Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Водоустойчивост на XPERIA M4 Aqua, обсъждане и коментари.
#26

(2015-06-24, 17:43:45)Monipeev написа:  Xperia M4 Aqua е и първото устройство от Сони, на което слота за зареждане е открит, но това по никакъв начин не компрометира тази водоустойчивост.

(2016-01-21, 20:34:09)galaxyhopper написа:  А monepeev - На Z3 жака също е отворен и телефона е водоустойчив, поправям те, че аквата не е първия водоустойчив с отворен жак на Сони, тъй като z3 е от 2014г.

Съвсем никой никъде не казва, че жака за слушалки за пръв път е отворен в Z4 aqua. Но това ни най-малко има значение.
Цитирай
Аксесоари
#27
Big Grin 

http://fakti.bg/technozone/155948-sony-z...i-pod-voda

Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#28

https://www.youtube.com/watch?v=8DR0TWVjDOo
Не правете така! Big Grin
Цитирай
#29

(2016-01-22, 15:48:48)kreten666 написа:  http://fakti.bg/technozone/155948-sony-z...i-pod-voda

Big Grin Big Grin Big Grin

Това е пълна измислица.
Никога Sony не са забранявали да не се потапят водоустойчивите им телефони под вода.
Цитирай
#30

(2016-01-22, 14:44:16)GH0STFACE написа:  Съвсем никой никъде не казва, че жака за слушалки за пръв път е отворен в Z4 aqua. Но това ни най-малко има значение.

Моя грешка :-)
Цитирай
#31

(2016-01-22, 17:28:58)GH0STFACE написа:  Това е пълна измислица.
Никога Sony не са забранявали да не се потапят водоустойчивите им телефони под вода.

Точно на БГ сайта на Сони пише, че не трябва да се притесняваме, ако случайно ни завали дъжд или пък ако искаме да измием телефона под течаща вода. НО! не трябва да да се потапя изцяло под вода, да не се излага на морска/солена вода, както и напитки... Иначе гаранцията...

В такъв случай трябва да сте готови да се борите много жестоко за гаранция и отремонтиране. То даже по-скоро вече си говорим за замяна. Ще трябва да прибегнете до КЗП, а може, ако ви се занимава и до адвокат, при все, че маркетинга на конкретния модел лежи изцяло на водоустойчивостта му (дори името му е Aqua).
Цитирай
#32

@dxl я ми пейстни цитат от сайта на сони където пише, че е забранено, както ти казваш.
Цитирай
#33

Ами да, написано е:
http://www.sonymobile.com/bg/xperia/tech...aterproof/
А най- долу четем:
"* Много от смартфоните Xperia са водоустойчиви и защитени от проникване на прах, така че не се притеснявайте, ако неочаквано завали дъжд или искате да измиете замърсяване под течаща вода, но помнете: всички портове и прикрепени капаци трябва да бъдат добре затворени. Не трябва нито да потапяте устройството изцяло под вода, нито да го излагате на морска вода, солена вода, хлорирана вода или течности като напитки. Злоупотребата и неправилната употреба на устройството ще направят гаранцията невалидна. Устройството е с рейтинг за защита от проникване IP65/68. За повече информация вижте www.sonymobile.com/waterproof. Имайте предвид, че някои модели разполагат с открит USB порт за свързване и зареждане. На тези модели USB портът трябва да е напълно сух преди зареждане."
Цитирай
#34

http://www.sonymobile.com/bg/products/ph...a-m4-aqua/

Ето и тук, най отдолу е написано.

Общо взето - вземи тоя телефон, който е водоустойчив, при лабораторни, контролирани експерименти. Но ако го намокрите и дефектира, успех с търговеца, който трябва да ви уважи гаранцията.

Казвам го съвсем сериозно, понеже баща ми от десетилетия в бизнеса с ремонти на гаранционни и негаранционни ел.уреди бяла и черна техника - ако един производител пише неща на своите уреди, дори и със звездички и пояснения, е длъжен да уважи гаранцията ви. Както и търговеца, който го е продал. Защото това са подвеждащи реклами. В случея, както казах, дори и името на телефона навежа на това, че е водоустойчив. Стига се спокойно до КЗП, както и писма до производителя.
Обаче преди това си четете хубаво договорите за това какво влиза и какво не в гаранционните условия.
Естествено, че ако котаракът ви го е препикал (както преди често се случваше с телевизорите с кенескопи), няма да го признаят.
Цитирай
#35

Това е коментирано многократно. Не започвайте отново, защото вече е досадно! Ето ви темата за Z5 - написано е достатъчно!

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1180586

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1182153

За финал ще кажа, че същите неща са описани и за Z5 на официалния сайт. Моя всяка вечер го мия със сапун на мивката, а още първия ден след покупката (края на септември) го потопих в леген с вода и седя така 2 часа. Все още работи и е в перфектна кондиция.

Sony НЕ ЗАБРАНЯВА, а ПРЕПОРЪЧВА... има огромна разлика. Устройствата са сертифицирани по стандарта IP68 и нищо друго написано не променя този факт.

Ето всичко за стандарта отново от официалния сайт на Sony:
http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz...esistance/

[Изображение: 6f38c243f5c6e586.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#36

Досадно, недосадно - факт, че го има като предписание от Сони, да не се ПОТАПЯ изцяло във вода, отделно въобще да не се излага на морска и пр. Аз и с LG Optimus L9 не се притеснявах да го ползвам в дъжд, много кратно. С мокри ръце съм боравил с него и пр.
Не е там въпроса.

Принципно нямам нужда да го потапям и тн. Въпросът е един път да се случи и да дефектира, още повече, че моя е отварян и ремонтиран, има основание за търговеца да откаже гаранция, като се позове точно на тия редове, които сме постнали. От друга страна аз имам правото да се позова на всичките спецификации, пак от Сони, че телефона е водоустойчив.
Цитирай
#37

Забранява и препоръчва са наистина различни неща. Друг е въпроса кой, как го разбира (като клиент) и съответно възпроизвежда като продавач-консултант..
Цитирай
#38

Досадно е, защото 100 пъти ви се обясни, че устройствата са сертифицирани по стандарта IP на IEC (Международната електротехническа комисия) и предписанията на Sony са с пожелателен характер. Търговеца нищо не може да ти откаже - това може да направи само оторизиран сервиз след доказване на причината за повредата.
Честно, не разбирам толкова ли е трудно да се проумее, че предписанията на Sony в сайта са с по-ниско ниво на важност от сертификата по международен стандарт!?!  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#39

Не знам колко му е пълна прахоустойчивостта (IP6X), но моят от вътрешната страна на стъклото пред камерата има прашинки Big Grin Може да са били там още като съм го купил или пък след това са се появили, но ги има. А за водоустойчивостта, не съм го топил изцяло във вода, но един път го измих на чешмата, след като един приятел ми го поля с фанта, и нямаше проблем Smile
Цитирай
#40

За шубетата имам идея - опаковайте си телефона със стреч фолио и го пускайте под вода  Tooth

Moto Z Play
Цитирай
#41

Зa мен телефонa е не водо устоичив. Кaто слaби месттa сa му бутонa зa включвaне, колонкaтa и отворите зa сд кaртaтa и симовете. Нaпрaвете тест, кaто прилепите плътно устa и вдишaйте, ще се убедите че от някъде помaте въздух. Товa не би трябвaло дa се получaвa aко телефонa е водоустойчив.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#42

Ами аз съм си правил доста подводни снимки в басейн и няма проблеми с херметичността.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай
#43

Телефоните на Sony са ВОДОУСТОЙЧИВИ, а не ХЕРМЕТИЧЕСКИ затворени. Има огромна разлика в двата термина. Има мрежи, чиито отвори пропускат въздух, но не и вода. Такива се използват за спийкърите и микрофоните на всички телефони.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#44

Aз нaпрaвих подводнa снимкa сaмо веднъж, но товa беше достaтъчно телефонa дa поеме водa. Предвaрително проверих огворите зa сд кaртaтa и симовете, бяхa видимо добре зaтворени. Телефонa после умря, мисля че не е честно едни от нaс дa могaт дa си прaвят снимки под водa a други едвa топнaли го , дa го губят кaто устройство, със сичкaтa му тaм информaция сейфове нa игри, смси и др. Ще кaжете нaпрaви си бекъп, взех си Сони с нaдеждaтa дa не си прaвя бекъп.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#45

Ако не е тайна, къде си направил снимката, в басейн или в морето?
Цитирай
#46

А ако е басейн, най- вероятно е яко хлориран.


Цитирай
#47

Минерaлен бaсейн, тaм дори и хлор не слaгaт.
Проблемa не беше в товa, a че телефонa пропуснa водa.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#48

Случва се понякога, но за това има гаранция.
Цитирай
#49

Аз да ви разкажа една до някъде смешна случка Smile. Една вечер ми беше гадно на стомаха и си взех един леген за всеки случай. Напълних го около 5 см. с вода и го сложих до леглото. Както всяка вечер си легнах и "ръчкам" по телефона. По едно време съм заспал и се будя след около 2 часа. Търся телефона и като видях, че е паднал в легена с водата си казах, че от това телефон няма да става повече. Бързо го извадих, подсуших, но до сега нямам никакви проблеми или дефекти с него. И аз като си купих телефона не посмях да го тествам, защото четох в тази тема, че пропускат вода, но ето, че без да искам го тествах и издържа теста Smile.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#50

Според мен пропуска вода само когато се натисне копчето за снимане, защото до сега май всеки който се е оплакал, е снимал под вода.

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)