Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Onetouch Idol 3
#51

Някой открил ли е начин да махне pin-натия най-ляв екран с приложения, време, новини.....??
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз не мога да намеря начин за премахване на onetouch stream-a и не мисля, че има.

Edit: Ако някой има въпроси да пита без да се срамува.  Smile
Цитирай
#53

Успя ли да подкараш 3G на 2-та карта?
На всичките ми други Алкатели мога, а на този ми е неактивно менюто в мобилни мрежи за избор на предпочитан тип мрежа на 2-та карта). Което е адски тъпо. И ако не открия начин ще го засиля в кофата.
Цитирай
#54

Моят е с 1 сим карта.
Цитирай
#55

Здравейте на всички! Имам проблем с контактите. При прехвърляне на SIM картата в новия телефон някои от контактите ми излизаха обърнато (примерно Мария Леля, а не Леля Мария). Оправих си, ги запаметих ги, дойде му времето да му падне батерията и да бъде зареждан втори път и при включването му установих, че контактите, които съм била оправила са преименувани според усмотрението на телефона (Леля Мар примерно) и номера на контакта го няма. Половината ми телефонен указател го няма!!!!Тъжен емотикон((( А аз реално бутах само имената, не и номерата. Пробвах да въвеждам нови контакти, пише че контакта е запаметен, рестартирам телефона и контакта като име излиза само до някъде, а номер въобще няма Тъжен емотикон Побвах да запаметя контакта на телефона, рестарт и няма промяна, когато обаче запаметените нови номера в телефона реша да ги експортирам в картата и го рестартирам - в паметта на телефона всичко е 6, в сим картата пак са с нецели имена и без номера!?!?!? Махнах сим картата от телефона и я сложих на друг телефон и тези контакти, които ми излизаха без номер излиза Леля Мар* и номер 033434343?34355 или нещо от сорта като цифри и като изтрия звездичката от името и ми освобождава 6 символа за писане. Направо нз какво да правя!! Тъжен емотикон((((
Цитирай
#56

В двусимовия вариянт само първата карта поддържа 2,3 и 4G ,а втората карта е само 2G.
Цитирай
#57

Това го знам. И на IDOL X+, IDOL 2, IDOL 2 Mini е същото по спецификация, но реално можеш да си пуснеш 3 G и на 2-та. Не вярвам този телефон да е орязан нарочно. Защото го има менюто, но е неактивно в "Мобилни мрежи". Въпроса е през инженерното меню или от друго място се пуска без рут.
Цитирай
#58

Защо не попиташ мобилния си оператор?

 Samsung S9+
Цитирай
#59

Телефона не е купуван от оператор.
Цитирай
#60

Все пак можеш да пробваш.

 Samsung S9+
Цитирай
#61

(2015-08-06, 09:05:00)serenity25 написа:  Здравейте на всички! Имам проблем с контактите. При прехвърляне на SIM картата в новия телефон някои от контактите ми излизаха обърнато (примерно Мария Леля, а не Леля Мария). Оправих си, ги запаметих ги, дойде му времето да му падне батерията и да бъде зареждан втори път и при включването му установих, че контактите, които съм била оправила са преименувани според усмотрението на телефона (Леля Мар примерно) и номера на контакта го няма. Половината ми телефонен указател го няма!!!!Тъжен емотикон((( А аз реално бутах само имената, не и номерата. Пробвах да въвеждам нови контакти, пише че контакта е запаметен, рестартирам телефона и контакта като име излиза само до някъде, а номер въобще няма Тъжен емотикон Побвах да запаметя контакта на телефона, рестарт и няма промяна, когато обаче запаметените нови номера в телефона реша да ги експортирам в картата и го рестартирам - в паметта на телефона всичко е 6, в сим картата пак са с нецели имена и без номера!?!?!? Махнах сим картата от телефона и я сложих на друг телефон и тези контакти, които ми излизаха без номер излиза Леля Мар* и номер 033434343?34355 или нещо от сорта като цифри и като изтрия звездичката от името и ми освобождава 6 символа за писане. Направо нз какво да правя!! Тъжен емотикон((((
От написаното мисля,че не си настроила правилно какво да ти показва указателя.Остави го да ти показва само от едно място.Предполагам ще слагаш снимки и рингтонове на някои от контактите,пощи и т.н. ,та сим картата не става за тая работа.
.....
Слагаш отметка за синхронизация на контактите ,настройваш телефона да ти показва контактите само от гугъл акаунта ти и не ти трябва друго.
Или пак си качи всички контакти в гугъл акаунта,провери дали са там(да не стане фал) цъкни,копирай си ги в телефона,и настрой телефона да показва контактите само от телефона.Така ще е чисто и подредено.И отделно си експортни един фаил с контактите в sd картата,после го копирай в компа,пощата и т.н..И така няма начин да се затрият контактите,с които разполагаш в момента.
Сим картата явно си я омазала по някакъв начин.Тя би могла да ти послужи за пренос на контакти,ако трябва да ги заредиш на някой не андроид телефон.
Сложи я в някое просто телефонче и въведи контактите ръчно и повече не барникай в нея.Така мисля,най-бързо ще се оправиш,щом стават проблеми при копирането от този телефон.

Оставам с убеждението,че не си наясно много с андроид указателя,контакти и т.н. за това ги написах всичките тия глупости Smile
Извинявай,ако съм те разбрал погрешно.
Storstark
И моля те не рестартирай телефона след промяна на контакти Smile,не дей да се гавриш с машинката така Smile.


................ Мен ме интересува наистина ли  greenify не работи на лолипоп?На щерката на Асуса(тя е с лолипоп) видях някакви бутончета кои програмки да се стартират сами.Това трябва да замества greenify-a ли?Как работи?Не  стартира даденото приложение  при първоначално стартиране на телефона,а после като го пуснеш веднъж и няма спиране,или точно го приспиваслед употреба?

За мен това е едно от най-ценното на рута.
Сега играя една игра,която и офлайн пак си ми писука,кога са ми готови ъпгрейдите и т.н. Bu .
Приспах я и няма проблеми разбира се.

Xiaomi user
Цитирай
#62

Това че за пръв път имам смартфон е така. Благодаря за обясненията, но проблема ми не идва от там по колко пъти един контакт ще ми се показва в указателя(от сим, от тел),а факта че като реша да редактирам нещо при контакта при едно евентуално изключване на телефона и информацията се губи, демек контакта се преименува както реши самия  телефон, а номера е тотално затрит. За това и рестартирах толкова пъти телефона за да видя аз ако реша да запиша нов контакт, дали ще остане запаметен или ще е докато примерно на тела му падне батерията и се изключи. А тази отметка за синхронизация я нямам, в смисъл като ме пита за копиране или записване на контакти пише или само в телефона(несинхронизирано) или само в сим картата (несинхронизирано) 
Сим картата как мога да я омажа, след като от стария телефон просто е преместена на новия. А докато чаках някой да ми отговори тук, междувременно си дадох фабрични настройки на телефона, картата я сложих на една обикновена нокия и си въведох липсващите контакти, сложих я пак на смартфона и за сега всичко излиза, само че не съм правила опити да въведа нов контакт и да видя колко време ще изтрае, сърцето и нервите ми не ми дават  Big Grin
А иначе съм си задала само на 5-6 контакта мелодии и снимки и само тях съм прехвърлила в телефона и отначало ми се показват по два пъти после телефона малко мисли и ги обединява в един профил и от сим и от тел, барабар с вайбъра ииии вече тотално ме хвърля в тъча  Bu
Цитирай
#63

Привет на всички. В крайна сметка и аз се хвърлих на по-малкия Алкател. Притесняваше ме батерията, защото е с малък капацитет, но ще пиша малко по нататък впечатления, сега го разучавам още.
Преди тествах едно LG Magna, но го върнах, защото има някакъв бъг в софтуера- много се замисляше дори и при елементарни операции, а и Алкатела на мен определено ми е по-компактен.
Имам като за начало два въпроса:
1. Може ли и как да изключа вибрациите при натискане на някой от трите бутона най-долу (триъгълника, кръга и квадрата). Намерих отметка в менюто с клавиатурата, но тя изключва всички други бутони, но не и тези, а мен страшно много ме дразни тази вибрация ?
2. Докато тествах Магната видях, че има една страшно удобна за мен функция- като плъзна пръста на заключен екран и ми се показва часа и дали имам пропуснати обаждания. Не знам дали от ЛГ са модифицирали лолипопа или това си е функция, която може да се използва на всеки андроид телефон с близалката?
Дали пък няма някакво приложение за тази цел?
п.с. Ще имам вероятно и още въпроси, но нека първо да поръчкам още малко телефона  Smile
Цитирай
#64

1.Вибрацията на 3те бутона не може да се спре.
2.Няма точно такава функция, но има подобна - два пъти почукваш по екрана и ти показва същите неща.
Питай каквото ти идва на ум.

 Samsung S9+
Цитирай
#65

serenity25,
синхронизацията на контактите с гугъл аканта ти е в настройки/акаунти/гугъл ...
там трябва да видиш кои неща искаш да се синхронизират и пазят от акаунта ти.
Вайбър и фейс и прочие бълвоч-контакти също може да ги махнеш.Не се сещам точно от къде,не мога да видя на моя,защото не ги ползвам и не съм ги нашляпал в списъка.Но мисля че пак беше от настройките на показване на контакти в контакт листа на телефона.
Да не се повтарям пак настрой си синхронизацията на акаута,настрой кое да ти показва контакт листата и това е.
Колкото до въвеждане на нови контакти-предполагам някъде нещо бъркаш.Аз като въвеждам нов номер първо ме пита къде да го пази.Избера гугъл акаунта и толкова.Айде да кача малко снимчици за по-нагледно.Smile

(2015-08-13, 21:12:23)gooshoo написа:  1.Вибрацията на 3те бутона не може да се спре.
...

Това е една доста основателна причина да не си го взема ...


Прикачени файлове Миниатюри
               

Xiaomi user
Цитирай
#66

Когато включиш режима за пестене на енергията, бутоните не вибрират.
Цитирай
#67

@niki_letov 
Ама аз не искам да си синхронизирам контактите с гугъл акаунта. Не ми е това проблема, благодаря ти за обясненията, благодаря и за приложените снимки.
В моя случай като си записвам нов контакт -да, телефона ме пита къде, аз обаче искам както до сега е било - в сим картата. Наречете ме старомодна, но искам това да ми е основното хранилище, искам като ми се наложи да си сменя телефона всичко да ми е на сим картата. Не знам как може да се бърка в записа - пита те за името - пишеш, пита те за номера- пишеш, пита те да запамети ли- запаметяваш. Е аз сложно не виждам. То хубаво е андроид указател, ама не е извънземно  Big Grin
Щом сим картата ми работи добре на други Неандроид устройства, аз не виждам проблема да е в нея, явно има някакъв проблем в телефона, та за това се обърнах към потребителите в този форум дали някой има подобен проблем, дали го е разрешил и т.н. Проблема ми е че телефона ми изтрива номерата на контакти,чиито имена съм коригирала и запазила наново и то след като се изключи, иначе не ми показва, че има някакъв проблем с указателя. Не ме бърка по колко пъти ще ми се показват контактите, бъркаме, че телефона решава да ги изтрие и да ми показва само имена, това е то.  Sad Huh Sad
Цитирай
#68

Честито ми Idol 3. Великолепен телефон и дано скоро станем повече,за да излезе категория за него.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#69

serenity25,
мога да кажа само,че паметта на сим картата за данни е много ограничена.Все пак тела трябва да е "умен" и да си сортира какво да запише на картата.Аз поне не съм имал такъв проблем.Като копирам контактите в сим-а (това ми се е случвало мисля не повече от 3 пъти),ми ги поорязва малко,но номерата си ги има.
Успех с главоблъсканицата. Angry Big Grin

Xiaomi user
Цитирай
#70

Даите ром че дадох фактори ресет..

Phone: hTC Sensation XE / ROM-ViperS 5.0.0 | Sense 5| kernel: 3.4.10 SebastianFM 1.0.2 /1512 MHz
/ Anker 1900 //Samsung Galaxy s2 plus GT-i9105p stock.                 
Alcatel one touch idol 3 android lollipop 5.0.2



Цитирай
#71

За какво ти е този РОМ? При ресета се изтрива цялата информация от телефона, но не ти трябва никакъв РОМ.

D_coffee
Цитирай
#72

В крайна сметка, малките идоли 4.7" с 1 или 1.5гб рам са ?
Цитирай
#73

с 1.5 гб рам са.
Цитирай
#74

Днес купих на жена ми Idol 3 Gold 4.7" от Telenor,невероятен телефон Smile

Samsung Galaxy Note 8 > Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue

Цитирай
#75

(2015-08-13, 21:12:23)gooshoo написа:  1.Вибрацията на 3те бутона не може да се спре.
(2015-08-14, 19:08:47)niki_letov написа:  
(2015-08-13, 21:12:23)gooshoo написа:  1.Вибрацията на 3те бутона не може да се спре.
...

Това е една доста основателна причина да не си го взема ...

Ако това е причина да не го купиш, тя вече не е основателна. Оказа се, че може да се изключи вибрацията.
Настройки – Звук и известие – Други звуци – изключвате вибриране при докосване и сте готови.

Преди да го открия, писах и на съпорта на Алкател, но ми дадоха доста некомпетен отговор: 
Please go to setting->Sound->System, Cancel the check box of "Haptic feedback". Then you can cancel the vibration of those 3 buttons

Нямам точно такова меню. Единственото положително е, че ме накараха да се разровя в менюто повече и случайно да открия вярната опция.
(2015-08-14, 20:10:32)skiman написа:  Когато включиш режима за пестене на енергията, бутоните не вибрират.

Наистина това беше донякъде работещо решение, но когато включих този режим и ми се появяваше червена тема на телефона, което беше доста дразнещо. Не знам дали този цвят не може да се промени?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)