирал 5-цата да изкаже мнение , за да може другите които не са да имат някаква представа за него.  Cool

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#11

Много добре върви, в неделя го инсталирах! Идеално просто, писна ми да чакам официялния ъпдейт и реших да рискувам, но уви получи се без никакви проблеми!
Ако програмите ви дават някакви грешки, не натискайте нищо, просто чакайте телефона да ви покажи началния екран на близалката!

*Tествано на LG L Bello D331* С една сим карта!
Цитирай
#12

за 2000 точки на антуту и няколко мб рам,аз лично смятам да не се занимавам изобщо с този ром,а лаг и в момента липсва при мен.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#13

Всеки си избира , аз лично съм много по-доволен от петицата от колкото 4.4 , и близалката е много по красив ! Smile

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#14

И аз инсталирах петицата преди няколко дена и върви много добре без никакви забележки и имам чувството че батериата издържа по дълго отколкото при кит ката.
Но при инсталирането на петицата ми се загуби рута дали и при други се е получило така.

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#15

При флаш на kdz файл се губи рута. Нормално е.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Не би трябвало да имам проблем да го рутна пак с I-Root нали?

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай
#17

Може ли да ми кажете как да си запазя нещата да не се изтрият че съм нов с тези неща да си го ъпдейтна. И точно какво се трие при това.Също регистрациите из сайтове и приложения трият ли се ?

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#18

(2015-06-10, 13:23:59)ivajlo_84 написа:  Не би трябвало да имам проблем да го рутна пак с I-Root нали?
Виждам, че в хда роотват с King Root v4.0 и нагоре >> http://forum.xda-developers.com/general/...7522/page3

@mutetyy ще загубиш всичко при флаш на стоковия софт. Регистрациите ще трябва пак да си ги въведеш. Запази си контакти, смс-и, снимки, музика, видео и други на компютъра или в някой облак - dropbox, mega и др (може и на картата с памет). После ще може да си ги върнеш обратно на телефона. Приложенията може да ди ги инсталираш отново от плей стор.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#19

(2015-06-12, 10:11:47)mutetyyy написа:  Може ли да ми кажете как да си запазя нещата да не се изтрият че съм нов с тези неща да си го ъпдейтна. И точно какво се трие при това.Също регистрациите из сайтове и приложения трият ли се ?

Всичко което ти трябва го сложи в SD картата , тя не се трие...

п.п. Батерията се държи супер , преди държеше по един ден , а сега с яка игра държи 2 дена .. Heart Big Grin

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#20

А телефона трябва ли да бъде изключен нещо или ккакто е така го включвам с USB-то към лаптопа? И Понеже е гаранционен моя, ще падне ли гаранцията като направя това ?

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#21

Изключваш телефона, задържаш бутона за увеличаване на звука(Volume up), вкарваш usb кабела и трябва да изпише Download mode.

Въпрос към автора: Откъде е този файл за D331 при положение, че намирам d20 firmware само за D335 модела в този сайт - http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=54   Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#22

От официалния профил на LG в twitter

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#23

При някой друг да има забавяне при отваряне настройки... ? При мен има 2-3 секундно забавяне
Цитирай
#24

при мен се получи софтуерна версия v20c-eur-xx дали съм объркал нещо Big Grin
Цитирай
#25

(2015-07-02, 11:04:17)cecostanoev написа:  при мен се получи софтуерна версия v20c-eur-xx дали съм объркал нещо Big Grin

Не  и при мене е такава версията.

ZTE Blade3 ROOT 4.4.4     >>      LG L Bello 5.0.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)