Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зарядно за Кола Съвети?
#1

Здравейте пичове,

Взех си едно зарядно за кола (телефона е Samsung Galaxy Mega 6.3) за 10кинта- на продавача му казах искам нали нещо по-здраво и хубаво, той ми вика ела да ги видиш..

Даде ми едно от 10лв и ми казва всички са еднакви вземи това Полско производство било по-добре.. викам окей..


Включих го в колата за 20 минути има няма 3% зареди...(без да го пипам)

Взех си го с цел при далечно пътуване да го ползвам телефона като GPS.. и направих едно пробно.. за 15минути включих зарядното включих GPS-са, то Процентите от 50 паднаха на 48..

Все пак Искам да получа съвет и мнение нормално ли е това? Ясно ми е че няма как да зарежда еднакво бързо като с нормално зарядно в контакта, но все пак да знам горе долу...

Така,че кажете ако имате опит с зарядни за кола- колко бързо зареждат без да си играете по-него и когато го ползвате като навигатор или нещо друго.


Смятам да го върна, но нз какво да търся вече, има едни от Две части където са - по-добри ли са?

П.П. Преди малко направих друг тест- оставих го 45минути- беше заредил 11%

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти имам няколко заряди на enrggizer и са мнооого добри. Във всяко OMV ги има .

http://s3emagst.akamaized.net/products/4...6d4bb5.jpg
Цитирай
#3

и аз съм с enrggizer от бензиностанция Шел и съм много доволен

Sony Ericsson Xperia ray
Samsung Galaxy S 3
Цитирай
#4

А г.д. какви пари е ? и да ли ще стане за моя телефон?

И Примерно за един час или половин час колко % се зарежда телефона, някаква представа?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#5

Около 20-25 лв са. За около 30-60 мин можеш да получиш около 20-40% заряд. Поне при мен е така.
Цитирай
#6

Като гледам е 1ампер. След бърза справка в гугъл(нямам кола, та не знам колко "вади" запалката..) излиза, че изходното напрежение е 5 волта(впрочем видях и такива, които са 2 ампера, може би ще са по-подходящи).
Най-лесно ще е да се разровиш и ако имаш 5волта/1 ампер зарядно във вас да го включиш и да си пуснеш каквото ще си пускаш в колата и така ще видиш г/д колко ще зарежда.
Колкото до това дали ще стане-стига да е с микро USB и да може да изкара достатъчно ток(тук вече може да видиш и стоковото ти зарядно, което идва с телефона, какви са му параметрите) не виждам причина да не стане..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#7

Най-общо колегите по-горе вече са казали, но най-важното е да видиш какъв ток изисква твоя телефон при зареждане.
Например моя изисква обикновено 1,2А.
Когато го зареждах с едно старо зарядно, което ползвах за SGS1 (700mA) ми изписваше съобщение, което горе-долу гласеше, че "..токът на заряд е недостатъчен да компенсира консумацията на телефона".... И тогава батерията се разреждаше докато ползвах телефона за GPS навигация. Вярно, че се разреждаше бавничко, но все пак ме дразнеше..
Смених зарядното с такова, което завършва с 2 стандартни USb изхода - единия пуска 1А, а другия 2,1А - и сега всичко е ОК. Просто ползвам допълнителен стандартен кабел USB - microUSB.

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#8

С това зарядно ти гарантирам, че няма да имаш никакви проблеми със зареждането: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00D8...ge_o00_s00
Цитирай
#9

Благодаря.


Редактирано от модератор:

9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#10

Често се пропуска един много важен фактор за скоростта на зареждане - кабелът. Имам кабели, които пропускат ток 1,8А, и такива, които пропускат само 100mA. Така че, проблемът може да не е в зарядното. Търсете кабели с маркировка 20AWG до 24AWG. Тънките са 28AWG. А зарядните, които се продават, в повечето случаи са фалшиви китайски и обявените параметри не отговарят. Купих едно зарядно за кола от Технополис и се оказа, че вади само около 150mA, а на него пише 1А.
Цитирай
#11

Да, разбира се и кабела е много важен.
Със сигурност има ментаци, на които пише едно но реалността е друга.
Анкера примерно е доказана марка и реалност и параметри са 1:1
Цитирай
#12

(2015-07-03, 10:43:24)m.martinov написа:  Често се пропуска един много важен фактор за скоростта на зареждане - кабелът. Имам кабели, които пропускат ток 1,8А, и такива, които пропускат само 100mA. Така че, проблемът може да не е в зарядното. Търсете кабели с маркировка 20AWG до 24AWG. Тънките са 28AWG. А зарядните, които се продават, в повечето случаи са фалшиви китайски и обявените параметри не отговарят. Купих едно зарядно за кола от Технополис и се оказа, че вади само около 150mA, а на него пише 1А.
Кабелът пропуска ток,колкото му се подаде от източника,в случая зарядното.На един проводник,дойде ли му много тока,просто гори.
Цитирай
#13

[Изображение: fc53c6218d9b.jpg]
Където:
R - Общото съпротивление на проводника.
р (ро) - специфичната електрическа непроводимост на материала, от който е изграден проводника.
L - Дължина на проводника.
S - сечение на проводника.

От закона на Ом:
[Изображение: a9696b931b89.jpg]

Където:
I - тока
U - напрежението
R - съпротивлението,
следва, че колкото по-голямо е съпротивлението, толкова по-малък е тока при константно напрежение от източника = 5V

Извод:
По-дълъг кабел = по-малък ток и обратно.
По-голямо сечение = по-голям ток и обратно.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#14

На мен цялата тази работа със закона на Ом ми е пределно ясна.Но колко е дълъг един кабел за зарядно за кола,та да има такива падове върху него,и то предизвикани от дължина на проводника?А при по-голямо сечение на проводника,пада е по-малък,защото електроните се разпространяват по повърхността на проводника.
Цитирай
#15

(2015-07-08, 11:34:31)truewarrior22 написа:  На мен цялата тази работа със закона на Ом ми е пределно ясна.
 Ама нищо не ти е ясно, повярвай ми. Rofl_mini  
Можеш да си изчислиш падовете по тази таблица:
[Изображение: 59c2b16e41c6.jpg]


А така наречения SKIN-ефект, за който говориш, се проявява само при променливо напрежение и ток.  Wink

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#16

До сега ми гивориш,че skin ефект се проявява при променливо напрежение,а ми цитираш закони,в нашия случай за постоянно.Кое е вярно?И ми говориш за променлив ток( I )?Хайде стига!А има ли такъв?
Цитирай
#17

Наистина си има рязлика в кабелите. Аз лично съм замервал с едно и също зарядно, при 2 различни кабела(единия ми дойде със стария телефон, другия е някакво китайче, не знам откъде е всъщност) и разликата беше около 300 милиампера(самият адаптер се водеше 5волта/1 ампер), като с китайския беше по-зле. Според мен е по-добре да се вземе само адаптера, който е за зареждане и е с юсб вход, пък към него си закачаш оригиналния кабел от зарядното и всичко е ток и жица :д

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#18

(2015-07-08, 11:56:42)truewarrior22 написа:  До сега ми гивориш,че skin ефект се проявява при променливо напрежение,а  ми цитираш закони,в нашия случай за постоянно.Кое е вярно?И ми говориш за променлив ток( I )?Хайде стига!А има ли такъв?
Не, просто съм потресен  Lol 
Skin ефекта, който ти спомена, не се проявява при постоянни токове и напрежения. Тъй като, тук говорим именно за такива токове и напрежения, то той не ни интересува. Прочети си предходния коментар! А какво дали има? Променлив ток? Ако ме питаш сериозно за това, марш от темата.  Bu

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#19

Господин "запознат със законите в електротехниката",защо тогава ми пишеш в първия си пост,че при по-голямо сечение,съпротивлението е по-малко,като говорим за постоянно напрежение,като ефекта се явява при променливо?И недей да си толкова настоятелен,защото и децата знаят,че има постоянно и променливо напрежение(v),а не постоянен и променлив ток(I).Но явно бъркаш понятията.Няма значение,стига толкова спам.
Цитирай
#20

Човеко, разбираш ли, че се излагаш вече? От първата формула се вижда, че съпротивлението на проводника право пропорционално на неговата дължина и обратно пропорционално на сечението му. Постоянния ток "върви" през проводника, така както водата минава през тръбата. Колкото е по-голямо сечението на тръбата, толкова повече вода ще мине през нея. Същото е и стока през проводника. Настоятелен съм, защото съм запознат в детайли с материята. Няма смисъл да ти обяснявам нещата в дълбочина, тъй като, ти дори това ниско ниво не можеш да разбереш, а и не ми се занимава. Явно си от децата, които не са си чели уроците. Нека започнем с основните положения. 
Напрежение: Потенциална разлика между две точки в пространството. Получава се, когато едната точка е по-положителна от другата. Между двете точки възниква силово поле(електромагнитно), което се стреми да изравни техните потенциали. При наличие на проводник между двете точки, протича ток, който се стреми да изравни потенциалите.
ТОК: Насочено движение на токоносители в проводник. Токоносителите могат да бъдат електрони, ако проводника е метал или йони, ако проводника е електролит.
Променливото напрежение поражда променлив ток, а постоянното - постоянен. 
Променливият ток(АС) е електрически ток, който изменя периодично във времето своята големина и посока.Честотата на промяна на посоката на тока се измерва в херци (Hz).

Да се върнем на темата на колегата @Galaxysport94.
Преди няколко дни си поръчах ТОЗИ КАБЕЛ. Продавача е от Англия и го е обявил като 20AWG, или сечение от половин квадрат на захранващите проводници. Ще видя как е и ако не ми зарежда телефона нормално ще поръчам Анкер. Поне там нещата отговарят.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#21

Здр. за да не отварям друга тема пиша тука.Дайте предложение за добро зарядно за G3.?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#22

Заповядай  D_coffee

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#23

Мерси за помоща ,но дали може да ми дадете линк към бг сайтове?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#24

Ако си от София, иди в Конрад. Там като поисках ми предложиха едно за 8 и нещо, аз казах, че искам нещо по-качествено и продавача ми каза, че това е добро, той имал същото, че на всичкото отгоре има и 2 години гаранция   Yikes
Взех го - има един порт с 1А ток и един с 2.1А. Не съм мерил с колко зарежда, но е доста бързо, ползвам 1А порт. Това беше преди близо година, сега гледам в сайта им, че има по-различни модели.
Цитирай
#25

Не съм от София.Няма ли онлайн магазин за добро зарядно?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)