Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Здравейте на всички
От една седмица имам телефона Lenovo A7000 и съм много доволен за това което го ползвам, но искам да попитам някой дали е забелязал горе ляво край обхвата дали им изписва на коя мрежа са т.е. дали е 3G ,4G.
Аз съм на Теленор с нова карта която поддържа 4G задал съм всички настройки който са за 4G но горе обхвата ми изписва "H+" това ли трябва да значи че е на 4G или трябва да си изписва 4G горе в обхвата.
Виждал съм на други телефони че дирекно им изписва 4G.
Телефона го дават че поддържа 4G.
И дали някой друг го е забелязал това че не пише 4G  а H+
Цитирай
Аксесоари
#77

Изписва 4G,най-вероятно на мястото където се намираш няма такава мрежа.
Цитирай
#78

ок благодаря ще се окаже май че е от оператора
Цитирай
#79

Най-после Android 6.0 и за нашите телефони.  A7000-a_S153_151127_ROW_TO_A7000-aS223_160405_ROW OTA update. 
1359 mb. В момента го тегля...

LG OPTIMUS 3D/SAMSUNG GALAXY S2/SAMSUNG GALAXY S3/LG L Bello/LENOVO A7000/SAMSUNG GALAXY S5/HONOR 8 LITE
Цитирай
#80

И аз в момента го тегля.
Цитирай
#81
Thumbs Up 

Android 6.0 от вчера го имам от вчера . Много по- бързо започна да работи телефончето. Не съм срещал бъгове все още. Върви доста по=добре
Цитирай
#82

И аз си го изтеглих но незнам сд картата как да я направя, питаме за вътрешна или външна памет.
Като дам за външна мога да си запаметявам снимките без приложенията ,а като е на вътрешна мога някой приложения.
Дайте съвет как е по добре
Благодаря
Цитирай
#83

след актуализацията на последния андроид на диспея се появи ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ПРОЦЕСЪТ COM.ANDROID.PHONE СПРЯ   Bu горе  в ляво се появи някакъв знак внимание !  някакви идеи какво да направя Angel
Цитирай
#84

Ресет до фабрични настройки, но преди това задължително си направи бекъп, че ще ти се затрият данните от телефона.
Цитирай
#85

как мога да си преместя приложенията от паметта на телефона в СД картата с Андроид 6.0 ?
някой знае ли как може да стане това нещо
Цитирай
#86

Ако имаш root на телефона - не става ли?

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#87

След ъпдейт-а за андройд 6.0 телефона си върви чудесно. Това с на моменти засичането на клавиатурата и трудно писане май е при 80% от бройките. Все пак Lenovo и то среден клас смартфон няма какво толкова да се очаква. Но идеята е ,че откакто сложих 6.0 ми зарежда батерията до 99% от няколко дни. Ако му направя рестарт тогава отива на 100% някой с подобен проблем и решение? Винаги съм имал Battery Saver инсталиран викам да не е от него махнах го ,но отново същото както с него така и без.
Цитирай
#88

При мен няма никакви такива проблеми,единствено е проблема със по-тихия звук и никаква разлика дали Dolby Atmos е ON или OFF.
Цитирай
#89

Звука е ясен ,че е крап между др. има си разлика просто трябва да го настроиш. Извадих батерията сложих я пак рестартирах сега си отива до 100% го пробвах дано да не прави повече такива номера. Smile
Цитирай
#90

Хора дайте някакъв съвет ,че пак така се случва до 99% и дотам не иска на 100%. Направих и ресет на телефона ,един ъпдейт ще дадат за по-нов андройд и винаги ще има нещо куцо в цялата схема. След този 6.0 андройд стана така до преди това никакъв проблем не е имало.
Цитирай
#91

Явно е че проблема е само при теб,никой друг не е писал за такъв проблем.И аз го нямам проблема.
Цитирай
#92

Явно да ,четох по форумите на Lenovo ,че на някой примерно от 25% им отива на 13% като го погледнат с 10 мин. интервал .. ясно е ,че е нещо от този андройд пипах навсякъде където се сетих защо така немога да разбера. Батерията иначе си държи повече от колкото преди доста повече но нещо си прави майтап с този 1%.
Цитирай
#93

Преди да се правят опити с външните памети, направете пълно копие на данните на друго място !

"И аз си го изтеглих но незнам сд картата как да я направя, питаме за вътрешна или външна памет."
Ако е като външна памет, картата работи като външно устройство. Всичко може да се съхранява на нея, но някои от приложенията (като навигации да речем) които са работили преди, сега не могат да работят.
Преимущество на този начин на използване - картата е напълно читаема и на други устройства.

Ако е като въррешна памет, картата се кодира само за този телефон. Самата карта става нещо като част от основната и на практика обема на вградената памет се разширява с обема на външната карта. Ако да речем телефонът има свободна памет 3Гб и се добавят 16Гб, на практика вградената памет става 19Гб (със съответните закръгления). При операцията се прави пълен формат + криптиране на картата, в следствие на което всички данни от нея се губят безвъзвратно.
Недостатък на този начин на използване - данните от картата са напълно неизползваеми (няма и как да се прочетат) на други устройства.
! ! ! При този режим на използване, при промени на картите трябва много да се внимава ! ! ! Ако се подмени с друга карта (временно), телефонът предлага да добави новата карта. Въпрос на избор е как да се добави новата. В настройките на паметите старата стои като позиция. Ако се маркира, има два режима - забравяне, или да се пренебрегне забравянето. Отметнете ли "забравяне", дори катрата да се включи отново към телефона на по-късен етап, тя е напълно неизползваема ! ! ! Съветът ми е да не отмятате "забравяне", докато не сте напълно сигурни, че картата няма вече да се използва на апарата ! ! !
Преимущество на този начин - картата е напълно използваема в пълния си размер, като разширява паметта на телефона и всички приложения се стартират безпроблемно. (Този режим не поддържа бавни карти. До клас 8 показва съобщение с препоръка за използване на по-бърза).

"как мога да си преместя приложенията от паметта на телефона в СД картата с Андроид 6.0 "
Ако картата се използва като "вътрешна памет", няма нужда. Картата става част от свободната вградена памет на телефона. Не е необходим root.

"никаква разлика дали Dolby Atmos е ON или OFF. " Най-вероятно ще се появи разлика, ако се направят нови настройки. При обновяването поне при мен старите за Dolby Atmos  не се запазиха.

Най-впечатляващата промяна която установих е, че вече и двата слота поддържат безпроблемно 4G. При предишната версия, вторият слот не поддържаше и 3G.

"горе ляво край обхвата дали им изписва на коя мрежа са т.е. дали е 3G ,4G." - 3G не изписва, изписва H+.
Но 4G го изписва точно по този начин. Телефонът го поддържа (с версия 6 и на двете SIM карти), но SIM картата трябва да е сравнително по-нова и клетката към която се свързва да поддържа 4G. Невсички са такива !
Цитирай
#94

Това е ясно братле като бял ден ,проблема е как да си бутна телефона ,че да си се зарежда до 100% ,а не до 99%. И този официален форум на Lenovo ,неможе да си направиш акаунт ,страницата им за рег не работи. Smile
Цитирай
#95

Имам го телефонът от 2 дни.Вчера инсталирах андроид 6.0 ,всичко е наред.Важно е че в настройките на звукът има 4 настройки ,увеличете си докрай за уведомления и всичко е наред.Малко ми е слаба яркостта на дисплея,но е ок.
Цитирай
#96

Здравейте, от скоро забелязах, че когато включа телефона, горе в панела излиза съобщение LTE Network is not available. На Vivacom съм и знам, че те нямат 4G, но не си спомням в началото да излизаше. Другият ми въпрос е свързан с update-a до Marshmallow. От няколко дена ми излиза актуализация за въпросния update, но не мога да се реша. Четох по доста форуми - много хора са доволни, но има и много негативни коментари. Какво ще ме посъветвате, някакви конкретни впечатления.

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай
#97

Защо Виваком да нямат? Разбрах, че даже вече и карти предлагат за подмяна.

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#98

(2016-05-01, 14:59:07)Niick написа:  Здравейте, от скоро забелязах, че когато включа телефона, горе в панела излиза съобщение LTE Network is not available. На Vivacom съм и знам, че те нямат 4G, но не си спомням в началото да излизаше. Другият ми въпрос е свързан с update-a до Marshmallow. От няколко дена ми излиза актуализация за въпросния update, но не мога да се реша. Четох по доста форуми - много хора са доволни, но има и много негативни коментари. Какво ще ме посъветвате, някакви конкретни впечатления.

Ами братле ,какво да ти кажа риск печели ,риск губи. Телефона ми работи много по-добре с 6.0 отколкото 5.0. Виж гредата при мен е само ,че нещо не ми зарежда 1% до 100% ,често отива на 99% и дотам незнам защо. Четох из форумите да си изхаби тотално батерията и да се зареди ще го пробвам и това. Всичко друго си работи идеално поне засега.
Цитирай
#99

(2016-05-01, 15:30:25)StinkySoul написа:  Ами братле ,какво да ти кажа риск печели ,риск губи. Телефона ми работи много по-добре с 6.0 отколкото 5.0. Виж гредата при мен е само ,че нещо не ми зарежда 1% до 100% ,често отива на 99% и дотам незнам защо. Четох из форумите да си изхаби тотално батерията и да се зареди ще го пробвам и това. Всичко друго си работи идеално поне засега.

Туй  да ти е проблема,взжното колко държи.
Цитирай

Цитат:До клас 8 показва съобщение с препоръка за използване на по-бърза

Аз съм с карта Samsung EVO+ 32GB  Class 10 UHS-1 и пак ми го извади това съобщение.И с Class 8 съм пробвал пак си е го вади.Не знам по какъв начин прави проверката,но нещо не е вярно.Иначе няма никакви проблеми с работата на приложенията или видео файловете.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)