Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с флашване на Runbo X5
#1

Здравейте, преди време си взех Runbo X5 телефона си бачкаше нормално до преди 4 седмици,но взе че софтуера се брикна по незнайни причини и умря.Свалих си оргинален ром от needrom дръпнах си SP Flash Tool инсталирах всичко и тръгнах да си качвам новия софт, като следвам инструкцийте махане на батерия и т.н. Компютъра ми разпозна телефона на секундата качих софтуера успено, но забравих да дам формат на стария софтуер и телефона пак не иска да тръгне.Пробвам втори път обаче пак направих грешка взех, че сложих батерията по време на качването на новия софуер пак по незнайни причини и телефона умря напълно, вече компютъра ми не иска да прочете телефона въобще.Опитах да се свържа с пройзводителя, но за сега отговор няма. Помагайте има ли някакъв начин да се оправи или да му тегля голямата секира?

Хора някой ще може ли да ми даде съвет какво да правя, моля ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Е как ще качиш рома "на секундата", като самото флашване отнема 3-5 мин. Накрая излезе ли ти зеления кръг? С какъв Windows си на компютъра, от който флашваш и инсталира ли драйвърите за чипа на телефона?
Разгледай ТАЗИ ТЕМА. Телефона ти има 4 разновидности, като всяка от тях си има определения ROM. Ако си го сгрешил, се получават такива неща, но е напълно възможно да поправи. Изчети темата, там има всичко описано.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#3

Не флашвам за първи път ром с Sp Flash Tool. Преди да почна с инсталирането прочетох всичко достъпно отново. Първият път като качих софта изкара зеления кръг. Махнах юсб-то пъхнах батерията (батерията беше заредена) и телефона пак не иска да тръгне..На втория път пак пробвам по същия начин, но по време на качването на рома върнах батерията обратно и телефона зацепи.Компютъра вече не го чете, преинсталирах драйварите пак не дава признак че към компютъра е вързан телефон.

След още четене и ръчкане достигнах до извода, че трябва да разглобя апарата и да го вкарам в режим Meta Mode. Някой може ли да даде кратко обяснение как става този номер, горе долу какво трябва да направя?
Цитирай
#4

Поразчетох малко информация за китайски телефони и телефона вече не е хард брикнат.Компютъра го чете без ядове. Проблема е, че като кача софтуера с SP flash tool качването върви нормално изкарва зеления кръг, като свърши слагам батерията и пак не мърда в същото състояние е...Пробвах с няколко различни софтуера, и не става някой ако може да ми даде съвет какво да правя?
Цитирай
#5

Не зная какво си флашвал и какво не, но решението на проблема ти го има в в шапката на темата, която ти дадох, под наименование "Восстановление кирпича (с убитым preloader) с помощью Тест-Поинта". Ако смяташ, че някой ще ти даде решението на готово, защото не ти се чете, няма да стане! НЕ си първия, който си убива телефона!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#6

driver_sl  Прочети малко по хубаво какво съм написал..Заредих preloadera компютъра ми намира вече телефона без проблем..На мене проблема си е вече съвсем друг, като кача софтуер на телефона уж всичко върви нормално на компютъра, всичко е качено правилно имам го зеления кръг на SP flash tool, но телефона пак не иска да включи.

Аре де хора, няма ли някой, който да ми помогне в този форум?
Цитирай
#7

Виж дали в менюто options/options/download и чекирате DA DL All With Checksum. Ако не е чекирано така става.

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#8

Напредък колеги благодарение на колегата azkompira жив и здрав да е. Обаче за сега като го включа светва, обаче няма никаква картина, но звуци издава, ама картина никаква.Възмоно ли е да съм му изгорял някой пиксел с флашването или да съм флашнал грешен ром ?
Цитирай
#9

Най-вероятно наистина това не е правилния ром за твоя модел. Потърси при руснаците хубаво за точния фирм. , или пиши на производителя китаец да ти го прати.
Виж и тук:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2198993
http://pan.baidu.com/share/home?uk=42816...ory/type=0

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#10

Колеги телефона отново бачка без проблем.На кратко какво направих - След като изеглих всички възможни ромове, който намерих и на всеки от тях и продължаваше да ми дава черен екран.Реших да направя формат с SP flash tool да кача на ново preloadera, и след тва целия ром. И така на три пъти с три различни рома, като първите два сигурно не бяха подходящи, но с третия телефона грейна, като Лас Вегас Big Grin .Телефона за сега бръмчи нормално без ядове. Специални благодарности на azkompira.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)