Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OTG проблем
#1

Купих си ето това:
http://www.ebay.co.uk/itm/351308350194?_...EBIDX%3AIT

Слагате си microSD картата вътре и от едната страна е microUSB, а от другата стандартно USB, за да може да включва хем към компютър, хем към телефона. Сложих 16GB карта и към лаптопа ми стана, намери я като стандартно флаш устройство. Но като го включих към телефона нищо. Ама нищо не се случва. Има ли нещо, което да направя или е дефектна бройка?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-вероятно проблема е в самото у-во , пробвал съм със стандартен ЮСБ Отг кабел, няма абсолютно никакъв проблем при мен , чете си карти, флашки,даже и външния хард си го разпознава, без проблем

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#3

Не ти го разпознава ядрото. Пробвай на промпт-а lsusb ( ако имаш Busybox ) и виж както какво се закача.
Между другото продават един Adata UD320 - идеални са. Можеш да им закачваш всичко което е със стандартен USB, включително клавиатура и мишка през хъб
Цитирай
#4

Пробвах го и на HTC Desire 816 и той също не реагира по никакъв начин. Освен, че usb-то е в host mode, но не намира картата памет. Продавачът ми върна парите.

(2015-06-26, 16:01:56)DotBG написа:  Между другото продават един Adata UD320 - идеални са. Можеш да им закачваш всичко което е със стандартен USB, включително клавиатура и мишка през хъб

Тази Adata е много добро предложение, но на мен ми трябваше нещо, с което да си ползвам microSD картата от стария телефон. Ще търся друго подобно устройство. Ако някой има предложения да казва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)