Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем изчезна бутона за смяна на предна и задна камера THL 4000
#1

  Здравейте,
Телефонът е THL 4000. След актуализация на системата работи само предната камера, бутона за смяна между двете камери е изчезнал. Въпроса ми е може ли да се направи нещо без да се сменя ROM, например премахване на последната актуализация?
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да изчистиш данните на камерата .Трябва да влезеш в Настройки -> Приложения -> Всички и тук търсиш "Камера" .Като я намериш цъкваш на нея и там трябва да има бутон "Изчисти данни" .Натискаш го и виж дали няма да се оправи .Ако не иска ,ще е препоръчително да се направи Hard Reset ,но си запамети преди това всичко от вътрешната паметна на телефона на компютъра .Отделно и контактите ще трябва да ги запазиш ,защото след Hard Reset на телефона се изтрива всичко.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

Благодаря за бързия отговор, но в приложенията не намирам "Камера". Можеш ли да обясниш как да направя hard reset, защото нямам никаква представа?
Цитирай
#4

Не може да го нямаш.Както ти писах по-горе влез  в Настройки -> Приложения -> Всички .Това става ,като влезеш в "Приложения" и с приплъзване на ляво отиваш на "Всички".От горе трябва да пише "Всички".Там търсиш "Камера"
Hard Reset може да направиш ,като влезеш в Настройки -> Архивиране и нулиране ->Нулиране до фабрични настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Ако и така не се оправи, флашни си стоков ROM с Flashtool. Ето една тема за стоков ROM:
http://www.needrom.com/download/thl-4000/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Не стана и с hard reset, а в приложения нямам камера. Не знам вече какво да правя, а това със смяна на ROM ми изглежда доста сложно може да оплескам нещо. Ако може подробно да ми обясните какво точно да направя може и да опитам.
Цитирай
#7

Може да видиш тази тема за работа с FlashTool. Иначе в линка който по-горе дадох има и линк за Flashtool и линк за ROM-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Можеш да си изтеглиш последния стоков ром за телефона си от ТАЗИ ТЕМА. Имаш и голям избор от къстъм ромове, както и описания на проблеми и начините за решаването им. За да теглиш трябва да се регистрираш, което отнема 2-3 мин. Успех!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#9

А може да пробваш някоя камера от плей стор

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Изтеглих няколко камери и проблема остава, задната камера изобщо я няма, все едно не е инсталиран драйвер за нея. Явно ще трябва да се сменя ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)