Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][LP][Jun 25] -=- CloudyG2 3.2 -=- [All Variants]
#1

 Всичко което правите е на ваша отговорност! Не отговарям за повредени телефони!

[Изображение: l4Lf3p6.png]

Популярния ROM на Cloudyfa с порт на G4 UX 4.0. 

Базиран на стоков LP.

Status: Stable



Изиквания:

Стоков Lollipop ROM.

ROOT и Custom recovery.

KK bootloader.



Промени:



[Изображение: 1qM4Duk.png]
  • Full UX 4.0 ported

  • Aroma installer

  • SuperSU

  • Busybox + runparts

  • init.d support

  • Debloated

  • AdAway host file

  • Latest GApps

  • G4 power menu

  • G4 keyboard

  • Full weather animations

  • Calendar with Event Pocket

  • Multi-User

  • Split view / Mini view

  • Advanced camera driver

  • Calling recorder

  • Patched LGSmartWorld

  • ViPER4Android



[Изображение: NdDTnZ0.png]
  • Fixed weather animation auto update

  • Fixed low notification sound

  • Fixed G4 powermenu auto rotate

  • Fixed RTL languages causing fc

  • Fixed D802 RearLed

  • Fixed F320 sms delay

  • Added option to keep screen off when receiving sms

  • Added Gallery file lock feature

  • Added SmartNotice in Aroma

  • Added support for D803/5/6 and L01F

  • Minor bugs and graphic issues fixed


Инсталиране:

1. Влезте в recovery.
2. Направете Full wipe (wipe cache, dalvik cache, system, data).

[Изображение: dg1IaHf.png]

3. Флашвате KK bootloader. Може да го изтеглите от >>>KK-20H-D802-BOOT-LOADER_ONLY<<<
4. Флашвате CloudyG2 v3.2.
5. Избирате вашия вариант в AROMA.



Линк за сваляне >>CloudyG2_3.2 .

Линк към оригиналната тема.

Полезна информация за инсталирането на CloudyG2 3.2 - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/de...2-t3137055

Screenshots:

[Изображение: 3364769vLdxVCD_thumb.png][Изображение: 33647701GPpzaJ_thumb.png][Изображение: 3364771wFcZUjb_thumb.png][Изображение: 3364772f9nq1pm_thumb.png][Изображение: 3364773vJPc7gI_thumb.png][Изображение: 3364774J8UVlH0_thumb.png][Изображение: 3364775BkY6Vs7_thumb.png]

Връщане към Кит Кат Клоуди ром/бекъп: Връщане към Кит Кат през рековери


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре е така в нова тема Smile

Иначе супер е ромчето, няма G4 камерата ама ще се преживее Smile Нещо май не проработила или нещо подобно. Връщам си бекъпа и определено добре движи по първоначални впечатления Smile
Цитирай
#3

От G4 камерата няма никаква файда.Много лоши снимки прави и явно за това не я е сложил в рома.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#4

РОМ-ът определено е добър. Аз заложих и на DorimanX кернъл и засега върви перфектно. Малко ми липсва Smart Notice, но CloudyFa обясни, че само хаби батерия и затова не го е включил в крайния вариант. Камерата от G4 я няма, защото изисква libs/hardware и няма никакъв смисъл.
Цитирай
#5

Да задам и тук тогава някой и друг въпрос относно ромът…  Добри или лоши са снимките с камерата? Има ли възможност за промяна на сензорните бутони, тоест нещо подобно на КитКата, а не геометрични фигури? Има ли възможност за промяна на кръглия часовник на заключен екран с нещо по-видимо? Пак ли е малка и кръгла снимката при повиквания за контаките или вече е голяма, пак сравнявам със стоковия Лалипоп?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#6

От всичко което си изброил само бутоните са си сток, въпреки че е намален размера им. Всичко друго или е оправено от клоуди или се оправя с G3 Tweakbox.
Цитирай
#7

Аз нищо съществено не видях. Оценявам работата му, ама дали ще е сток ЛП или това - все тая. Да не говорим, че яко грее, дори само когато е включен на зарядно. При стоковия никога не е загрявал толкова.
Цитирай
#8

Това че ти не виждаш, не означава, че няма нещо съществено. Има даже доста съществени неща бих казал. А за загряването - при мен не грее или поне е в рамките на нормалното Wink
Цитирай
#9

Страхотно РОМче, днес имаше тест на камерата цял ден и съм очарован от нея.
И батерията мисля, че се държи Smile
Цитирай
#10

не мога да го инсталирам

има ли нещо специално което да направя за да го сложа

единствената разлика при инсталацията е че го инсталирам през CWM тъй като ми е счупен дисплея и през TWRP  не мога да слайдна до края за потвърждение

може ли на това да се дължи факта че не се инсталира ... всъщност се инсталира но не тръгва след това а остава на черен екран дори пробрах и с кк baseband ....???????

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#11

Ами напълно възможно.
Цитирай
#12

Аз съм с Cloudy 2.2 трябва ли да флашна кернел от LP? Ако да бихте ли ми дали линк, мерси. Да спомена, че сега съм с Dorimanx кернел ( последния 10.7 )
Цитирай
#13

(2015-06-16, 23:41:38)degman написа:  Ами напълно възможно.

добре, но не разбирам защо всеки друг ром мога да го инсталирам без проблем през CWM  ,  а този не ми тръгва 

аз съм упорид и ще го подкарам просто искам да видя и други мнения спрямо инсталацията и дали не трябва нещо допълнително да се инсталира ....... 



а и да кажа че като се инсталира като стигне до 80% е много бавно и след това ми изписва 100% ..... така ли трябва да е ?????

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#14

Тогава го свали отново и пробвай с новия файл.
Цитирай
#15

(2015-06-16, 23:55:17)predator_v_bg написа:  Аз съм с Cloudy 2.2 трябва ли да флашна кернел от LP? Ако да бихте ли ми дали линк, мерси. Да спомена, че сега съм с Dorimanx кернел ( последния 10.7 )

Трябва да флашнеш стоков LP ром, след което следваш инструкциите на Cloudy.
Цитирай
#16

Колеги имам въпросче към вас! Когато задържите пръст на празно място на началния екран и изберете секция "wallpapers", след стоковите тапети да ви се появяват около 10 бели тапета?

Samsung Galaxy J7 2017
Цитирай
#17

На мен лично - да.
Цитирай
#18

Имате ли проблем с viper4? При мен пише,че е активрн обаче каквото и да правя не се отразява на звукът. Като бях на стоков, го нямах този проблем.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#19

(2015-06-18, 01:04:05)DobotoX написа:  Имате ли проблем с viper4? При мен пише,че е активрн обаче каквото и да правя не се отразява на звукът. Като бях на стоков, го нямах този проблем.

Колега разкарай го тоя  viper4,ето ти файлче със зададени стойности за звука 
https://mega.nz/#!1lZxlJJI!7HxnQEZw7YgUP...TUAaaMtb1o слагаш го в sustem/etc/ само със rootexplorer!!! задаваш му права и телефона кърти Wink .Има и други неща които могат да се сложат на ромчето,като например SMARTNOTICE,LGtaskmanager,XCAM,G3 TweaksBox,MODS Navbar,Widget-прозрачен за времето и т.н.Ако някой желае мога да ги сложа тук Smile

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай
#20

Аз лично съм много доволен от viper4. Обаче тук не иска да работи.... . Какво ли не направих, изтрих драйвъра и после ми показва,че нищо не съм направил.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#21

(2015-06-18, 10:06:35)DobotoX написа:  Аз лично съм много доволен от viper4. Обаче тук не иска да работи.... . Какво ли не направих, изтрих драйвъра и после ми показва,че нищо не съм направил.

За съжаление и при мене непрокопса.

Samsung Galaxy J7 2017
Цитирай
#22

Инсталирах го и поиска рестарт. След като го рестартирах само ми примигва логото на LG и екрана е черен не продължава напред. Някакви идеи?

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#23

Доста време отнема първият път стартирането.
Цитирай
#24

То въобще нямаше хабер да стартира. Проблема се реши с фактори ресет чрез бутоните. Кажи ми къде бъркам. В момента съм с това Cloudy G2 2.2 и искам да мина на CloudyG2 3.1. Свалих си имиджа и го инсталирах през twrp рекавърито и след като поиска рестарт само премигна логото на LG и дотам. Какво да направя за да го инсталирам без да му докарвам пак инфаркт и на него та и на мен Big Grin

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#25

Инсталирай си стоков LP. Руутваш + рекавъри и тогава флашваш.

Моля четете изидкванията от първи пост:

Изиквания:

Стоков Lollipop ROM.

ROOT и Custom recovery.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)