Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] B709 v6 (final) by Oxalis (rooted+latest angel kernel v9)
#1

Оригинална тема в XDA: ТУК
Това е официалния РОМ B709, който разполага с последната стабилна версия на EMUI 3.0 за Huawei Ascend P6-U06. Ре-пакетиран е от Oxalis, като са му добавени доста полезни неща и са премахнати доста ненужни. POM-a e портнат от P6S за P6-U06 (нашия телефон).

РОМ-а включва следното:
Код:
- Мевдународна версия (променена локализация от Китай на Международна)
- РОМ-а идва с инсталиран последна версия Angel Kernel V9 кърнел, поддържащ оверклок до 1.7 GHz
- Премахнати са всички китайски проложения
- GApps са вградени
- Root-нат (SuperSU)
- init.d поддръжка
- Добавена е възможност за работа с една ръка (активира се от settings -> smart assistance -> more)
- Възможност за работа с ръкавици (активира се от същото място, от където и работата с една ръка)
- Управление с жестове
- Голяма снимка в кръга при обаждане -> Благодарение на Razziell от XDA
- KangVIP Tools вградени -> Благодарение на KangVIP HRT Team
Можете да ги разгледате и да променяте настройките им от settings -> smart assistance -> advanced
- Добавени са доста полезни приложения и са премахнати стокови излишни такива

Инсталиране:

ВНИМАНИЕ - за да инсталирате е необходимо да имате TWRP рекавъри!!!
Препоръчително е инсталирането върху предишно инсталиран B510; B512; B520 версии на firmware-а - тествано е и работи!

Код:
- Изкопирайте апрхивите на РОМ-а и двата прилежащи допълнителни архива на SD card
- като влезете в TWRP избирате advanced wipe, и от там маркирате за изтриване: cache, data, system, dalvik cache и custom storage (на практика ВСИЧКО, ОСВЕН external_storage)
- Инсталирайте (флашнете) архива с РОМ-а през TWRP
- Изчистете Cache и Davilk Cache (опцията wipe caches, която ви предлага самото рековъри след флашването)
- Върнете се в менюто Install и по същия начин инсталирайте Update_shtorka_allinclusive_plus.zip (Пакет, добавящ всички налични бутони към лентата за известия)
- Изчистете Cache и Davilk Cache (опцията wipe caches, която ви предлага самото рековъри след инсталирането)
- Върнете се в менюто Install и по същия начин инсталирайте BETA-SuperSU-v2.49.zip (Пакет, ъпдейтващ SuperSU root приложението до последната му версия за момент и същевременно поправящ го да работи правилно. Без него то може и да не работи!!!)
- Изчистете Cache и Davilk Cache (опцията wipe caches, която ви предлага самото рековъри след инсталирането)
- Рестартирайте телефона обратно в Android-а си и можете да започнете да го ползвате!

ВАЖНО!!!
Ако искате да използвате друга тема за стила на икноите и лентите на системата, ПЪРВО трябва да избере някоя от стоковите теми, като за предпочитане е темата taste. След като тя се появи вече можете да променяте и използвате други теми. Ако не го направите по този начин, просто няма да можете да използвате никоя тема!

Сваляне
B709 v6 (final) by Oxalis
Update_shtorka_allinclusive_plus.zip
BETA-SuperSU-v2.49.zip

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой ако обесни кратко и ясно с точните инструкций какво трябва да се направи, по точно как да се направи телефона в TWRP рекъвъри, и след това да се сложи новия ром ще съм му искренно благодарен.

Huawei Ascend P6
Цитирай
#3

Дали ще стане да се инсталира върху B708 RePack_BbN?
Цитирай
#4

(2015-07-04, 09:18:56)hitman666 написа:  Дали ще стане да се инсталира върху B708 RePack_BbN?

Става, аз така съм го инсталирал. Работи безотказно.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#5

Здравейте,
някой може ли да качи този ром някъде другаде, примерно в dox.bg
понеже не успявам да го сваля от оригиналния линк и не го намирам никъде другаде.

Ascend P6
Imagination is more important than knowledge.
Цитирай
#6

(2015-07-11, 07:16:56)ThunderBird написа:  
(2015-07-04, 09:18:56)hitman666 написа:  Дали ще стане да се инсталира върху B708 RePack_BbN?

Става, аз така съм го инсталирал. Работи безотказно.
А имаш ли проблеми с връзването към GPS?
Цитирай
#7

Аз съм с репак 708 v3 къде съм го инсталирал от update. папката и за сега съм доволен , работи супер , а този по бърз ли е как е ? и нямам тврикавъри , със стоково сам , задължително трябва да си сложа рикавири за да сложа този нали?

Samsung J7 Black
Цитирай
#8

Рома е идеален, само дето бавно се връзва с GPS, трябва ти TWRP...със стоковото не става
Цитирай
#9

Нещо ми се вижда по-бавен телефона с този ром,вайбъра не ми работи с него и можеш ли да дадеш някакво инфо за допълнителните неща като Trickser mod например за какво са и как да ги настроим ?

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#10

Нищо не знам за тия неща и се замислям да го сменя заради проблема с GPS-а :-)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)