Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО][H815]Отключване на BOOTLOADER, Инсталиране на TWRP и ROOT
#76

Провери докато телефона е в fastboot режим, в device manager на windows, дали пък няма устройство с проблемен драйвер. Може, въпреки че си инсталирал драйверите пак да има проблем. Зависи си от windows-a който ползваш - 7, 8 или 10, както и дали е 32 битов или 64 битов. Най-малко проблеми има на win7 32 битов принципно. Иначе за да отключиш boot loader-a, следваш инструкциите описани в началото на темата. Няма абсолютно никакво значение с кой андроид е телефона в момента.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
Аксесоари
#77

Мерси за отговора.

Ползвам Windows 10 x64 Anniversary Eddition най-новите драйвери. В Device manager не намирам никакви проблеми с драйверит, както работещ режим така е във фаст боот. Интересното е,че когат включа буутнат телефона при команда adb device телефона се появява, но при команда fastboot devices+ телефон във фаст буут режим не го намира.

бр
Цитирай
#78

А, само да попитам дали си дал разрешение от телефона за ползване през adb? Това е, като сложиш кабела в телефона излиза едно съобщение с ключ за достъп и ти трябва да дадеш този достъп, за да може adb да работи нормално. Трябва също да имаш отметки на тези двете:

[Изображение: 3144a9e30cf5ae543cb9bfb1d58c2ce7.jpg]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#79

(2016-11-03, 07:36:09)ganchev написа:  А, само да попитам дали си дал разрешение от телефона за ползване през adb? Това е, като сложиш кабела в телефона излиза едно съобщение с ключ за достъп и ти трябва да дадеш този достъп, за да може adb да работи нормално. 

Това не излиза. Екрана става директно черен с фастбуут опциите на екрана. Не излиза съобщение което да ме пита да дам аксес или код.
Ето това се появява: 
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...6munSgiv99

И след това при следващата стъпка -waiting for device

Слагам и 2те отметки от screenshota
Цитирай
#80

Включи си телефона да зареди нормални и го свържи с компютъра. Тогава трябва да ти излезе това, за което писах по-горе. След като разрешиш достъп написваш командите, както са дадени подред.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#81

До сега съм пробвал само със 60/70% заряд на батерията. Тази вечер ще заредя телефона на 100% и ще пробвам.

Мерси за информацията!
Цитирай
#82

Исках да кажа да не в този режим на бутлоудър, а да го пуснеш както си е и тогава да пробваш. Малко не съм се изразил добре, за което се извинявам.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#83

Закачам телефона пуснат, както си е, все едно качваш песни от компа на телефона.
Пиша "adb reboot bootloader" и телефона се рестартира и преминава автоматично в посочения режим без да натискам нищо или да иска разрешение за каквото и да е .
Цитирай
#84

Пробвай на друг компютър, по-възможност с по-стара ОС. Ако и там имаш проблеми, към момента друго не се сещам какво да направиш. Ако не бъркаш нещо в процедурата, 100% е от драйверите и конкретната ОС. И аз съм с последната 10-ка на компютъра, но нямам никакви проблеми с fastboot режима. Виж имал съм проблеми със скапани usb кабели Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#85

Май няма да се оключва тоя телефон.

На Windows 7 x64 с всички ъпдейти, в device manager излиза грешка за АДБ драйвери, след като съм инсталирал драйверите от първия топик+ драйверите който телефона си инсталирам сам. (пробвах и по отделно).
При команда adb bootloader reboot- телефона не реагира,все едно не е свързан към компа.

При Windows10 x64 не ми дава грешки за драйвети но след device-oem-id ми изписва waiting for device,
При пуснате телефон с команда ADB devices- телефона се показва без проблем.
android bootloader interface Се показва в device manager, когато телефона е във фастбуут режим  и не показва проблеми с драйверите.

Някакви предложения ?

Ако искате и клипче мога да направя
Цитирай
#86

Не знам и аз къде може да е проблема. Модела нали е интернационалния h815?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#87

Да х815 е купен от техномаркет

Update

Когато телефона работи в device manager излиза universal serial bus devices и под него свързаното устройство с adb interface и показва,че всичко е наред с драйверите.

universal serial bus devices  тотално изчезва след като телефона мине във фастбоот режим


Update

Дори ресетнах телефона- пак waiting for device
Цитирай
#88

Инсталирай последните драйвери от сайта на LG. При мен, дори и с тях имаше проблеми с Win10 64bit, но след като инсталирах LG Bridge, всичко се оправи. Преди това, пусках един лаптоп с Win7 64bit и там нямах проблеми с драйверите.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#89

и с lg bridge пак не става
Цитирай
#90

Направи клипче, за да помогна. Вчера го правих и имах сходни проблеми, но го подкарах.
Цитирай
#91

Ето клипче https://youtu.be/40_mf3dFc0k
Цитирай
#92

(2016-11-13, 16:59:38)gogobaba написа:  Ето клипче https://youtu.be/40_mf3dFc0k

На 1:15 като имаш USB Options натисни върху него и след това пак потвърди върху Media Device - на мен тогава още веднъж ми инсталира някакви драйвери. 

Другото, което правех различно е, че първо му разреших USB debugging и след това написах написах adb reb..., което мисля, че няма значение.

Махни и пак инсталирай Minimal ADB-то, после инсталирай пак ADB-тo. В по-късен етап имах сходни проблеми и така ги реших. Но виж за Media Device дали няма да ти сложи някакви драйъври.

П.С: Относно TWRP ти трябва за 815 - 2.8.7. Другите при мен не ги харесваше.
Цитирай
#93

Инсталирани са абволютно всички драйвери за всички възможни усб опции, няма как да е от това, пробвал съм с по-стара весия на адб-пак не. Пробвах и на 2 компютъра

Явно е нещо от телефона.
Цитирай
#94

Мен ми го вадеше това съобщение и точно това направих, ти си преценяваш.
Цитирай
#95
Big Grin 

Опцията OEM Unlock никога не съм я включвал при мен. Дори и сега си седи изключена. Пробвай и като я изключиш. Прави ми впечатление, че не си пуснал конзолата на компютъра с админ права, както е при мен. Да не идва от там проблема.  Пробвах я пак процедурата и дори и на служебният ми компютър, нямаше никакви проблеми с изключение, че бях забравил да включа usb debug. Smile

п.п.
Използвай само USB2 портове.


.png Screenshot_474.png Размер: 25.34 KB  Сваляния: 25

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#96

Мерси за отговорите момчета!

Пробвал съм с админ права,пак не става.
До сега винаги съм пробвал само с ОЕМ отключване, като се прибера ще пробвам без да слагам отметка на ОЕМ отключване.

Когато телефона е включен , с команда adb devices телефона винаги излиза

Пробвал съм с усб 2/3 все waiting for device Big Grin
Когато изклщюча oem device unlock след ребуута ми изписва, please enable oem device unlock и телефона се рестартира.

Май ще се чава официален ъпдейт
Цитирай
#97

До колкото успях да разбера от тази тема в XDA, са открили метод за заключване на boot loader-a за да няма проблеми при ползване на гаранция. То хубаво, но е само за телефони, които тепърва ще бъдат отключени, че трябва да се запазят 2 партишъна преди да се отключи телефона и ако искаш да го заключиш пак, да ги флашнеш. Явно мен не ме грее, защото ги нямам тези 2 партишъна и няма как да пробвам метода.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#98

Май ще е за всички, но ще се разбере, като пусне стъпките за заключване.
Всъщност аз го питах и той си каза, че ще за всички, което е добре.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#99

Успях да отключа буутлоудъра. Поради игра с регистрите на уиндолс 10 се наложи преинсталация. След това инсталирах драйверите от първият пост (също като предишните 20 пъти....) и тръгна  в момента дори свалям cyanogen mod 14
Цитирай

Браво, най-накрая стана работа

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)