Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G LTE от Теленор?
#51

Аз пък съм от 1.12.2015 сутринта в Свищов до сега плътно само на 4G, адски стъбилен е, не ме мята на 3G, а ползвам само телефона и този нет, сещате се за по колко часа иде реч.. а бяха казали че този район няма да има 4G първоначално, отново показват класа, евала, картата не съм я сменял, явно е правилната! Wink

Просто един поклон пред най- добрите..
Плащам от март 14.99 за 1000мин. към всички + 4GB, имах и резерви ама свършиха, за сега по- добра оферта не виждам..

(2015-12-03, 03:43:24)RoboCop написа:  Пхахаххахахахахаха


Начетох се на всякакви глупости, пхахайайайай


Поствам си поста от другата сходна тема:


След като прочетох че някой теглил със същата скорост, без да дочитам надолу влязох в замунда от тела и почнах да свалям файл от топ 10, вижте снимката, тази скорост я захапа още в началото и я поддържа стабилна, дори скача и повече, но нямам 100GB да чакам да видя до колко може да иде, сещате се че на секунда 5МБ лапа, не съм богаташ. Резултата е потресаващ, точно както и очаквах Wink
И това от кенефа в общака в Свищов, някво си тъпо село.. Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#52

Днес цял ден стабилен,въпреки че по първоначална информация зарайона на Шумен трябваше да има покритие втората половина на декември.
   

Smile
Цитирай
#53

Моя телефон уж поддържа 4g, сим картата също, но го нямам в опциите на мрежата. Не засичам и такава мрежа на операторите с ръчно търсене. Може и аз да не правя нещо като хората...

LTE band 3(1800), 7(2600), 20(800) - D837
 
LTE band 3(1800), 7(2600) - D838


Понеже моето дърво е азиатската версия (d838), поддържа една честота по-малко от европейската. Да не би теленор да ползват нея, макар че някъде ми се мярна, че ползват 1800?
Цитирай
#54

Теленор са на 1800. притеснителното е, че го нямаш в опциите на мрежата....
Цитирай
#55

Честотата е 1800 и твоя телефон я поддържа, явно проблема ти е в картата. Прати СМС на номер 144 с текст 4G и ще получиш удостоверение дали СИМ картата ти поддържа този тип пренос на данни. Ако има проблем я сменят безплатно и после ползваш. Днес пуснах на дъщеря ми на телефона 4G и е много доволна.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#56

Пратих смс и ми върнаха, че е ок. Странна работа...
Цитирай
#57

Аз съм на Мтел, сканирам за ЛТЕ мрежи, но не ми показва, нито Теленорската, нито Макс, нито Булсатком. Става въпрос за телефон Huawei G620s взиман от Теленор? С ЛГ Г4 показва всички налични ЛТЕ мрежи... Защо може да се получава това.. Принципно независимо, че в този телефон има карта на Мтел, трябва да мога при ръчно търсене поне да видя налични ЛТЕ мрежите.. Режима на мрежата ми е LTE/WCDMA ..
Цитирай
#58

Че те Булсат нямат мрежа...поне аз така мисля.
Иначе на Макс и Теленор трябва да ги намериш, ако имаш покритие според картите им (има ги в сайтовете).
Huawei си е китайче, да не би да ти е китайска версия с други честоти на LTE-то, в китай бяха нещо от типа на FDD-LTE или подобно. Пък от Теленор взиман, ама знае ли се те от къде внасят....
На мой приятел G6 LTE варианта не намира Max, само Теленор.
Цитирай
#59

Теленор нямат отделна мрежа за 4Г, пише си просто Теленор.

Мрежите на Макс и Булсат са съответно - 28413 и 28411.
Цитирай
#60

Хора, пускайте screenshot-ове с скорости..няма смисъл да си говорим празни приказки...аз живея в центъра на София и скоростта ми не надвишава 25Mbit/s....така че няма значение, дали си в София или някое малко село..важно е предавателя къде им е разположен и телефона, на който пускате тест в каква близост до него е. Аз до сега бях на 3G (H+) и скоростта ми беше почти същата. При вас как е?

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#61

Има значение колко хора са се навързали на клетката. Нали се сещаш, че на село може 10 да са с 4G към една клетка, ама в града ако са по-малко от 100 пак е добре... Иначе и близостта и обектите също влиаят. Примерно е осезаемо, ако си в сграда, като излезеш колко се подобрява скоростта и обхвата.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай
#62

(2015-12-07, 20:33:40)sergey585 написа:  Има значение колко хора са се навързали на клетката. Нали се сещаш, че на село може 10 да са с 4G към една клетка, ама в града ако са по-малко от 100 пак е добре... Иначе и близостта и обектите също влиаят. Примерно е осезаемо, ако си в сграда, като излезеш колко се подобрява скоростта и обхвата.

Прав си за хората, това също е от голямо значение...до колкото знам, в момента Telenor имат малко предаватели, а много клиенти. (сравнително много :Big Grin )

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#63

Според мен те сега пуснаха 4G-то само за тест, затова нямат много предаватели, а и ни дават тези 2 месеца, уж като бонус, ама ни използват за тестери. Нищо де и двете страни извличат някаква полза Smile

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай
#64

И проблемите с таз НЕдовършена мрежа продължават. Не знам дали 123 ще ми помогнат.
Цитирай
#65

(2015-12-07, 20:10:17)Godqwe написа:  Хора, пускайте screenshot-ове с скорости..няма смисъл да си говорим празни приказки...аз живея в центъра на София и скоростта ми не надвишава 25Mbit/s....така че няма значение, дали си в София или някое малко село..важно е предавателя къде им е разположен и телефона, на който пускате тест в каква близост до него е. Аз до сега бях на 3G (H+) и скоростта ми беше почти същата. При вас как е?
Скрий се с тези тестове, дай нещо от топ 10 в замунда с торент програма и покажи честни резултати Wink
Цитирай
#66

Точно с торент няма как да докажеш истинска скорост. По - добре сваляне на файл от бърз хостинг.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#67

като подобряваха мрежата слагаха на хуавей предаватели който си работят на 4г.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#68

Ето от днес, все едно съм на вифи, лаптопа ми вкъщи прави около 34 мегабита

[Изображение: 12342729_1228661230482808_61361436800514...e=571F06DF]
Цитирай
#69

Очаква ли се скоростта да се подобри или това ще е?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#70

Сигурно след като раздадат честотите в началото на 2016, ще има развитие, вмомента Теленор си освободиха някакви ленти от 1800 честотата, които ползват за 2Г до колкото знам и това въобще не е достатъчно.
Цитирай
#71

Не, очаква се да се откажат и да няма 4G. Вече показаха, че са големи - стига толкова. Ама какви въпроси се задават понякога...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#72

[Изображение: a4ddf700f92c37738a200e467a8db0ce.jpg] Това е от преди малко.Не съм впечатлен.С клетка на хуавей с телефон хуавей...

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#73

[img]https%3A//drive.google.com/a3eba789-1e08-450e-8f24-8fe41d35e9b9[/img]

blob:https%3A//drive.google.com/a3eba789-1e08-450e-8f24-8fe41d35e9b9

В.Търново

П.П. Нямам идея защо не мога да кача снимката, така че да се вижда...

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#74

Поздрави, пхахахха        
Цитирай
#75

Пингът е големичък, но скоростта е убийствена. Някъде двойно на домашния ми нет.
Не схващам за какво може да се ползва, но звучи много добре

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)