Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Надраскано задно стъкло на камерата
#1

 
 
Преди няколко месеца си купих уникалният Samsung Galasy S 5. И аз като всички фенове на тази марка останах впечатлен от възможностите на смартфона, но препоръчвам въпреки т.нар. gorilla glass ,да се носи флип калъф, защото все пак остават следи от употреба . Не вярвайте на тестовете в интернет! ЗАБЕЛЯЗВАМ МАЛКИ ДРАСКОТИНКИ ПО ЗАЩИТНОТО СТЪКЛО НА ЗАДНАТА КАМЕРА. НЯКОЙ ИМА ЛИ ПРЕДСТАВА КАК МОГАТ ДА СЕ ОТСТРАНЯТ С ПОЛИРАЩА ПАСТА НАПРИМЕР ИЛИ НЕЩО ДРУГО? БЛАГОДАРЯ!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз след 1 месец употреба също забелязах драскотина при положение че телефона не е оставян пряко върху твърда повърхност а винаги върху списание книга и тн.с това самсунг са сгафили много.старото ми хтс за 4 години експлоатация имаше само 1 сраскотина.има ли някакви протекторчета които могат да се лепнат върху самата камера

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#3

Продават се стъкла за камерата и ако можеш да си го смениш е най-добре.Ето в aliexpress :  http://www.aliexpress.com/item/Silver-Ca...89161.html
Сигурно има и по-евтини и по-скъпи , чети ако може по-качествени да вземеш.
Цитирай
#4

Като за начало, не мога да разбера защо след като от толкова много време се хвалят и правят горила класове 3/4/5..999 защо продължават да се правят толкова крехки и Съвсем ЛЕСНО надраскваеми стъклата(покритието) на камерата... Sad 2 пъти да минат 1/2 ключа през нея и се е надраскала... Sad
Така се случи и с моята камера, не е голяма драскотинката съвсем тънко косъмче трудно се забелязва дори, но е точно посредата Sad  Тествах на 20тина снимки на слънчева светлина след това при разглеждане на телефона със зуум, качих ги и на PC-то не мога да видя някаква чертичка или нещо подобно, супер са снимките, най-вероятно няма проблеми и все пак..
въпрос дали може и дали има смисъл да се смени стъкълцето с ново ???  Huh Rolleyes

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
#5

Може, но според няма смисъл. Няма смисъл ако не си като мен, който обича всичко в перфектно състояние. И най-малката драскотина ме побърква. За тва съм си взел възможно най-якият калъф който намерих.
Цитирай
#6

Ако тази драскотина не влияе на снимките и не те дразни чак толкова много, няма смисъл да сменяш стъклото на камерата.

D_coffee
Цитирай
#7

И аз да се похваля..Днес загледах камерата и видях 2 точки,а никога не съм го оставял без протектор и върху твърда повърхност... Егати т*пите стъкла ??
Цитирай
#8

Аз съм с s5 active и аз имам две драскотини по-тънки от косъм на дисплея а на камерата нямам нито една. Купих си телефона на 1.04.2015г. И съм повече от доволен. Имам и най-добрия калъф правен някога...марката е Unicorn американска. Калъфа ми излезна около 100лв. Едвам ги дадох... но телефона е като танк. Калъфа е от две части протектор отпред и масивен гумен гръб. Няма драскане. Аз го поръчах от ebay но го има и в amazon.
Цитирай
#9

Такъв телефон с дебел предпазен калъф е като хубава мацка с фередже!
Цитирай
#10

Реших проблема за по-малко от 10 минути! Купих оригинално защитно стъкло на задната камера http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2...-galaxy-s5 и вече няма проблем !
Цитирай
#11

#ivanov_karnobat

Лесно ли се сваля старото стъкло ? И с какво се лепи новото ? Изобщо сваля ли се старото или се слага върху него.
Цитирай
#12

https://www.youtube.com/watch?v=cvcQv0pCUT8

Супер лесно е!!! Аз си го смених за 10 минутки :-)

Galaxy s6 edge
Цитирай
#13

На основата на рамката със стъклото си има самозалепващо покритие. Махаш старата рамка със старото стъкло, почистваш, залепяш и нищо повече ... Smile
Цитирай
#14

Здравейте. Стъклото на камерата ми се счупи леко къде ще мога да го сменя. От Стара Загора съм ако някой знае сервиз в който могат да ми го сменят моля да ми пише
Цитирай
#15

(2019-12-09, 19:23:42)Zagadka написа:  Здравейте. Стъклото на камерата ми се счупи леко къде ще мога да го сменя. От Стара Загора съм ако някой знае сервиз в който могат да ми го сменят моля да ми пише
В гугъл като пишеш сервиз gsm стара загора и ще ти излязат къде са.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)