Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1
Smile 

[img][Изображение: rgh1449050551c.jpg][/img]

РЕВЮ НА LENOVO A7000&
http://news.smartphone.bg/review/revyu-n...niya-klas/

   

LENOVO A7000 / аналог на Lenovo K3 Note - с някои изменения /

По информация на    Леново - България   се очаква доставка за българския пазар до края на месец юни 2015 г., като продажбите ще започнат от началото на юли.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът е вече в България и се продава, но както винаги нашите търговци се ОЛЯХА .... с цената !!!
http://www.technopolis.bg/bg/Phablets/Ph...-/p/578936

При положение, че Lenovo K3 Note се продава от китайските онлайн магазини за около 160$ с безплатна доставка и е с по-добри параметри.....

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#3

По добре П70-А.
Цитирай
#4

Някой има ли го вече този телефон?
Цитирай
#5

Да !
Нямам никакви забележки, освен смешното гръбче (пластмасово), което е в комплекта.
Но варианти за калъфи и фолио има. Това ми се видя най-подходящо http://store-bg.net/lenovo-a7000-window-...15989.html , защото телефонът е с голям дисплей и според мен трябва да е по-надеждно защитен.
Малко нестандартно ми се видя и решението, бутоните да са на задния капак (капакът не покрива сао задната част, а има и страници на които са бутоните).
Към софтуера - никакви забележки. Има и няколко обновления до момента. Не знам на какъв принцип работят, но се наложи да ги качвам последователно.
Има светлинна индикация, която работи коректно. При събития мига само в зелено и цветът не може да се променя. При заряд свети в червено, а при напълно заредена батерия - гасне.
Батерията е доста добра. Сравнявам я с Prestigio 5503 (4000 mAh) и Lenovo p70. Явно режимът на консумация е оптимизиран, защото е напълно съпоставима като средно време за използване с другите два модела, независимо е е по-малка.
Телефонът предлага и специален оптимизиран метод за пестене на енергия, който при включено положение, увеличава издържливостта на работа доста. При него работи само телефон, контакти, SMS и часовник (будилник). Режимът изключва напълно всичко останало, което е било включено. Може да се програмира да работи по график. Недостатък (според мен) е, че след изключване, използваните преди включването програми не се стартират. Всичко трябва да се пуска отново на ръка. Има и вариант да се съчетае с рестарт на телефона, при който се пускат желаните приложения.
Има доста вградени функции, които се все повече потребители използват като външни програми - различни ефекти, автоматичен/ръчен запис на разговори, блокиране на обаждане (има черен и бял списък, които обаче не четат телефоните от списък на обаждания или указател, а се попълват на ръка), график за включване/изключване на телефона и т.н.
GPS - работи прекрасно. Много по-бързо установява местоположението от другите телефони, които съм използвал.
Не съм открил приложение, което да не тръгва. Единствената сага беше, около Skype. Последната версия не работи коректно - зарежда само една емотиконка и запълва всички свободно позиции с нея, не "помни" настройката да показва да речем само активините в момента потребители и при 3G връзка не показва изпратени съобщения. Реших да използвам моднатия вариант - не става. При инсталацията се появява съобщение, че "вече има регистрирано (не инсталирано, а регистрирано) такова приложение", като преди това деинсталирах предишните версии. Предполагам, че има нещо направено в новата ОС по сигурността и реагира в някои ситуации по подобен начин. Както и да е, накрая инсталирах една по-стара версия 5.3 и с нея намя проблеми. Работи надеждно както на WiFi, така и на 3G.
Като цяло - доволен съм и не съжалявам за покупката.
Цитирай
#6

Точно към този телефон се бях насочил но, не беше излязал март месец  в продажба.
Цитирай
#7

(2015-08-12, 11:14:24)sams5 написа:  Има доста вградени функции, които се все повече потребители използват като външни програми - различни ефекти, автоматичен/ръчен запис на разговори...

Това търся, може ли да помогнеш къде да го намеря в менюто?

Samsung Galaxy Note III
Nokia N8
Цитирай
#8

(2015-08-22, 13:35:22)Nine написа:  
(2015-08-12, 11:14:24)sams5 написа:  Има доста вградени функции, които се все повече потребители използват като външни програми - различни ефекти, автоматичен/ръчен запис на разговори...

Това търся, може ли да помогнеш къде да го намеря в менюто?

В "Настройки ; Настройки за обаждане ; Автоматичен запис" и се определя дали за всички, за тези от контакти, или за непознати.
Цитирай
#9

Мерси! Намерих го.
Търся по-подробно упътване. Това тук съвсем не е подробно: https://download.lenovo.com/consumer/mob...201503.pdf

Samsung Galaxy Note III
Nokia N8
Цитирай
#10

(2015-08-12, 11:14:24)sams5 написа:  Да !
Нямам никакви забележки, освен смешното гръбче (пластмасово), което е в комплекта.
Но варианти за калъфи и фолио има. Това ми се видя най-подходящо http://store-bg.net/lenovo-a7000-window-...15989.html , защото телефонът е с голям дисплей и според мен трябва да е по-надеждно защитен.
Малко нестандартно ми се видя и решението, бутоните да са на задния капак (капакът не покрива сао задната част, а има и страници на които са бутоните).
Към софтуера - никакви забележки. Има и няколко обновления до момента. Не знам на какъв принцип работят, но се наложи да ги качвам последователно.
Има светлинна индикация, която работи коректно. При събития мига само в зелено и цветът не може да се променя. При заряд свети в червено, а при напълно заредена батерия - гасне.
Батерията е доста добра. Сравнявам я с Prestigio 5503 (4000 mAh) и Lenovo p70. Явно режимът на консумация е оптимизиран, защото е напълно съпоставима като средно време за използване с другите два модела, независимо е е по-малка.
Телефонът предлага и специален оптимизиран метод за пестене на енергия, който при включено положение, увеличава издържливостта на работа доста. При него работи само телефон, контакти, SMS и часовник (будилник). Режимът изключва напълно всичко останало, което е било включено. Може да се програмира да работи по график. Недостатък (според мен) е, че след изключване, използваните преди включването програми не се стартират. Всичко трябва да се пуска отново на ръка. Има и вариант да се съчетае с рестарт на телефона, при който се пускат желаните приложения.
Има доста вградени функции, които се все повече потребители използват като външни програми - различни ефекти, автоматичен/ръчен запис на разговори, блокиране на обаждане (има черен и бял списък, които обаче не четат телефоните от списък на обаждания или указател, а се попълват на ръка), график за включване/изключване на телефона и т.н.
GPS - работи прекрасно. Много по-бързо установява местоположението от другите телефони, които съм използвал.
Не съм открил приложение, което да не тръгва. Единствената сага беше, около Skype. Последната версия не работи коректно - зарежда само една емотиконка и запълва всички свободно позиции с нея, не "помни" настройката да показва да речем само активините в момента потребители и при 3G връзка не показва изпратени съобщения. Реших да използвам моднатия вариант - не става. При инсталацията се появява съобщение, че "вече има регистрирано (не инсталирано, а регистрирано) такова приложение", като преди това деинсталирах предишните версии. Предполагам, че има нещо направено в новата ОС по сигурността и реагира в някои ситуации по подобен начин. Както и да е, накрая инсталирах една по-стара версия 5.3 и с нея намя проблеми. Работи надеждно както на WiFi, така и на 3G.
Като цяло - доволен съм и не съжалявам за покупката.

Здравей. Би ли споделил малко повече за батерията. При едно по-серизоно натоварване (без игри, защото не играя) как се справя батерията. Например доста браузване в 3G мрежа, гледане на видео и т.н. дали ще изкара един пълен ден например около 10 или 12 часа. Изобщо ако имаш наблюдение относно общото време, при което е бил включен екрана в статистиката на батерията.

Понеже гледам не си написал за камерата, а четох доста негативни коментари за нея, ако може да споделиш и мнение за нея.

Телефона понастоящем се продава на промоция в Технополис за 399 лв. Разглеждах го скоро в един от техните магазини и честно казано ми допадна доста. Особено бялата версия заради задния капак, който не изглежда хич зле едно перлено бяло е и не си личат петната от пръсти върху него, а и изглежда доста стилно. Бърз е с 8 ядрен процесор True8Core (тоест 8 ядра работещи на една честота 1.5 GHz, а не схемата BigLittle, при която имаме 4 "бързи" ядра и 4 "бавни". С Lollipop e и с 2 GB RAM.
Освен това много ми харесва и това че може в мултитаскинг изгледа да се заключват в RAM паметта работещите неща (има едно катинарче до хикса за затварянето на всяко отделно приложение), но това го има и в други модели на Lenovo като P70 и S860 поне тях съм разглеждал.
Цитирай
#11

Зависи какво се разбира под "по-сериозно натоварване". Ако екранът свети непрекъснато, най-вероятно няма да издържи цял ден. С включен интернет за около 12 часа на ден + Skype + Viber + телефонни разговори + пощенски клиент с проверка през 5 мин на 8 пощи + периодично четене на новини, спокойно се вмествам в 48 часа. Обичайно ползвам такъв режим и зареждам през ден през нощта.
Камерата ме устройва. Дава по-контрястни снимки от предишни телефони, които съм ползвал и бяха със същите мегапиксели. Въпрос на лична преценка е. Не съм специалист и приемам снимките като добавка към телефона, а не добавка на телефона към добър фотоапарат.
Пластмасовото гръбче е еднакво и за черните, и за белите модели. То е просто като гръб, който е подготвен да бъде залепен за отварящо се калъфче. Дава все пак някаква здравина и защита на задния капак. От твърда пластмаса е.
Преди покупката тествах този модел и P70. Към P70 имах някои забележки и затова се спрях на този модел.
Да, версията на Adndroid-а е добра (отново според мен). Не се е налагало растартиране, не "забива" и върви доста гладко, без оглед на включени в момента приложения. Харесват ми вградените допълнения за които писах в предишните постове. Доста често има обновления от производителя, които видимо не променят нищо и най-вече при обновяването не се губят данни. 
Налага ми се да достъпвам разни компютри отдалечено. С OTG кабелче и външна клавиатура и мишка спокойно ми замаства компютъра ако се наложи.
Липсва ми възможността за директно запазване на контакти в Sim картите.
Не ми допада и това, че при задържане на бутона за включване на телефона и избор на "тих режим" не се активира по подразбиране вибрация, а "без звук". Не намерих настройка за промяна.
Сменен е режимът на "дълго" и "късо" задържане на най-левия бутон от трите под екрана.
Цитирай
#12

(2015-09-29, 08:40:28)sams5 написа:  Зависи какво се разбира под "по-сериозно натоварване". Ако екранът свети непрекъснато, най-вероятно няма да издържи цял ден. С включен интернет за около 12 часа на ден + Skype + Viber + телефонни разговори + пощенски клиент с проверка през 5 мин на 8 пощи + периодично четене на новини, спокойно се вмествам в 48 часа. Обичайно ползвам такъв режим и зареждам през ден през нощта.
Камерата ме устройва. Дава по-контрястни снимки от предишни телефони, които съм ползвал и бяха със същите мегапиксели. Въпрос на лична преценка е. Не съм специалист и приемам снимките като добавка към телефона, а не добавка на телефона към добър фотоапарат.
Пластмасовото гръбче е еднакво и за черните, и за белите модели. То е просто като гръб, който е подготвен да бъде залепен за отварящо се калъфче. Дава все пак някаква здравина и защита на задния капак. От твърда пластмаса е.
Преди покупката тествах този модел и P70. Към P70 имах някои забележки и затова се спрях на този модел.
Да, версията на Adndroid-а е добра (отново според мен). Не се е налагало растартиране, не "забива" и върви доста гладко, без оглед на включени в момента приложения. Харесват ми вградените допълнения за които писах в предишните постове. Доста често има обновления от производителя, които видимо не променят нищо и най-вече при обновяването не се губят данни. 
Налага ми се да достъпвам разни компютри отдалечено. С OTG кабелче и външна клавиатура и мишка спокойно ми замаства компютъра ако се наложи.
Липсва ми възможността за директно запазване на контакти в Sim картите.
Не ми допада и това, че при задържане на бутона за включване на телефона и избор на "тих режим" не се активира по подразбиране вибрация, а "без звук". Не намерих настройка за промяна.
Сменен е режимът на "дълго" и "късо" задържане на най-левия бутон от трите под екрана.


Здравей пак. Бих искал ако може да споделиш още нещо. На моя телефон имам един проблем, който е леко дразнещ.
Аз съм абонат на Виваком (не знам дали е от оператора), но в лога на обажданията, където са набраните, приетите и пропуснатите обаждания, когато звъня на номер от Виваком, който започва с 0878 или +359878 след това в лога пише за това обаждане Unknown (на английски ми е езика на телефона). Когато обаче ми се обаждат такъв номер това не се получава и в лога е отразено това обаждане. Това се случва САМО И ЕДИНСТВЕНО, когато набирам абонат на Виваком, на който номера започва с 0878 или +359878. Със всички други номера на Виваком, например 0877 или 0876 и т.н. това не се получава, също така не се получава и когато се обаждам на номера от другите оператори включително и с чужбина. Не знам дали е от последния ъпдейт, който е S152 или от друго нещо, но това ми е проблема на мен. Иначе телефона се държи прилично като работа с лагове и насичания от време на време може би при отворени повече приложения когато RAM паметта се е напълнила доста (например ако има около 370 MB свободни). Чета във форума на Lenovo има една тема, в която много народ се оплаква именно от този последния ъпдейт A7000-a_S152_150917_ROW от 17.09.2015 г. Оплакват се хората от какво ли не. От тъч-а на дисплея, от батерията се оплакват всички, че държала по-малко в сравнение с предния ъпдейт, който е S142 и още от какво ли не. Лично аз може би намирам батерията за малко по-слаба в сравнение с преди.

Това е темата:
https://forums.lenovo.com/t5/A-Series-Sm...3#U2172513


Ако може да споделиш някакви впечатления.
Цитирай
#13

Проблема е в оператора. Това се получава при прехвърлени към Виваком мобилни номера от друг оператор.
Цитирай
#14

Разгледах темата във форума.
Поне при мен не забелязвам описаните проблеми.
Не знам за батерията. Много рядко я оставям под 20% преди зареждане и може затова да не съм забелязал колко бързо пада.
Нито са ми спрели SMS-ите, нито някой от процесите създава ядове. Но все пак аз не ползвам кой знае колко много приложения.
Все пак ако има съмнения към обновяването, просто може да се върне първоначалния вид и да се забрани изобщо надстройването.
Цитирай
#15

(2015-10-29, 09:54:44)skiman написа:  Проблема е в оператора. Това се получава при прехвърлени към Виваком мобилни номера от друг оператор.

Работата е там, че на номерата, на които звъня (и двата започващи с 0878 или +359878) не са прехвърляни никога към Виваком. И двата абоната са със сключен дългогодишен договор към Виваком и никога не са били с друг оператор. Така, че едва ли е това причината. Сещам се за подобен проблем разискван отново тук в този форум само, че с Motorola Moto G 2nd Generation, където хората се оплкваха от същото нещо след ъпдейта от KitKat 4.4.4 до Lollipop 5.0. За мен това продължава да е дразнещо въпреки, че нямам много хора в контактите си, които да започват по този начин. Честно казано аз се надявам евентуално да има поне още един ъпдейт, който да оправи каквото има още за дооправяне.

(2015-10-29, 10:49:08)sams5 написа:  Разгледах темата във форума.
Поне при мен не забелязвам описаните проблеми.
Не знам за батерията. Много рядко я оставям под 20% преди зареждане и може затова да не съм забелязал колко бързо пада.
Нито са ми спрели SMS-ите, нито някой от процесите създава ядове. Но все пак аз не ползвам кой знае колко много приложения.
Все пак ако има съмнения към обновяването, просто може да се върне първоначалния вид и да се забрани изобщо надстройването.

От описаните проблеми във форума от линка и аз не забелязвам повечето проблеми (може би някакви леки лагове или насичания от време на време в интерфейса) последно имаше на два пъти нещо, което се случи с процентите на батерията, ако може така да се изразя. Веднъж показваше 22% и след няма и 1-2 минути писна и излезе известие, че батерията е 15% и да си го пускам да се зарежда. Втори път пак така, но този път показваше мисля 20% и не след дълго без да правя нищо с телефона пак изписка и показваше 15%. За такива оплаквания четох в онзи форум.
Относно обновяването няма как да се върне телефона да е с онзи фърмуеър, с който е бил при закупуването. Веднъж ъпдейтван телефона (а за нашия телефон имаше ако не се лъжа поне 3 последователни ъпдейта, като последния е A7000-a_S152_150917_ROW от 17.09.2015 г.) няма как да се върне в първоначалния вид с Factory Reset (Заводските настройки) и съответно да се забрани надстройването. Това вече го правих и телефона си се връща в първоначалния вид, но е с последния си фърмуеър S152. Единствено според мен може да стане това, което казваш ако се "префлашне" с някой от предишните фърмуери, но това е друга работа вече.

Аз така и не съм имал време да съм поотделно за по-дълго време с отделните обновявания, за да направя някакво сравнение за това как се държи телефона с всеки един ъпдейт на фърмуера, просто защото като го взех те излизаха последователно един по един и аз просто ги инсталирах до последния, с който съм и в момента (S152).
Цитирай
#16

Вчера сложих на този модел AOSP ROM. Засега няма проблеми и върви много добре телефона. Ако някой харесва AOSP, може да го свали от тук. Флашва се лесно с FLashtool. ROm е root-нат.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Телефона има ли подсветка на сензорните бутони долу и как се активира евентуално?Рових из цялото меню, не намирам никъде такава опция?

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#18

(2015-11-22, 17:32:15)rahwin написа:  Телефона има ли подсветка на сензорните бутони долу и как се активира евентуално?Рових из цялото меню, не намирам никъде такава опция?

Няма и няма откъде да се активира.

P.S.
Вече и аз съм с LENOVO A7000 /от няколко дни/.
Телефонът е добър, поне засега съм с такива впечатления.
Днес проверих за ъпдейт, има нов: S153

[Изображение: opt1449048448i.jpeg]



Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#19

Ако е същото дърво като а 6000 по добре хич да не го пускат на пазара ..
Цитирай
#20

(2015-12-02, 12:00:50)i4oniii написа:  Ако е същото дърво като а 6000 по добре хич да не го пускат на пазара ..

Като за 299 лв. си е доста добър телефона! За А6000 не мога да коментирам.... Smile

http://www.technopolis.bg/bg/GSM/GSM-LEN...-/p/578936

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай
#21

какви са подобренията в S153, ако някой знае да сподели
Цитирай
#22
Tongue 

Здравейте! Аз притежавам такъв телефон от скоро време. От към параметри телефона си го бива като почти не забива. Единствения недостатък който съм забелязал до сега е че батерията , когато е около 20% и пада рязко на 15% като ми изписва предупреждение за зареждане. Другото което съм забелязал е при напълно изтощена батерия телефона по- принцип се изключва като го свържа към зарядното не се включва. Незнам на какво се дължи индикатора си свети червено , но не се включва. 1 час мъки докато се съживи. При вас имате ли такъв проблем ?
Цитирай
#23

Здравейте, мисля да си закупя този модел за Коледа, защото ми харесва и е сравнително евтин за класа си. Изкажете мненията си за него, работа в интернет, батерия, камера, общо взето всичко. Заслужава ли си да го купя или не ? Другият ми въпрос е, мобилният интернет на виваком добър ли е и има ли хубаво покритие ?
Цитирай
#24

Здравейте !

Имам същия модел и засега съм доволен. Обаче нещо ми направи впечатление, и не знам нормално ли е. Когато отворя приложението на камерата и след това изляза от него, около камерата се чува лек прищракващ звук. Не е силен а едвам доловим, но го има. Ще бъда благодарен ако някой който притежава модела провери дали и при него го има това, и сподели.
Цитирай
#25

(2015-12-08, 12:53:13)GamerSpawn написа:  Здравейте, мисля да си закупя този модел за Коледа, защото ми харесва и е сравнително евтин за класа си. Изкажете мненията си за него, работа в интернет, батерия, камера, общо взето всичко. Заслужава ли си да го купя или не ? Другият ми въпрос е, мобилният интернет на виваком добър ли е и има ли хубаво покритие ?

В ревюто всичко си пише:
 http://news.smartphone.bg/review/revyu-n...niya-klas/

За батерията, засега го има проблема с по-бързото падане от 25 до 15 %, иначе повечето бъгове от фърмуера S152 са изчистени в новия S153. Но и това ще бъде оправено при следващи актуализации.
 Батерията си е добра, аз за всеки случай си поръчах резервна батерия от китайците, чакам я да дойде, както и закалено стъкло за дисплея.

Не мога да намеря драйвер за Уиндоус ХР, ако някой има да се обади.

Цитат:techmaniac

Имам същия модел и засега съм доволен. Обаче нещо ми направи впечатление, и не знам нормално ли е. Когато отворя приложението на камерата и след това изляза от него, около камерата се чува лек прищракващ звук. Не е силен а едвам доловим, но го има. Ще бъда благодарен ако някой който притежава модела провери дали и при него го има това, и сподели.

Не бях забелязал, има го този звук но това е нормално.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)