Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] [18.06.15] Blekota Note 4 Lite v4.6 [4.4.4] [STOCK] [STABLE] [TW] [AROMA]
#76

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...1-t2949680

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#77

Благодаря колега, но аз имам в подписа си същия линк и лесно влизам в темата оттук. Въпроса ми беше, ако вляза директно в XDA как мога да намеря темата за РОМ-а, преди беше доста лесно, сега нещо много разпиляно ми изглежда всичко и не успявам да се ориентирам как да ползвам форума по рационален начин. Smile

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#78

Колеги някой може ли дами даде директен линк за сваляне на последната версия на Blekota Note 4,както и боефол кернела, с който го ползвате,и малко пояснение относно флашването на кернела и настройките му,защото до сега съм я карал само със стоков ром и малко модификации.А е време да съживя старата S3-ка,че вече яко зацепва и е нужно да се преинсталира,а чета добри отзиви за този ром.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#79

http://forum.xda-developers.com/devdb/pr.../?id=14628 - Тук е директния линк за сваляне на РОМ-а

http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-...207.x/7.9/ - Тук е последната версия на кернела

Флашва се през Costum recovery, аз използвам CWM. Има много видео в YouTube как точно става, аз оттам гледах, когато правих това за пръв път, но като цяло е елементарно. Просто се слагат нужните файлове в телефона или картата памет и се браузва през рековърито до там и се стартира инсталация с "цъкането" върху съответния файл. Аз кернела си го ползвам със стандартни настройки, така че няма да мога да помогна за него. Успех!

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#80

Мерси колега.С флашването на рома през къстъм рекавърито ще се справя не е проблем,просто отдавна не съм се занимавал.Но дори баща ми,понеже той ползва вече S3-ката ми,вече се дразни на лага и го разцъках,и наистина телефона се нуждае от преинсталация.Главно въпроса ми беше как ставаше смяната на кернел и кой точно файл да дръпна от линка,който си дал?Най-долният ли: "boeffla-kernel-7.9-Samsung-i9300.recovery.zip"?И след това да го флашна през рекавърито?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#81

Да, най-долния трябва да дръпнеш, който е в архивен формат. След като сложиш РОМ-а, просто флашваш и кернела по същия начин и готово.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#82

Ясно,значи все още помня нещата Big Grin Сега ще дръпна файловете и утре ще го тествам,този ром,че ако има някакви проблеми ще трябва да му слагам стоков пак.И последен въпрос преди да флашна Blekota-та да правя ли wipe cache и wipe data от рекавърите и след флаша също?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#83

Рома е чук колега няма лаг няма забиване и с профила за боефла апп на 1.6гхц лети Smile!!! Вече не съм от месец с телефона подарих на баща ми няма оплаквания с този ром е от 3 месеца някъде слагай смело и енджойй Smile П.с живи и здрави колеги!!!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#84

@nikolov89, аз лично правя и двете wipe cache и wipe data. Ако нещо ти се строи лагаво и не както трябва, флашни го наново, може да си объркал нещо в Арома инсталера или пък просто нещо да се е объркало при инсталацията от самия андроид.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#85

Така флашнах рома и както очаквах,понеже е къстъм веднага проблем с камерата - Не успешно отваряне.Значи флашнах го,телефона стартира всичко нормално,камерата работеше.Но вътрешната памет беше пълна от предното ползване на телефона,въпреки че правих пълен wipe data и wipe cache.Върнах фабричните настройките от менюто и памета се изчисти,но отварям камерата и греда-Не успешно отваряне.Флашнах рома на ново,но камерата не стартира.А и при двата пъти на флаш след стартиране на телефона до начален екран ми изписва,че някакво приложение не е инсталирано.Някакви идеи,как да оправя камерата или ще трябва да слагам стоковия пак?

Edit: Камерата успях да я подкарам,явно проблема е бил от рекавърито качих това на PhilzTouch Recovery,пълен wipe на всичко от него и флашнах на ново.На пръв поглед всичко работи,включително и камерата,но ми излиза някакъв надпис от време на време,че "приложението не било инсталирано" как се оправя това?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#86

(2015-10-28, 14:56:55)nikolov89 написа:  Така флашнах рома и както очаквах,понеже е къстъм веднага проблем с камерата - Не успешно отваряне.Значи флашнах го,телефона стартира всичко нормално,камерата работеше.Но вътрешната памет беше пълна от предното ползване на телефона,въпреки че правих пълен wipe data и wipe cache.Върнах фабричните настройките от менюто и памета се изчисти,но отварям камерата и греда-Не успешно отваряне.Флашнах рома на ново,но камерата не стартира.А и при двата пъти на флаш след стартиране на телефона до начален екран ми изписва,че някакво приложение не е инсталирано.Някакви идеи,как да оправя камерата или ще трябва да слагам стоковия пак?

Edit: Камерата успях да я подкарам,явно проблема е бил от рекавърито качих това на PhilzTouch Recovery,пълен wipe на всичко от него и флашнах на ново.На пръв поглед всичко работи,включително и камерата,но ми излиза някакъв надпис от време на време,че "приложението не било инсталирано" как се оправя това?

Потвърждавам рома е добър но ако ще правите хард ресет след това камерата няма да работи. С две думи преинсталиране на ново, и всичко се оправя поне при мене е така.

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#87

Аз не съм имал проблем с камерата при никоя от инсталациите на РОМ-а. Би трябвало да работи със стоков кернел, опитай да сложиш такъв, стартирай камерата и след това сложи Бьофла кернела.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#88

Проблема с камерата го оправих,но това с излизащия надпис от време на време за неуспешно инсталирано приложение,така и не можах да разбера от какво е.Иначе наистина телефона е доста пъргав с този ром,ако щях да го ползвам аз щеше да е снего без съмнение.Но,като знам тези къстъми,как дават непредвидени бъгове,а телефона се ползва от баща ми,предпочетох стоков ром с малко модификации благодарение на Xsposed и е пушка S3-ката.
Иначе Blekota рома си заслужава наистина,не очаквах да е толкова добър Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#89

Айде сега помагайте. Бях с този РОМ но реших да го преинсталирам по една или друга причина. Дадох от рекавърито фактори рисет, уайп дейта, уайп кеш. Но... вътрешната памет остана пълна със старите приложения и е пълна. Сага когато се опитам да си инсталирам приложенията ми казва че хранилището е пълно. Какво да правя? Как да си изчистя вътрешната памет от старите приложения от преди преинсталацията? Само да кажа че флашнах и втори път... резултата е същия.
Цитирай
#90

Трябва да "Върнеш фабричните настройки" от менюто на телефона "Настройки"->"Архивиране и нулиране"

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#91

Колегата @vlado2910 e прав.Аз имах същия проблем с този ром и само фактори ресет от менюто изчисти памета.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#92

Благодаря!
Цитирай
#93

Да попитам нещо и аз ?
Този РОМ има ли български интерфейс ?
И гледам в сайта на ХДА е излязла версия 5.2 финален,
но не намерих линк за изтегляне,
тука дали ще бъде добавен
или е версия за изтегляне през телефона.
Благодаря предварително на който отговори.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#94

Има български интерфейс, и има си два линка за сваляне в сайта на ХДА

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#95

Има го и ОТА Smile
Цитирай
#96

Днес реших да мина на 5,2 и страхотен проблем. Не ми прочита СИМ картата... Сега ще пробвам да върна на сток да видим какво ще стане...

Nokia 1100 -> SE K300i -> SE K800i -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei P9 Lite, White version
Цитирай
#97

Аз от 5.0 не мърдам. Всичко след него е козметика и глезотии, които не са ми жизнено необходими. Следя редовно темата в XDA и много хора се оплакват я от повишена консумация на батерията, я от нещо друго. Подобавил съм това-онова към 5.0 чрез добавките, които Blekota пуска периодично, но така и не флашнах новите версии. Според мен по-важен е кернела. За сега съм страшно доволен. А и както се очертава коренно по-нови неща едва ли ще има - както при Boeffla кернела (разработчика му спря да го развива за I9300 на версия 7.9), така и при рома (на Blekota тестовия му телефон е повреден и има-няма иска пари за ремонт). Едва ли ще излезе кой знае какво по-добро.
Сегашното положение напълно ме устройва. Не мога да искам повече от S3.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#98

А какво ви е мнението за версия 5.1 има ли проблеми с него тъй като нямам версия 5.0, а колегата по-горе ме отказа за версия 5.2. А смятам тази събота да го обновя с този РОМ заради добрите отзиви, а с текущия 4.3 много лагва и ме изнервя ?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#99

И аз чакам мнение за 5.1 защото 5.0 не виждам
Цитирай

5.2 си върви идеално, само това S Health май ще го махам, че харчи батерия пък не ми върши особено работа.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)