Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост на XPERIA M4 Aqua, обсъждане и коментари.
#1

Здравейте,

Наскоро си купих Xperia M4, но срещам различни мнения относно това дали ми трябват някакви тапи за да мога да го потапям във вода или не. Та въпросът ми е трябва ли да си закупя такива тапи или портовете който са за зареждане и за слушалките са затворени.
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона е водоустойчив, като отговаря на конкретни сертификати за това.
Xperia M4 Aqua е и първото устройство от Сони, на което слота за зареждане е открит, но това по никакъв начин не компрометира тази водоустойчивост.
За жака за слушалките важи същото нещо, не са им необходими тапи, с цел предпазване от нахлуване на вода, при спазване на изискванията от производителя.
Въпрос на желание от твоя страна е обаче, ако желаеш, да поставиш на откритите слотове тапи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Или иначе казано, ако телефона ти пропусне през буксата за зареждане или през жака за слушалки, Sony са длъжни гаранционно да ти отремонтират/заменят телефона.
Цитирай
#4

Не се притеснявай, Аз моя телефон съм го потапял под вода снимал съм се с него под вода, не ти трябват никакви тапи. Smile
Цитирай
#5

Когато го купувах изрично ме посъветваха да не го давя

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

koprio, аз съм притежател на двусимовата версия и мен също при покупката от фирмата ме посъветваха да не го правя мокренето.
Показаха ми 10-12 апарата на Сони, където имаше Z2, Z3. M4 Aqua и т.н., които бяха приготвени за рекламация към Сони, защото са пропуснали вода.
Е, нямало да има проблем с подмяната, но за собственика остава един луфт от 20-30-40 дни, в които е без апарата си.
След Z1 имали доста рекламации с различни модели от пропускане на вода.

Затова хората коректно съветват да не се мокри от килешлък и просто ей така.
Аз лично се чудих ден-два на морето дали да си направим малко снимки в басейна с него и реших да рискувам, но пък никакъв проблем не е имал и под водата.
Всеки сам си преценява дали да рискува и да си носи последствията по смяната на апарата после.  Smile
Цитирай
#7

Те препоръчват да не се мокри та после да няма грешки Big Grin . Но щомто има сертификати, че е прахо и водоустойчив какъв е проблема?
Цитирай
#8

Е като как така си купувате водоустойчиви телефони, пък ви съветват да не ги мокрите, олеле малеле.
Цитирай
#9

те съветват от магазина,а не от сони Smile

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#10

Това само може да говори за какво build quality става въпрос...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#11

@kobso за какво "Build quality" става на въпрос я ни разясни Huh  Big Grin Big Grin Както казва koprio те съветват, но неса казали, че не може. Хората по фен страниците на SONY даже и тука казват, че прават снимки под вода къпат се с телефона и всичко е OK.
Цитирай
#12

При над 10 телефона в един сервиз за какво точно говорим?
Ми да, съветват го, защото явно знаят какво става. Няма как да ти го забранят, естествено, телефонът си в твой. От Сони няма да ти го кажат, нали ти го продават като такъв...и после отиваш в сервиз. Яката работа...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#13

Щомто има сертификати че е прахо и водо устойчив и по рекламата го рекламират и хората като са го мокрили и после неса имали никъв проблем. Има си допустима граница и тва е. И ако стане нещо да не забряваме, че има и гаранция.
Цитирай
#14

За последните 2 години съм имал XPERIA Z, Z2, M4 и Z3, а също и таблетите Z и Z3 Compact. Всички те се миеха (и продължавам да го правя) всяка вечер на мивката и никой от тях няма проблеми. Това правят 6 устройства в един човек. Та за какво точно говорите?  Visslar

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

Статия за водоустойчивостта на апаратите Sony - цък. Макар че, нито е цитирано за кои апарати точно става думи, нито къде точно са го "съобщили Sony" това.
Цитирай
#16

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1179863

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Здравеите имам z3 а наскоро зех и м4 и двата са тествани в басеин никакви проблеми но преди 2-3 дена на м4 на дисплея се появи малка точка като прашинка оказа се изгорял пиксел дадох го за гаранция и ми казаха че ще смянят дисплея а няма да го подменът с нов ,та вапроса ми е няма ли да се наруши херметичността на телефона при смяна на дисплея в сервиза и да има проблеми при следвашто потапяня в басеин ?
Цитирай
#18

Ако е оторизиран сервиз, няма да се наруши херметичността. Те имат машини за тази цел.
Цитирай
#19

Телефона е закупен от виваком ,но се обаждах и на Сони България от там ми казаха че сервиза с които работи виваком разполага с такава техника ,ще видим като го върнат можеби ще го тествам в лигена Big Grin
Цитирай
#20

Телефона е напълно водоустойчив, аз съм рибар и привърженик на Нокия и уиндоус. Та първо, при всяко влизане в морето, трябваше да да сменям картата, с преходник и да я слагам на поредният китайски водоустойчив боклук, който държеше херметичност като умрял китка. С три ли четири такива се набълбуках от ebay и прочие, хем уж сертифицирани, обаче като ме залее вълната, ако веднага не извадя батерията си заминава.......
Като излезе двойката на Сони се ослушвах за проблеми, като излезе четворката, им написах едно писмо изложих си изискаванията и попитах гарантират ли херметичност. Отговорът беше положителен и аз се понесох към Технопоис....
Като се върнах, след като си поиграх с туй онуй, го шляпнах в най дълбоката тенджуръ на жинитъ, напълних я почти до горе с вода и му звъннах, без проблеми, свети, звъни, показва, оставих го цяла нощ така и на сутринта пак, пак без проблеми и тогава разбрах, че най после имам телефон за навсякъде. Купих го май, миналата година, целият риболовен сезон изкара в морето, многократно мокрен и заливан, никакви проблеми. Само като е мокър трудничко се борави с тъча, но като го избършеш няма ядове...
Цитирай
#21

Телефонът е екстра. Устойчив е на вода, сняг, кола... Да чукам на дърво до сега не съм имал никакви ядове.

Moto Z Play
Цитирай
#22

Моя след смяна на дисплей в сервиза на теленор заради изгорял пиксел, при леко намокряне умря!
Тия ми отказаха гаранцията и сега водя битки...
Цитирай
#23

Кажи ми на какво основание? И как се случи? Ако искаш на ЛС.

Да вметна само, че през Септември (някъде) самите Сони (в блог) излязоха със съобщение да не се ползват телефоните под вода. Общо-взето нещо в тоя ред на мисли. Сега не ми се търси точния пост. Голяма простотия.

Моя телефон ходи в сервиз и беше отварян. Не знам дали вече не е водоустойчив. Реално те разлепят задния панел (а ако се налага и предното стъкло), но после го залепят пак.
Не мисля, че рекламации от типа "турих го у ваната, за да пробвам" ще я приемат лесно. Кажи, че си искал да снимаш под вода, щото рекламата на m4 aqua показваше точно това! Трябва да се правиш малко дивак. Вметни и Комисия за защита на потребителите. Търси контакт с представители (офиц.) на Сони. Ако може не в България, а пиши мейл на глобалния им съпорт.

Прочети си приемо-предавателния протокол. Гледай за точки и пояснения, които казват, че "след извършени ремонтни дейности, може някои функции на телефона... ала-бала, водонепроницаемост и пр. да не са валидни и да са основание за отказване на гаранционни услуги".
Може да са си вързали гащите. А може просто да отбиват номера.

Моя колежка си беше изтървала и разлепила дисплея на iPhone 5c. Занесе го в Мтел, където някаква заблея госпожа го е приела, но от сервиза го връщат, понеже не подлежи на замяна (Apple все пак не ремонтират, а заменят. А телефона вече е над една година, което значи, че е за сметка на търговеца, в случея - Мтел). Обаче тя започна едни скандали, че е приета рекламацията, не е отказана още на регистратура. И в крайна сметка ѝ го смениха.
Цитирай
#24

Аз мисля да си купя един водоустойчив кейс или торба (не знам какво се води) и да си снимам без притеснения Smile
А monepeev - На Z3 жака също е отворен и телефона е водоустойчив, поправям те, че аквата не е първия водоустойчив с отворен жак на Сони, тъй като z3 е от 2014г.
Една такава торбичка е долър и нещо, не си струва 30дни без телефон. Във всички случаи ще ви поправят телефона без пари, каквото и да ви казват в магазина (да не се мокрят)...
Какво значи да има сертификат, който Сони казват, че е възможно снимането под вода и то под метър и половина.? Те един вид са ни измамили, ако почнат да твърдят да не се потапя и че не е водоустойчив и от правна гл.т. не е нещо редно...
Така, че - торбичка = спокойствие и сигурност Smile
Цитирай
#25

И аз не мога да се оплача ... Горкия телефон преживява много особено когато остане на масата по време на запой. Бил е в басейн, под душа, във вана поливан е с уиски, ракия, редбул, кола и бира и да чукам на дърво е жив и здрав.

[b]Sony Xperia М4 Aqua | ALL STOCK | Android 5.0 Lolipop[/b]
Sony Xperia М2 | ALL STOCK | Android 4.4.4 Jelly Bean [b]| Old[/b]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)