Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Fonepad 7 FE170CG K012 + външен HDD 1TB 2.5" ?
#1

Здравейте. Устройствата са Asus Fonepad 7 FE170CG K012 Android 4.4.2 stock и външен хард диск WD My Passport Ultra 1TB 2.5". Искам да знам някой подкарвал ли е външен хард на такъв таблет (или друг Fonepad) без  root и формат на харда NTFS ?
Аз пробвах през OTG кабел без допълнително захранване и харда свети, но не тръгва, а тръгва да завърта и спира все едно не му достига ток. Този проблем предполагам, че ще се реши с OTG кабел с външно захранване. Другото което ме притеснява е, че не искам да го форматирам във FAT32 за да го чете андройда. Четох, че с програмата Nexus Media Importer може да се чете/пише и в NTFS и този проблем се решава при Nexus таблети, но дали тази програма върши работа и при Fonepad 7 ?
С флашка 8 GB FAT32 съм пробвал и си я чете без проблем и без допълнителни програми, но за 1TB NTFS ми е чудно дали ще стане.
Споделете дали някой с Fonepad 7 е успял да подкара външен хард и какъв софт и кабел са необходими.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай
Аксесоари
#2

Харда тръгна с USB OTG кабел с външно захранване. Първоначално малко се опъваше докато го разпознае и монтира, но веднъж захапе ли го после го разпознава лесно. Чете се както с ES File Explorer така и със стоковия експлорер на Android. Подкарах и една USB мишка пак през кабела с външно захранване. Иначе за флашки и usb card reader не е необходим кабел или хъб с външно захранване защото таблета си подава минимално захранване през буксата което е достатъчно за тях, но за по-гладни периферии се изисква още ток.

Lenovo Tab 3 7 LTE TB3-730X Android 6.0 stock + Samsung Galaxy J3 2016 SM-J320FN Android 5.1.1 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)