Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отлепен дисплей
#1

Преди около 2м. телефона ми падна от 40см височина на ламината вкъщи и гърба се пукна... но от няколко дена забелязах че самият дисплей се отлепя от рамката, а никога не е падал по дисплей. Дали ще признаят гаранцията и какво да правя?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
Аксесоари
#2

Много е относително това с гаранцията,зависи много неща.Дай снимка да видим,колко е отлепено,защото може да пречи на водоустойчивостта.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#3

Със сигурност пречи на водоустойчивостта щом като го погледна отстрани когато се зарежда и се вижда светодиода как свети!

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#4

Ако задното стъкло не ти е сменено и идеш  така, както е счупено и с отлепеният дисплей на 100% ще ти откажат гаранцията, като мотив ще им бъде зверско изпускане на телефона в следствие на което се са получили отлепването и счупването. То по междудругото това отлепване трябва да е в следствие на падането или много, ама много малко вероятно да е заради подуване на батерията. В крайна сметка нищо повече не можеш да изгубиш, пробвай се ако мине мине. В това състояние забрави за мокрене, ако го намокриш е трябва да го хвърлиш в кофата за съжаление.
Цитирай
#5

А къде мога да сменя гърба и после да го занеса за смяна поради дисплея?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#6

Аз лично не мога да ти кажа защото не знам. Помисли обаче тези в сервизният център дали няма да познаят, че по телефона е пипано? Занеси го директно в сервиза на Сони и им обясни човешки какво се е случило. По между другото да не се е изкривил корпуса му?
Цитирай
#7

моя го смениха с нов заради разлепения дисплей,но щом си счупил задния панел забрави за гаранцията вече

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

Корпуса не е изкривен! Къде мога да сменя гърба?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#9

в почти всеки един читав сервиз ще ти го сменят,но гаранцията пак ти отпада,разбира се че не е оригинален панела а и изработката,тоест материяла с който се лепи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#10

Защо да отпада гаранцията като сменят гърба?

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#11

при счупен гръб по твоя вина,гаранцията отпада,при ремонтиране в сервиз извън гаранционния такъв,гаранцията отпада,а в оторизирания сервиз задния панел струва колкото целия телефон

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#12

При мен пък от два дни (телефона е на два месеца) се е надигнал леко дисплея в горен десен ъгъл и се образува леко петно. Нищо стресиращо не е преживял, само в калъф е носен и не е натискан. Някой има ли подобен проблем и дали се покрива от гаранцията?

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай
#13

Обадих се на сервиз и ми казаха че смяната на гъба ще струва 35лв със смяната и че панела е огигинален! Така че в серзина на Сони няма как да познаят дали е сменян гърба!

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#14

(2015-06-22, 16:21:55)JORDITO написа:  При мен пък от два дни (телефона е на два месеца) се е надигнал леко дисплея в горен десен ъгъл и се образува леко петно. Нищо стресиращо не е преживял, само в калъф е носен и не е натискан. Някой има ли подобен проблем и дали се покрива от гаранцията?

Колега предяви си рекламация към търговеца от който си закупил устройството. Тези дефекти се покриват от гаранцията, дано да си взел телефона от сигурен доставчик (Оператор). Ако си закупил телефона от онлайн магазин е почти сигурно, че ще те отсвирят.
Цитирай
#15

"intel'' никой няма да ти каже че е менте,аз ти го казвам от опит,защото на Z2 си сменях задния панел защото го счупих и гаранцията ми отпадна и ми казаха 900лв ако искам те да ми го сменят все пак,но понеже не са ме ш.....и калинките Smile си го поръчах от някакъв бг сайт за 50лв с доставката,изглеждаше като оригиналния,всички надписи си имаше като на оригиналния и всичко си беше ок,но все пак менте Wink за 20лв ми го смениха и телефона си беше ок,но гаранция франция след това

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

(2015-06-23, 13:51:55)intel написа:  Обадих се на сервиз и ми казаха че смяната на гъба ще струва 35лв със смяната и че панела е огигинален! Така че в серзина на Сони няма как да познаят дали е сменян гърба!

35лв със смяната?
А сега си прави изводите за тия пари как точно ще го сменят и колко точно ще си оставят ръцете тия от сервиза...
Та по въпросът-почти сигурно ще разберат, че е сменен. А тогава със сигурност ти отпада гаранцията, все пак е отварян от неоторизиран сервиз...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#17

(2015-06-23, 14:24:03)ivanov_km написа:  
(2015-06-22, 16:21:55)JORDITO написа:  При мен пък от два дни (телефона е на два месеца) се е надигнал леко дисплея в горен десен ъгъл и се образува леко петно. Нищо стресиращо не е преживял, само в калъф е носен и не е натискан. Някой има ли подобен проблем и дали се покрива от гаранцията?

Колега предяви си рекламация към търговеца от който си закупил устройството. Тези дефекти се покриват от гаранцията, дано да си взел телефона от сигурен доставчик (Оператор). Ако си закупил телефона от онлайн магазин е почти сигурно, че ще те отсвирят.
Оказа се , че дисплей ,тъч и рамка вървят в едно. Смениха ми го по гаранция. Оказа се, че не съм първия случай. Дано повече, не се получава този проблем, че е супер неприятно.

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай
#18

Здравейте колеги,
към кой оператор сте? В кой сервиз и за колко време Ви отремонтираха телефона. При мен дисплея се самоотлепи от рамката в единят ъгъл, без телефона да е изпускан или насилван по какъвто и да е начин.
http://gogovatev.snimka.bg/other/sony-xperia-z3.872265

Sony Xperia Z3 <- Sony Xperia P <- Sony Ericsson Satio <- Sony Ericsson K800i <- Sony Ericsson K510i <- Sony Ericsson T310 <- NOKIA 3510i
Цитирай
#19

Технополис,сменен с нов за 5 дни,няма ремонти на това нещо иначе забрави за вода

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

Вече има, вече има. В два от оторизираните сервизи вече могат да ги ремонтират със сигурност.
Цитирай
#21

Явно са видя ли че нямат сметка да сменят постоянно телефоните и са решили най накрая да се специализират Smile Това никак не е лошо Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#22

Ами да, те малко ли телефони смениха. Сигурно са назад вече няколко вакуумиращи/развакуумиращи машини.
Цитирай
#23

Днес ще го занеса в Теленор за ремонт. Да видим какво ще измислят. Чак толква да е слабо лепилото на дисплея - направо не мога да повярвам че това е направено от SONY.
Цитирай
#24

Ами преди да пуснат нещо на пазара да намерят начин как да го тестват и да няма такива неприятни моменти защото те са неприятни и за двете страни. Хубаво, че ги сменяват но все пак това се едно неприятно изживяване за човека дал не малко пари за устройството. А в същност каква е причината за отлепването на дисплея, разбра ли се в крайна сметка?
Цитирай
#25

То е ясно, че е лепилото.
Естествено, че ги тестват, но то не може всичко веднага да се покаже като дефект.
Няма да намериш марка, модел, техника изобщо без никакви дефекти на 100%
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)