Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО][H815]Отключване на BOOTLOADER, Инсталиране на TWRP и ROOT
#51

И аз го руутнах V20d-EUR-XX с инструкциите от:
http://forum.xda-developers.com/g4/devel...e-t3301366

@StefanG: Коя версия на xposed си си сложил. Чета ,че много хора се оплакват от v80.
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз съм рутнал по тази тема. Избрах си долу kernel 20С какъвто е моя ром и след като бях инсталирал андроид 6 и инсталирал TWRP 3.0, флашнах само рутнатия kernel. Рестар и си с рутната 6-ца Smile

Сложил съм, xposed-v80-sdk23-arm64.zip + XposedInstaller 3.0 alpha4.apk
После се наложи да сваля и някакъв модифициран файл на LGWeather.apk защото почна да дава force close на процеса му, въпреки че не го ползвах. Деинсталирах оригиналния и после инсталирах този и след рестар, проблема изчезна. Инсталирай си и BusyBox, че си трябва в доста от приложенията като, Lucky Patcher и Titanium Backup.
Към Xposed ползвам следните модули - GravityBox [MM] , Lucky Patcher и OGXposed за спиране на рекламата в youtube.
Това е мода за камерата който ползвам. Добавя 60FPS при FullHD video. Разликата с 30fps както е оригинално е огромна и очевадна, особено при по-бързи движения пред камерата.
Инсталирай си и програмата KinScreen. Тя е за добавяне на вече липсващата функция, да не се гаси екрана докато го гледаш, макар и да работи на друг принцип. Програмата не изисква root.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#53

Мерси StefanG за подробното описание Smile.И аз си го сложих мода за камерата, доста е добър. Тия дни мисля да сложа Xposed и да тествам някои от твойте модули Smile.
Цитирай
#54

Метода работи без проблем при Android 5.1.1 и 6.0.Вчера тествах всичко стъпка по стъпка .Единствено SuperSu трябва да е най-новата версия ,защото ако се флашне тази от първото мнение телефона влиза в буутлуп.Ще бъде добавена веднага .

Неработещите линкове са оправени и е добавена най-новата версия на SuperSU.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#55

Колеги, имате ли представа ако съм рутнал по начина без отключване на бутлолдера, при някакъв проблем в Мост дали ще ми признаят гаранцията....?

Galaxy S10
Цитирай
#56

Сложи пак оригинален ром през компютъра за всеки случай и тогава го носи при тях. Ако проблема заради който ще го носиш е хардуерен и официално признат от LG, това ще е достатъчно.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#57

А ако получа bootloop ще мога ли да сложа официален ром (примерно 6.0) който да изтрие рута...?

Galaxy S10
Цитирай
#58

През официалното приложение на LG, силно ме съмнява да може да се получи фал от флашването на стоковия ром. Фалове се получават при неправилни флашвания чрез custom програми или ромове най-вече. Инсталирай си сегашнata 5.1 версия на rom-a, после даваш хард ресет на телефона и им го даваш чист от лична информация.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#59

Чрез LGUP ще стане ли, защото с него се действа докато телефона е включен...
А ние в момента обсъждаме потенциален вариант когато вече се е получил bootloop, тогава ще трябва да се флашва при изключен телефон?

Galaxy S10
Цитирай
#60

Колеги, помогнете !
Телефонът ми влезе в bootloop вчера. С отключен буутлоъдър е и с Genisys Rom от XDA. Не съм го отключвал аз, така го купих втора ръка телефона. Не знам дали ще се оправи с хард ресет, но за сега не искам и да пробвам, защото ми трябва информацията от телефона. Пробвах да я смъкна през LG Bridge и LG Up, но без успех... Някой има ли някакви предложения, моля ви.. Телефонът е все още в гаранция, но предполагам, че като го дам в сервиза и ще се направят и ще кажат, че е роотнат и че проблемът е по моя вина, а четейки теми из XDA проблемът произлиза от дъното на телефона, защото се случва масово и на хора без роот.

LG G4 32 GB.
Цитирай
#61

Може да погледнете тези теми. Аз не съм се сблъсквал на поне 3 поредни мои телефона с boot loop проблеми, така че няма как да дам лични насоки с тези процедури.

http://rootmygalaxy.net/unbrick-lg-g4-wi...lash-tool/

http://rootmygalaxy.net/how-to-restoreun...tloop-fix/

http://forum.xda-developers.com/g4/help/...p-t3268734

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#62

След няколко дни мъчене успях да го накарам да се включи за няколко часа колкото да си смъкна инфото и после пак умря. Дадох го да го орпавят по гаранция, дано не се заядат...

LG G4 32 GB.
Цитирай
#63

Някой да даде идея защо при опит да влеза в recovery mode през twrp и ми излиза зеленото човече легнало по гръб с червен триъгълник с удивителен в него?Два пъти преинсталирам twrp и все така става ...
Цитирай
#64

Кажи какво си направил до тук? Отключи ли буутлоудъра?
Ако си написал правилно командата за флаш на рековери веднага след флаша трябва телефона да влезе сам в рековери. След това инсталираш SuperSU, за да имаш руут. След това рестартираш телефона и от Google Play изтегляш програмата Flashify. Чрез нея отново флашваш рековърито и вече си готов. Влизането в рековери става с програмата Quick boot от Google Play.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#65

Руутнах, инсталирах SuperSU инсталирах къстюм ром, но сега исках да влеза през quick boot в рековъри и тогава ми забива на това човече.

Пропуснал съм това с Flashify.Сега flash-нах наново twrp и инсталирах SuperSU и сега ще флашна през това Flashify
Цитирай
#66

Да,трябва да се флашне задължително с Flashify, защото точно това се получава.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#67

Възможно ли е след руут да не иска да се върже на компютъра с wondershare mobiletrans за бекъп или рестор?
Цитирай
#68

Не. Няма начин рут-а да ти повреди такава опция. Той добавя, а не премахва възможности. Търси причината в рома който си инсталирал.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#69

Пробвах на 3 лаптопа вкъщи и чак на третия стана номера, всички други стигаха до някъде и и блокаж.На третия се свърза без проблем с телефона и си направих рестора.Нямам идея защо така...

Сега се опитвам да се преборя с това, че в списъка ми с контакти са контактите плюс отделно само номера...
Цитирай
#70

Ще има ли проблем да мина от 6 на 5.1 с друг usb кабел, че оригиналният нещо се прецака?
Цитирай
#71

Ако преди това си го тествал кабела с този телефон и си прехвърлял данни от него или към него и не е имало проблеми, то няма да имаш проблеми и за смяна на rom-a.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#72

Имам отключен Bootloader - така го купих днес, но искам да го махна. Искам да направя всичко стоково до последна версия. Какво да използвам
Цитирай
#73

Един път отключи ли се буутлоудъра не може да заключи.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#74

Ако не си сигурен с какъв rom е в момента, можеш да му налееш през LG Bridge, последния наличен софтуер, а ако казва, че няма по-нов, през опцията recovery на същата програма ще презапише текущия с най-новия стоков. Опция да махнеш надписа за отключен boot loader, няма. По стоков от това, няма как Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#75

Здравейте,

Метода за отключване на буутлоадъра за коя версия на андроид се отнася?

Телефона ми е със 6.0 V20g-EUR-XX версия.

Следвах стъпките от xda, и първият пост, но след като рестартирам телефона във fastboot и напиша следващата команда за ОЕМ device ID ми изписва  waiting for device и трябва да махна батерията на телефона.

Спред 'Интернет" проблема идва от инсталираните драйвени.

Инсталирах драйверите от XDA и тази тема + драйвери от интернет и винади излиза waiting for device.

Моля за помощ.

Мерси!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)