Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Onetouch Idol 3
#76

ivaylod,
благодаря за пояснението,но при всяко пипане да ме дразни нещо и да знам,че не мога да го махна.... ми не може да стане Smile.Все пак добре е,че може де.По принцип близалката трябва да може да се настройва почти на всичко,поне така мисля.
Днес минах през технополис да го видя на живо,че само виртуално го гледах.Много готин и фин,но ми е малко малък като размер.Нямаха 5.5 инчовия да ги срявня,но предполагам той ще ми е пък голям Smile
Знам какво искам като габарити,възможности и цена и ми е малко мъчно,че няма да си взема айдъл 3.
Сега съм метнал оче на новата moto g,но това е друга тема,която няма място тук. 
Наздраве. Storstark

Xiaomi user
Цитирай
Аксесоари
#77

5.5 не е хич голям. На размер е колкото Леново Р70 като габарити. Предимството на Алкател-а е много малките рамки. Почти целият е само дисплей. Телефона лети. Направо съм потресен. Отделно с моето ползване ми кара 4 дена(през ноща го гася).
Опитах нощно време да го пускам режим за пестене на батерията, ама на сутринта ми е с 20% паднала батерията. Дет се вика за цял ден ползване ми пада по-малко, отколкото седейки си през ноща.
Цитирай
#78

Днес 20.08.2015г си взех Alcatel OneTouch Idol 3 5.5 . Досега бях с LG L7 II. Е няма база за сравнение. Телефона ЛЕТИИИ, два четириядрени процесора , 2 гб РАМ, 16 вътрешна. HD дисплей, стерео звук перфектен силен ясен. Вградения плеър е с много интересни възможности и като се включат  и JBL слушалките и въпреки че няма опции за еквилайзер звука е мн. добър. Все още ен мога да го тествам за много неща, засега чакам да се зареди (пъровначалното зареждане) и съм го изключил. в началото ми беше странно това че може да се говори и обърнат наопаки, но без да се усетя днес вече два пъти без да гледам на къде е си говорих и после чак усетих че е бил наопаки, така че това е за мен уникално. Сложих му IgoPrimo и работи перфектно. Интересно е че ме пита за всяко ново приложение къде да се инсталира - дали на вътрешната или външната памет и дали да прецени автоматично. Очаквах да не може да се избира както при KitKat. На първи впечатления камерата е много добра , бърза и с много възможности. На тъмно снима доста добре. Въпреки че едва ли ще я ползвам, имам си фотоапарат за целта и то доста сносен, но знае ли се. Засега само ме дразни че не мога да си подредя мп3 от картата памет в плеилисти както аз искам. Сканира ми всички медийни файлове и не ще и не мога да вдяна как аджеба да направя плейлист от само дадена папка . Тепърва ще има да пада голямо ръчкане.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#79

Честито за придобивката.
 Lyssna   poweramp .Най-добрия плеяр.Трябва да го пробваш.

Xiaomi user
Цитирай
#80

От днес съм горд собственик на Alcatel OneToch Idol 3 5.5'', страхотен е Smile

Samsung Galaxy Note 8 > Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue

Цитирай
#81

За звука - инастлирах JetAudio последната хакната версия. Звука е брилянтен, чист дълбок плътен. Впечатления от телефона на първо време :
инсталирах и тествах Real Reacing 3 - върви гладко без забележки. Менюта и настройки - разочарован съм. Доста постничко към настройки, имам чувството че ОС е чиста версия без никакви допълнения от страна на Alcatel. Като че ли малко претрупано на места а на други почти липсват опции за настройка. Камера - средна хубост - цветове ярки и наситени, малко бавно фокусира, типичните проблеми за камера на телефон.
[Изображение: IMG_20150823_100558.jpg][Изображение: IMG_20150823_105122.jpg][Изображение: IMG_20150823_105142.jpg][Изображение: IMG_20150823_112649.jpg]
[Изображение: PANO_20150823_100432.jpg]

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#82

Ако може дайте 1-2 снинки на тъмно и да е конкретно от 5.5 инчовото бижу за да си направя равносметка дали да си правя труда да го купувам :-)
Цитирай
#83

Ако не се лъжа камерите са еднакви...
Цитирай
#84

Ако може да е с конкретния 5.5 инчов защото при идол 2 има разлика с 2 мини
Цитирай
#85

Камирите са идентични - 13МРх

 Samsung S9+
Цитирай
#86

Добре тогава ако може една снимка на тъмно, защото идол 1 и идол 2 снимат просто отвратително на тъмно
Цитирай
#87
Photo 

[Изображение: IMG_20150824_050220.jpg][Изображение: IMG_20150826_052421.jpg][Изображение: IMG_20150826_052452.jpg]

снимано в пълна тъмнина
Не очаквайте чудеса, дори и с най-професионалния фотоапарат на тъмно е трудно. Липсата на светлина е било винаги проблем дори за най-чувствителните сензори - всяко трепване на ръката води до загуба на фокуса.Без статив е много трудно. И все пак снимките са прилични за телефон.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай
#88

Абе не е кой знае какво за 13MPx явно ще се чака 1+2 телефончето :-)

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#89

Не ми е много ясно, какво точно очаквате от телефон да снима? При условие, че за тия пари можете да си вземете свястна сапунерка и да си щракате и пак снимките ще са такива.
Цитирай
#90

Разликата на най-евтините телефони на сони и лг снимат много по-добре от моделите на алкател много съм разочарован от камерата на алкател. За тези пари ще си взема 1+2 или мейзу мх-4

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#91

Здравейте и от мен, от няколко дни имам IDOL 3 5.5 32GB и аз мога да кажа, че е чудесен телефон за тези пари.
Дисплей един от най-добрите на пазара, дори и за hi-end устройства, прилична батерия, камера и добър процесор, без проблем с игри и приложения. Изключително съм доволен от покупката, единствено липсата на аксесоари, като flip кейс или оригинален прозрачен гръб липсват на нашия пазар, докато в щатите се продават чрез сайта на алкател, но само там. Smile
Цитирай
#92

Като искате прекрасни снимки си купете фотоапарат,който прави само снимки и на това са наблегнали хората,които произвеждат тия работи.Smile
....на сони снимките били нам кви си,на самсунг били нам кви си.....
Не може устроиство за 600 кинта да искате да е перфектно във всичко,което прави.

Xiaomi user
Цитирай
#93

Камерата на големия Idol 3 се представя по-зле от камерата на малкия, още в ревюто на GSMArena го пишеше -> http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3-r...1258p7.php
 Явно е нищо повече от софтуерен мундарлък или може би хитър ход да може все пак и на малкия да му вървят продажбите.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#94

Скоро ще има ли раздел за Idol 3?
Цитирай
#95

Здравейте, 2 въпроса от нен за 4,7 инчовия:
1. Как е качеството на звука при разговор? По ревютата се споменава за тих и некачествен звук...
2. Стъклото защитено ли е от надраскване, въпреки, че не е Горила..?

Desire S -> P8 -> P20 -> 11T
Цитирай
#96

1. Перфектен е.
2. Колегите казват, че е Горила Глас 3, което ме съмнява. Big Grin

 Samsung S9+
Цитирай
#97

И двата мдела са с Горила глас 3.
Цитирай
#98

Звукът е ок. Забелязал съм, че на най-силно има леко кънтене, но не е нещо дразнещо.
За стъклото не мога да кажа. Засега няма никъде стъклен протектор. Ако някой от притежателите му е намерил, да пише.
Цитирай
#99

Здравейте,да ви споделя моите впечатления за "малкото" idol-че,взехме на майка ми това телефонче и мога да кажа ,че телефончето е много добро,дисплея е доста качествен и има много добра яркост,операционната система върви гладко и поне от седмицата в която се занимавам с него не ми е лагнало,харесва ми че се доближава до nexus вариант,камерата прави прилични снимки на светло,звука е много качествен и плътен,за рам паметта при инсталирани основни приложения като skype,viber,facebook,остава към 0.8-0.9 gb. свободна,достъпната памет за файлове е 4gb.,при разговори звука е идеален,като цяло за сега нямам забележки,освен в качеството на снимки,най-вече на по-тъмно,но като за този клас телефони мога да кажа,че си заслужава отвсякъде Wink

Забравих да напиша,че стъклото не е gorilla,а е dragontrail,поне в интернет съм чел на няколко места,че е такова Wink


Samsung galaxy s8 midnight black
Цитирай

(2015-09-05, 13:06:46)skiman написа:  И двата мдела са с Горила глас 3.

Никъде не пише че са с Горила , пише само че е олеофобик - т.е. че водата не се стича по него а се събира на капки. Изчетох една дузина спецификации и никъде не видях да пише друго. В Пловдив има от поне вече 3 седмици и калъфи тип тефтерче и стъклени протектори и за двата модела.

 не много доволен собственик на :   Alcatel OneTouch Idol3 5.5   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)